Niezawodny broker, sygnały online i robot!
Lepiej razem niż osobno!
Zacznij zarabiać
LINK

1 v kakuyu valyutu vlojit dengi 8665

Witam! W dzisiejszym artykule porozmawiamy o tym, w jakiej walucie najlepiej przechowywać własne oszczędności.

Dzisiaj możesz dowiedzieć się:

 1. O tym, jakie są opcje na przechowywanie pieniędzy;
 2. O najbardziej dochodowych sposobach ich przechowywania;
 3. O zaletach i wadach każdej metody przechowywania.

Niestabilny kurs większości walut krajowych sprawia, że wielu obywateli posiadających oszczędności, zastanawia się nad tym, w jaki sposób chronić swoje pieniądze oraz co czynić, by nie stracić zgromadzonego kapitału. Rozważane są różne opcje przechowywania finansów, a my postaramy się dzisiaj porozmawiać o większości z nich, jak i przedstawić zalecenia pochodzące od ekspertów.

Tendencje kursów walut w 2019 roku

Złoty

2 scenariusze: optymistyczny i pesymistyczny. Oznacza to, albo stabilność, albo zmniejszenie wartości o 10%

Dolar

Stabilność

Euro

Osłabienie o 6-10%

Funt Brytyjski

Osłabienie o 6-10%

Renminbi (juan)

Nieznaczne osłabienie

Jaką walutę wybrać do przechowywania funduszy?

Możesz wybrać opcję przechowywania oszczędności w walucie, zwłaszcza jeśli posiadasz sporą kwotę. Im większą kwotą dysponujesz, tym bardziej rozważnie powinieneś podejść do wyboru waluty. Ta metoda przechowywania, chociaż dość konserwatywna, to jednak pozostaje jedną z najbardziej niezawodnych.

Przechowywanie funduszy w dolarach

Zalety

Wady

Ryzyko

Stabilny kurs

Dobra dynamika kursu

Uzależnienie od światowej sytuacji gospodarczej

Bardzo niskie

Dolar jest walutą, w której trzyma pieniądze większość ludzi na całym świecie. Wielu ekspertów przyznaje, że jak dotąd po prostu nie ma alternatywy dla dolara. Właśnie dlatego, wybierając walutę do przechowywania funduszy, wielu obywateli skłania się ku dolarowi. Dolar dominuje w światowej gospodarce, choć jego kurs również zależy od sytuacji w niektórych krajach, w szczególności w Stanach Zjednoczonych.

Przechowywanie funduszy w euro

Zalety

Wady

Ryzyko

Zrównoważony i udany projekt gospodarczy

Nie tak stabilna waluta, jak się wydaje;

Młoda waluta

Ze względu na niestabilną sytuację w wielu krajach europejskich może nastąpić znaczne obniżenie kursu

Teraz porozmawiajmy o euro. Ogólnie rzecz biorąc, ta waluta jest dość stabilna, ale nadal powoduje wiele problemów. Sam stan Europy w tej chwili nie może być nazwany stabilnym, a to z kolei wpływa na walutę. Trzeba pamiętać, że na notowaniach kursu euro znacznie odbija się sytuacja gospodarcza w krajach Unii Europejskiej. Jeżeli w krajach Unii Europejskiej dojdzie do poważnego kryzysu finansowego, nie okaże się on korzystny dla euro. Ponadto przepływy migrantów zagrażają istnieniu UE jako całości.

Przechowywanie funduszy w złotych

Zalety

Wady

Ryzyko

Jest to waluta krajowa

Uzależnienie od kursu euro

Drastyczne obniżenie kursu

Złoty, który istnieje od 1921 roku, nie należy do najbardziej stabilnych walut świata, chociaż w ciągu ostatnich kilku lat zachowuje dość stały kurs. Kurs złotówki w znacznej mierze powiązany jest z kursem euro oraz zależy od stabilności Unii Europejskiej jako całości.

Przechowywanie funduszy w egzotycznych walutach

Dla tych, którzy lubią niestandardowe rozwiązania wiele polskich banków oferuje przechowywanie pieniędzy w juanach lub frankach szwajcarskich.

Chińska waluta krajowa przyciąga uwagę inwestorów. Gospodarka Chin rozwija się w naprawdę gigantycznym tempie, kraj zajmuje poważne pozycje w światowej gospodarce i nie zamierza ich opuszczać. Pod tym względem rośnie popyt na juana, co oznacza jego wzmocnienie.

W polskich bankach można otworzyć depozyt w tej walucie, ale stawka będzie niższa niż dolara i euro.

W naszym kraju istnieje również około 20 banków, które mogą otwierać depozyty w frankach szwajcarskich. Stawka będzie wynosić około 6 - 6,5% rocznie. Wyraźnie jest widoczna przewaga pod tym względem, gdyż nie zawsze można uzyskać takie odsetki z oszczędności w rublach. Od 2008 roku, w odniesieniu do naszej waluty krajowej, frank szwajcarski zyskał na wartości 54%.

Pomimo zewnętrznych korzyści, ta opcja nie jest idealna. Jeśli dolary i euro są w jakiś sposób zrozumiałe, można je kupować i sprzedawać, wymieniać, otwierać za ich pomocą depozyt, to w przypadku jen oraz juanów problemów jest sporo więcej. Główną wadą tych walut jest to, że nie są one tak popularne (w porównaniu do euro i dolara).

