Niezawodny broker, sygnały online i robot!
Lepiej razem niż osobno!
Zacznij zarabiać
LINK

W tym przewodniku zajmiemy się rynkami miedzi. Wybierzemy najlepszych brokerów CFD, którzy oferują handel miedzią i podzielimy się kilkoma podstawowymi strategiami handlowymi, które pomogą Ci zacząć.

Miedź jest surowcem niezbędnym do wzrostu gospodarczego na świecie oraz do rozwoju naszego społeczeństwa. Jest ona wykorzystywana nie tylko w sprzęcie elektrycznym, takim jak okablowanie, ale także w budownictwie, hydraulice, maszynach przemysłowych i silnikach. Szacuje się, że odkrycie miedzi datuje się na około 9000 r. p. n. e., a zatem nie będziesz pierwszym, który zamierza handlować miedzią.

Biorąc pod uwagę dużą liczbę zastosowań miedzi i fakt, że jest ona wykorzystywana jako wskaźnik globalnego wzrostu gospodarczego, warto skorzystać z tego wyjątkowego metalu szlachetnego. Nie jest on szeroko omawiany w mediach, tak jak złoto i ropa naftowa, a przecież właśnie mniejsze rynki, takie jak miedź, w porównaniu ze złotem czy ropą, często zapewniają nieskończone możliwości handlowe.

W tym przewodniku zajmiemy się rynkami miedzi. Wybierzemy najlepszych brokerów CFD, którzy oferują handel miedzią, i podzielimy się kilkoma podstawowymi strategiami handlowymi, które pomogą Ci zacząć.

Jak handlować miedzią w 3 prostych krokach

Handel miedzią 4

Przedsiębiorca powinien najpierw określić najlepszą metodę handlu miedzią. Miedź można kupić na „wolnym rynku”, gdzie osoby fizyczne i producenci mogą nabywać miedź od górników i sprzedawców detalicznych, ale miedź można również kupować bezpośrednio na giełdach, które utrzymują magazynowanie i dostawy surowca. Innym skutecznym sposobem handlu miedzią jest kontrakt na różnicę cenową (CFD), który umożliwia traderom spekulację ceną towaru bez posiadania aktywów.

Poniżej zamieszczamy przewodnik krok po kroku, który pozwoli Ci zacząć handlować!

Krok 1: Otwórz konto do handlu miedzią

Jak już wyżej wspominaliśmy, istnieje kilka sposobów handlu miedzią. Trader może zacząć handlować miedzią na rynku kontraktów terminowych, chociaż wymaga to długiej procedury, zanim będzie on mógł złożyć pierwsze zamówienie. Handel na giełdach futures jest całkowicie legalny, ale musisz zapoznać się ze wszystkimi warunkami i zdeponować znaczną kwotę pieniędzy. Przykładowo, jeśli zdecydujesz się handlować za pośrednictwem rynku kontraktów terminowych, musisz wziąć pod uwagę fakt, że musisz zamknąć wszystkie pozycje przed datą dostawy, inaczej będziesz zmuszony odebrać towar w określonym porcie.

Z tego też powodu zalecamy handel za pośrednictwem rynku CFD. Opłaty i prowizje są niskie w porównaniu z rynkiem kontraktów terminowych i nie będziesz musiał wpłacać dużej ilości pieniędzy. W rzeczywistości brokerzy CFD zapewniają dźwignię finansową i depozyt zabezpieczający, dzięki czemu możesz maksymalnie wykorzystać swoje konto handlowe. To powiedziawszy, musisz pamiętać, że dźwignia finansowa zwiększa potencjał zysku, ale także ryzyko utraty pieniędzy. Dlatego będziesz musiał znaleźć odpowiedni wskaźnik dźwigni, dzięki któremu będziesz mógł kontrolować saldo swojego konta.

Krok 2: Naucz się, jak działa rynek handlu miedzią

Handel miedzią 3

Czym jest miedź?

Miedź jest jednym z najczęściej używanych metali w naszym codziennym życiu ze względu na swoje właściwości fizyczne, które sprawiają, że jest ona podstawowym towarem w wielu gałęziach przemysłu i na wielu polach. W przeciwieństwie do złota i srebra, miedź jest dostępna w dużych ilościach i jest silnie uzależniona od podaży i popytu. Uważa się, że miedź jest pierwszym metalem ludzkości i jest używana od 9000 rpne. Jednak jego wykorzystanie wzrosło wraz z rozwojem energii elektrycznej i technologii. Obecnie miedź odgrywa szczególną rolę jako wiodący wskaźnik globalnej kondycji gospodarczej i jest również nazywana „lekarzem” rynków finansowych. W związku ze wzrostem popytu na miedź, sentyment do globalnego wzrostu powinien być pozytywny.

W jaki sposób działa rybek miedzi?

Handel miedzią jest dostępny za pośrednictwem szeregu platform, takich jak fizyczny rynek kruszców, giełdy futures, kontrakty CFD i ETF. Trzy z najpopularniejszych kontraktów futures na miedź to:

Comex High-Grade Copper – Te kontrakty futures na miedź są przedmiotem obrotu na Chicago Mercantile Exchange (CME). CME jest głównym ośrodkiem handlu kontraktami terminowymi na miedź.

