Niezawodny broker, sygnały online i robot!
Lepiej razem niż osobno!
Zacznij zarabiać
LINK

Bardzo chce podzielić się z Państwem jedną z najlepszych strategii handlu opcjami binarnymi. Korzystanie z niej jest stosunkowo łatwe tym samym każdy z Państwa z pewnością szybko ją zrozumie i będzie potrafił z niej korzystać (dotyczy to  początkujących jak i doświadczonych traderów). Polega ona na analizie kalendarza ekonomicznego, w którym publikowane są najważniejsze wydarzenia, wpływające w sposób znaczący na rynek i cenę aktywów.

Specjalnie dla użytkowników naszej strony pozwoliłam sobie na bezpośrednie umieszczenie Kalendarza ekonomicznego  właśnie tutaj, co pozwoli Państwu bezpośrednie śledzenie pojawiających się tam wiadomości w trybie on-line. Rozwiązanie takie wydaje się bardziej wygodne, gdyż nie zmusza Państwa do szukania ich w internecie. Z tego miejsca chciałabym również przekazać osobne „dziękuję” za taką możliwość światowemu autorytetowi inwestycyjnemu - portalowi Investing.com. Ze względu na strategie dostarczane przez nasz serwis w usłudze VIP Chat Pro oraz z uwagi na to, iż nasi użytkownicy przebywają w różnych strefach czasowych ustawienia kalendarza są w wersji angielskiej z czasem GMT.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.

A teraz już wspólnie z Państwem wyjaśnimy sobie jak analizować wiadomości Kalendarza ekonomicznego i wykorzystywać pozyskaną wiedzę dla zarobków na opcjach binarnych. Prześledźmy wspólnie poniższy screen:

example of calendar

example of calendar

Najpierw powinniśmy nauczyć się posługiwać czasem GMT. A dokładniej uświadomić sobie jaka jest różnica pomiędzy standardem GMT a naszą strefą czasową. Oczywiście można na stronie Investing.com jako kraj wybrać Polskę i automatycznie mieć dopasowany czas do polskiej strefy czasowej ale zachęcamy Państwa, aby od samego początku uczyli się posługiwania standardem GMT. Dlaczego? To nieuniknione. Każdy trader prędzej czy później będzie musiał się nim posługiwać ze względu na dodatkowe narzędzia inwestycyjne, które z czasem będziecie Państwo wykorzystywać, wskaźniki rynku pozyskane z innych, najczęściej zagranicznych źródeł, dodatkowe platformy inwestycyjne (brokerzy), które w przyszłości zostaną przez Was założone. Powiemy dodatkowo, że kontakty właścicieli serwisu BinarOption.pl są oparte na czasie GMT, choć żadne z nas nie mieszka w jego strefie czasowej..... Więc może warto....

W Polsce obowiązuje jedna strefa czasowa ale za to mamy dwa czasy w ciągu roku. Czas letni (GMT+2) i czas zimowy (GMT+1).

CZAS (Time) – Dokładny czas publikacja wiadomości – wartość rzeczywista.

WAL. (Waluta /Cur. - Currency) – Waluta bazowa kraju publikującego wiadomość - tym samym wpływ wiadomości na jej wartość w stosunku do innych walut.

WAGA (Imp. - Impact) - To jest stopień ważności wiadomości - jej globalności. Wyróżniamy trzy poziomy znaczenia wiadomości: jeden, dwa i trzy byki. Zawsze powinni Państwo dokładnie analizować wydarzenia o ważności trzech byków. Po publikacji takiej wiadomości możemy spodziewać się znacznego wzrostu lub spadku wartości waluty podczas publikacji rzeczywistej wartości liczbowej rezultatu.

WYDARZENIE (Event) – Określa nazwę rodzaj i typ publikowanej wiadomości.

OBECNY (Actual) - Rzeczywista wartość wyświetlana dla danej wiadomości – WYNIK, RESULTAT. Tutaj, w ściśle określonym czasie, podanym w kolumnie Nr1 pojawią się pojawiają się wyniki w różnych kolorach: czerwonym, zielonym lub czarnym. To właśnie na te wartości będziemy czekać i je analizować. Jeśli napis jest czerwony - Oznacza to, że opublikowana wartość jest niższa od przewidywań analityków. Jeśli napis jest zielony - wręcz przeciwnie, wartość jest lepsza od prognozy. Jeśli napis jest czarny - oznacza to, że rzeczywista wartość jest zgodna z oczekiwaniami prognozy.
Troszeczkę niżej Państwo mogą zapoznać się z listą par walutowych, którymi warto handlować bezpośrednio po ogłoszeniu rzeczywistej wartości rezultatu wydarzenia ekonomicznego. Pokazany jest tam również kierunek otwarcia opcji W górę albo W dół (możemy to nazwać taką małą podpowiedzią- ściągą...).

