Niezawodny broker, sygnały online i robot!
Lepiej razem niż osobno!
Zacznij zarabiać
LINK

Wskaźnik Wykresu na Żywo Równowaga Wolumenu (On Balance Volume) stosowany jest w analizie technicznej w celu ustalenia wielkości aktywów. Dzięki niemu można ustalić, czy obecny trend będzie kontynuowany lub czy odwróci się. Jeśli zauważysz, że po minięciu poprzednich okresów spadu, wskaźnik Równowagi Wolumenu zaczyna rosnąć - możesz rozważyć otwarcie transakcji kupna  call. I odwrotnie, jeśli zauważysz, że po najwyższych wartościach dla poprzednich okresów wskaźnik Równowagi Wolumenu zaczyna spadać - możesz rozważyć otwarcie transakcji sprzedaży  put.

Wskaźnik Równowaga Wolumenu został opracowany w ubiegłym wieku, w latach 60. Jego twórcą jest Joe Granville. W tym czasie był to pierwszy wskaźnik objętości. Stał się niezwykle popularny i był wykorzystywany w handlu na giełdach. Stosowano go w tych czasach do określenia punktów odwrócenia i zmiany trendu. Twórca uważał, że wolumen nabytych i sprzedanych aktywów ma bezpośredni wpływ na wartość aktywów. Liczący się traderzy, kiedy dokonują transakcji, przesuwają cenę. Dlatego wraz ze wzrostem lub spadkiem linii wskaźnikowej sama cena również ulega zmianie.

Na wykresie na żywo wskaźnik Równowaga Wolumenu jest wyświetlany w oddzielnym oknie jako pojedyncza krzywa.

индикатор бинарных опционов

индикатор бинарных опционов

Przyjrzyjmy się teraz, jak przeanalizować ten wskaźnik rynku Forex.

Kiedy widzisz, że linia wskaźnika zaczyna wyprzedzać wzrost lub spadek ceny, oznacza to, że na rynek nastąpiło wejście wielkich inwestorów. Zaczynają aktywnie kupować lub sprzedawać aktywa, podczas gdy inni drobni inwestorzy realizują transakcje na odwrót. W tym momencie wskaźnik Równowagi Wolumenu pomaga wychwycić punkty odwrócenia i zmiany trendu rynkowego.

Zalecam używanie tego wskaźnika na żywo z innymi narzędziami analizy technicznej przeznaczonymi do określenia trendu. Sam On Balance Volume ma znaczenie cyfrowe, możesz zobaczyć ją po prawej stronie linii. Jednak traderzy nie zwracają uwagi na te liczby, są zainteresowani jedynie kierunkiem linii. W końcu daje się zauważyć wcześniej wzrost lub spadek wartości aktywów. Zgodnie z uzyskanymi danymi można otworzyć opcję kupna lub sprzedaży. Zmiana trendu jest uznawana za potwierdzoną, jeżeli:

- widzisz, że linia wskaźnika zmieniła kierunek (na przykład zaczęła rosnąć) i trend utrzymuje się przez trzy lub więcej okresów;

- Ale! Jeśli linia wskaźnika zmieni kierunek, a następnie powróci do poprzedniej pozycji w obrębie trzech świec, zmiana trendu jest uważana za niepotwierdzoną.

Polecane
 • Sygnaly online

  Sygnaly online

 • Ranking brokerów

  Ranking brokerów

 • Robot Abi

  Robot Abi

 • Strategie

  Strategie

 • Wykres Online

  Wykres Online

 • Narzędzia tradera

  Narzędzia tradera

728x90

Chcesz dochodowej strategii od tradera Anny?

Dodaj komentarz