Niezawodny broker, sygnały online i robot!
Lepiej razem niż osobno!
Zacznij zarabiać
LINK

Już od dość dawna znany ekonomista Eulers opracował wskaźnik, który nazwano Indeksem Względnego Wigoru. Jest to wskaźnik należący do grupy oscylatorów. Jednak w przeciwieństwie do odpowiedników, nie ma on stref wykupienia i wyprzedania.

Główną cechą RVI jest to, że pokazuje siłę i czas trwania trendu. Jest obliczany na podstawie ceny zamknięcia i przedziału cenowego.

Sposób w jaki wygląda wskaźnik Relative Vigor Index na wykresie na żywo:

rvi

rvi

W osobnym oknie widzimy dwie zakrzywione linie. Jedna z nich jest powolna (czerwona), pokazuje siłę ceny na rynku przez długi czas. Druga linia krzywej jest szybka (zielona), wyświetla saldo ceny na krótki okres czasu. Wskaźnik względnej wigoru zapewnia dobre i proste sygnały. Aby poprawić ich jakość, zalecamy stosowanie tego wskaźnika wraz z innymi narzędziami analizy technicznej.

Sygnał wskazujący RVI:

- możemy ocenić kierunek ceny aktywa w kierunku ruchu linii krzywej wskaźnika. Mów o tym, czy obecny trend utrzymuje się na rynku. Dlatego należy pamiętać, że jeśli linie zostaną podniesione, trend wzrostowy zostanie zachowany i można otworzyć opcję CALL. Jeśli linie zostaną opuszczone, oznacza to, że trend spadkowy będzie nadal występował i można otworzyć opcję PUT.

- istnieje również drugi rodzaj sygnałów. Jeśli szybka linia krzywej (zielona) przecina wolną (czerwoną) od dołu do góry, jest to sygnał do zakupu opcji CALL. Jeśli szybka linia krzywa (zielona) przecina wolną (czerwoną) linię od góry do dołu, jest to sygnał do zakupu opcji PUT.

Jak można zauważyć, wskaźnik Relative Vigor Index jest bardzo prosty w wykorzystaniu, a ponadto wizualny. Praca z nim nie będzie skomplikowana nawet dla osób, które dopiero zaczynają handlować na rynku Forex.

Polecane
 • Sygnaly online

  Sygnaly online

 • Ranking brokerów

  Ranking brokerów

 • Robot Abi

  Robot Abi

 • Strategie

  Strategie

 • Wykres Online

  Wykres Online

 • Narzędzia tradera

  Narzędzia tradera

728x90

Chcesz dochodowej strategii od tradera Anny?

Dodaj komentarz