Niezawodny broker, sygnały online i robot!
Lepiej razem niż osobno!
Zacznij zarabiać
LINK

W tym przewodniku pokażemy Ci krok po kroku, jak zacząć handlować gazem ziemnym. Zapewnimy wgląd w rynki gazu ziemnego, strategie handlowe i najlepszych brokerów, którzy oferują opcję codziennego handlu gazem ziemnym.

Gaz ziemny jest cennym źródłem energii i jednym z najczęściej sprzedawanych towarów na świecie. Będąc trzecim najczęściej zużywanym surowcem energetycznym, zaraz po ropie i węglu, gaz ziemny stał się w ostatnich latach popularnym towarem do inwestycji długoterminowych, a także do handlu dziennego. Bezbarwne i najczystsze paliwo kopalne jest wykorzystywane jako źródło energii do ogrzewania, gotowania, elektryczności, chemikaliów, plantacji i wielu, wielu innych. W ostatniej dekadzie znacznie wzrosło zapotrzebowanie na gaz ziemny, ponieważ jest on powszechnie dostępny i jest czystszym paliwem kopalnym w porównaniu z jakimkolwiek innym źródłem energii.

Na gaz ziemny duży wpływ ma sezonowość, wydarzenia geopolityczne, pogoda, podaż i popyt, magazynowanie i globalna produkcja. Wielu traderów korzysta z niewielkich wahań cen na tym rynku, stosując połączenie analizy technicznej i fundamentalnej.

W tym przewodniku poprowadzimy Cię krok po kroku, jak zacząć handlować gazem ziemnym. Zapewnimy wgląd w rynki gazu ziemnego, strategie handlowe i najlepszych brokerów, którzy oferują opcję codziennego handlu gazem ziemnym.

Jak handlować gazem ziemnym w 3 prostych krokach

gas 2

Obrót gazem ziemnym może odbywać się za pośrednictwem kilku platform obrotu, a każdy indywidualny inwestor może uzyskać dostęp do kontraktów na gaz ziemny. Jednak zanim zaczniesz handlować, chcesz znaleźć najtańszą i najbardziej niezawodną opcję, która umożliwi Ci wykonanie dużej liczby zleceń przy minimalnym poziomie ryzyka. Aby rozpocząć, wykonaj poniższe czynności.

Krok 1: Otwórz Konto Pozwalające na Handel Gazem Ziemnym

Handel dzienny gazem ziemnym to forma, w której trader zamyka wszystkie pozycje do końca dnia handlowego. Alternatywnie, inwestorzy mogą otwierać pozycje na okres dwóch-trzech dni handlowych, co nosi nazwę „swing trading”. Najpopularniejszym sposobem handlu gazem ziemnym są giełdy terminowe, na przykład Chicago Mercantile Exchange (CME) i International Exchange w Londynie (ICE). Jednak transakcje terminowe typu futures wymagają wyższego minimalnego depozytu niż inne rodzaje platform internetowych, takie jak kontrakty na różnice cenowe (CFD).

W odróżnieniu od giełd futures, na których trader musi mieć wystarczające środki (gaz ziemny jest aktywem dostarczanym), kontrakt CFD pozwala traderom spekulować na cenie aktywów bez faktycznego posiadania towaru, co oznacza, że zawierasz umowę z inną stroną w celu spekulacji ceną aktywa. Platformy internetowe są renomowanymi brokerami CFD oferującymi inwestorom spekulacje na różnych aktywach finansowych, w tym na gazie ziemnym.

Krok 2: Naucz Się, Jak Działa Rynek Handlu Gazem Ziemnym

gas 3

Czym jest gaz ziemny?

Gaz ziemny to źródło energii, które odpowiada za 29% światowej produkcji energii. Jest surowcem wykorzystywanym do ogrzewania domów i budynków, gotowania, elektryczności, napędzania pojazdów oraz do produkcji chemikaliów i tworzyw sztucznych. Wraz z narastaniem globalnych problemów środowiskowych należy wziąć pod uwagę fakt, że gaz ziemny jest paliwem o wiele bardziej przyjaznym dla środowiska niż inne źródła energii, takie jak węgiel i ropa naftowa. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat handlu ropą.

