Niezawodny broker, sygnały online i robot!
Lepiej razem niż osobno!
Zacznij zarabiać
LINK

„Każdy trader chce wiedzieć, kiedy wejść do transakcji”. To główny cel handlowca pragnącego odnieść sukces. Tak więc jednym z głównych zadań wszystkich, którzy chcą zajmujących się handlem opcjami binarnymi – jest to, aby określić punkt wejścia w pozycję inwestycyjną, która najprawdopodobniej pozwoli zakończyć się określonym zyskiem.

Wskaźniki (indykatory) opcji binarnych Online – to zrozumiałe i czytelne narzędzia wizualne sygnałów wejścia w pozycje, służące do podejmowania działań dotyczących określenia kierunków przebiegu aktywów. Ich graficzne reprezentacje są wynikiem obliczeń z zakresu takich dyscyplin jak matematyka i statystyka.
Lubimy używać wskaźników a nawet twierdzimy, że praca bez nich jest bardzo ryzykowna a może wręcz niemożliwa i polecamy ich stosowanie wszystkim kolegom traderom.

Jednak pamiętać należy, iż darmowe indykatory opcji binarnych posiadają wiele różnych odmian i interpretacji: jak więc dobierać te odpowiednie? I czy mają one podobną wydajność?

Oczywiście wykonanie tego w całości ich zakresu jest niemożliwe: ilość informacji byłaby zbyt duża. Z natłokiem danych nie mogliby poradzić sobie nawet najbardziej doświadczeni specjaliści, nie wspominając o poczatkujących traderach. Polecamy pracę maksymalnie z trzema, może pięcioma wskaźnikami, ale tymi, które staną się Państwu szczególnie bliskie (personalna akceptacja narzędzi jest ważnym czynnikiem) i zrozumiałe.

Gdzie można zapoznać się z pełną listą indykatorów? Choćby w naszym serwisie. Otwórzcie Państwo wykres online z Narzędzi tradera dostępnych na naszej stronie. Wyszukajcie wpisując odpowiednie interesujące Was aktywo, ustawcie czas budowania jednej świecy (time frame), a potem wybierzcie wskaźniki opcji binarnych (Indicators), których potrzebujecie. Kolejno zostaną one dołożone na Wykres (lub pod nim) i zaczną się zmieniać w czasie rzeczywistym.

 индикаторы для бинарных опционов

Teraz podamy krótkie opisy wskaźników opcji binarnych, które są stosowane w naszej praktyce. Dla każdego napisane zostały szczegółowe wytyczne - wszystkie opisy można znaleźć klikając na linki.

Akumulacja / Dystrybucja (Accumulation / Distribution)

Utworzony na podstawie Bilansu Objętości i Akumulacji/Dystrybucji Williamsa. Potwierdza kierunek trendu, ale w czystej postaci jest prawie nigdy nie używany - jedynie jako narzędzie pomocnicze.

Aroon

Jego oscylator składa się z niebieskiej i pomarańczowej linii. Jeśli niebieska linia wznosi się a pomarańczowa spada, możemy mówić o trendzie wzrostowym, a gdy sytuacja jest odwrotna – o spadkowym.

Awesome Oscillator

Ten wskaźnik opcji binarnych oblicza stosunek aktywów krótkich okresów do okresów długoterminowych. Czerwony kolor na szczycie wykresu wskazuje jest zaleceniem otwarcia opcji na wzrost, a zmiana na kolor zielony – opcji na spadek. Jest to jeden z najbardziej popularnych i dokładnych wskaźników.

Bollinger Bands (Wstęgi Bollingera)

Inny bardzo popularny wskaźnik opcji binarnych. Prezentuje zakres zmienności korytarza cenowego aktywu, a sygnały transakcyjne są oparte na dojściu przebiegu do jego granic (górnych i dolnych) . Wyraźny trend – to rozbieżność granic i wyjście wykresu cen poza nie ( „przebicie” korytarza).

