Niezawodny broker, sygnały online i robot!
Lepiej razem niż osobno!
Zacznij zarabiać
LINK

Handel opcjami binarnymi otwiera przed traderami ogromne możliwości, oferując handel czteroma podstawowymi grupami aktywów: parami walutowymi, akcjami, indeksami i surowcami. O tych ostatnich chciałabym dziś powiedzieć bardziej szczegółowo. Proponuję Państwu zapoznanie się z darmowymi sygnałami wskaźników dla obrotu surowcami w opcjach binarnych.

торговля сырьевыми товарами

Poniższe towary dostępne są u większości brokerów i są bardzo popularnymi aktywami wśród traderów, przynosząc im niejednokrotnie duże zarobki. Główne z nich to:

• Złoto
• Srebro
• Platyna
• Miedź
• Ropa
• Kawa
• Pszenica
• Cukier

Nieco wcześniej napisałam artykuł o Strategii obrotu pod kątem ilości towarów. Jest ona również bardzo skuteczna jeżeli chodzi o zyski. Sugeruje Państwu zapoznanie się z nią. A teraz nieco głębiej zapoznamy się z sygnałami, opartymi o analizę techniczną.

Analiza techniczna używa różnych wskaźników i instrumentów finansowych, które śledzą dynamikę zmian cen surowców, punkty wejścia na rynek i punktu obrotu. Wszystko to tworzy darmowe sygnały handlowe, które mogą pomóc nie tylko początkującym, ale i także profesjonalnym traderom.

Moja droga tradera rozpoczęła się od zrozumienia podstaw tego, czym chcę sie zajmować. Brak zrozumienia tego, czym konkretnie handluję, równoznaczne byłoby z niepoważnym podejściem do zawodu. Dlatego przed przystąpieniem do realizacji strategii oraz praktycznych przykładów, spróbujemy oddalić się od wzorców i przeczytać mały wstęp teoretyczny.

Opcja towarowa - jest to finansowy instrument o charakterze pochodnym, który daje na pewien czas prawo do kupna lub sprzedaży surowców (ropy, złota, pszenicy, itd.) po cenie zgłoszonej wcześniej. U większości brokerów, oferujących możliwość handlu opcjami binarnymi, istnieją następujące rodzaje opcji (w ogóle, nie tylko surowcami):

Opcja One touch/No touch - najbardziej popularna forma tego instrumentu, w której przewiduje się, czy cena osiągnie założony przez brokera poziom w założonym (przez brokera poziom) czasie. Nie mamy w niej wpływu na kierunek (określony jest przez poziom) jak również na czas wygaśnięcia (założony z góry przez brokera – z reguły jest to piątek, dzień kończący tydzień).

Jeżeli w tym czasie cena dotknie założonego poziomu – nastąpi realizacja zysku, jeśli nie – zrealizujemy stratę. Opcje One tougch charakteryzują się wyższą zyskownością niż zwykłe opcje.

Call/Put (W górę/W dół) - podstawowy rodzaj opcji binarnych, najbardziej popularny. Polega na przewidzeniu wzrostu (CALL) lub spadku (PUT) ceny w ściśle określonym, z góry określonym czasie. Najbardziej popularne czasy wygaśnięcia to (60, 120, 180 i 300 sekund – opcje Turbo) i 15, 30, 60, 90, 120 minut.

Dostępne są także dla większości aktywów czasy wygaśnięcia – Do końca dnia. Od zainwestowanej kwoty (określone jest minimum a maksimum jest zależne od naszego depozytu) wypłacany jest w przypadku wygranej stały, z góry wiadomy procent zainwestowanej kwoty (od 60-85%). Jeżeli założenie nasze ( w górę lub w dół) nie było słuszne – pieniądze tracimy bezpowrotnie. Opcję można zamknąć wcześniej realizując mniejszy zysk lub pomniejszając stratę.

In / Out - w tej kategorii opcji zakładamy ustaloną wartością zakresu zmienności ceny aktywu mieszczącą się w korytarzu cenowym, w określonym przez koniec pozycji czasie (niezmienność poziomu ceny). Brak wyjścia ceny aktywu poza wyznaczone granice oznacza realizację zysku. Umożliwia to nam zarabianie w okresach niskiej zmienności.

