Niezawodny broker, sygnały online i robot!
Lepiej razem niż osobno!
Zacznij zarabiać
LINK

W poprzednim artykule Strategie handlowe opcji binarnych omówiłam Państwu darmowe strategie mające zastosowanie dla opcji binarnych. Zapoznali się Państwo z ich charakterystyką, zakresem i praktycznym zastosowaniem. Wszystko zostało poparte screenami i filmami edukacyjnymi. Ale bardzo często traderzy handlujący opcjami binarnymi zastanawiają się nad tym , jak można jeszcze bardziej uprościć proces handlu. Zainteresowani są dodatkowymi możliwościami, które pozwalają ograniczyć czas poświęcony handlowi przy jednoczesnym zwiększeniu zysku. Tutaj można brać pod uwagę wykorzystanie pomocy systemów robotów opcji binarnych.

Dlatego też postanowiłem zapoznać się z najlepszymi, dostępnymi robotami potrafiącymi przynieść nie tylko wysoki dochód, ale również znacznie uprościć proces handlu opcjami binarnymi. W tym artykule niniejszym zaprezentuję Państwu pełną listę systemów handlowych, z którymi poprzez kliknięcie na odpowiednie linki będzie można się zapoznać i wybrać ten, który odpowiada Waszym celom i wymaganiom.

Robot Abi

robot Abi

Automatyczny program dla opcji binarnych

Przyjrzyjmy się temu, jakie mamy dostępne roboty dla handlu opcjami binarnymi. Po pierwsze są to programy odpłatne jak również bezpłatne.

Dalej możemy podzielić je na Automatyczne (zawierają kontrakty bez tradera) i Półautomatyczne roboty - doradcy (wysłanie sygnału handlowego w odpowiednim czasie w celu manualnego otwarcia pozycji handlowej w jedną lub drugą stronę).

Radziłbym Państwu wybór półautomatycznych systemów robotów opcji binarnych. Będziecie Państwo obecni z robotem podczas handlu ale będziecie „panami” sytuacji kontrolując w ten sposób personalnie proces otwierania pozycji poprzez akceptację lub też nie otrzymanego sygnału. Według mnie nie należy umożliwiać systemowi pełnej kontroli nad depozytem. Taki tryb pracy sprawia, że za transakcje jesteśmy także odpowiedzialni my sami.

Właściwa konfiguracja robota opcji binarnych wymaga najpierw zrozumienia tego jak on działa. Jest to gwarancją bezproblemowego działania zawieranych transakcji. Więc nie wahajcie się Państwo zadawać pytań mających na celu wyjaśnienie wszystkich szczegółów. Nieocenioną pomoc stanowi pomoc techniczna systemów zawarta na oficjalnych stronach internetowych ich twórców. Reakcja supportu na Państwa pytania jest niezwykle szybka.

Prawidłowe korzystanie z systemów transakcyjnych opcji binarnych pozwala podjąć właściwą decyzję. Systemy opcji binarnych różnią się metodami i sposobami określania dochodowych transakcji. Ale w każdym razie są one w stanie pomóc Państwu być na plusie podczas handlu.

Co jeszcze wiemy o systemach opcji binarnych? Pracuje nad nimi jak również testuje duża ilość specjalistów i ekspertów rynku finansowego. Określają one rentowne wejścia nawet dla wejść krótkoterminowych a ich skuteczność i produktywność może zadziwić. Nawet wiodący tredery z wieloletnim doświadczeniem uznają, że ich sukces jest w dużej mierze zależy od właściwej strategii i obranego systemu handlowego. Stały się one integralną częścią ich codziennych transakcji o pracy zapewniając ciągłe dostarczanie sygnałów kupna lub sprzedaży aktywów.

Właściwe stosowanie systemów transakcyjnych opcji binarnych jak również związane z nimi późniejszej analizy sygnałów umożliwią Państwu być zawsze wygranymi i zawierać najbardziej zyskowne transakcje.

