Niezawodny broker, sygnały online i robot!
Lepiej razem niż osobno!
Zacznij zarabiać
LINK

Zanim zaczniemy mówić o tym, czym jest handel za pomocą „śledzenia trendu”, konieczne jest określenie czym w rzeczywistości jest trend. Trendem w handlu opcjami binarnymi (ale nie tylko) nazywamy zmianę wartości aktywów w jednym kierunku (w górę lub w dół). W zależności od kierunku można wyodrębnić trzy rodzaje trendów: wzrostowy, spadkowy i trend boczny. Rozważymy wszystkie trzy przykłady na rzeczywistych screenach z naszego transakcyjnego doświadczenia w opcjach binarnych.

Trend wzrostowy

Proszę zwrócić uwagę: wartość aktywu stabilnie wzrasta. Oczywiście, dołki na wykresie są i są one nieuniknione, ale zauważcie Państwo, iż: każdy kolejny punkt szczytowy znajduje się na poziomie wyższym od poprzedniego. Dotyczy to samo lokalnych punktów minimalnych. Możemy powiedzieć zatem, że obniżenie poziomów lokalnych minimów nie występuje. Wniosek jest jednoznaczny - mamy do czynienia ze stabilnym trendem wzrostowym. Wykres cen w tym samym czasie może osiągnąć poziom wsparcia, a nawet go przebić – lecz tworzy coraz to nowe maksima podwyższając tym samym poziomy oporu.. Rysunek 1 pokazuje wyraźny trend wzrostowy.

восходящий тренд

Rys.1. Przykład trendu wzrostowego na przykładzie przebiegu pary walutowej EUR/USD

Jak grać w tej sytuacji? Oczywiście na wzrost. Przy tak stabilnym trendzie tendencja do wzrostu się utrzyma, dlatego można otwierać spokojnie pozycje W GÓRĘ CALL.

Najlepiej i najwygodniej jest wyłapywać kierunek trendu przy użyciu Wykresu na Żywo. Możemy na nim ustawić wskaźnik Regresji Liniowej, który pozwoli nam zobrazować graficznie nie tylko sam trend, ale również jego kierunek w odniesieniu do interesujących nas aktywów. Oczywiście informacje w ten sposób pozyskane pozwolą nam w sposób znacznie bardziej precyzyjny ustalić prognozę ruchu aktywu, co ostatecznie doprowadzi do zwiększenia zysków.

Trend spadkowy

Na tym wykresie widoczny jest stały spadek wartości aktywów. Jeżeli chodzi o wartości lokalnych maksimów i minimów, sytuacja jest podobna do trendu wzrostowego (występowanie okresowe), lecz odwrotna. Każdy spadek pociąga za sobą coraz to niższą wartość poziomu niskiego, mniejszą od poprzedniego. Podobnie z okresowymi szczytami – występują, lecz są coraz niższe. Trend. Który możecie Państwo zaobserwować na rysunku 2 można również uznać za stabilny i na jego podstawie dokonać prognozy dalszych spadków cen aktywu w najbliższym czasie.

nzd usd na spadek trend

Rys.2. Przykład trendu spadkowego na przykładzie przebiegu pary walutowej NZD/USD

Jakiego rodzaju transakcji dokonywać w takiej sytuacji? Oczywiście na spadek ceny aktywu bazowego W DÓŁ PUT.

Otwórz pozycję i odbierz nagrodę za swój poświęcony czas, wiedzę i umiejętność prawidłowego analizowania wykresów!

Do pracy z trendem spadkowym warto jest korzystać z indykatora Regresji Liniowej. Tak jak w przypadku trendu wzrostowego, wskaźnik ten przedstawia graficzną reprezentację kierunku trendu oraz pozwala z dużą dokładnością ustalić przyszłą prognozę, co jest istotnie dla pozytywnych wpływów z tradingu – powiększenie depozytu.

