Niezawodny broker, sygnały online i robot!
Lepiej razem niż osobno!
Zacznij zarabiać
LINK

Chcesz handlować na wahaniach cen ropy, gazu ziemnego lub innych produktów energetycznych? Ten przewodnik wyjaśni wszystko, co musisz wiedzieć, aby zacząć.

Świat opiera się na produktach energetycznych. Zamieniamy ropę naftową w benzynę do napędzania naszych samochodów, ciężarówek, samolotów i statków. Do zasilania naszych elektrowni i dostarczania energii elektrycznej wykorzystujemy gaz ziemny. Spalamy również gaz ziemny i olej opałowy, aby ogrzać nasze domy w miesiącach zimowych.

Wszystkie te produkty energetyczne są przedmiotem obrotu na całym świecie, a ceny różnią się w zależności od podaży i popytu. Dla traderów spekulowanie ceną określonych surowców energetycznych jest sposobem na zarabianie pieniędzy.

Jeśli myślisz o zagłębieniu się w handel energią, ten artykuł zawiera wszystko, co musisz wiedzieć, aby zacząć. Wyróżnimy trzy internetowe domy maklerskie, które wspierają handel szeroką gamą towarów energetycznych. Pomożemy Ci również zrozumieć, jak działa rynek energii i co wpływa na wzrost lub spadek cen określonych towarów, takich jak ropa i gaz ziemny. Pod koniec będziesz mieć informacje, których potrzebujesz, aby zdecydować, czy handel energią jest dla Ciebie odpowiedni i opracować skuteczną strategię.

Jak Handlować Energią w 3 Prostych Krokach

Jak Handlować Energią 2

Spieszysz się z rozpoczęciem handlu produktami energetycznymi? Wykonaj te 3 kroki, aby przygotować się do handlu w domu maklerskim online.

Krok 1: Otwórz Konto Tradera

logo robotabi recommendet - Forex Robot Abi

autocrypto bot logo 225 110 - Crypto Robot Autocrypto-Bot

Pierwszym krokiem w obrocie towarami energetycznymi jest otwarcie rachunku w pośrednictwie internetowym. Co ważne, istnieje więcej niż jeden sposób handlu produktami energetycznymi. Skoncentrujemy się na kontraktach na różnice kursowe (CFD), ponieważ umożliwiają one spekulowanie ceną towaru bez zmuszania Cię do przejęcia go na własność. Oszczędza to kłopotów i kosztów związanych z przenoszeniem i przechowywaniem beczek ropy lub benzyny.

Ponieważ towary energetyczne, takie jak ropa i gaz ziemny, są niezwykle popularne wśród traderów, większość domów maklerskich wspiera handel tymi produktami. Przyjrzyjmy się bliżej trzem naszym ulubionym brokerom internetowym do handlu surowcami energetycznymi.

Krok 2: Naucz Się, Jak Działa Rynek

Jak Handlować Energią 1

Zanim przejdziesz do handlu kontraktami CFD na energię, ważne jest, aby zrozumieć, co powoduje wzrost lub spadek cen towarów takich jak ropa i gaz ziemny. Czynniki wpływające na każdy towar energetyczny są nieco inne, ale generalnie ceny energii sprowadzają się do podaży i popytu.

Popyt na Energię

Dostawy ropy naftowej, gazu ziemnego i innych surowców energetycznych to jeden z największych czynników wpływających na ceny energii. Gdy podaż rośnie, ceny energii spadają; gdy podaż maleje, ceny rosną.

Wiele rzeczy może wpływać na dostawy energii, ale dwie z najważniejszych rzeczy, o których musisz pamiętać, to polityka i zmiany w produkcji.

Polityka i niestabilność polityczna mają szczególnie istotny wpływ na podaż ropy i benzyny. Dzieje się tak, ponieważ ogromna część światowej produkcji ropy naftowej znajduje się w notorycznie niestabilnym regionie Zatoki Perskiej.