LME Copper – Londyńska Giełda Metali (LME) to giełda towarowa specjalizująca się w metalach szlachetnych, w tym miedzi. LME służy jako globalny rynek handlu miedzią.

MCX Copper – Giełda wielu towarów odzwierciedla rynek kasowy i terminowy na miedź w Indiach i Azji.

Zalecamy przestrzeganie trzech rynków odniesienia dla miedzi. Pomoże Ci to uzyskać lepsze wyniki na rynku globalnym i regionalnym. Na cenę miedzi wpływają podaż i popyt, co oznacza, że należy zwracać uwagę na wzrost popytu lub zakłócenia w dostawach.

Popyt w Chinach i USA

Stany Zjednoczone i Chiny są dwoma największymi konsumentami miedzi na świecie. Zatem obserwacja gospodarek tych dwóch krajów może dostarczyć znacznych informacji na temat tego, jaka będzie wartość miedzi w przyszłości.

W Stanach Zjednoczonych miedź jest wykorzystywana głównie do budownictwa mieszkaniowego i projektów budowlanych. W rzeczywistości prawie połowa popytu na miedź w USA pochodzi z budownictwa mieszkaniowego. Cena miedzi rośnie wraz ze wzrostem popytu na mieszkania, a spada wraz ze spadkiem wartości mieszkań. Przy ocenie cen miedzi handlowcy powinni obserwować płace poza rolnictwem, oprocentowanie kredytów hipotecznych i indeksy mieszkaniowe w USA.

W Chinach miedź jest wykorzystywana w większej mierze do produkcji niż do budowy. Wzrost chińskiego popytu na miedź jako surowiec odegrał główną rolę w podniesieniu cen miedzi w ostatnich latach. Prognozy dotyczące chińskiej produkcji i eksportu mają istotny wpływ na ceny miedzi.

Popyt na rynkach krajów rozwijających się

Podczas gdy Stany Zjednoczone i Chiny są dwoma największymi graczami w handlu miedzią, jest ona przecież wykorzystywana na całym świecie. Wraz ze wzrostem liczby ludności i zamożności krajów rozwijających się świat spodziewa się jednoczesnego wzrostu popytu na miedź. Handlowcy powinni oceniać kondycję światowej gospodarki, a nie tylko gospodarek USA i Chin, decydując, czy cena miedzi prawdopodobnie wzrośnie, czy spadnie.

Jednak rynki wschodzące wpływają również na podażową stronę równania cenowego. Wraz ze wzrostem popytu na miedź otwierano coraz więcej kopalń w krajach rozwijających się, aby zaspokoić podaż. Ponadto, wraz ze wzrostem ceny miedzi, wydobywanie jej na obszarach, na których wcześniej nie było wydobycia, staje się ekonomicznie wykonalne. Ten wzrost podaży może wpłynąć na obniżenie ceny miedzi nawet przy wzroście światowego popytu.

Zakłócenia w łańcuchu dostaw

Zakłócenia w dostawach mogą prowadzić do gwałtownych wahań cen miedzi w perspektywie krótkoterminowej. Na przykład: strajki górników u największych producentów miedzi, takich jak Chile i Peru, mogą spowodować krótkoterminowy spadek podaży miedzi, co podwyższy cenę. Niepewność co do nacjonalizacji miedzi w Boliwii również spowodowała wahania cen miedzi. Handlowcy miedzią muszą być nastawieni na ryzyko związane z niepokojami politycznymi i społecznymi na całym świecie w związku z dostawami miedzi.

Zastępstwa

Miedź nie jest jedynym metalem, który może być używany przy wielu zastosowaniach. Jeśli stanie się wystarczająco drogi, budowniczowie domów i producenci zwrócą się ku alternatywom, takim jak aluminium i cynk. Handlując miedzią, ważne jest, aby wiedzieć, gdzie jest cena miedzi w stosunku do tych alternatywnych metali i jak może to wpłynąć na przyszły popyt.

Krok 3: Wybierz strategię handle miedzią

Miedź to inny rodzaj rynku niż rynek złota i ropy. Jest dość podobny do gazu ziemnego, gdzie rynki są głównie w fazie konsolidacji, ale mają też dni wyjątkowo dużej zmienności. Chociaż znalezienie czynników wpływających na ceny miedzi jest niezbędne, będziesz musiał znaleźć połączenie kilku kluczowych strategii, aby uzyskać jak największe korzyści z handlu miedzią.

Z punktu widzenia strategii fundamentalnej, popyt na miedź jest często postrzegany przez analityków jako wskaźnik kondycji gospodarki na świecie, stąd należy śledzić czołowe dane makroekonomiczne publikowane co tydzień oraz co miesiąc. Z technicznego punktu widzenia integracja handlu na skonsolidowanym rynku i strategie „podążania zgodnie z trendem” mogą być właściwym podejściem do handlu tym towarem. Oto kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc rozpocząć.

