Niezawodny broker, sygnały online i robot!
Lepiej razem niż osobno!
Zacznij zarabiać
LINK

Nie jest tajemnicą, że nowoczesny rynek oprogramowania finansowego oferuje ogromną ilość różnych robotów. Są one na różnym poziomie zaawansowania technologicznego a tym samym sprawności wykonawczej. Ponieważ oprogramowanie będzie stanowić pomoc w podejmowaniu decyzji finansowych niezwykle ważnym elementem jest odróżnienie tych aplikacji, które są dobre i pozwolą nam zarabiać od tych, które są zwyczajnym oszustwem i pogrążą nas finansowo

Wielu niedoświadczonych traderów (i znowu wspomnimy o początkujących) wykorzystując niewłaściwe oprogramowanie może w stopniu trwałym zrazić się do pracy zarobkowej na rynkach finansowych – tracąc swoje oszczędności. Testowaliśmy skuteczność wielu robotów i nie wszystkie są dobre. Wiele programów jest zwyczajnie złych a może nawet oszukańczych.

Te właśnie fakty stały się motywacją do napisania niniejszego artykułu w formie oceny porównawczej (rankingu) kilku najbardziej znanych robotów forex.
Moim celem jest pomóc Państwu zrozumieć, iż obszar innowacyjnego oprogramowania w tradingu jest kierunkiem niezwykle perspektywicznym, gdzie każdy może odnaleźć swoją wolność finansową.

Kluczowym kryterium przy wyborze kandydatów do rankingu były: sława i popularność systemów automatycznych. W pierwszej kolejności oceniane będą rzetelność i wiarygodność a także dobre wyniki pod względem rentowności.

Pokazane zostaną roboty darmowe jak i odpłatne. Niestety, będę musiała wymienić też pewne wady robotów w różnych dziedzinach, gdyż takowych nie da się niestety uniknąć. „Gorzka prawda jest lepsza niż słodkie kłamstwo”, i zdanie to będzie bardzo aktualne dla handlu algorytmicznego.
No to zaczynajmy.

1 miejsce. Robot Abi

«Zasada №1: Nigdy nie traćcie pieniędzy. Zasada №2: Nigdy Nie zapominajcie Zasady №1 ». Worren Baffet

Liderem rankingu z pewnością jest robot Abi, w ostatnich latach zyskujący wręcz oszałamiającą popularność.

mynameisabi2 new

 Ten robot jest znany ze swojej wszechstronności, ponieważ stosując go można zarobić zarówno na rynku trendów, jak i w przedziale cenowym. Tak wysoka jakość jest pozyskiwana za pomocą złożonej analizy kilku wskaźników analizy technicznej: TREND, RSI, CCI, MACD, Williams, Stochastic.

indicators4 new

Pierwszy wskaźnik TREND kompleksowo analizuje kierunek trendu, stosując wstęgi Bollngera (Bollinger Bands) i regresję liniową (Linear Regression), co sprawia, że pojawia się możliwość osiągnięcia zysku w czasie największego natężenia ruchu aktywów.

Nie mniej jednak, przez większość czasu rynek znajduje się w korytarzu handlowym, wtedy stosowane są 4 inne wskaźniki - kompleks oscylatorów. W rezultacie system może wykonywać transakcje w każdych warunkach ruchu cen. Należy zauważyć, że robot jest rozpowszechniany za darmo, co będzie dość istotnym elementem dla wielu traderów nie posiadających wielkich depozytów. Plusem jest to, że można przetestować ABI na kocie Demo.

Okazuje się, że każdy, kto chce korzystać z tego systemu, nie ponosi absolutnie żadnego ryzyka. Zasługuje to na prawdziwą pochwałę dla dewelopera z czym trudno się nie zgodzić, który także zajmuje się działalnością charytatywną.

Ponadto w robocie przewidziano od razu trzy systemy kontroli kapitału: klasyczna, Martingale oraz Fibonacciego, co pozwala realizować różne strategie finansowe - agresywne albo konserwatywne. Na przykład, w systemie Martingale w przeciwieństwie do strategii klasycznej (gdzie wielkość kwotowa pozycji jest stała) w przypadku przegranej kolejna pozycja jest otwierana w podwójnej wielkości.

