Niezawodny broker, sygnały online i robot!
Lepiej razem niż osobno!
Zacznij zarabiać
LINK

Dzisiaj chciałabym porozmawiać o wskaźniku Forex RSI. Należy on do kategorii oscylatorów. Najlepiej działa nie podczas wyraźnie zauważalnego trendu, ale na odwrót, gdy obserwujemy trend boczny, innymi słowy - flat.

To narzędzie analizy technicznej zostało opracowane przez gracza giełdowego J. Wildera. Wskaźnik Siły Względnej zyskał oszałamiającą popularność wśród traderów na całym świecie. Dzięki niemu można ocenić siłę ruchu wartości aktywów, a także zobaczyć strefy wykupienia i wyprzedania.

Podobnie jak wiele wskaźników, na wykresie na żywo RSI jest wyświetlany jako linia krzywa, która porusza się w zakresie od 0 do 100. Jeśli wskaźnik wzrośnie powyżej znaku 70, zakłada się, że wszedł on do strefy wykupienia. Jeśli wskaźnik spadnie poniżej znaku 30, uważa się, że wszedł do strefy wyprzedania.

rsi

rsi

Wskaźnik jest bardzo prosty w użyciu. W ustawieniach można zmienić wyłącznie okres. Oblicza się go jako stosunek dodatnich wahań cen do wartości ujemnych. Jeśli występuje więcej pozytywnych wibracji, indeks siły wskaźnika wzrasta. I odwrotnie, jeśli występuje więcej ujemnych fluktuacji, indeks wskaźnika siły spada.

Sygnały wskaźnika RSI:

- w warunkach dywergencji, jeśli cena wzrasta, a wskaźnik zaczyna spadać, należy poczekać do odwrócenia. Jest to sygnał do opcji PUT. Jeśli cena spadnie, a wskaźnik zacznie rosnąć, należy poczekać na odwrócenie. Jest to sygnał do opcji CALL;

- jeśli krzywa linii wskaźnika wzrosła powyżej znaku 70, należy poczekać na odwrócenie i otworzyć opcję PUT;

- jeśli krzywa linii wskaźnika spadła poniżej znaku 30, należy poczekać na odwrócenie i otworzyć opcję CALL;

Wskaźnik jest bardzo prosty i skuteczny, najważniejsze jest to, by w czasie jego działania nie było wyraźnego trendu.

Polecane
 • Sygnaly online

  Sygnaly online

 • Ranking brokerów

  Ranking brokerów

 • Robot Abi

  Robot Abi

 • Strategie

  Strategie

 • Wykres Online

  Wykres Online

 • Narzędzia tradera

  Narzędzia tradera

728x90

Chcesz dochodowej strategii od tradera Anny?

Dodaj komentarz