Niezawodny broker, sygnały online i robot!
Lepiej razem niż osobno!
Zacznij zarabiać
LINK

Ropa jest jednym z najpopularniejszych towarów do handlu dziennego, obok złota, srebra i soi. W tym artykule przedstawimy krótki przewodnik, jak rozpocząć handel ropą w najłatwiejszy i najszybszy sposób.

Ropa jest jednym z najpopularniejszych towarów do handlu dziennego, obok złota, srebra i soi. Płynność, zmienność i podstawy tego towaru sprawiają, że „czarne złoto” jest doskonałym wyborem dla tych, którzy chcą aktywować strategię handlu typu day/swing.

Ropa jest głównym źródłem energii na świecie, co oznacza, że stale pojawiają się wiadomości i wydarzenia związane z tym surowcem, a polityka jest głównym czynnikiem wpływającym na ceny na rynku ropy. Na szczęście, wraz z globalizacją i zmianami w technologii rynków finansowych, dość łatwo jest uzyskać dostęp do internetowej platformy handlowej oferującej kontrakty terminowe na ropę.

W tym artykule przedstawimy krótki przewodnik, jak rozpocząć handel ropą w najłatwiejszy i najszybszy sposób. Ponadto, wyjaśnimy różnicę między ropą naftową a ropą Brent, zrozumiemy, jak działają rynki naftowe, uwzględnimy strategie handlu ropą i znajdziemy najlepszego brokera do handlu ropą.

Jak handlować ropą w 3 krokach

Handel ropą 1

Spieszysz się? Wykonaj trzy proste kroki, aby otworzyć konto i zacząć handlować ropą.

Krok 1: Otwórz konto do handlu ropą

logo robotabi recommendet - Forex Robot Abi

autocrypto bot logo 225 110 - Crypto Robot Autocrypto-Bot

irotradex logo 225 110 - IroTradex

Istnieje kilka sposobów na rozpoczęcie handlu ropą. Najbardziej konwencjonalnym sposobem handlu ropą jest handel kontraktami CFD u brokerów CFD.

Mówiąc prościej, kontrakt na różnicę cenową (CFD) to kontrakt między kupującym a sprzedającym za pośrednictwem rynku instrumentów pochodnych w celu spekulacji ceną określonego papieru wartościowego bez posiadania aktywów.

Ropa jest popularnym towarem, dlatego większość brokerów w branży oferuje handel ropą.

Krok 2: Naucz się, jak działa rynek ropy

Handel ropą 2

Co to jest ropa naftowa/Brent?

Istnieją pewne znaczące różnice między ropą WTI a ropą Brent: lokalizacja wydobycia, najlepsze giełdy Bitcoin, na których towar jest przedmiotem obrotu, ceny, benchmark, specyfikacje kontraktów, ryzyko geopolityczne i skład wydobywanej ropy.

Należy zauważyć, że w Ameryce Północnej punktem odniesienia dla kontraktów terminowych na ropę naftową jest ropa WTI, znana również jako kontrakty terminowe na ropę naftową West Texas Intermediate, które są przedmiotem obrotu na New York Mercantile Exchange (NYMEX) i Chicago Mercantile Exchange (CME). W Europie i większości części świata punktem odniesienia jest ropa Brent, która jest przedmiotem obrotu na Intercontinental Exchange (ICE).

Jednak, mimo że istnieją znaczne różnice między tymi dwoma rodzajami rynków ropy naftowej, ropa Brent i ropa WTI mają wiele podobieństw, a handel zazwyczaj zmierza w tym samym kierunku. Co więcej, spread między ropą Brent i ropą naftową jest jednym z najpopularniejszych spreadów na rynkach i jest używany przez daytraderów jako doskonały wskaźnik do przewidywania przyszłych cen.

Jak działa rynek ropy

Handel ropą 4

Kontrakty terminowe na ropę naftową zostały po raz pierwszy wprowadzone na giełdzie New York Mercantile Exchange (NYMEX) w 1983 roku. Kontrakty te były i pozostają bardzo ważne dla zabezpieczenia i znacznej poprawy światowego handlu ropą naftową. Z biegiem lat, giełdy kontraktów terminowych dodawały różne rodzaje kontraktów, w tym kontrakty futures na ropę. Mówiąc prościej, przyszły kontrakt na ropę to umowa między kupującym a sprzedającym na wymianę określonej ilości baryłek ropy w określonym terminie i cenie. Na przykład, jeśli kupujący zgadza się na zakup lipcowego kontraktu futures na ropę naftową, druga strona zobowiązuje się dostarczyć 1000 baryłek ropy po określonej w kontrakcie cenie.

Na rynek ropy, jak na każdy inny rynek, wpływa podaż i popyt. Istnieją jednak godne uwagi czynniki, które wpływają na ceny ropy naftowej, takie jak wydarzenia geopolityczne, OPEC, zapasy ropy naftowej, globalny wzrost gospodarczy/recesja, klęski żywiołowe i globalne warunki handlowe.