Tak więc, mając depozyt $ 400 I wybierając kwotę transakcji - $ 10, przy jednej stracie będziecie mieli bilans 390 $. Następna pozycja otwierana będzie się w wysokości 20 $ i gdy jest ona udana, zysk wynosi 35 $. W rezultacie na koncie jest już $ 425. W ten sposób straty są kompensowane.

Doświadczeni traderzy znajdą w Abi rozszerzoną listę opcji, które pozwolą ustawić robota zgodnie z własnymi wymaganiami. Wśród nich można wyróżnić: ustawienia kwoty transakcji (od 5 do 500 dolarów), czas ekspiracji opcji (60, 90 sekund, 2, 3, 5 minut), liczbę jednoczesnych transakcji (od 1 do 8), stosowane wskaźniki, strategia handlu, pary walutowe. Na przykład, w momencie, gdy wychodzą ważne wiadomości i związany z nim wyraźny trend na rynku, możecie wyłączyć oscylatory i pracować w trybie trendu, otrzymując wielkie zyski.

Zastosowanie tego robota jest dostępne w dwóch trybach: automatycznym i sygnałów on-line. Zaleca się używać pierwszego, pozwoli to upewnić się w skuteczności strategii i wyeliminować czynnik ludzki - emocje. Sygnały Online potrzebne są traderom, którzy chcą handlować na własną rękę, za ich pomocą mogą oni sprawdzić swoją własną strategię oraz zobaczyć podstawowe błędy własne.

Instalacja jest niezwykle łatwa. Nie trzeba pobierać żadnych plików instalacyjnych lub innych archiwów, wystarczy zarejestrować się na stronie i dokonać wpłaty na konto brokera, a następnie włączyć robota.

Postaram się teraz krótko podsumować powyższe informacje o robocie Abim, aby można było w sposób bezstronny i kompleksowy ocenić swoje działania.

Główne zalety robota:

• Efektywna strategia, która może być dostosowana do każdego rynku.
• Pięć międzynarodowych nagród.
• Najwyższy odsetek wygranych transakcji - 87%.
• Ogromna ilość środków zarządzania.
• Bezpłatna dystrybucja.
• Wielojęzyczne wsparcie dla użytkowników.
• Zaawansowane ustawienia.
• Prostota i łatwość obsługi.

Wady - praktycznie brak. Zgodnie z wynikami, Abi zasługuje na uwagę i będzie to dobry wybór. Nie bez powodu system ten otrzymał pierwsze miejsce w naszym rankingu.

REJESTRACJA >>>

2 miejsce. Binary Options Robot

„Trader nie powinien mieć własnego zdania, im więcej masz racji, tym trudniej będzie Ci zamknąć transakcję, przynoszącą stratę.” Paul Rotter

Druga miejsce w rankingu zajmuje system o prostym tytule, który przekłada się na język polski jako „Robot opcji binarnych.”

binoptrob

Pomimo prospektywności tego wynalazku, po tym, jak przyjrzeliśmy się Abiemu, trudno wybrać kilka jasno określonych korzyści tego systemu, raczej będzie mi tu chodziło o wady. Postaram się podać argumenty, dlaczego przyznaję temu robotowi tylko drugie miejsce.

Robot ten posiada zgodnie z opisem dochodową strategię, ale nie ma absolutnie żadnej informacji o tym, co leży u podstaw jego działalności, jakich wskaźniki lub parametrów używa. Uważam, że nie należy powierzać swoich pieniędzy systemowi, którego się nie zna. Być może dzisiaj system jest opłacalny, ale nikt nie wie jak będzie zachowywał się później. Ponadto robot nie może być testowany na koncie demo, co dodatkowo pogarsza sytuację i podnosi ryzyko jego użytkowania.

Brak ustawień zaawansowanych sprawi, że traderzy profesjonalni, którzy poszukują systemu automatycznego, na pewno nie poświęcą uwagi temu robotowi. Każdy wie, że rynek ciągle się zmienia, często trzeba dostosowywać pracę asystenta stosownie do swoich wymagań, a tutaj są dostępne tylko banalne ustawienia, które nie pozwalają na osiągnięcie określonych celów.

binoptrob

Inną wadą jest promocja VIP-kont. Na pierwszy rzut oka nie wydaje się to negatywną stroną, ale okazuje się, że ktoś za pomocą tego robota będzie zarabiać dużo, a ktoś inny niekoniecznie.