Gaz ziemny jest znany człowiekowi od czasów starożytnych, i jest wykorzystywany komercyjnie już od kilku stuleci. W rzeczywistości pierwsze skomercjalizowane wykorzystanie gazu ziemnego datuje się na około 1785 r. w Wielkiej Brytanii. Obecnie, punktem odniesienia dla handlu gazem ziemnym są kontrakty terminowe Henry Hub notowane na giełdzie Chicago Mercantile Exchange (CME), które noszą nazwę rurociągu Henry Hub zlokalizowanego w Erath w stanie Luizjana i służą jako miejsce dostawy kontraktów terminowych na giełdzie NYMEX i CME.

Jak Działa Rynek Handlu Gazem Ziemnym?

Rynek gazu ziemnego napędzany jest długoterminowymi kontraktami rządów i organizacji międzynarodowych. Stany Zjednoczone są największym producentem gazu ziemnego, ale także największym konsumentem na świecie. Rosja, Iran, Katar i Kanada uzupełniają listę 5 największych światowych producentów tego surowca.

Gaz ziemny jest towarem globalnym, który jest produkowany w różnych lokalizacjach na całym świecie i jest przedmiotem obrotu na międzynarodowych giełdach, takich jak ICE NGX (największa izba rozliczeniowa fizycznego gazu ziemnego), Europejska Giełda Energii (EEX), Giełda GetBaltic i Chicago Giełda handlowa (CME).

Na ceny gazu ziemnego wpływają czynniki podaży i popytu na rynku, takie jak produkcja, ekstremalne warunki pogodowe, konflikty geopolityczne, magazynowanie i transport, nowe sieci rurociągów, regulacje, status ekonomiczny i sezonowość. Oto niektóre z głównych raportów, które należy śledzić, aby uzyskać lepsze informacje o stanie gazu ziemnego:

 • Tygodniowy raport dotyczący magazynowania gazu ziemnego – OOŚ
 • Cotygodniowa aktualizacja dotycząca gazu ziemnego – Informacje o energii w USA
 • Inwentaryzacja gazu ziemnego EIA
 • Pozycje spekulacyjne netto CFTC na gaz ziemny
 • Długi/krótki raport CFTC dotyczący handlowców – gaz ziemny
 • Niekomercyjne pozycje netto CFTC na gaz ziemny

Krok 3: Wybierz Strategię Handlową

gas 4

Gaz ziemny jest towarem spekulacyjnym z nieskończonymi możliwościami handlowymi. Dla traderów typu day and swing trading, handel gazem ziemnym może być lukratywny, ponieważ ma on dni dużej zmienności i ekstremalnych wahań cen, podczas gdy z drugiej strony dni rynku ze stosunkowo niewielkimi wahaniami cen. Oto kilka godnych uwagi strategii i wskazówek, które mogą pomóc w efektywnym handlu gazem ziemnym:

Analiza Techniczna

Większość daytraderów, którzy zarabiają na życie, używa arsenału wskaźników analizy technicznej. Ponieważ na rynku gazu ziemnego występują powtarzające się wzorce i ruchy cen, zastosowanie analizy technicznej jako części strategii handlowej może być korzystne. Najbardziej podstawowym wskaźnikiem pomagającym w handlu gazem ziemnym są poziomy wsparcia i oporu oraz linie trendu. Wskazane jest również użycie zniesienia Fibonacciego do identyfikacji poziomów wejścia i wyjścia. Częściej stosowane wskaźniki obejmują wskaźnik siły względnej (RSI), który identyfikuje nadmierne zapotrzebowanie i nadpodaż aktywów, średnią ruchomą (MA), MACD i wstęgi Bollingera.

Analiza Fundamentalna– Wiadomości rynkowe, ekonomiczne oraz napięcia geopolityczne

Pomimo rozwoju energii odnawialnej, rynki gazu ziemnego i ropy naftowej są szeroko omawiane w mediach. Będziesz musiał zwrócić szczególną uwagę na głównych producentów gazu ziemnego, w szczególności Stany Zjednoczone i Rosję oraz dane ekonomiczne największych odbiorców gazu ziemnego (USA, Chiny i Iran). Ponadto musisz śledzić czołowe firmy gazowe, takie jak Gazprom, ExxonMobil, China National Petroleum i Royal Dutch Shell.

