Niezawodny broker, sygnały online i robot!
Lepiej razem niż osobno!
Zacznij zarabiać
LINK

Pszenica jest sprzedawana na całym świecie jako kluczowa roślina uprawna, zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt. W tym artykule wyjaśnimy wszystko, co musisz wiedzieć, aby zacząć handlować pszenicą.

Pszenica jest jedną z najważniejszych upraw na całym świecie. Historycy wskazują ją jako roślinę, która umożliwiła rozwój cywilizacji ludzkiej w ciągu ostatnich 10 000 lat. Dziś pszenica jest drugą pod względem konsumpcji rośliną na świecie, zaraz za ryżem. Jest również szeroko stosowana jako pasza dla zwierząt do uboju.

Tym, co odróżnia pszenicę od innych upraw dla handlowców, jest to, że jej cena jest silnie powiązana z dolarem amerykańskim. Dzieje się tak nie tylko dlatego, że Stany Zjednoczone są głównym producentem pszenicy, ale także dlatego, że pszenica na całym świecie jest wyceniana w dolarach amerykańskich. Tak więc pszenica pozwala inwestorom spekulować na temat przyszłości amerykańskiej waluty.

Jeśli interesuje Cię handel pszenicą, ten przewodnik wyjaśni wszystko, co musisz wiedzieć, aby zacząć. Podkreślimy dwa z najlepszych domów maklerskich do handlu kontraktami na pszenicę i pomożemy Ci zrozumieć, co wpływa na cenę pszenicy. Pod koniec będziesz mieć informacje potrzebne do rozpoczęcia opracowywania skutecznej strategii handlu pszenicą.

Jak Handlować Pszenicą w 3 Prostych Krokach

Jak Handlować Pszenicą

Chcesz natychmiast zacząć handlować pszenicą? Wykonaj te trzy kroki, aby założyć konto maklerskie i rozpocząć zawieranie transakcji.
Z zasilonym kontem możesz zacząć kupować i sprzedawać pszenicę. Zalecamy rozpoczęcie handlu z kontem demo, abyś mógł nauczyć się zasad i opracować strategię handlową.

Krok 1: Otwórz Konto Handlowe

Istnieje wiele sposobów handlu pszenicą. Możesz kupować i sprzedawać bezpośrednio pszenicę fizyczną, jak i kupować i sprzedawać akcje rolnicze lub kupować i sprzedawać kontrakty na pszenicę na różnice kursowe (CFD). Skoncentrujemy się na platformach handlowych oferujących kontrakty CFD, ponieważ nie musisz zajmować się logistyką zakupu pszenicy, aby spekulować na temat przyszłej jej ceny. W przypadku kontraktu CFD Twój zwrot to różnica między ceną pszenicy przy zakupie kontraktu a ceną pszenicy przy jej sprzedaży.

Większość internetowych domów maklerskich, które oferują handel towarami, umożliwia handel kontraktami CFD na pszenicę. Przyjrzyjmy się bliżej naszym dwóm najlepszym brokerom do handlu pszenicą.

logo robotabi recommendet - Forex Robot Abi

autocrypto bot logo 225 110 - Crypto Robot Autocrypto-Bot

Krok 2: Naucz się, jak działa rynek handlu pszenicą

Kluczem do udanego handlu pszenicą jest zrozumienie, co wpływa na cenę pszenicy w perspektywie krótko- i długoterminowej. Zasadniczo istnieją cztery główne czynniki, które powodują wzrost lub spadek cen pszenicy.

Siła Dolara Amerykańskiego

Jak Handlować Pszenicą

Może Cię dziwić, że siła dolara jest jednym z największych czynników wpływających na ceny pszenicy. W końcu nie ma to nic wspólnego z produkcją ani popytem na pszenicę. Należy jednak pamiętać, że pszenica na całym świecie jest wyceniana w dolarach amerykańskich.

Oznacza to, że gdy dolar amerykański staje się droższy w stosunku do innych walut, to znaczy, gdy dolar jest mocny, a ceny pszenicy spadają. To dlatego, że sprzedawcy pszenicy otrzymują mniej dolarów za swój produkt, gdy dolar jest drogi. Kiedy dolar amerykański jest słaby w stosunku do innych walut, cena pszenicy rośnie.

