Niezawodny broker, sygnały online i robot!
Lepiej razem niż osobno!
Zacznij zarabiać
LINK

Interesuje Cię handel instrumentami pochodnymi w celu zabezpieczenia pozycji lub zwiększenia zysków? Zapraszamy do zapoznania się z tym przewodnikiem, który pomoże Ci zacząć.

Handel instrumentami pochodnymi to jeden z najlepszych sposobów, aby przenieść swoje inwestycje na wyższy poziom. Dzięki instrumentom pochodnym możesz stosować dźwignię do swoich transakcji, spekulować na temat przyszłej ceny nietradycyjnych aktywów lub tworzyć złożone transakcje w różnych walutach. Chociaż instrumenty pochodne wiążą się z pewnym ryzykiem, mogą również znacznie zwiększyć zwrot z inwestycji.

Instrumenty pochodne na początku mogą być trudne do zrozumienia. W tym przewodniku wyjaśnimy, jak rozpocząć handel instrumentami pochodnymi i przedstawimy nasze trzy ulubione domy maklerskie zajmujące się kupnem i sprzedażą kontraktów. Wyjaśnimy również wszystko, co musisz wiedzieć o różnych typach powszechnie dostępnych instrumentów pochodnych, co pomoże Ci zdecydować, jaki styl handlu instrumentami pochodnymi jest dla Ciebie odpowiedni.

Jak handlować instrumentami pochodnymi w 3 krokach

Derivatives Trading 2

Chcesz zacząć handlować instrumentami pochodnymi natychmiast? Wykonaj te trzy kroki!

Krok 1: Otwórz konto do handlu instrumentami pochodnymi

Pierwszym krokiem w handlu instrumentami pochodnymi jest otwarcie rachunku w biurze maklerskim oferującym różne rodzaje kontraktów. Poniżej omówimy bardziej szczegółowo różne rodzaje instrumentów pochodnych, którymi można handlować. Wybierając dom maklerski, należy pamiętać, że nie wszyscy brokerzy oferują te same rodzaje instrumentów pochodnych dla tych samych aktywów. Musisz dokładnie przemyśleć, jakimi aktywami chcesz handlować i w jaki sposób chcesz to robić.

 

logo robotabi recommendet - Forex Robot Abi

autocrypto bot logo 225 110 - Crypto Robot Autocrypto-Bot

irotradex logo 225 110 - IroTradex

goldflame logo 225 110 - Gold Flame

lexatrade logo 225 110 - LexaTrade

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się trzem najlepszym brokerom obecnie dostępnym na rynku.

Krok 2: Zrozumieć instrumenty pochodne

Derivatives Trading 1

Zanim zagłębisz się w handel instrumentami pochodnymi, ważne jest, aby dokładnie zrozumieć, czym handlujesz. Istnieje wiele różnych typów instrumentów pochodnych, ponieważ istnieją one na prawie każdym rynku. W tym miejscu przyjrzymy się bliżej czterem najpopularniejszym typom instrumentów pochodnych oraz temu, w jaki sposób działają.

Kontrakty na różnicę cenową (CFDs)

Kontrakty CFD są jednym z najczęściej sprzedawanych rodzajów instrumentów pochodnych, po części dlatego, że można je łatwo zastosować do prawie każdego instrumentu bazowego. W przypadku CFD po prostu spekulujesz, czy cena aktywa wzrośnie czy spadnie od momentu zakupu kontraktu. Za każdy punkt procentowy cena instrumentu bazowego rośnie lub spada, a wartość kontraktu rośnie lub maleje proporcjonalnie do tej wartości.

Kontrakty CFD są zwykle zawierane na okres jednego miesiąca. Ale większość brokerów przenosi je na nowy miesiąc bezpłatnie. Pochodne te nie są bowiem zależne od czasu, tak jak wiele innych typów pochodnych. Uważaj tylko, że brokerzy zazwyczaj pobierają opłaty odsetkowe, jeśli utrzymujesz lewarowaną pozycję CFD przez noc.

Opcje

Opcje są często przedmiotem obrotu na akcjach. W przypadku kontraktu na opcje masz możliwość (ale nie obowiązek) kupna udziałów w akcjach bazowych po cenie określonej w kontrakcie w dowolnym momencie przed datą wygaśnięcia kontraktu. Możesz użyć opcji do zabezpieczenia istniejących pozycji lub postawić wysoko lewarowane zakłady, że cena instrumentu bazowego wzrośnie powyżej lub spadnie poniżej ceny wykonania kontraktu.

Co istotne, ponieważ opcje wygasają, na ich wartość duży wpływ ma czas pozostały do ​​wygaśnięcia. Jako przykład weźmy opcję call out-of-the-money, która daje możliwość kupna akcji po cenie wyższej niż aktualna cena rynkowa. Ta nierentowna opcja jest warta o wiele mniej, gdy jutro wygaśnie, w przeciwieństwie do sytuacji, gdy wygaśnie w przyszłym miesiącu, ponieważ wtedy cena akcji ma szansę wzrosnąć przed wygaśnięciem.

