Niezawodny broker, sygnały online i robot!
Lepiej razem niż osobno!
Zacznij zarabiać
LINK

Jeszcze w odległych latach siedemdziesiątych XX wieku znany handlowiec Richard Donchian opracował własny wskaźnik dla analizy technicznej. Jest to wskaźnik trendowy, który działa na zasadzie korytarza cenowego. Wiem, że takie „korytarze” wskaźników dla Forex są bardzo popularne wśród początkujących traderów. Są łatwe do zrozumienia i zastosowania, a odsetek opłacalnych sygnałów jest zawsze wysoki. I już po zdobyciu doświadczenia traderzy z powodzeniem łączą takie narzędzia z innymi wskaźnikami, aby poprawić jakość swoich prognoz.

Proponuję zobaczyć, jak wskaźnik Kanał Donchiana wygląda na wykresie na żywo:

donchian channels

donchian channels

Wskaźnik Donchian Channels jest wyświetlany za pomocą dwóch linii krzywych, które tworzą korytarz cenowy. Górną granicą jest linia oporu, dolną granicą jest linia wsparcia. Ich granica to najwyższe i najniższe ceny. Kanał Donchiana przechodzi przez wykres, zawsze jest w środku.

Sygnały wskaźnika Donchian Channels na wykresie na żywo:

- konieczne jest znalezienie punktu przebicia korytarza cenowego. Nie dzieje się to jednak wizualnie, ponieważ kanał cały czas pokrywa cenę środka trwałego, a podział nie wykracza. Przebicie to jest zatem umowne;

Zaznaczone zostało na powyższym screenshocie.

- jeśli odbywa się przebicie dolnej granicy, warto otworzyć opcję PUT. I na odwrót - jeśli pojawi się górny limit, trzeba otworzyć opcję CALL. Czas wykonania opcji lepiej wybrać z wyprzedzeniem na 2-4 świece.

Polecane
 • Sygnaly online

  Sygnaly online

 • Ranking brokerów

  Ranking brokerów

 • Robot Abi

  Robot Abi

 • Strategie

  Strategie

 • Wykres Online

  Wykres Online

 • Narzędzia tradera

  Narzędzia tradera

728x90

Chcesz dochodowej strategii od tradera Anny?

Dodaj komentarz