System tradingu opcji binarnych - pierwszy krok do przyszłości

Każdy traderowi przyjdzie zrozumieć, że handel kosztuje sporo czasu i wysiłku, czy mam rację? Szczególnie dla mnie, jako kobiety, czasami trudno jest pogodzić prace domowe z normalną pracą i handlem. Do tego wielka presja psychologiczna, gdy wartość obrotu jest zbyt duża lub gdy przychodzi seria strat. Jak nie poddać się negatywnym wpływom i przejść do następnego poziomu? Dziś naszym tematem rozmowy będzie handel z wykorzystaniem robotów i systemów. Nie jest tajemnicą, że automatyzacja jest stosowana dzisiaj wszędzie - w księgowości, przemyśle, rachunkowości itd. Polega ona na analizowaniu, określaniu, segregowaniu, klasyfikowaniu i przewidywaniu zjawisk występujących w rzeczywistości skomplikowanymi procedurami matematycznymi. Dlaczego więc nie wykorzystać zalety procedur oraz mocy obliczeniowej komputerów w handlu opcjami binarnymi? Omówimy to w sposób bardziej szczegółowy.

Co to jest system handlu?

Zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami na początku określimy prostą definicję aby być pewnym tematu wiodącego niniejszego artykułu a nie zjawisk różniących się od siebie.

System wymiany handlowej (robot) - program, który zawierający automatyczne transakcje handlowe bez udziału inwestora. System taki nie posiada emocji i pozbawiony jest niejednokrotnie negatywnego dla handlu czynnika ludzkiego. W środowisku inwestorów możemy spotkać wiele alternatywnych nazw:

• handel algorytmiczny
• handel przy użyciu robotów
• obrót automatyczny
• doradca handlowy itp

Jakie są jego zalety? Wydaje się to oczywiste. Logicznie rzecz biorąc robot, w przeciwieństwie do ludzi, może pracować całą dobę bez wpływu na wydajność. Dodatkowo taki system nie posiada uczuć a tym samym pozbawiony jest emocjonalnego czynnika ludzkiego niedobrego dla inwestycji.

Zanim przejdziemy dalej - mała dygresja. W ogromie sieci internetowej można spotkać wiele negatywnych opinii dotyczących systemów transakcyjnych, a także ogromną liczbę pustych obietnic. Skutek oddziaływania tychże informacji jest taki, że niektórzy przestają wierzyć w istnienie rentownych robotów – co jest błędnym podejściem. Dobre automatyczne systemy transakcyjne uczestniczą nawet w konkursach na bardzo wysokim poziomie światowym, na przykład: Automated Trading Championship. Ponadto, roboty handlowe regularnie wygrywają w konkurencji między inwestorami, na przykład, w rosyjskiej konkurencji na giełdzie - Najlepszy Prywatny Inwestor. Zatem zbyt pochopne nadawanie in negatywnych opinii jest bezpodstawne.

Z jakimi rodzajami robotów mamy do czynienia?

Klasyfikacja mająca dla nas sens to ta, która będzie zgodna z strategią stosowaną przez rynek:

• Praca w trendzie – dla dużych ruchów cenowych
• Płaskie przebiegi – praca przy trendach bocznych (konsolidacja)
• Skalping – wyłapywanie dużą ilości punktów ekstremalnych (min, max)
• Uniwersalny – działający w większości przebiegów
• Na bazie sieci neuronowych – samo-uczące się roboty wykorzystujące poprzednie zarejestrowane notowania

Po drugie klasyfikacja ze względu na zasady zarządzania kapitałem:

• Martingale - w przypadku transakcji stratnej kolejna pozycja zawierana jest na podwojoną kwotę ze względu na pokrycie start
• Gird trading – jednoczesne otwarcie kilku opcji w różnych kierunkach
• Standard - zwykłe transakcje o wysokości pewnej, ustalonej procentowo kwocie depozytu (najbezpieczniejsza metoda)

Nie ma dwu takich samych robotów pracujących lepiej lub gorzej. Każdy system ma swoje własne charakterystyki i strategie. Na przykład ryzykowny Martingale pomaga niejednokrotnie "napompować" depozyt, ale w pewnej okresie może wykorzystywać naprawdę wysokie kwoty i doprowadzić do ogromnych strat. Tym niemniej jednak w określonych sytuacjach może być użyteczny. W związku z tym, nie preferuję przywiązania się do jednego określonego typu strategii. Powiem tylko, że można zoptymalizować a może spersonifikować do swoich potrzeb każdego robota, jeśli zrozumiemy sposób jego działania o czym za sekundę podyskutujemy…

Jak Doradca jest zaprogramowany?