Kontrakty futures

Kontrakty futures są bardzo podobne do opcji, z tym wyjątkiem, że musisz wykonać kontrakt w dniu wygaśnięcia. Nie możesz zdecydować, że nie kupisz ani nie sprzedasz instrumentu bazowego, a Twój zakup lub sprzedaż musi nastąpić w dniu wygaśnięcia kontraktu. Kontrakty futures są często przedmiotem obrotu w odniesieniu do towarów, ponieważ rolnicy, firmy naftowe i inne podmioty mogą wykorzystywać te instrumenty pochodne do zabezpieczenia własnego ryzyka przed zmieniającymi się warunkami rynkowymi.

Swapy

Swapy to kolejny bardzo popularny rodzaj instrumentów pochodnych, które są często używane do zabezpieczania ryzyka lub spekulacji na rynkach walutowych. Dzięki umowie swapowej możesz na przykład zablokować kurs wymiany dla danej transakcji walutowej, aby chronić inwestycję w obcej walucie. Kontrakty swap mogą być również wykorzystywane do przełączania się między stałymi i zmiennymi stopami procentowymi, na przykład w przypadku pożyczki, w celu ochrony przed potencjalnymi zmianami stóp rynkowych.

Krok 3: Wybierz odpowiednią strategię handlowania instrumentami pochodnymi

Derivatives Trading 3

Obrót instrumentami pochodnymi wiąże się z nieodłącznym ryzykiem. Dlatego ważne jest, aby mieć dobrze przemyślaną strategię, która w razie czego Cię ochroni oraz zapewni, że Twoje transakcje będą opłacalne.

Podczas opracowywania strategii handlu instrumentami pochodnymi należy wziąć pod uwagę ogromną liczbę czynników, a każdy trader będzie miał inne podejście. Aby jednak pomóc Ci zacząć, oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, rozpoczynając handel instrumentami pochodnymi.

 • Ramy czasowe

Pierwszą rzeczą, jaką należy rozważyć podczas handlu instrumentami pochodnymi jest to, jakie będą Twoje ramy czasowe. W przypadku wielu rodzajów instrumentów pochodnych, a zwłaszcza opcji i kontraktów futures, moment zmiany ceny instrumentu bazowego jest tak samo ważny, jak sama cena instrumentu pochodnego. Nie oznacza to, że kontrakty krótkoterminowe lub długoterminowe z konieczności wiążą się z większym ryzykiem, ale ważne jest, aby wiedzieć, kiedy spodziewasz się zmiany ceny, zanim zaczniesz handlować instrumentami pochodnymi na bazie tejże zmiany.

Natomiast inaczej jest, gdy handlujesz kontraktami CFD, ponieważ nie mają one sztywnej daty wygaśnięcia. Ale jeśli otwierasz pozycje lewarowane, czyli posługujesz się dźwignią, czas ma kluczowe znaczenie, ponieważ brokerzy pobierają opłatę odsetkową od każdej doby, gdy Twoja pozycja pozostaje otwarta. Zatem lewarowane transakcje CFD najlepiej nadają się dla traderów jednodniowych lub śródtygodniowych.

 • Analiza techniczna vs. analiza fundamentalna

Inną rzeczą do rozważenia jest to, czy chcesz handlować w oparciu o dane techniczne czy też dane podstawowe. Dane techniczne w dużej mierze koncentrują się na ostatnich ruchach cen i wskaźnikach matematycznych, aby przewidzieć, w jakim kierunku będzie podążać cena składowa aktywów. Z drugiej strony dane podstawowe analizują podaż i popyt lub dane finansowe firmy dotyczące instrumentu bazowego, aby określić, jaka jest naprawdę wartość, niezależnie od aktualnej ceny aktywów.

Oba podejścia mają swoje zalety, a wielu traderów stosuje połączenie handlu technicznego i fundamentalnego. Jednak próbując opracować strategię handlu instrumentami pochodnymi, ważne jest, aby rozpoznać różnice między tymi technikami.

Zakończenie

Derivatives Trading 4

Instrumenty pochodne są często używane przez traderów do zwiększania swojej ekspozycji na określone aktywa i do zabezpieczania istniejących już zakłądów na nowe lub istniejące pozycje. Dzięki obrotowi na instrumentach pochodnych możesz radykalnie zwiększyć swój zwrot dzięki dźwigni finansowej, ale pamiętaj, że zwielokrotnia się również Twoje ryzyko.

Dzięki temu przewodnikowi możesz podjąć decyzję czy handel instrumentami pochodnymi jest dla Ciebie odpowiedni. Jeśli jesteś gotowy, aby rozpocząć handel instrumentami pochodnymi, możesz zwrócić się do jednego z trzech polecanych przez nas brokerów, aby przeprowadzić swoją pierwszą transakcję!

Polecane
 • Sygnaly online

  Sygnaly online

 • Ranking brokerów

  Ranking brokerów

 • Robot Abi

  Robot Abi

 • Strategie

  Strategie

 • Wykres Online

  Wykres Online

 • Narzędzia tradera

  Narzędzia tradera

728x90

Chcesz dochodowej strategii od tradera Anny?