Na cenę ropy wpływa także konsumpcja, i odwrotnie, co oznacza, że w okresie recesji ceny ropy znacznie spadają, a z drugiej strony wysokie ceny ropy zwiększają koszty konsumpcji i mogą zmniejszać konsumpcję. Niezależnie od tego, handlarze ropą muszą zrozumieć, w jaki sposób podaż i popyt wpływają na cenę ropy. Ponadto niektóre wydarzenia gospodarcze i polityczne mają duży wpływ na cenę ropy, a daytraderzy muszą wziąć pod uwagę następujące wydarzenia:

 • Spotkania Organizacji Eksporterów Ropy Naftowej (OPEC)
 • Cotygodniowy raport US Energy Information Administration (EIA) dotyczący stanu ropy naftowej publikowany w każdą środę o godzinie 10:30 czasu wschodniego.
 • Raport Amerykańskiego Instytutu Naftowego (API) publikowany w każdy wtorek o 16:30. Czas wschodni.
 • Raport Komisji ds. Obrotu Towarowego Future Trading Commission (CFTC)
 • Płace poza sektorem rolnictwa

Krok 3: Wybierz strategię handlu ropą

Handel ropą 5

Jeśli chcesz handlować na rynkach ropy, musisz znaleźć odpowiedniego brokera z niskim spreadem i prowizjami oraz dostosować swój własny styl handlu. Oto cztery wskazówki, które mogą pomóc Ci w pełni wykorzystać swoje konto handlowe.

Day/Swing trading

Ropa jest niestabilnym towarem, podlegającym dramatycznym wahaniom cen, co czyni ją doskonałym towarem dla handlu typu day/swing. Handel dzienny to technika handlowa, w której trader zamyka wszystkie pozycje przed końcem dnia handlowego. Swing trading to strategia handlowa, w której trader ma tendencję do utrzymywania pozycji przez 2-3 dni handlowe.

Analiza fundamentalna i techniczna

Na ropę duży wpływ mają wiadomości i wydarzenia rynkowe, ale także względy analizy technicznej ze względu na popularność i wysoką płynność towaru. W związku z tym połączenie analizy technicznej i fundamentalnej jest niezbędne w handlu ropą.

Istnieje wiele wskaźników analizy technicznej, których możesz użyć do efektywnego handlu ropą. Większość z tych wskaźników wskazuje na wysoki poziom głośności i punkty wejścia sygnału. Należą do nich Fibonacci, Pivot, średnie kroczące (MA), wstęgi Bollingera i MACD.

Stosunek ryzyka do zysku

Większość ekspertów handlowych powie, że ropa może być bardzo lukratywna, ale także bardzo niestabilna. Dobry stosunek ryzyka do zysku wynoszący 1:2 lub 1:3 pomoże Ci zarządzać ryzykiem i zmaksymalizować zyski.

Brent-Crude Spread

Jak wyjaśniono wcześniej, spread Brent-Crude (Brent/WTI) jest jednym z najpopularniejszych i najczęściej używanych przez traderów typu day/swing. Znajdziesz wiele strategii i pomysłów handlowych związanych ze spreadem BrentCrude i mogą one stanowić wskazówkę dla przyszłego ruchu jednego z olejów.

Handel ropą 3

Zakończenie

Handel ropą może odbywać się na kilka sposobów – albo poprzez posiadanie towaru fizycznie, albo poprzez kontrakt na różnicę cenową, który pozwala spekulować na cenie towaru bez faktycznego posiadania baryłek ropy. Ważne jest, aby znaleźć renomowanego brokera, który pobiera niskie prowizje i zapewnia szybką realizację. Kolejnym krokiem jest stworzenie planu handlowego, opartego na określonych zasadach i warunkach rynku ropy.

Chociaż potrzeba czasu, zanim zaczniesz generować stałe zyski, ropa jest jednym z najlepszych towarów do handlu dziennego. Pamiętaj, że handel ropą to ryzykowny biznes, ale może być bardzo satysfakcjonujący, jeśli handlujesz prawidłowo.

FAQ

O jakiej porze najlepiej jest handlować?

Ropa naftowa jest przedmiotem obrotu na kilku giełdach terminowych na całym świecie, co oznacza, że można handlować ropą o każdej porze dnia. Jednak nakładanie się rynków europejskich i rynków amerykańskich występuje między 13:00 GMT a 16:00 GMT.

Czy ropa jest przedmiotem handlu przez 24 godziny?

Tak, ropa naftowa jest przedmiotem obrotu na Chicago Mercantile Exchange przez prawie 24 godziny na dobę w dni powszednie. Handel CFD na ropę naftową jest również dostępny 24 godziny na dobę za pośrednictwem brokera internetowego.

Jakie są główne czynniki wpływające na ceny ropy?

Ceny ropy zależą od wielu czynników. Należą do nich wydarzenia polityczne, sezonowość, wydobycie i zapasy ropy naftowej, stan zdrowia gospodarki światowej, konflikty i wojny oraz rozwój technologiczny (energia słoneczna, odkrycia gazu ziemnego itp.).

Ile pieniędzy muszę zainwestować, aby rozpocząć handel ropą naftową?

Technicznie rzecz biorąc, nie ma minimalnej kwoty wymaganej do rozpoczęcia handlu ropą, jednak najprawdopodobniej musisz zacząć od co najmniej 250 USD. Przypominamy, że możesz skorzystać z techniki lewarowania swojej pozycji, handlując kontraktami CFD online.

Polecane
 • Sygnaly online

  Sygnaly online

 • Ranking brokerów

  Ranking brokerów

 • Robot Abi

  Robot Abi

 • Strategie

  Strategie

 • Wykres Online

  Wykres Online

 • Narzędzia tradera

  Narzędzia tradera

728x90

Chcesz dochodowej strategii od tradera Anny?