Kupno i sprzedaż dolarów oraz euro odbywa się w korzystnej cenie, a w przypadku walut egzotycznych sytuacja nie jest tak przejrzysta.

Kosz wielowalutowy: wady i zalety

Coraz więcej osób chcących zatrzymać swoje pieniądze w walucie rozumie, że „nie można postawić wszystkiego na jedną kartę”. Dlatego duże polskie banki oferują swoim klientom wielowalutowe depozyty. Lokata tworzona jest w kilku walutach, w różnych proporcjach według życzenia klienta. Najbardziej popularną kompozycją takiego depozytu jest dolar + euro + złoty. Zalety oraz wady tego rodzaju wkładu zostaną omówione bardziej szczegółowo.

Zalety

 • Bez zamknięcia depozytu można przelać środki z jednego konta walutowego na inne;
 • Podczas dokonywania przelewów nie są tracone %;
 • Powstaje możliwość zarabiania na wahaniach kursów walutowych;
 • Stawka w depozycie jest korzystniejsza niż standardowy kurs wymiany;

Wady

 • Stopa procentowa jest niższa niż w przypadku zwykłych depozytów;
 • Aby zarabiać na fluktuacjach stawek, należy zrozumieć zasady funkcjonowania rynku walutowego.

Podsumowując wszystko zaznaczone powyżej można zauważyć, że lokata wielowalutowa jest względnie dobrym narzędziem bankowym. Z jego pomocą można uzyskać dochód, jak i możliwa jest utrata wszystkich oszczędności. Oznacza to, że wymaga ono od Ciebie uzyskania pewnej wiedzy finansowej. Niektórzy eksperci uważają, że lepiej jest otworzyć 3 różne depozyty w odmiennych walutach. 

Alternatywne sposoby przechowywania oszczędności

Inwestowanie w metale szlachetne. Ci, którzy decydują się na tę opcję, muszą zdecydować, czy kupić metal w postaci fizycznej czy też kupić bezosobowe konto metalowe. W tym samym czasie nikt nie gwarantuje stałego wzrostu cen metali szlachetnych.

Inwestowanie w akcje, obligacje. Inwestycje te w rzeczywistości pokrywają wzrost inflacji, ale są raczej ryzykowne. Aby inwestować w ten sposób, potrzebujesz pewnego poziomu wiedzy finansowej.

Trzymanie pieniędzy w domu. Plus - fundusze są zawsze dostępne, można je wykorzystać na realizację bieżących potrzeb. Minus – istnieje wysokie ryzyko kradzieży, szczególnie jeżeli chodzi o sporą kwotę.

Kupowanie nieruchomości. Nawiasem mówiąc, inwestowanie w nieruchomości jest uważane za najbardziej opłacalne przez około 20% ludzi pracujących zawodowo - dane pozyskane zostały na podstawie przeprowadzonych wywiadów.

Depozyt bankowy. Ponad jedna trzecia polskich obywateli woli składać depozyty w bankach. Zaufanie potencjalnych klientów wzrosło wraz z wprowadzeniem systemu państwowego ubezpieczenia depozytów.

Rekomendacje ekspertów dotyczące gromadzenia środków w walucie

Rekomendacje ekspertów dla osób, które decydują się na przechowywanie środków w walucie:

 • Nie polegaj na jednej walucie, trzymaj pieniądze w kilku;
 • Nie wydawaj pieniędzy na towary, które prawdopodobnie nie będą potrzebne;
 • Środki, których będziesz stale używał, przechowuj w złotych;
 • Jeśli dużo podróżujesz, przechowuj większość pieniędzy w walucie, z której będziesz korzystać w kraju przyjmującym;
 • Aby przewalutować pieniądze, skorzystaj z banku internetowego. W takim przypadku należy wziąć pod uwagę wielkość prowizji, jaką przyjmuje się w celu realizacji transferu środków.

Podsumowanie

Podsumowując chcę powiedzieć, że każda osoba sama decyduje, gdzie i jak przechowywać swoje pieniądze. Ile jest takich środków? – to już pytanie drugorzędne. Ważne jest, aby zmniejszyć możliwe ryzyko, aby zaoszczędzić środki w przypadku inflacji i deprecjacji, a ponadto uzyskać pewne dochody.

Możemy tylko zalecić branie pod uwagę opinii różnych ekspertów i jednoczesne używanie kilku narzędzi pozwalających na zaoszczędzenie pieniędzy.

W jakiej walucie przechowywać pieniądze w 2019 roku - złoty, dolar czy euro? Opinie ekspertów oraz alternatywne sposoby przechowywania pieniędzy, pozwalające nie tylko na uniknięcie straty, ale i zarobienie. W jaki sposób zarobić w Internecie oraz w realnym sektorze? Pomysły na biznes i dodatkowe zarobki.

Polecane
 • Sygnaly online

  Sygnaly online

 • Ranking brokerów

  Ranking brokerów

 • Robot Abi

  Robot Abi

 • Strategie

  Strategie

 • Wykres Online

  Wykres Online

 • Narzędzia tradera

  Narzędzia tradera

728x90

Chcesz dochodowej strategii od tradera Anny?