Sezonowość

Podobnie jak w przypadku innych towarów, sezonowość odgrywa ważną rolę w podaży i popycie na gaz ziemny. Historycznie najlepszą porą roku na zakup gazu ziemnego jest okres od kwietnia do maja – ceny gazu ziemnego są zwykle wyższe zimą (grudzień – luty) i latem (lipiec – sierpień). O ile zima to okres szczytowy ze względu na zwiększone zapotrzebowanie na ogrzewanie, to jest to również pora roku, kiedy produkcja znacznie spada. Niezależnie od tego, wielu daytraderów wykorzystuje naturalne wzorce sezonowości, aby wykryć wiele okazji handlowych.

Regulacja i limit cenowy gazu ziemnego

Dystrybucja gazu ziemnego zawsze podlegała regulacjom organów rządowych. Podobnie, jak inne niezbędne towary, gaz ziemny funkcjonuje jako produkt pierwszej potrzeby, który wymaga limitu ceny. Jak widać na poniższym wykresie, w ciągu ostatnich 30 lat ceny gazu ziemnego wahały się od 1 do 4 USD. Jest to ważny czynnik dla daytraderów.

gas 1

Zakończenie

Gaz ziemny jest niestabilnym towarem o dużych wahaniach cenowych, dlatego inwestorzy mogą spodziewać się znaczących możliwości handlowych. Dopóki gaz ziemny pozostanie pożądanym źródłem energii, jego cena będzie się zmieniać. Nowe projekty gazociągów, takie jak gazociąg Siła Syberii, oraz interesy polityczne wpływają na ceny gazu ziemnego w perspektywie krótko- i długoterminowej. Produkcja gazu ziemnego jest kluczowym czynnikiem wpływającym na wahania cen, dlatego każdy sprzedawca gazu ziemnego musi zwracać szczególną uwagę na raporty z produkcji i zużycia gazu ziemnego. Natural gas is a volatile ‘market trend’ asset, however, it is also an essential commodity that must stay at an affordable price limit, similarly to grains such as wheat, corn, and soybean. Looking at the all-time chart, natural gas prices are in a constant condition of ‘up and down’ as governments must control prices and maintain to demand for one of the most necessary commodities in our planet.

Gaz ziemny jest niestabilnym atutem „trendu rynkowego”, jednak jest również niezbędnym towarem, który musi pozostać w przystępnej cenie, podobnie jak zboża, takie jak pszenica, kukurydza i soja. Patrząc na wykres obejmujący duży okres czasu, ceny gazu ziemnego stale rosną, ponieważ rządy muszą kontrolować ceny i utrzymywać popyt na jeden z najbardziej niezbędnych towarów na naszej planecie.

FAQ

gas 5

O której godzinie najlepiej handlować gazem ziemnym?

Kontrakty terminowe na gaz ziemny są przedmiotem obrotu na dwóch głównych giełdach terminowych. Na CME godziny obrotu gazem ziemnym to od niedzieli do piątku 18:00. – 17:15 czasu wschodniego. Na ICE handel jest dostępny od niedzieli do piątku o 23:00. – 22:00 GMT.

Jaki symbol na giełdzie ma gaz ziemny?

Symbol giełdowy dla kontraktu spot na gaz ziemny to NG. Ten sam ticker dotyczy kontraktu futures CME i NYMEX.

Jakie są główne czynniki wpływające na ceny gazu ziemnego?

Czynniki wpływające na ceny gazu ziemnego to sezonowość, pogoda, napięcia geopolityczne, zakłócenia w magazynowaniu i transporcie, produkcja i rozwój odnawialnych źródeł energii.

Ile pieniędzy potrzebuję na handel gazem ziemnym?

Ponieważ gaz ziemny jest towarem dostarczalnym, giełdy terminowe wymagają wysokiej marży. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest handel gazem ziemnym za pośrednictwem brokera CFD już od 250 USD.

Polecane
 • Sygnaly online

  Sygnaly online

 • Ranking brokerów

  Ranking brokerów

 • Robot Abi

  Robot Abi

 • Strategie

  Strategie

 • Wykres Online

  Wykres Online

 • Narzędzia tradera

  Narzędzia tradera

728x90

Chcesz dochodowej strategii od tradera Anny?