Chaikin Oscillator

Wskaźniki te pokazują aktywność kupujących i sprzedających. Zaleca się, aby korzystać z nich tylko w połączeniu z innymi sygnałami.

Commodity Channel Index

Również pracujący z korytarzami cenowymi. Otwarcia pozycji na wzrost lub spadek należy dokonywać, gdy wykres opcji binarnych jest poza zakresem korytarza i następuje zawrócenie trendu.

Directional Movement

Wskaźnik opcji binarnych reprezentowany przez trzy linie (różową, pomarańczową i niebieską), które pokazują odpowiednio średni, ujemny i dodatni kierunek trendu.

Donchian Channels

Szczególnie popularny wśród początkujących traderów rozpoczynających pracę z opcjami binarnymi. Również używa pojęć korytarza cenowego oraz jego przebicia.

Ease of Movement

Wyświetla stosunek pomiędzy różnicą maksimum i minimum oraz objętością aktywa. W przeciwieństwie do wielu innych, może być stosowany samodzielnie bez względu na inne wykresy.

Elder’s Force Index

Pomaga on określić jak silny jest trend wzrostowy lub spadkowy. Opracowany przez rosyjskiego eksperta w dziedzinie transakcji binarnych.

Ichimoku Cloud

Wydaje się bardzo skomplikowany, ale jest to jedno z najbardziej skutecznych rozwiązań. Stosując jego analizę konieczne jest jednoczesne porównanie pięciu krzywych. Łatwy dla pracy z długoterminowymi opcjami binarnymi.

Keltner Channels

Wizualnie składa się z trzech krzywych, pracuje z korytarzem cenowym. Najlepiej stosować go w połączeniu ze wskaźnikiem opcji binarnych określającym siłę trendu.

Linear Regression

Jeden z naszych ulubionych i najczęściej używanych wskaźników opcji binarnych. Łatwy i czytelny. Jeżeli wartość aktywów zbliża się do górnej linii (oporu) – otwieramy opcje na spadek, a jeżeli do dolnej linii (wsparcia) – na wzrost.

MACD (Moving Average Convergence / Divergence)

Musimy monitorować przecięcia linii niebieskiej (właściwej MACD) i pomarańczowej (sygnałowej).

Momentum

Jest zaliczany do jednego z lepszych indykatorów opcji binarnych. Prosty i skuteczny. Jego sygnały zbudowane są w oparciu o drgania krzywej w stosunku do zera.

Money Flow

Wskaźniki tego typu pokazują, w jakim stopniu traderzy są zainteresowani konkretnym aktywem. Zaleca się używać go podczas pracy z akcjami i surowcami, ale nie z parami walutowymi.

On Balance Volume

Jeden z najstarszych - ale nadal skuteczny – wskaźnik opcji binarnych. Określa, w którym momencie nastąpi zmiana trendu i jak długo będzie trwał trend.

Parabolic SAR

Jest jednym z najprostszych wskaźników opcji binarnych. Pokazuje punkty zawrócenia trendu. Najlepiej stosować go dla opcji średnio- i długoterminowych.

Price Volume Trend

Korzystanie z niego jest pomocne przy analizie danych giełdowych. Potwierdza siłę trendu, co pomaga przewidzieć jego zwroty.

Rate of Change

Prosty wskaźnik opcji binarnych, dający sygnał o stanie „przekupienia” lub „ponadsprzedaży” aktywów (krzywa powyżej lub poniżej zera).

Relative Vigor Index

Odnosi się do oscylatorów, nie pokazuje wyprzedaży/wykupienia, ale pomaga dowiedzieć się o czasie trwania trendu i jego sile. Składa się on z „powolnej” (czerwonej) i „szybkiej” (zielonej) linii.

Stochastic

Używany przez nas ciągle wskaźnik opcji binarnych: za pośrednictwem link-a możecie przeczytać bardziej szczegółowy opis (w porównaniu do innych). Jego działalność opiera się również na wskaźnikach wykupienia/wyprzedania aktywów. Zalecany do stosowania w połączeniu z Regresją Liniową.

