Niezawodny broker, sygnały online i robot!
Lepiej razem niż osobno!
Zacznij zarabiać
LINK

Praktycznie wszystkie materiały przeznaczone dla początkujących zawierają informacje o tym, jak ważnym elementem w handlu opcjami binarnymi jest strategia Martingale. Metoda ta jest określana jako klucz do niemal jedynej możliwości szybkiego zarobku dla tych, którzy chcą osiągnąć szybki zysk, ale nie chcą zagłębiać się w dżunglę strategii handlowych. I to już na samym początku stać się może dla niektórych pewnym ograniczeniem.

Po prostu chcemy Państwa ostrzec przed takimi opiniami. Jak zapewne dowiedzieliście się z zawartych w naszym serwisie materiałów - szybkie wzbogacenie się na rynku opcji jest w zasadzie niemożliwe, a sama strategia handlu metodą Martingale nie jest żadnym wyjątkiem. Ponadto nierozsądne stosowanie tego systemu wcale Państwa nie wzbogaci tylko szybko zniszczy. Tylko prawidłowa kombinacja opisywanej strategii z innymi strategiami handlu opcjami binarnymi pozwoli Państwu w sposób znaczący poprawić swoją dochodowość i uniknąć strat mogących zakończyć Państwa działalność inwestycyjną (zabić Państwa inwestycyjnie).

Przede wszystkim polecamy Państwu zapoznanie się z filmem szkoleniowym, gdzie w przystępnej formie, za pomocą przejrzystych diagramów dowiecie się Państwo o tym popularnym systemie handlowym o jego tajemnicach i co w sobie ukrywa.

Martingale – o co w tym wszystkim chodzi?

Samo pojęcie (swoją drogą,którego geneza jest owiana mgłą tajemnicy a wydaje się nam interesująca) pochodzi z zakładów gier hazardowych - zwłaszcza ruletki. Dlatego niektórzy handlujący opcjami binarnymi jako przeciwnicy porównywania do gier hazardowych nie są skłonni łączenia systemu Martingala z kasynem. Sugerują raczej zalety wypływające z opisywanej metody nie wymagającej zaawansowanej wiedzy wspierając się tym, że w ostatecznej liczbie prób osoba zawierająca kontrakty handlowe odniesie korzyść finansową.  W rzeczywistości jednak handel opcjami binarnymi jest naprawdę trudnym i poważnym zajęciem, wymaga nauki rzemiosła i dlatego też w odniesieniu do strategii Martingale należy naprawdę wykazać daleko idącą ostrożność.

Jaka jest zasada strategii Martingale w opcjach binarnych (i w innych grach na świecie)? Krótko mówiąc system oparty jest na obowiązkowym wzroście wysokości zakładu po każdej przegranej i powrocie do wysokości początkowego zakładu po wygranej. Jest też tzw. AntiMartingal, gdzie wszystko jest dokładnie odwrotnie, ale o nim osoby zainteresowane będą musiały znaleźć wszystkie niezbędne informacje na własną rękę.

Wyjaśnijmy zasadę działania w praktyce:

Jeżeli stracisz na kontrakcie na przykład 4 dolary – to kwotę następnego kontraktu należy podnieść do 8 dolarów (tak, aby zrekompensować poniesione straty i uzyskać plus). Stracisz 8 to 16, strata wyniosła 16 - 32 i tak dalej. Jednak jeśli zakład został wygrany - po prostu należy powrócić do kwoty pierwszego kontraktu z jakim rozpoczynaliśmy grę - w tym przypadku 4 dolary.

Jeżeli zaczynaliśmy od kwoty 1 lub 2 dolarów, po wygranej koniecznym jest powrót do tej kwoty.

Żadnych skomplikowanych obliczeń - tylko "czysta" teoria prawdopodobieństwa. System taki traktowany czy też uważany jest za cudowny wynalazek, oferowany często jako metoda szybkiego i wysokiego zarobku przez oszustów w wirtualnych kasynach. W rzeczywistości jednak ślepe stosowanie tej strategii nieuchronnie doprowadzi do utraty środków finansowych. Po pierwsze, zero w ruletce wypada okresowo – a wtedy gracz nie otrzyma możliwości podwojenia zakładu. Po drugie - w kasynie zazwyczaj obowiązują maksymalne stawki i kilka porażek z rzędu nie jest po prostu niemożliwe do odrobienia ze względu na wysokość zakładu.