Wskaźniki techniczne miedzi – Poziomy Fibonacciego, MA, MACD, ADX i RSI

Handlarze towarami najczęściej używają wskaźników tempa, aby zidentyfikować trend. Niektóre z najpopularniejszych wskaźników analizy technicznej obejmują średnią ruchomą (MA), średnią ruchomą zbieżność/rozbieżność (MACD), wskaźnik siły względnej (RSI) i wskaźnik średniego ruchu kierunkowego (ADX).

Innym zalecanym wskaźnikiem są Poziomy Fibonacciego, które wykorzystują linie poziome do określenia poziomów wejścia i wyjścia w oparciu o poziomy wsparcia i oporu. Zaletą poziomów Fibonacciego jest to, że nie tylko pomagają identyfikować trendy rynkowe, ale także pomagają znaleźć możliwości handlowe na skonsolidowanym rynku.

Stwórz stosunek ryzyka do zysku

Stosunek ryzyka do zysku jest ważną praktyczną zasadą dla inwestorów dziennych. Chociaż w dużym stopniu zależy to od Twojego stylu handlu, stosunek ryzyka do zysku wynoszący 1:2 lub 1:3 może zapewnić dobre zarządzanie ryzykiem handlowym.

Miedź – konsolidacja rynku

Rynek konsolidujący jest określany jako rynek, na którym handel odbywa się w ograniczonym zakresie, co oznacza, że rynek porusza się w bok. Konsolidacja rynku ma miejsce w czasie, gdy podaż i popyt są mniej więcej równe, a rynek miedzi często znajduje się w stanie skonsolidowanym.

Handel miedzią 1

 W tego typu warunkach rynkowych trader będzie chciał sprzedawać miedź na wysokim poziomie oporu i kupować na najniższym poziomie wsparcia. Jednak za każdym razem, gdy cena przebije opór lub poziom wsparcia, a status konsolidacji się skończy, trader będzie chciał kupić lub sprzedać akcje.

Korelacja miedzi i dolara australijskiego

Miedź i dolar australijski mają około 70% korelację. Katalizatorem tej silnej korelacji jest fakt, że Australia jest piątym eksporterem tego towaru, natomiast Chiny największym eksporterem miedzi.

Kolejnym ważnym czynnikiem wpływającym na ceny miedzi jest stan chińskiej gospodarki. Chiny są największym konsumentem miedzi na świecie, a prawie 50% całkowitej wyprodukowanej miedzi jest wykorzystywane właśnie przez Chiny.

Zakończenie

Handel miedzią może być niestabilny i na pierwszy rzut oka nieco niejasny. Jednak każdy trader ma swoją niszę i ulubiony rynek, na którym handluje. Miedź jest podobna do rynku złota lub ropy naftowej, ale ma unikalny ruch cenowy, który może pasować do Twojego stylu handlu. Podobnie, jak w przypadku każdego innego towaru, będziesz musiał dowiedzieć się, jakie czynniki wpływają na ceny miedzi, najlepsze godziny handlu, sezonowość miedzi i najlepsze wskaźniki analizy technicznej. Ale zanim zaczniesz handlować miedzią, ważne jest, abyś wybrał brokera o dobrej reputacji i zapoznał się ze wszystkimi warunkami handlowymi i platformą handlową brokera.

Handel dzienny wymaga wysokiego stopnia samodyscypliny i kontroli emocjonalnej. Niektóre z najbardziej znanych firm zajmujących się handlem własnym pozwalają nowym traderom zarządzać nierentownym kontem handlowym przez co najmniej sześć miesięcy, zanim zaczną generować stałe zyski. To jest krzywa uczenia się daytradera.

FAQ

Jaka jest najlepsza pora na handel miedzią?

Miedzią handluje się na Chicago Mercantile Exchange od 23:00 do 22:00 GMT, oraz od 01.00 do 19.00 GMT na London Metal Exchange.

Jaki symbole giełdowy ma miedź?

Na CME Globex symbol miedzi to HG. Na LME symbol miedzi toCA.

Jakie są główne czynniki wpływające na ceny miedzi?

Na ceny miedzi wpływa głównie podaż i popyt. Niektóre z najbardziej znaczących czynników wpływających na ceny miedzi to globalny wzrost gospodarczy, rynek mieszkaniowy, nastroje polityczne, wzrost rynków wschodzących, klęski żywiołowe i niepewność podaży.

Ile pieniędzy potrzebuję, aby zacząć handlować?

Dla tych, którzy wolą handlować za pośrednictwem rynku terminowego, początkowy wymóg wynosi co najmniej 1000 USD, aby rozpocząć handel. Jeśli jednak zdecydujesz się na handel miedzią za pośrednictwem brokera CFD, wystarczy początkowy depozyt w wysokości 250-500 USD ze względu na dźwignię oferowaną przez brokerów.

Polecane
 • Sygnaly online

  Sygnaly online

 • Ranking brokerów

  Ranking brokerów

 • Robot Abi

  Robot Abi

 • Strategie

  Strategie

 • Wykres Online

  Wykres Online

 • Narzędzia tradera

  Narzędzia tradera

728x90

Chcesz dochodowej strategii od tradera Anny?