W części tej proponuję Państwu zwrócenie uwagi na analizę wydarzeń kalendarza ekonomicznego. Jest to niezwykle ważny element zarówno w przypadku handlu opcjami binarnymi jak również transakcjami Forex. Analizy są wykonywane osobno dla każdego dnia tygodnia.

Handel na wydarzeniach kalendarza ekonomicznego – opłaca się ich używać czy też nie?

Słyszeli Państwo kiedyś o tzw. obrotach oraz płynności? Mogę powiedzieć, że jest to świetna okazja do zarobku pieniędzy z powodu rosnących wolumenów podczas ważnych wydarzeń w gospodarce światowej. To właśnie w dni najważniejszych wydarzeń ekonomicznych uwalniane są ogromne zestawy pozycji handlowych przez dużych graczy na podstawie plotek, artykułów, prognoz i założeń oraz zastosowaniu analizy technicznej w trakcie dnia roboczego. Kiedyś handel nie opierał się na wydarzeniach ekonomicznych tym samym zakup opcji binarnych był wysoce nieprzewidywalny i często przynosił straty. Obecnie zrozumiałam, że wydarzenia ekonomiczne nie są chaotycznym pędem rynku, a miernikiem „ Inteligentnych pieniędzy”.

Jak rozpocząć śledzenie wiadomości kalendarza ekonomicznego I jak je wykorzystać do tradingu?

Jest to dość proste. Wystarczy otworzyć kalendarz ekonomiczny dla każdego wydarzenia tak prawdę mówiąc niewiele się one od siebie różnią. Kiedy my sami rozważamy inwestycje finansowe? Na wydarzeniach, które nas interesują o których wiemy, że mają znaczny wpływ na rynki finansowe. Co nas interesuje I na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę? Oczywiście najważniejsze wiadomości oznaczone są poziomem znaczenia wydarzenia w postaci trzech byków. Tego dnia tj. w czwartek (kiedy powstawał niniejszy artykuł) maiło miejsce wydarzenie dotyczące stopy bezrobocia w Australii dla której bardzo dobrą parą walutową jest skojarzenie dolara australijskiego z dolarem amerykańskim – AUD/USD. Na wykresie możemy zauważyć bardzo wyraźny trend na jeden dzień przed wydarzeniem jak również dzień po nim. Taki zdecydowany ruch to świetna okazja do zarobków.

Zróbmy małe podsumowanie:

Śledzenie wiadomości wydarzeń ekonomicznych jest bardzo ważnym elementem handlu opcjami binarnymi. Na kilka dni przed ważnym wydarzeniem są z reguły wyższe wartości wolumenów i bardzo dobrze będzie się sprawdzać analiza techniczna. Zrozumienie tej prostej zasady pozwoli Ci przejść na nowy, wyższy poziom handlu opcjami binarnymi

abi robot

Форекс каталог