PROGNOZA (Forecast) – Widzimy tu przewidywania analityków czyli prognozę dla rzeczywistej wartości wydarzenia, którego właśnie oczekujemy.

POPRZEDNI (Previous) - Poprzednia, rzeczywista wartość tego samego wydarzenia. Porównanie jej wartości a daną w kolumnie PROGNOZA daje nam jasną odpowiedź jakiego kierunku spodziewają się analitycy. Wzrostu czy pogorszenia obserwowanego wskaźnika.

No to teraz wiecie Państwo, odnośnie publikacji danych wyników wydarzeń ekonomicznych, tyle co autorzy niniejszego artykułu. Bazując na pozyskanych w ten sposób informacjach można śmiało powiedzieć, że pojawienie się czerwonego wyniku w kolumnie Obecny faktycznie wskazuje osłabienie waluty kraju wydarzenia  i otwarcie opcji na spadek. I odwrotnie, gdy pojawia się wynik zielony  w kolumnie Obecny, waluta danego kraju umacnia się i należy szybciutko otwierać opcje na wzrost.  Jeśli napis jest czarny, nie polecam otwierać opcji. Dla danych różnych typów wydarzeń jak również dla różnych krajów wyniki publikowane na czarno zachowują się w sposób zgoła odmienny. Wymaga to dogłębnej analizy tematu warunków ekonomicznych kraju publikacji i.... dużego doświadczenia, które (o czym jesteśmy przekonani) Państwo zdobędziecie!

Proszę bardzo uważnie prześledzić listę par walutowych, dla których otwieramy pozycje w handlu opcjami binarnymi. Lista została skonfigurowana dla odpowiedniego kolory rezultatu wydarzenia ekonomicznego:

USD

Czerwony kolor – Spadek USD/CAD,USD/JPY. Wzrost EUR/USD, GBP/USD, AUD/USD.
Zielony kolor – Wzrost USD/CAD,USD/JPY. Spadek для EUR/USD, GBP/USD, AUD/USD.

EUR

Czerwony kolor – Spadek EUR/USD, EUR/GBP.
Zielony kolor – Wzrost EUR/USD, EUR/GBP.

GBP

Czerwony kolor – Spadek GBP/USD, GBP/EUR.
Zielony kolor – Wzrost GBP/USD, GBP/EUR.

JPY

Czerwony kolor – Spadek USD/JPY.
Zielony kolor – Wzrost USD/JPY.

AUD

Czerwony kolor – Spadek AUD/USD.
Zielony kolor – Wzrost AUD/USD.

CAD

Czerwony kolor – Wzrost USD/CAD
Zielony kolor – Spadek USD/CAD

PLN

Czerwony kolor – Wzrost GBP/PLN, USD/PLN
Zielony kolor – Spadek GBP/PLN, USD/PLN

Proponuję zapoznać się z zakładką  Wiadomości naszej strony. Tutaj możecie Państwo znaleźć przegląd najważniejszych wydarzeń w kalendarzu ekonomicznym na dzień tygodnia wraz z szczegółową analizą i przewidywaniem ruchu ceny aktywów. Może to być podstawą do pozyskania przez Państwo bardzo poważnych zarobków!

Teraz koniecznym jest omówienie najlepszego czasu, czy też najlepszego okresu czasu do otwarcia opcji binarnych jak również omówienia stosowania tej strategii w praktyce. Z doświadczenia chcę Państwu powiedzieć, że podczas handlu za pomocą kalendarza ekonomicznego , najlepiej otwierać opcję na okres 2 minut. Handel na okres 1 minuty nie wszystkim pasuje... Jest znacznie bardziej agresywny. Dlatego, spokojniej i bardziej bezpiecznie jest wybierać czas ekspiracji 2 minut (zwłaszcza jeśli jesteście Państwo początkującymi traderami!).