Jak Handlować Energią 5

Ceny ropy wzrosły podczas wojny w Zatoce Perskiej i na początku wojny w Iraku, ponieważ niestabilność w regionie zagrażała dalszej produkcji. Innym razem polityczne spory między Stanami Zjednoczonymi, Europą i głównymi krajami produkującymi ropę, takimi jak Arabia Saudyjska, skutkowały tymczasowymi embargami, które dramatycznie podnoszą cenę ropy.

Niezwykle ważne mogą być również zmiany produkcyjne. Dotyczy to każdego produktu energetycznego, ale najlepszy z ostatnich przykładów pochodzi z gazu ziemnego. W miarę rozpowszechniania się technologii szczelinowania hydraulicznego w USA, amerykańska produkcja gazu ziemnego wzrosła wielokrotnie. To zalało światowy rynek gazem ziemnym i obniżyło jego cenę w ciągu ostatniej dekady.

Wahania oczekiwanej produkcji ropy mogą również wpływać na ceny. Na przykład odkrycie ogromnego nowego pola naftowego lub kraju zwiększającego produkcję na istniejących złożach może obniżyć ceny na rynku światowym.

Podaż na Energię

Popyt to druga strona równania ceny. Wraz ze wzrostem globalnego zapotrzebowania na energię wzrasta również cena energii.

Najważniejszą rzeczą, która wpływa na zapotrzebowanie na energię, jest globalny wzrost gospodarczy. Wraz z poprawą światowej gospodarki kraje rozwijające się budują infrastrukturę elektryczną, kupują samochody oraz zwiększają liczbę podróży, a także budują nowe inwestycje. Cała ta działalność gospodarcza wymaga energii, co zwiększa popyt i prowadzi do wyższych cen ropy naftowej i gazu ziemnego. W okresie spowolnień gospodarczych wzrost ten się spowalnia, a ceny energii spadają.

Krok 3: Wybierz Strategię Handlu Energią

Jak Handlować Energią 3

Kolejną rzeczą, na którą musisz się zdecydować przed rozpoczęciem handlu kontraktami CFD na energię, jest to, w jaki sposób planujesz zysk. Istnieje tyle strategii handlu produktami energetycznymi, ilu jest traderów, i to do Ciebie należy znalezienie strategii, która będzie pasować do Twojej tolerancji ryzyka i celów związanych z zyskiem. Aby pomóc, przyjrzymy się niektórym podstawowym decyzjom, które będą miały wpływ na budowanie strategii handlu energią.

Wybierz Aktywa

Twój wybór towaru energetycznego do handlu wpłynie na wszystkie inne aspekty Twojej strategii. Dzieje się tak, ponieważ istnieją różne czynniki wpływające na cenę różnych produktów energetycznych, a wahania cen mogą się znacznie różnić w zależności od produktów.

Na przykład ropa naftowa, ropa Brent i benzyna zazwyczaj wykazują znacznie większe wahania cen niż gaz ziemny i olej opałowy. Zarówno podaż, jak i popyt są mniej spójne, a zmiany polityczne odgrywają znacznie większą rolę w ustalaniu cen ropy niż w ustalaniu cen gazu ziemnego.

Ostatecznie wybór towaru energetycznego do handlu powinien odzwierciedlać pożądaną równowagę ryzyka i nagrody.

Techniczna vs. Fundamentalna Analiza

Kolejną decyzją, którą musisz podjąć, jest to, czy chcesz skupić się na analizie technicznej, czy analizie fundamentalnej. Analiza techniczna skupia się na ostatnich ruchach cen towaru i wykorzystuje te dane do przewidywania, dokąd zmierza cena. Z drugiej strony analiza fundamentalna próbuje przewidzieć rzeczywistą cenę rynkową towaru energetycznego w oparciu o aktualne warunki podaży i popytu.

Żadna ze tych strategii nie jest lepsza od tej drugiej, a większość traderów wykorzystuje kombinację tych dwóch do podejmowania decyzji handlowych.
Trading Nowych Wiadomości

Wiadomości mają ogromny wpływ na cenę energii. W końcu prawie wszystko, co się dzieje, czy to polityka, stosunki międzynarodowe, zmiany perspektyw gospodarczych, czy nawet pogoda, ma wpływ na podaż lub popyt na produkty energetyczne.