Kilka porad:

• Zawsze oceniajcie fundamentalne tło rynku, gdzie będą skierowane przepływy pieniężne na konkretny moment, a także czy istnieją przesłanki do spodziewania się silnych ruchów w ciągu dnia;

• Jeśli odbywa się handel takimi towarami, jak cukier, pszenica itd., warto jest śledzić czynniki sezonowe mogące mieć wpływ na wycenę aktywów jak również wiadomości w mediach informacyjnych;

• zwracajcie uwagę na historyczne przebiegi i poziomy indeksów światowych (na przykład indeks dolara amerykańskiego - dxy, indeks giełdowy USA - Dow Jones, etc.);

• stosujcie w odpowiedniej sytuacji rynkowej trendów wskaźniki i/lub oscylatory;

• Należy używać tego samego (lub zbliżonego) przedziału czasowego (timeframe) dla wskaźników (określenie punktu wejścia) i czasu wygaśnięcia przyszłej transakcji - inaczej mogą pojawić się sprzeczności;

Możesz śledzić pojawianie się wejściowych, dochodowych sygnałów bezpośrednio tu online za pomocą jeszcze jednego narzędzia technicznego. Specjalnie dla Państwa na naszą stronę została zaimportowana tabela z analizą techniczną działająca w czasie rzeczywistym. Czas jest podany w standardzie GMT.

Podsumowanie Techniczne jest obsługiwane przez Investing.com Polska.

Podsumowanie Techniczne jest obsługiwane przez Investing.com Polska.

Podsumowanie Techniczne jest obsługiwane przez Investing.com Polska.

Podsumowanie Techniczne jest obsługiwane przez Investing.com Polska.

 

A teraz zapoznajmy się ze strategią handlu surowcami, mianowicie jak poprawnie analizować te wskaźniki. Jeśli obok nazwy konkretnego towaru zauważycie Państwo napis „Mocne kup” we wszystkich przedziałach czasowych (5 minut, 15 minut, godzina, dzień), oznacza to, że prognoza zmiany wartości aktywów jest stabilna. W najbliższym czasie trend ten będzie kontynuowany, a cena towaru będzie nadal rosła. Dlatego warto kupować opcje na wzrost w ciągu najbliższych 15-30 minut.

I odpowiednio, jeśli obok nazwy konkretnego towaru zauważycie Państwo napis „Mocne sprzedaj” we wszystkich przedziałach czasowych (5 minut, 15 minut, godzina, dzień), oznacza to, że prognoza zmiany wartości aktywów jest mocna. W najbliższym czasie trend ten będzie kontynuowany, a cena towaru nadal będzie spadać. Dlatego warto otworzyć pozycje na spadek w ciągu najbliższych 15-30 minut.

Jeśli w tabeli obok nazwy towaru w różnymi przedziałach czasowych są różne wskaźniki odnośnie sugestii kierunków trendu - nie należy otwierać opcji. Sygnał będzie słaby i niepewny.

Dodatkowo!

Pokażę również, jak znaleźć określony towar na Wykresie na Żywo, ponieważ jestem pewna, że początkujący w opcjach binarnych będą mieli z tym trudności.

Nazwy towarów trzeba wpisac w języku angielskim. Podaje Państwu odpowiedniki:

• Ropa – OIL (lub BCOUSD, USOIL, UKOIL)
• Platyna - PLATINUM (lub XPTUSD)
• Złoto - GOLD (lub XAUUSD)
• Srebro - SILVER (lub XAGUSD)
• Miedź - COPPER

сырьевые товары 

Radzę również zapoznać się ze Strategią handlu opcjami binarnymi dla sygnałów transakcyjnych. Tam znajdziecie wskazówki na temat wykorzystania sygnałów podczas handlu parami walutowymi, akcjami oraz indeksami.

Polecane
 • Sygnaly online

  Sygnaly online

 • Ranking brokerów

  Ranking brokerów

 • Robot Abi

  Robot Abi

 • Strategie

  Strategie

 • Wykres Online

  Wykres Online

 • Narzędzia tradera

  Narzędzia tradera

728x90

Chcesz dochodowej strategii od tradera Anny?

Dodaj komentarz