Trend boczny (płaski and. Flat)

Kierunek tego trendu jest nie linią nachyloną pod jakimś kątem do osi czasu a równoległą – poziomą, co przedstawione zostało na rysunku 3. To znaczy, że nie występuje ukierunkowanie w górę lub w dół wartości aktywu. Co zrobić z tym trendem? Nic. Najlepiej w ogóle nie otwierać opcji, ponieważ prawdopodobieństwo postawienia prawidłowej prognozy jest bardzo niskie, a proces ten jest porównywalny do rzutu monetą. Zgodnie z tym, handel opcjami binarnymi powinien być prowadzony przy występowaniu trendu wzrostowego lub spadkowego, nie bocznego. Wielu analityków nie uważa bocznego trendu za „prawdziwy” a i ja jestem skłonna się z nimi zgodzić.

боковой тренд

Rys.3. Przykład trendu bocznego na przykładzie przebiegu pary walutowej GBP/CHF

Można dokonywać transakcji również przeciwko trendowi, jednak nie jest to zalecane dla oób początkujących. Wielu traderów, na przykład, handluje na wzrost w trendzie spadkowym, zanim poziom aktywu dojdzie i przebije linię wsparcia. Stosowanie takiej strategii jest jak najbardziej uzasadnione, ponieważ może pomóc nam wygenerować szczególnie dobrą transakcję, jednak ryzyko z tak podjętych decyzji jest zbyt duże, aby polecać wykorzystanie tej techniki niedoświadczonym traderom.

Sformułujmy główne zalety strategii handlu z trendem dla opcji binarnych:

1) Jest prosta. Z oceną graficznej postaci kierunku trendu poradzić sobie może każdy trader nawet z minimalnym doświadczeniem. Zastosowanie wielu innych strategii wymaga poważnych szkoleń teoretycznych i praktycznego przygotowania – a w przypadku otwierania opcji z trendem potrzebna jest tylko niewielka umiejętność analizowania wykresów z użyciem indykatorów w celu ułatwienia zadania. Nie trzeba wiedzieć nic o analizie fundamentalne a tym samym w ogóle jej nie śledzić. Oczywiście, żeby osiągnąć naprawdę wielki sukces, trzeba wiedzieć jak najwięcej i nie da się ograniczyć do jednego rodzaju strategii. Natomiast stosowanie tej prostej strategii jako instrumentu szkoleniowego i pomocniczego podczas pierwszych kroków na rynku opcji binarnych jest jak najbardziej możliwe. Ponadto realizacja tego zadania jest najlepsza i najbardziej odpowiednia.

2) Jest wygodna. W poprzednim punkcie chyba nie zostało to dokładnie sprecyzowane. Nie „wskaźników”, a „wskaźnika”. Niezbędny Państwu będzie wyłącznie jeden wskaźnik – Regresji Liniowej. Zgubienie się na wykresie w poziomach i liniach jest zwyczajnie niemożliwe. Zasadniczo opcje binarne (w przeciwieństwie, na przykład, do rynku forex) pozwalają pracować bez dużej ilości wykresów i indykatorów. Jest to jednym z głównych powodów atrakcyjności transakcji opcji binarnych dla początkujących traderów.

3) Można ją łączyć z innymi strategiami. Można jednocześnie wykorzystywać strategię wydarzeń ekonomicznych, stosować bez-wskaźnikową analizę itd. Niezależnie od wybranej dodatkowej metody strategia handlu z trendem pozostanie niezawodną. W sytuacjach wątpliwych należy posługiwać się najprostszymi sygnałami, co przynosi najlepsze wyniki. Doświadczeni traderzy zwykle stosują tą strategię, jako narzędzie pomocnicze, za pomocą którego można podjąć poprawną decyzję w trudnej sytuacji.