Martingale i opcje binarne

Dlaczego ta strategia handlu jest tak popularna (według nieoficjalnych danych wykorzystuje ją więcej niż 80 procent traderów handlujących opcjami binarnymi)? Odpowiedź jest niezwykle oczywista - cała rzecz w jej prostocie! Żadnej matematyki, żadnej ekonomii – po przegranej  wrzucamy kolejną monetę mając nadzieję, że przegrana nie będzie zbyt wiele razy z rzędu i nie zakończymy naszych licytacji z wielką przegraną.

Najważniejsze także prawidłowo obliczyć kwotę, dla której można podjąć ryzyko. Nie zapomnij: profit z wygranej opcji binarnej nie będzie wynosić 100% wysokości pozycji a mniej - w związku z tym odrobienie utraconych środków wymaga zawarcia nie podwojonej wartości starty a większej – co należy obliczyć. Pomaga w tym specjalny kalkulator: należy wprowadzić minimalną początkową kwotę inwestycji i procentową wartość profitu z opcji (jeżeli jest to np. 76% wpisz 176) a uzyskasz kolejne wysokości zakładów. Kalkulatora można używać bezpośrednio na naszej stronie – działa on interaktywnie!

↓ Kalkulator online ↓

Minimalna inwestycja (na przykład, 500)
Dochodowość, % (na przykład, 175)

 

Czasami teoria prawdopodobieństwa może doprowadzić do sytuacji w której odrobienie strat wymagać będzie posiadania bardzo dużego depozytu. Dopiero teraz (wcześniej było to jakby ignorowane) mogą Państwo zdać sobie sprawę jak z niebezpieczną sytuacją możecie mieć do czynienia gdy okaże się, że broker określił maksymalną stawkę zakładu! Cały nasz plan działania będzie można uznać za stratę pieniędzy. A ponieważ takie ograniczenia, są powszechnie przez platformy stosowane – strategia Martingale nie może być traktowana jako podstawowy system transakcyjny.

To czy warto się nią w ogóle zajmować? Oczywiście! Czasami możecie Państwo zastosować – a kiedy - to wyjaśni poniższy przykład na konkretnej sytuacji.

Zakłady Systemu Martingale: plusy i minusy

Przed przejściem do konkretnych przykładów podsumujmy to co już wiemy.

Tak więc znaczącymi ZALETAMI strategii są:

 • opanowanie nie wymaga specjalnego przeszkolenia;
 • w pewnych sytuacjach może pomóc graczowi uzyskać dużą kwotę w krótkim czasie;
 • przy dużej wysokości depozycie przeznaczonego dla inwestycji w opcjach binarnych system Martingala może okazać się bardzo korzystny.

Teraz WADY:

 • jest to jeden z najbardziej agresywnych systemów zakładów - czyli system o działaniu „żyj lub giń”;
 • profit wynikający z tytułu transakcji w opcjach binarnych jest zawsze niższy od 100%, co oznacza, że deklarowana zasada «50 / 50» faktycznie nie działa;
 • aby czuć się pewnym w tym systemie, trzeba mieć naprawdę duży depozyt i nie bać się ryzykować naprawdę poważnych kwot.

Jak w takim razie należy używać systemu Martingala? Oto rada: Martingale nie powinien być główną strategią, gdyż jest zbyt ryzykowny. Powinien być stosowany tylko wtedy, gdy trzeba odrobić kilka nieudanych inwestycji z rzędu I za jednym razem “odegrać” znaczącą kwotę. Pozwólcie Państwo, że wyjaśnię to na konkretnej sytuacji wynikającej z mojego doświadczenia. Zastosowanie metody pomogło mi odzyskać pieniądze ze stratnych pozycji opcji binarnych.