Traderzy energii powinni zawsze mieć oko na wiadomości i myśleć o tym, jak nagłówki mogą wpłynąć na ceny. Bardziej tolerancyjni na ryzyko inwestorzy mogą skorzystać z krótkoterminowych wahań cen spowodowanych nagłówkami wiadomości.

Day Trading vs. Swing Trading

Jak Handlować Energią 4

Na koniec zastanów się, jaki jest Twój horyzont czasowy dla prowadzenia handlu energią. Chcesz kupować i sprzedawać kontrakty CFD tego samego dnia, czy też planujesz trzymać kontrakty przez kilka dni, aby skorzystać z wolniej rozwijających się trendów cenowych? Inwestorzy jednodniowi zazwyczaj nie utrzymują żadnych pozycji przez noc, podczas gdy swing traderzy mogą utrzymywać kontrakty CFD na energię przez kilka dni lub nawet kilka tygodni.

Zakończenie

Produkty energetyczne, takie jak ropa naftowa, gaz ziemny i benzyna, należą do towarów najczęściej sprzedawanych na świecie. Handlując kontraktami CFD na towary energetyczne, możesz uzyskać bezpośrednią ekspozycję na zmiany cen energii jako inwestycję.

Handlując towarami energetycznymi, ważne jest, aby mieć rozsądną strategię. Dzięki temu przewodnikowi masz informacje, których potrzebujesz, aby zrozumieć podstawy tego, jak i dlaczego zmieniają się ceny energii, a także pomysł, jak zbudować swoją strategię handlową. Kiedy będziesz gotowy do rozpoczęcia handlu, upewnij się, że korzystasz z renomowanego domu maklerskiego, takiego jak jeden z trzech, które polecamy.

FAQ

728x90

Jaka jest różnica między ropą WTI a ropą Brent?

Istnieją dwa różne poziomy odniesienia dla ropy naftowej: ropa Brent, która jest produkowana na Morzu Północnym, oraz West Texas Intermediate (WTI), która jest produkowana w USA. Ropa Brent zazwyczaj ustala cenę ropy naftowej produkowanej w Europie i na Bliskim Wschodzie, podczas gdy ropa WTI służy do ustalania cen ropy naftowej produkowanej w Ameryce Północnej.

Czy ceny ropy naftowej i benzyny zawsze zmieniają się w tandemie?

W większości przypadków ceny ropy naftowej i benzyny poruszają się razem. To dlatego, że ropa jest największym kosztem wejściowym do produkcji benzyny. Ale można zauważyć, że ceny różnią się w czasach, gdy możliwości rafinacji ropy naftowej nie nadążają za produkcją ropy lub gdy koszty rafinerii rosną z innych powodów.

Czy cena gazu ziemnego rośnie zimą?

Ceny gazu ziemnego zazwyczaj rosną zimą, ponieważ to źródło energii jest wykorzystywane w systemach grzewczych na całym świecie. Jednak sezonowa zmiana ceny jest zazwyczaj uwzględniana w przypadku gwarantowania kontraktów CFD. Oznacza to, że zimowy popyt będzie musiał być wyższy niż oczekiwano, aby skorzystać z sezonowego wpływu na ceny gazu ziemnego.

W jakich godzinach mogę handlować ropą i gazem ziemnym?

Handel ropą i gazem ziemnym WTI od 20:00 w niedzielę do 17:00 w piątek (czasu wschodniego). Każdego wieczoru od 17:00 do 18:00 jest codziennie godzinna przerwa w handlu.

Polecane
 • Sygnaly online

  Sygnaly online

 • Ranking brokerów

  Ranking brokerów

 • Robot Abi

  Robot Abi

 • Strategie

  Strategie

 • Wykres Online

  Wykres Online

 • Narzędzia tradera

  Narzędzia tradera

728x90

Chcesz dochodowej strategii od tradera Anny?