Niezawodny broker, sygnały online i robot!
Lepiej razem niż osobno!
Zacznij zarabiać
LINK

Wskaźnik ten został opracowany przez Rosjanina Aleksandra Eldera, aby określić siłę sprzedawców i nabywców w przepływie wartości aktywów.

Chociaż wskaźnik zawiera wiele narzędzi matematycznych (na przykład średnie ruchome, aby ułatwić odczyty, a tym samym zminimalizować fałszywe sygnały) na wykresie na żywo widzimy tylko jedną linię krzywej w oddzielnym oknie.

efi

efi

Dzięki wskaźnikowi Indeks Siły Eldera możemy mieć wyraźne pojęcie o sile trendu rosnącego i malejącego. Wskaźnik łączy koszt i wolumen aktywów. Domyślnie w ustawieniach można zobaczyć, że średnia ruchoma jest używana z okresem 13, aby wyrównać dane. Zawsze też można eksperymentować i ustalić własne ustawienia, aby strategia handlowa była bardziej wydajna i opłacalna.

Sygnały według wskaźnika EFI: (krzywa linii wskaźnika przesuwa się względem znaku zerowego)

- jeśli wskaźnik znajduje się w strefie minusowej, a cena aktywów zaczyna rosnąć i wzrośnie do linii zerowej od dołu do góry, warto otworzyć opcję CALL;

- jeśli wskaźnik znajduje się w strefie dodatniej, a cena aktywów zaczyna spadać i dzieje się to z góry na dół do linii zerowej, warto otworzyć opcję PUT.

Wskaźnik analizy technicznej EFI jest ciekawym narzędziem, radzę go obserwować, a następnie z powodzeniem stosować jego sygnały w połączeniu z innymi wskaźnikami trendowymi.

Polecane
 • Sygnaly online

  Sygnaly online

 • Ranking brokerów

  Ranking brokerów

 • Robot Abi

  Robot Abi

 • Strategie

  Strategie

 • Wykres Online

  Wykres Online

 • Narzędzia tradera

  Narzędzia tradera

728x90

Chcesz dochodowej strategii od tradera Anny?

Dodaj komentarz