Niezawodny broker, sygnały online i robot!
Lepiej razem niż osobno!
Zacznij zarabiać
LINK

Ten wskaźnik rynku Forex jest dość standardowy. Nie cechuje się on czymś wyjątkowym, ale jest naprawdę prostym i łatwym do wykorzystania. Zaczynając od konfiguracji wykresu na żywo, kończąc na analizie i stosowaniu go w praktycznej działalności. Wskaźnik Tempo Zmian jest wyświetlany jako krzywa w oddzielnym oknie pod wykresem na żywo, porusza się w górę i w dół względem znaku 0.

индикатор бинарных опционов Скорость изменения

индикатор roc

Wskaźnik ROC pokazuje, kiedy aktywo znajduje się w strefie wykupienia lub odwrotnie - w strefie wyprzedania.

Sygnały według wskaźnika Tempo Zmian:

- jeśli krzywa znajduje się w strefie wykupienia (powyżej znaku 0), należy spodziewać się zwrotu i zmiany kierunku wartości środka trwałego.

- jeśli krzywa znajduje się w strefie wyprzedania (poniżej znaku 0), należy spodziewać się odwrócenia i zmiany kierunku wartości aktywa. Pamiętaj, że im więcej cyfrowych wartości wskaźnika, tym mocniejszy i dłuższy będzie ruch odwrotny.

- jeśli zauważysz, że wskaźnik Rate of Change odwrócił się w strefie wykupienia, porusza się w dół i przekroczył linię 0, warto w tym czasie otworzyć opcję PUT.

- jeśli zauważysz, że wskaźnik Rate of Change obrócił się w strefie wyprzedaży, zaczął przesuwać się w górę i przekroczył linię 0, warto otworzyć opcję CALL.

Można również zaobserwować zjawisko rozbieżności, gdy cena aktywów nadal rośnie lub spada, a wskaźnik zaczyna poruszać się w przeciwnym kierunku. W takim przypadku warto szykować się do zmiany kierunku trendu. Na koniec chciałabym dodać, że wskaźnik ROC daje dobre sygnały w warunkach konsolidacji rynku. Jeśli trend jest wyraźny, mogą pojawić się fałszywe sygnały.

Polecane
 • Sygnaly online

  Sygnaly online

 • Ranking brokerów

  Ranking brokerów

 • Robot Abi

  Robot Abi

 • Strategie

  Strategie

 • Wykres Online

  Wykres Online

 • Narzędzia tradera

  Narzędzia tradera

728x90

Chcesz dochodowej strategii od tradera Anny?

Dodaj komentarz