Należy pamiętać, że jest to znakiem, że polityka monetarna w USA może mieć duży wpływ na ceny pszenicy. Na przykład zmiany stóp procentowych przez Rezerwę Federalną mogą wywołać falę uderzeniową na światowym rynku pszenicy.

Podaż Pszenicy

Oczywiście podaż i popyt również odgrywają ważną rolę w ustalaniu cen pszenicy. Popyt w dużej mierze zależy od wzrostu liczby ludności na świecie. Wraz ze wzrostem liczby ludności w naturalny sposób wzrośnie globalny popyt na pszenicę, a tym samym jej cena.

Ponieważ pszenica jest również wykorzystywana jako pasza dla zwierząt, popyt na pszenicę zależy również od popytu na produkty mięsne na całym świecie. Popyt na mięso rośnie, gdy światowa gospodarka kwitnie, a kraje rozwijające się zyskują siłę gospodarczą. Tak więc trajektoria światowej gospodarki może również wpływać na ceny pszenicy.
Kolejną rzeczą do rozważenia jest to, że kraje mogą nakładać cła na pszenicę w celu ochrony krajowego rolnictwa. Kiedy tak się dzieje, efektywny popyt na pszenicę, która jest przedmiotem handlu na całym świecie, spada, a wraz z nim spada cena.

Podaż pszenicy może być zaskakująco zmienna, ponieważ produkcja zależy od dobrej pogody. Gdy sezon wegetacyjny na całym świecie jest dobry, podaż pszenicy wzrasta, a cena spada. Ale kiedy złe warunki pogodowe uderzają w główny kraj produkujący pszenicę, podaż może nagle spaść, a ceny mogą gwałtownie wzrosnąć. Należy pamiętać, że ponieważ produkcja pszenicy jest globalna, lata lepsze niż przeciętne w niektórych obszarach mogą zrównoważyć lata gorsze niż przeciętne w innych obszarach.

Dotacje Rządowe

Rządowe dotacje rolne mogą również wpływać na podaż i popyt pszenicy. Na przykład w USA dopłaty do produkcji etanolu zachęciły rolników do zmiany pól z pszenicy na kukurydzę. To zmniejsza globalną podaż pszenicy i podnosi ceny.

Rządy mogą również odebrać istniejące subsydia dla innych upraw lub zachęcić do produkcji pszenicy zachętami podatkowymi. W takim przypadku podaż pszenicy wzrośnie, a ceny spadną.

Krok 3: Wybierz Strategię Handlu Pszenicą

Jak Handlować Pszenicą 2

Opracowanie strategii, która pasuje do Twojej tolerancji ryzyka i celu w zakresie zysku, jest niezbędne do odniesienia sukcesu jako handlowiec pszenicą. Istnieje wiele sposobów na zbudowanie spersonalizowanej strategii, ale omówimy kilka podstawowych pomysłów, o których powinieneś pomyśleć.

Day Trading vs. Swing Trading vs. Long-term Trading

Jakie są Twoje ramy czasowe na handel pszenicą? Możesz być najbardziej zainteresowany kupnem kontraktów CFD na pszenicę i sprzedażą ich tego samego lub następnego dnia. W takim przypadku możesz zarabiać na niewielkich zmianach ceny pszenicy lub spekulować na prognozach rolniczych i wiadomościach.

Swing traderzy mogą utrzymywać kontrakty na pszenicę przez okres od kilku dni do kilku tygodni. W takim przypadku można skorzystać z trendu cen pszenicy, który wynika z rozwoju w trakcie sezonu wegetacyjnego.

Long-term traderzy będą utrzymywać kontrakty CFD na pszenicę przez kilka miesięcy lub dłużej. Ta strategia pozwala spekulować na długoterminowych prognozach dla głównych krajów produkujących pszenicę lub na przyszłej sile dolara amerykańskiego.

Techniczna vs. Fundamentalna Analiza

Musisz także wybrać, czy chcesz handlować w oparciu o analizę techniczną, analizę fundamentalną, czy połączenie tych dwóch.