Deweloper jest zaangażowany w działania o charakterze „okołorynkowym”, zarabiając na tym, co nie budzi zbyt dużego zaufania. Cena za dostęp VIP jest starannie ukryta, można o niej dowiedzieć się tylko po kontakcie z menadżerem.

Pomoc techniczna dostępna jest tylko w języku angielskim. Nie jest to najlepszy sposób na przyciągnięcie klientów. Istnieją inne wersje językowe strony, ale mam wrażenie, że tłumaczono je za pomocą Google. Informacji w języku angielskim jest znacznie więcej, pojawiają się na przykład odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Takie lekceważące podejście jest niewłaściwe w biznesie, szczególnie w handlu algorytmicznym. Oprócz okna rejestracji na oficjalnej stronie znajdziecie bardzo niewiele. Odpowiedzi na pytania są niekompletne i raczej podobne do tłumaczenia tematu rozmowy.

Z zalet warto wspomnieć tylko łatwą instalację bez konieczności pobierania plików i archiwów (tak jak w Abim), ale nie jest to wystarczające, żeby stać się liderem w zautomatyzowanych systemach handlowych.

Zrobię małe podsumowanie dotyczące tego robota:

Główne zalety

• Możliwość bezpłatnego użytkowania, choć nie w pełni.
• Łatwa instalacja.
• Kilka zyskownych strategii, nie opisanych jednak szczegółowo przez dewelopera.

Wady

• Promocja VIP-wersji sugerująca nierówne traktowanie użytkowników.
• Brak szczegółowej analizy strategii, przez co zaufanie do algorytmu maleje.
• Wsparcie tylko w języku angielskim
• Brak zaawansowanych ustawień.

Binary Options Robot zajmuje drugie miejsce ze względu na wydajność i łatwość instalacji, ale wsparcie od dewelopera wymaga rygorystycznego przeglądu. Co najmniej, potrzebny jest szczegółowy opis strategii, otwarta informacja o cenach dla dostępu VIP oraz wielojęzyczne wsparcie techniczne na odpowiednim poziomie.

3 miejsce. IQ Robots

!!! Ten projekt już jest zamknięty, bo okazał się nieskutecznym !!!

Na trzeciej pozycji znajduje się już nie robot będący gotowym do działania, a profesjonalny serwis, pozwalający stworzyć automatyczny system na własną rękę. Oczywiście, ma to zarówno plusy, jak i minusy. Przyjrzyjmy się temu bardziej szczegółowo.

Po pierwsze, serwis jest całkowicie bezpłatny - jest to bardzo ważny, pozytywny niuans. Większość traderów nie ma wielkich możliwości finansowych, żeby zapłacić za takie usługi. Zwłaszcza wtedy, gdy nie ma wyraźnych gwarancji wyników. Działalność tego serwisu jest absolutnie jasna. Wszystko można zobaczyć i sprawdzić, bez ryzyka straty własnych funduszy.

Po drugie, istnieje cały szereg opcji, które można wypróbować. Dla doświadczonego tradera ten aspekt ma wymierną korzyść.

Wśród dostępnych wskaźników są: MACD, Moving Average, Envelopes, Bollinger Bands, Alligator, CCI, RSI, Stochastic, Candlesticks. Dodatkowo, istnieje szereg filtrów dla handlu w kierunku trendu, wynikach ATR i otwartych pozycji.

iqrobots

Z systemów zarządzania kapitałem można znaleźć dobrze znany Martingale dla agresywnego handlu. Jednak wszystkie te cechy dla początkującym traderom mogą przynieść rozczarowanie, gdyż nie będą oni w stanie stworzyć swojego własnego systemu pozyskiwania zysków bez znajomości istniejących zyskownych strategii handlowych i podstaw tradingu.

Po trzecie, istnieje kilka gotowych rozwiązań, z których można śmiało korzystać. Na topie znajduje się seria robotów Cheetah oraz różni inni doradcy. Niestety mają one wszystkie jedna wspólna cechę – krótki historię pracy na rynku. W chwili pisania niniejszego artykułu , działalność wszystkich gotowych robotów datowana była na grudzień 2016 roku.