SMI Ergodic Oscillator

„Stochastic” przystosowany do analizy sytuacji, w której jest obserwowany trend boczny.

Stochastic RSI

Połączenie „Stochastic” i „Wskaźnika Siły”, w którym pojednane są zalety obu wskaźników binarnych. Działa on szczególnie dobrze, gdy obserwowany jest boczny trend.

Triple EMA

Przesuwana, potrójna linia pomaga dość jasno określić punkty zwrotu cen. Wskaźnik polecam stosować podczas pracy z długoterminowych opcjami binarnymi i wyraźnym trendem.

Ultimate Oscillator

Wskaźnik opcji binarnych, używający pojęć: „strefa wykupienia”, „strefa wyprzedaży”, oraz „korytarz cenowy”.

VWAP

Wyświetla przede wszystkim poziom zainteresowania traderów. Nie zaleca się samodzielnego stosowania, najlepiej łączyć go z innymi sygnałami. Nie należy również używać podczas pracy z parami walutowymi, ponieważ w tym przypadku ryzyko błędu jest zbyt wysokie.

Volume

Kolejny mocno wykorzystywany przez nas wykres. Pomaga określić punkt zawrócenia rynku i zmiany trendu. Najbardziej sprawdza się przy połączeniu z innymi indykatorami. Najwyższa wydajność wskaźnika - handel akcjami i surowcami.

Williams %R

Wskaźniki opracowane przez Williamsa, popularne wśród traderów, ponieważ są wygodne dla analizy technicznej. Stanowią one przebiegi linii krzywej w zakresie od 0 do -100.

Williams Alligator

Składa się z trzech linii o ciekawych nazwach: Szczęki, Gęba oraz Zęby Aligatora. Jeśli linie na wykresie znajdują się blisko siebie – to tak zwany „Sen Aligatora” i transakcji najlepiej nie zawierać. Jeśli zielona linia ( „Gęba”) przecina niebieską i czerwoną - trzeba otworzyć opcję na wzrost lub spadek, w zależności od kierunku ruchu „Gęby”.

Czy można korzystać ze wszystkich 30 wymienionych wskaźników? Nie, to naprawdę nie jest realne - tym bardziej, jak można zauważyć, wiele z nich spełnia podobne funkcje.

Aby określić, jakie wskaźniki dla opcji binarnych najlepiej nadają się dla Państwa, możecie spróbować popracować jakiś czas z każdym z nich. To pomoże określić, które są dla Was komfortowe i najbardziej pasują Wam podczas pracy przynosząc największe prawdopodobieństwo sukcesu. Każdy z nas ma swoją własną metodę / styl tradingu i jest to normalne.

Klikajac w podane linki, możecie dokładnie zapoznać się z każdym wskaźnikiem transakcji binarnych, dowiedzieć się jak wygląda wykres online, jak rozszyfrować i rozpoznawać podstawowe sygnały i w jakich przypadkach lepiej jest użyć określonego, czasami zupełnie innego wskaźnika.

Włączcie Państwo określone indykatory, popatrzcie na przebiegi, znajdźcie punkty zwrotów trendu, określcie siłę trendu (czas działania), ustawcie Wasz przedział czasowy (time frame – okres budowania świec), notujcie, wyciągajcie wnioski i handlujcie z sukcesem!

Metodą prób i błędów można bardzo szybko ustalić, które wskaźniki są najkorzystniejsze dla Was i zacząć osiągać z nich zyski!

Polecane
 • Sygnaly online

  Sygnaly online

 • Ranking brokerów

  Ranking brokerów

 • Robot Abi

  Robot Abi

 • Strategie

  Strategie

 • Wykres Online

  Wykres Online

 • Narzędzia tradera

  Narzędzia tradera

728x90

Chcesz dochodowej strategii od tradera Anny?

Dodaj komentarz