To, że przedstawiona strategia nie jest skomplikowana, niektórzy doświadczeni tradery zaliczają do wad. Łatwo natrafić na uwagi, iż ten rodzaj transakcji należy stosować wyłącznie w trakcie nauki tradingu na kontach demo, a do handlu z prawdziwymi pieniędzmi wykorzystywać bardziej skomplikowane i wydajne strategie. Ja jednak pozwalam sobie nie zgodzić się z takimi opiniami: strategia ta nie jest dla mnie kluczową, ale osobiście dość często ją stosuję, osiągając sukcesy. Najważniejsze to zaczekać na wyraźny trend i w odpowiednim momencie otworzyć pozycję, dopóki trend będzie działać. Wtedy strategia przyniesie nam sukces.

Jak wygląda w praktyce strategie handlu z trendem?

Popatrzmy. Zaczynam więc pracę, w czym pomaga mi mój broker opcji binarnych. Przypominam, iż korzystam z usług brokera uTrader (strona zawiera zalety wypływające z jego usług). Na początku sprawdzam dość dużą ilość aktywów, z którymi pracuję na co dzień. Jak zwykle na początku nic nie przykuwa mojej uwagi, lecz następna para walutowa charakteryzuje się wyraźnie widocznym trendem!  Jest to przebieg EUR do dolara kanadyjskiego EUR/CAD - patrz rysunek 4.

eur cad po trendu en

Rys. 4. Przebieg pary walutowej EUR/CAD z platformy brokerskiej uTrader

Wygląda kusząco, ale trend należy zweryfikować, poprzez obiektywną analizę danych. Jak zostało wspomniane wcześniej, najlepiej to zrobić za pomocą wykresu na żywo dla opcji binarnych.

Za pomocą wskaźnika Regresji Liniowej można zobaczyć (rysunek 5), że trend w rzeczywistości idzie w dół a świece stabilnie spadają.

eur cad po trendu grafic

Rys. 5. Przebieg pary walutowej EUR/CAD z indykatorem regresji liniowej w wykresie na żywo

Owszem, w tym przypadku można bezpiecznie otwierać pozycję i spodziewać się dobrych wyników. Pozycja otworzyłam na spadek W DÓŁ na najbliższy wskazany przez brokera czas wygaśnięcia. Nawiasem mówiąc, ta strategia działa z dowolnymi ramami czasowymi (timeframes), jednak wybrałam wystarczająco długi czas wygaśnięcia. Może to być pół godziny, a jeszcze lepiej  – godzina. Wartość zakładu wynosiła 100 $…

eur cad po trendu platforma

... i wynik 77 dolarów dochodu netto! To znaczy 77 procent: imponujące, prawda?

eur cad po trendu itog en2

Jak widać, handel z wykorzystaniem tej strategii może się okazać bardzo zyskowny – jeśli jest się czujnym i w odpowiednim czasie śledzi się ważne kierunki trendów. Handel z trendem, ze względu na jego prostotę, jest bardzo lubiany przez naszych użytkowników a szczególnie przez tych, którzy dopiero zaczynają się uczyć opcji binarnych. Potem użytkownicy ci zazwyczaj przechodzą do bardziej złożonych instrumentów lub wymyślają własne strategie, jednak większość z nich nie zapomina, jaka strategia przyczyniła się na początku do ich sukcesu i nadal z nią pracują.

Przypominam, że jeśli chcecie Państwo zapoznać się z innymi strategiami, które moim zdaniem naprawdę działają, zapraszam do działu „Strategie opcji binarnych”. Zwróćcie również uwagę też na inny materiał: „Systemy handlowe opcji binarnych (pełna lista)”. Informacje są tam zebrane na jednej stronie i przydadzą się tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tradingiem i chcą jak najszbczej przyspieszyć wzrost swojej wiedzy.

Polecane
 • Sygnaly online

  Sygnaly online

 • Ranking brokerów

  Ranking brokerów

 • Robot Abi

  Robot Abi

 • Strategie

  Strategie

 • Wykres Online

  Wykres Online

 • Narzędzia tradera

  Narzędzia tradera

728x90

Chcesz dochodowej strategii od tradera Anny?

Dodaj komentarz