Liczba ofert w danej sytuacji

Tak więc, jak już to wcześniej zostało wspomniane system ten nie powinien być stosowany przypadkowo czy traktowany jak rzut monetą! Musicie Państwo przed przystąpieniem do zastosowania przeanalizować sytuację rynkową oraz określić trendy. Wykorzystanie systemu Martingale jest możliwe tylko przy wyraźnym trendzie (w górę lub w dół), dlatego też odpowiednio wcześniej należy zapoznać się ze strategiami handlu „ Z trendem” i „Przeciw trendowi”.

Opisywana sytuacja miała swój początek w przegranej niestety opcji, w której kwota zakładu wynosiła 100$.  Naturalnym jest, że chciałam odzyskać swoje pieniądze a dokładnie to odzyskać i zarobić. Nastąpiły poszukiwania dobrego aktywu poprzez analizowanie wykresów.  Warunki takie spełniała para walutowa AUD / CHF. Do prawidłowej prognozy trendu została użyta własna metoda postępowania z trendami, co pozwoliło przewidzieć, że w ciągu następnych 10  minut wartość tej pary spadnie. Została otworzona opcja na spadek PUT. Czy było warto?

Стратегия торговли по Мартингейлу - валютная пара AUD/CHF

Aby dokonać prawidłowego obliczenia kwoty transakcji  będziemy potrzebowali kalkulatora. Jego obsługa jest maksymalnie prosta. Należy wypełnić tylko dwa pola: "Minimalna inwestycja" i "Dochodowość". Pierwsze pole to, którą straciliśmy w poprzedniej stratnej opcji. W tym przypadku wartość wynosiła 100$. Pole drugie - to dochodowość. Do wartości 100 należy dodać wartość procentową profitu oferowanego za dane aktywo przez brokera. Podczas wykonywania materiałów do niniejszego artykułu mój broker oferował 73 procent, dlatego też w opisywanym polu została wprowadzona liczba 173.  W wyniku obliczeń otrzymujemy ciąg liczb,  z których najbliższa to 237. Zgodnie z pozyskanymi danymi należało otworzyć opcje binarną o wysokości  237$ na najbliższy czas wygaśnięcia, co w tym przypadku wynosiło 8 minut.

Jaki był wynik końcowy? Miałam  nadzieję na prawidłową prognozę trendu i wygranie i wygranie  210$. Wygranie 100 dolarów pokrywało wcześniejszą stratę (100$), pozostałe 110$ stanowił zysk z opcji. Można nadal zawierać kontrakty wykorzystując ten system, ale kwota odpowiadająca minimalnej inwestycji ponownie powraca do wysokości $ 100 -  nie wyższej!

стратегия мартингейла

Jeszcze raz Państwa przestrzegam! Nie ryzykujcie dużych sum w tym systemie! Kalkulator daje siedem kroków - Należy zwracać uwagę tylko na pierwsze trzy! W przeciwnym razie grozi to poważnym "obsunięciem” kapitału aż do całkowitej utraty depozytu włącznie. Korzystajcie Państwo z tego systemu tylko w wyjątkowych przypadkach. Przed zawarciem kontraktu w tym systemie dokonajcie wstępnej analizy rynku, prześledźcie najsilniejsze wskaźniki, wykorzystajcie wiedzę z innych strategii!  Generalnie, im więcej strategii Państwo poznacie tym bardziej efektywny będzie Wasz handel opcjami binarnymi.

Chcemy także aby Państwo wiedzieli, że dla pomyślnej pracy z opcjami binarnych nie wystarczą tylko elementarna wiedza z zakresu teorii prawdopodobieństwa i umiejętność korzystania z kalkulatora. Zachęcamy a wręcz prosimy Państwa o zapoznanie się z najważniejszymi Strategiami dostępnymi w naszym serwisie, co z pewnością przyczyni się do prawidłowego wykorzystywania różnych systemów handlowych. Posiądź jak największą wiedzę a wynik Twojej pracy nie będzie zależy od czynników losowych!

 

Polecane
 • Sygnaly online

  Sygnaly online

 • Ranking brokerów

  Ranking brokerów

 • Robot Abi

  Robot Abi

 • Strategie

  Strategie

 • Wykres Online

  Wykres Online

 • Narzędzia tradera

  Narzędzia tradera

728x90

Chcesz dochodowej strategii od tradera Anny?

Dodaj komentarz