Moje osobiste spostrzeżenia i porady:

- Dla handlu wybieram wiadomości z dwoma lub trzema bykami. Jednak nie wszystkie z nich można dopasować do tej strategii. Osobiście od dawna stosuję kalendarz ekonomiczny w handlu opcjami binarnymi i już wiem z doświadczenia, jakie wydarzenia mogą nieźle pobudzić rynek, a jakie nie. Przypominam, że specjalnie dla Państwa wykonywane są prognozy wydarzeń kalendarza ekonomicznego na każdy dzień tygodnia i publikowane w kategorii Wiadomości. Proszę koniecznie tam zajrzeć.

- Dla siebie wybrałam wiadomości z kilku krajów i odpowiadających im walut, którymi handluję:

Niemcy - EUR/USD

Wielka Brytania - GBP/USD

Strefa Euro - EUR/USD

USA - USD/JPY

Kanada - USD/CAD

Japonia - USD/JPY

Australia - AUD/USD 

Nowa Zelandia - NZD/USD

Chiny - AUD/USD i NZD/USD (Chiny są ważnym partnerem gospodarczym Australii i Nowej Zelandii)

- Najczęściej wiadomości ekonomiczne z kraju będącego przedmiotem wydarzenia nie pojawiają się pojedynczo,  a od razu kilka . Ważne jest, żeby ogłoszone resultaty faktyczne nie byli ze sobą sprzeczne, pojawiały się w jednym, wspólnym kolorze, zielonym lub czerwonym. Jeśli dane są sprzeczne – sugeruję Państwu nie otwierać opcji. Rozpatrzymy 3 sytuacje na zamieszczonych poniżej screenach:

Wszystkie dane z zielonym kolorem, można otworzyć opcję na wzrost call

 example of calendar green

Wszystkie dane z czerwonym kolorem, można otworzyć opcję na spadek put

example of calendar red 

Pojawili się sprzeczne dane - opcje nie otwierać!

 example of calendar different

I jeszcze inna sytuacja, kiedy nie warto otwierać opcji, ponieważ istnieje możliwość poniesienia przez Państwa strat. Zdarza się, że 20-30 sekund przed pojawieniem się wiadomości, rynek już ostro, zbyt gwałtownie na nią zareagował . Wartość waluty gwałtownie spada w oczekiwaniu negatywnych danych, lub błyskawicznie rośnie w oczekiwaniu na pozytywne wieści. Po ogłoszeniu wyniku wiadomości, kurs oczywiście znajduje się już na skrajnych (górnym lub dolnym) punktach, po czym zaczyna się kierować się w przeciwną odmienna do wyników stronę. Jeśli widzą Państwo taką sytuację, nie trzeba zawierać kontraktu, lepiej go ominąć. Lepiej w takich sytuacjach być na zero, niż stracić.

Strategia wydarzeń ekonomicznych jest jedną z najlepszych form tradingu. Opublikowane wyniki mają znaczący wpływ na wartości poziomów par walutowych, na których zarabiamy! Ale czy rynki finansowe reagują w jednoznacznym stopniu na wszystkie wydarzenia? A jak długi okres czasu para walutowa bezpośrednio związana w wydarzeniem będzie rosła w przypadku pozytywnych wyników? Dwie minuty a może 45 minut?

Do określenia siły wydarzenia (czasu trwania trendu) potrzebna jest wiedza, doświadczenie i ogromna baza danych z wynikami poprzednich rezultatów dla każdego z nich.  Jeśli chcecie Państwo wiedzieć więcej o każdym wydarzeniu, poznać nie tylko ich siłę i reakcję, ale także informacje odnośnie strategii wejść spekulacyjnych (przed wydarzeniem) oraz wejść korekcyjnych (po wynikach) zapraszamy do usługi VIP Chat PRO >>>.

Handluj jak profesjonalista – nawet 3 razy na jednym wydarzeniu – razem z nami!

Z innymi strategiami, które polecam dla handlu mogą Państwo zapoznać się w Strategie handlu opcjami binarnymi (pełna lista).

Polecane
 • Sygnaly online

  Sygnaly online

 • Ranking brokerów

  Ranking brokerów

 • Robot Abi

  Robot Abi

 • Strategie

  Strategie

 • Wykres Online

  Wykres Online

 • Narzędzia tradera

  Narzędzia tradera

728x90

Chcesz dochodowej strategii od tradera Anny?

Dodaj komentarz