W rezultacie widzimy wykres pokazujący wyniki zaledwie ostatnich kilku tygodni - tego z pewnością nie można uznać za dobry wynik. Warto zauważyć, że ich rentowność i stabilność nawet w tym krótkim okresie są mniejsze, niż możliwości Abiego, który dość mocno zakorzenił się wśród liderów naszego rankingu.
Również warto podkreślić możliwość testowania systemu na danych archiwalnych, co pozwoli upewnić się w poziomie rentowności swoich pomysłów w dłuższym przedziale czasowym. Natomiast w czasie realnym istnieje możliwość sprawdzenia strategii na rachunku demo.

Na oficjalnej stronie serwisu dostępnych jest wiele filmów edukacyjnych dotyczących podłączenia do gotowej strategii lub tworzenia własnej.
Jeśli chodzi o wady, jest ich również dość dużo. Jak już wspomniano, początkujący trader łatwo zgubi się w systemie. Wystarczy spojrzeć na wideo z instrukcją i upewnić się, że wszystko to jest dość skomplikowanym procesem, można łatwo popełnić błąd, wybierając niewłaściwe ustawienia.

Gotowe roboty nie pokazują najwybitniejszych wyników, więc ich stosowanie jest mniej korzystne, niż wykorzystanie dwóch poprzednich liderów rankingu. Innymi słowy, nie ma sensu, aby samemu przechodzić przez ciężką drogę prób i błędów, podczas gdy istnieje produkt, który daje doskonałe rezultaty, zwłaszcza za darmo. Reasumując powyższe, mogę wypowiedzieć się o tym zautomatyzowanym systemie następująco:

Główne zalety, które posiada

• Ustawienia zaawansowane.
• Bezpłatna dystrybucja.
• Gotowe roboty dla początkujących.
• Możliwość przetestowania na wynikach archiwalnych.

Wady

• Złożoność.
• Mała sprawność rozwiązań gotowych.

IQ Robots - doskonały wybór dla profesjonalistów, którzy chcą sprawdzić swoje pomysły handlowe . Cała gama filtrów i wskaźników otwiera ogromne możliwości, ale nie jest to wersja przeznaczona dla początkujących traderów.

Niemniej szkoda, że projekt został zamknięty. Bardzo lubimy budować własne systemy jak również je testować. Miejmy nadzieję, że z czasem firma wznowi serwis.

Podsumowanie:

Ci, którzy w pełni zapoznali się z powyższym rankingiem automatycznych systemów łatwo wybiorą sobie odpowiedniego robota. Jak widać, najbardziej dogodna i korzystna opcja to robot Abi, który nadaje się zarówno dla profesjonalistów, jak i początkujących traderów. Robot ten praktycznie nie ma wad, przynajmniej są one trudne do znalezienia. Jeśli chodzi o korzyści, jest ich wiele: 87% zyskownych transakcji, nagrody, opinie, zaawansowane ustawienia oraz łatwość użytkowania.

Nieco słabszy od Abiego jest inny popularny robot - Binary Options Robot. Jego wady polegają na braku opisu strategii, słabym wsparciu technicznym - wielojęzycznym, promocje VIP- kont i brak dostępu do ustawień zaawansowanych. Dlatego też zarówno profesjonalistom, jak i początkującym robot ten odpowiada w mniejszym stopniu.

Serwis IQ Robots – godny konkurent, ale niestety gotowe roboty były w tym systemie znacznie słabsze w porównaniu do dwóch poprzednich. Ponadto doradzam początkującym traderom dokonać mniej skomplikowanego wyboru. Na ogół, profesjonalista znajdzie tutaj coś ciekawego, ale nie w jakimś dużym stopniu.
Oczywiście, teraz wybór należy do Państwa, życzę powodzenia i świetnych wyników tradingu!

Polecane
 • Sygnaly online

  Sygnaly online

 • Ranking brokerów

  Ranking brokerów

 • Robot Abi

  Robot Abi

 • Strategie

  Strategie

 • Wykres Online

  Wykres Online

 • Narzędzia tradera

  Narzędzia tradera

728x90

Chcesz dochodowej strategii od tradera Anny?

Dodaj komentarz
Komentarze  
# Dariusz 2018-02-18 21:23
Czy są roboty binarne obsługiwane w Polsce ??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować