Niezawodny broker, sygnały online i robot!
Lepiej razem niż osobno!
Zacznij zarabiać
LINK

Teraz wytłumaczę jak używać w handlu opcjami binarnymi strategii «Przeciw trendowi». Ostatnio został w naszym serwisie opublikowany podobny artykuł dotyczący strategii handlowej «Z trendem». Można ją przeczytać aby zrozumieć czym jest trend, jak analizować ruch wartości aktywów, i co najważniejsze - jak na tym zarabiać.

Obie strategie są łatwe w użyciu i opłacalne oraz wzajemnie się uzupełniają. Trzeba tylko zrozumieć, w jakich przypadkach handlować „podążając za trendem” a w jakich „przeciw trendowi”.

Handel podążając za trendem jest opłacalny, kiedy trend jest wyraźnie widoczny oraz graficznie mocno wyrażony na wykresie. Wahania cen odbywają się stabilnie w pewnym zakresie, a jego górne i dolne granice położone są blisko siebie.

Handel „przeciw trendowi” opłaca się, kiedy to trend nie jest tak mocno zobrazowany. Cena aktywów również waha się w pewnym zakresie, ale jego granice są położone w odległości od siebie.

Istnieje coś takiego jak „zawrócenie trendu”, kiedy po długim lub nagłym ruchu w górę (na przykład, po publikacji wiadomości dziennika ekonomicznego) wartość aktywu zmienia kierunek i rozpoczyna swój ruch w kierunku przeciwnym, czyli w dół. Może to oczywiście przyjąć kierunki odwrotne najpierw w dół a potem w górę. Dlatego też konieczne jest, aby uchwycić górny maksymalny punkt podczas trendu wzrostowego i zacząć stosować krótką sprzedaż. Istotne jest również to, by przy trendzie spadkowym złapać najniższy możliwy punkt (nazywano go „dnem” ) i przebić stawkę w górę.

Na wykresie możecie zobaczyć, że po gwałtownym spadku wartość akcji korporacji Apple zmieniła swój kierunek (zawraca) i zaczęła rosnąć. Po chwili oczekiwania na maksymalnie niski punkt, otwieramy opcje, przebijając stawkę, a następnie obliczamy zysk.

стратегия бинарных опционов против тренда

Teraz wyjaśnię jak można stosować zmiany kierunku trendu i w jakich przypadkach. Osobiście zaczynam analizę w następujący sposób:

1) Otwieram platformę swojego brokera uTrader.

2) Kolejno przeglądam diagramy dostępnych aktywów, żeby zobaczyć na których były znaczące wahania poziomów (wzrosty i spadki) w odniesieniu do ogólnego trendu.

3) Analiza przebiegu aktywów doprowadziła mnie do następującego wniosku:

W dość krótkim okresie czasu znaczący wzrost wartości dolara amerykańskiego USD w stosunku do rubla rosyjskiego RUB. Z doświadczenia wiem, że po tak gwałtownym wzroście trend zawróci i przybierze wartość przeciwną – pójdzie w dół.

usd rub protiv trenda en

4) Otwieram Wykres na Żywo, żeby dokładnie sprawdzić wartości przebiegu obserwowanego aktywu. Włączam włączyłam wskaźnik Regresji liniowej i najczęściej używane indykatory w celu znalezienia ekstremalnie wysokiego punktu. Wybrałam 15-minutowe świece.

usd rub protiv trenda grafic

Ze screena widać, że ogólna tendencja wartości aktywu zmieniła kierunek i poszła w dół. Po odczuwalnym wzroście trend zawrócił i przyjął kierunek spadkowy. Dlatego bez wahania otworzyłam opcje i zastosowaniem najbliższego czasu wygaśnięcia, który proponował broker.

30 minut później otrzymałam $72 zysku netto z pojedynczej transakcji.

eur cad po trendu itog en2

Strategię tą najlepiej stosować na opcjach nie dłuższych niż 30 minut. Sugeruję próby otwierania pozycji inwestycyjnych zgodnych z ogólnym zakresem zmian przebiegu (pomiędzy liniami wsparcia i oporu). Pomoże ją ustalić wskaźnik Regresji liniowej. Żeby wasza prognoza była jak najbardziej poprawna, zachęcam opisaną strategię łączyć ze strategią handlu „Pivot Point” oraz „Strategią handlu za pomocą Sygnałów handlowych” transakcyjnymi.

Z innymi polecanymi przez mnie strategiami możecie zapoznać się Państwo w artykule Strategie handlu opcjami binarnymi (pełna lista). Dla chętnych są dostępne Systemy handlowe dla opcji binarnych (pełna lista).

Polecane
 • Sygnaly online

  Sygnaly online

 • Ranking brokerów

  Ranking brokerów

 • Robot Abi

  Robot Abi

 • Strategie

  Strategie

 • Wykres Online

  Wykres Online

 • Narzędzia tradera

  Narzędzia tradera

728x90

Chcesz dochodowej strategii od tradera Anny?

Dodaj komentarz