Dzięki analizie technicznej będziesz przede wszystkim patrzeć na wykresy cen i wskaźniki matematyczne, aby zidentyfikować potencjalne trendy we wcześniejszych danych cenowych. Te trendy, wraz z nowymi danymi cenowymi pojawiającymi się w czasie rzeczywistym, mogą pomóc Ci zdecydować, czy cena pszenicy wzrośnie, czy spadnie w najbliższej przyszłości.

Dzięki analizie fundamentalnej będziesz przede wszystkim pracował nad ustaleniem, jaka powinna być konsensusowa cena pszenicy na rynku globalnym w oparciu o podaż, popyt i wartości walutowe. Po ustaleniu tej ceny możesz kupować kontrakty CFD na pszenicę, gdy cena pszenicy spadnie poniżej niej i sprzedawać CFD, gdy cena wzrośnie powyżej niej.
Oczywiście nie jesteś ograniczony do jednej lub drugiej strategii, a większość traderów używa kombinacji obu, aby dowiedzieć się, po jakich cenach kupować i sprzedawać kontrakty CFD na pszenicę.

Jak Handlować Pszenicą

Zakończenie

Pszenica jest produkowana i sprzedawana na skalę globalną, co czyni ją ekscytującym aktywem do handlu. Cena pszenicy zależy nie tylko od podaży i popytu, ale także od siły dolara amerykańskiego. Przy podejmowaniu decyzji o tym, czy ceny pszenicy wzrosną, czy spadną w przyszłości, należy wziąć pod uwagę wiele czynników.
Handel pszenicą jest prosty dzięki brokerom internetowym oferującym kontrakty CFD. Upewnij się, że wybrałeś renomowanego brokera, któremu możesz powierzyć swoje pieniądze i który oferuje narzędzia analityczne i badawcze, których potrzebujesz, aby odnieść sukces. Dzięki temu przewodnikowi uzyskasz informacje potrzebne do podjęcia decyzji, czy handel pszenicą jest dla Ciebie odpowiedni i aby zacząć handlować pszenicą już dziś.

FAQ

728x90

Które kraje produkują najwięcej pszenicy?

Kraje odpowiedzialne za produkcję większości światowej pszenicy to Chiny, Indie i Rosja. Stany Zjednoczone, UE, Kanada i Australia są również głównymi producentami pszenicy, a zmiany w dostawach z tych krajów mogą wpływać na ceny pszenicy.

Jakie są godziny handlu pszenicą?

Handel kontraktami CFD na pszenicę odbywa się od 20:00 do 8:45 i od 9:30 do 16:15 czasu centralnego, od poniedziałku do piątku.

Ile pieniędzy potrzebuję, aby zacząć handlować pszenicą?

Większość domów maklerskich nie ma minimalnego depozytu wymaganego do otwarcia konta. Jednak zazwyczaj istnieje minimalna liczba kontraktów CFD, które można kupić na pszenicę. Cena pszenicy i dostępna dźwignia u Twojego brokera określają w ten sposób minimalną kwotę pieniędzy, której będziesz potrzebować, aby rozpocząć handel. Zazwyczaj potrzebujesz co najmniej kilkuset dolarów.

Dlaczego powinienem handlować kontraktami CFD na pszenicę zamiast na inne aktywa zbożowe?

Zaletą handlu kontraktami CFD zamiast kontraktami terminowymi na pszenicę, akcjami rolnymi lub samą pszenicą jest to, że masz ekspozycję na ceny pszenicy bez konieczności zajmowania się fizycznymi towarami. Cena kontraktów CFD na pszenicę zależy wyłącznie od ceny pszenicy, więc naprawdę spekulujesz na rynkowych cenach pszenicy, a nie na spółce lub cenie pszenicy w określonym dniu. Możesz uzyskać taką samą ekspozycję, kupując samą pszenicę, ale musiałbyś również wysłać i przechowywać kupioną pszenicę.

Polecane
 • Sygnaly online

  Sygnaly online

 • Ranking brokerów

  Ranking brokerów

 • Robot Abi

  Robot Abi

 • Strategie

  Strategie

 • Wykres Online

  Wykres Online

 • Narzędzia tradera

  Narzędzia tradera

728x90

Chcesz dochodowej strategii od tradera Anny?