Zasady działania zarówno dla opcji binarnych, jak również dla rynku Forex, wykonywane są w języku programowania MQL. Jednakże istnieją różne procedury choćby dla różnych systemów operacyjnych a tym samym różne kody.

W tworzeniu strategii a tym samym w systemie pracy, często stosuje się podobne wskaźniki. Jeśli planujesz używać robotów na tym etapie ważne jest, aby zrozumieć jakie wskaźniki są wykorzystywane i jak one wpływają na zyskowność zawieranych transakcji.

W poprzednich częściach pisaliśmy już, że rynek może posiadać trend lub konsolidację. Dla nas wykresy płaskie o długotrwałym trendzie bocznym to zakres handlu w konsolidacji.

Istnieją wskaźniki grupy roboczej pracujących w trendzie, standardowo używane w terminalu MetaTrader:

• Średnia ruchoma - średnie kroczące
• Wstęgi Bollingera
• Ichimoku Kinko Hyo
• Parabolic Sar, itd.

Typowy przykład ilustrujący graficznie sygnały sprzedaży / kupna opcji wykorzystywany przez systemy robotów na podstawie średnich kroczących.

Systemy handlowe

Jak można zauważyć na podstawie tych wskaźników doradcy pracują tylko w przypadku wyraźnego trendu. W zakresie normalnego przebiegu takie ustawienie robota przyniesie duże straty. Ponadto, wiele wskaźników niestandardowych jest precyzowana na podstawie standardu, więc należy być ostrożnym. 

Kolejna grupa, budząca nasze zainteresowanie - to oscylatory. Wskaźniki takie służą do pracy w czasie konsolidacji. I tak standardami tutaj są:

• MACD
• Momentum
• CCI
• RSI
• Stochastic, etc.

Rozważmy następujący przykład:

Systemy handlowe pelna lista

Jakie inne indykatory można zastosować? 

Standardowe narzędzia analizy technicznej:

• Linie trendu
• Analiza techniczna Figur
• Poziomy Trendu
• Poziomy Fibonacciego
• Trading Instruments Hanna, itd.

Niektóre rzeczy omówiliśmy już w poprzednich artykułach, tu na przykład dajemy korektę Fibonacciego.

Moment prawdy

Z reguły przy tworzeniu robotów programiści korzystają ze wszystkich wymienionych grup, łącząc je dla najlepszej optymalizacji, w określonym czasie, dodając coś własnego. Jednym z najnowszych osiągnięć posiadającym naszą rekomendację - jest Robot Trading Abi.

Jakie są główne cechy tego systemu? Wykorzystuje on cały zestaw wskaźników, pracując w zakresie normalnej zmienności przebiegu jak również w trendzie. Plus dodatkowe procedury stanowiące tajemnicę jego twórców. Z punktu widzenia zarządzania kapitałem, Abi oferuje do wyboru kilka typów systemów, w tym Martingale w standardowej wersji. Tak więc, niezależnie od tego, czy wolisz agresywną wersję "pompowania" depozytu czy też wersję opartą na stabilnym zysku, znajdziesz tu zawsze to czego szukasz. Robot jest całkowicie darmowy, więc spróbuj.

Podsumowanie

Na rynku finansowym podobnie jak w życiu trzeba podążać za trendami – za duchem czasu. Roboty dzisiaj to krok do przodu, ewolucja, nowy kierunek. Sami musimy zdecydować o tym czy się do nich przystosujemy czy nie. Automatyczny system radzi sobie z problemami lepiej niż ludzie ze względu na brak emocjonalnych wahań i ma tę samą wydajność w pełnym zakresie godzinowym. Dotyczy to kwestii nie tylko handlu, ale także w wielu a może już większości pozostałych branży, więc może warto to przemyśleć. Silniejszy wygrywa!

Życzę powodzenia!

Anna

Polecane
 • Sygnaly online

  Sygnaly online

 • Ranking brokerów

  Ranking brokerów

 • Robot Abi

  Robot Abi

 • Strategie

  Strategie

 • Wykres Online

  Wykres Online

 • Narzędzia tradera

  Narzędzia tradera

728x90

Chcesz dochodowej strategii od tradera Anny?

Dodaj komentarz