Niezawodny broker, sygnały online i robot!
Lepiej razem niż osobno!
Zacznij zarabiać
LINK

Procentowy Zakres Williamsa należy do grupy wskaźników-oscylatorów, stosowanych dla handlu na rynku Forex i pokazujących traderom strefę wykupienia i wyprzedaży aktywów. Został opisany w odległych latach 70. przez Williamsa. Nie można powiedzieć, że jest w nim coś osobliwego lub unikatowego.
Zasada działania jest podobna do innych oscylatorów. Jednak wskaźnik Williams% R może być stosowany w analizie technicznej w różnych ramach czasowych. Być może dlatego zyskał popularność wśród wielu traderów.

A oto Williams %R na Wykresie na żywo:

williams r%

williams r%

Procentowy Zakres Williamsa otwiera się w nowym oknie pod wykresem. Ma postać linii krzywej, która porusza się wzdłuż skali od -100 do 0.

Teraz należy określić strefy wskaźnika:

od 0 do -20 (strefa wykupienia).

Jeśli wskaźnik przebije znak -20 od góry w dół, wtedy warto otworzyć opcję PUT.

od -80 do -100 (strefa wyprzedania).

Jeśli wskaźnik przełamie znak -80 od dołu do góry, warto otworzyć opcję CALL. Kolejną rzeczą jest śledzenie rozbieżności.

Dzieje się tak wtedy, gdy cena aktywów porusza się na przykład w górę, pokazując kolejne wysokie wartości, a linia krzywej wskaźnika wręcz przeciwnie - zaczyna spadać. Wskazuje to na wczesną zmianę trendu i odwrócenie wartości aktywów. Najlepiej jest użyć wskaźnika Williams% R podczas flatu, zwanego również trendem bocznym.

Polecane
 • Sygnaly online

  Sygnaly online

 • Ranking brokerów

  Ranking brokerów

 • Robot Abi

  Robot Abi

 • Strategie

  Strategie

 • Wykres Online

  Wykres Online

 • Narzędzia tradera

  Narzędzia tradera

728x90

Chcesz dochodowej strategii od tradera Anny?

Dodaj komentarz