Niezawodny broker, sygnały online i robot!
Lepiej razem niż osobno!
Zacznij zarabiać
LINK

Doradca handlowy - to program napisany w celu automatyzacji handlu. Bardzo często można znaleźć jego inną nazwę jako robota handlowego (znaczenie jest takie samo).

Głównym zadaniem każdego doradcy jest uproszczenie procesu decyzyjnego, aż do jego pełnej automatyzacji, czyli doradca handlowy jest programem, który może automatycznie otwierać i zamykać transakcje na rynku Forex, jak również na innych rynkach. Taki robot łączy się z terminalem handlowym i może handlować automatycznie za Ciebie według ustalonych ustawień.

W sieci można znaleźć całkiem sporo takich zautomatyzowanych systemów, opracowanych przez programistów krajowych i zagranicznych. Oczywiście, większość z nich jest bardzo poważnie reklamowana, obiecując przedsiębiorcy znaczne zyski przy minimalnym wysiłku.

 Dlaczego roboty handlowe składają depozyty?

 Dlaczego wszyscy z nich korzystają?

 Kiedy potrzebujesz doradcy handlowego?

W tym artykule postaramy się wyjaśnić, czym jest doradca handlowy, jakie są jego zalety i wady, jacy doradcy istnieją i czy powinniśmy ich używać w naszej pracy.

Istota doradcy handlowego

picassoTradingBotbinaroption pl 2

Doradca lub robot, jak wspomniano powyżej, jest programem zaprojektowanym do integracji z platformą transakcyjną w celu zautomatyzowania procesu handlowego. Jednak co jest podstawą doradcy? Co uruchamia go w procesie pracy?

Każdy doradca bazuje na wskaźnikach analizy technicznej lub na postulatach teorii prawdopodobieństwa matematycznego.

Programista tworząc robota bierze za podstawę wybrany wskaźnik techniczny i automatyzuje swoją pracę w taki sposób, aby doradca mógł nie tylko pokazywać sygnały i określać je, ale także podejmować niezależną decyzję. To prawda, istnieją też półautomatyczni doradcy. Klasyfikacja ta zostanie opisana poniżej.

Zatem istnieje wskaźnik lub grupa wskaźników, które działają w trybie automatycznym. Piszą kod do integracji z platformą i automatyzacji pracy. Bardzo ważne jest zrozumienie zwłaszcza początkujących handlowców, którzy pokładają wielkie nadzieje w doradztwie. Często wielu błędnie wierzy, że roboty handlowe analizują coś i podejmują jakąś decyzję. Są utożsamiane z czymś nadprzyrodzonym. Jednak w praktyce wszystko jest o wiele bardziej prozaiczne.

Rodzaje doradców handlowych

Aby sklasyfikować roboty handlowe, należy określić cechy, według których zostaną zgrupowane. Ogólnie, zgodnie z zasadą ich pracy, roboty można podzielić warunkowo na dwie duże grupy:

 Automatyczne roboty handlowe;

 Półautomatyczne roboty handlowe.

Pierwsza grupa obejmuje roboty zaprogramowane do pełnej automatyzacji procesu handlowego. Oznacza to, że nie tylko znajdują sygnały, ale także same transakcje. Oczywiście „pełna automatyzacja” jest tutaj warunkowa. Faktem jest, że doradca nadal pracuje nad ustawieniami handlowca pod względem wielkości partii, ograniczeń ryzyka i zarządzania pieniędzmi.

Druga grupa obejmuje doradców, w których trader podejmuje ostateczną decyzję. Taki doradca niezależnie określa sygnały i daje przedsiębiorcy wynik analizy. Przedsiębiorca, biorąc pod uwagę ten wynik, podejmuje decyzję zgodnie ze swoimi strategiami zarządzania ryzykiem i zarządzania kapitałem.

Który doradca z powyższej klasyfikacji jest lepszy w użyciu? Jest to kwestia gustu. Ktoś woli podjąć ostateczną decyzję sam, ale ktoś inny chce osiągnąć maksymalną automatyzację i nie być blisko monitora.

Doradców można również klasyfikować według podstaw ich pracy. W tym przypadku określane są następujące grupy:

Trendowi doradcy handlowi – są to roboty, które działają zgodnie z zasadą znajdowania trendu i otwierania transakcji. Opierają się na wskaźnikach trendów.

Kontrtrendowi doradcy – u ich podstaw leżą oscylatory. W przeciwieństwie do trendowych, takie roboty działają w warunkach braku obecności pewnego trendu na rynku (co w zasadzie jest dość logiczne, biorąc pod uwagę zestaw narzędzi).

Wiełowalutowi doradcy mogą jednocześnie pracować z wieloma walutami. Przy okazji, jeśli chcesz, możesz ustawić je do pracy z jedną walutą. Wielowalutowość to tylko opcja. W pozostałych działaniach są one podobne do innych rodzajów doradców.

Skalpujący doradcy pracują według systemu skalpowania. Transakcje są otwierane na krótki okres. System jest taki, że wielu inwestorów otwiera się od razu, a zysk na każdym z nich jest niewielki. Skumulowany dochód może być jednak dość wysoki (na marginesie, takie roboty są najbardziej niebezpieczne pod względem zarządzania ryzykiem).

Kombinowani doradcy handlowi rozwiązują zadanie pracy z kilkoma strategiami. Skład takich robotów może obejmować kilku doradców, którzy zmieniają się od czasu do czasu. Oczywiście wszystko to dzieje się całkowicie automatycznie.

Doradcy handlowi działający według systemu Martingale handlują dobrze znaną strategią podwojenia. Handlowcy, którzy spotkali się z samym systemem, prawdopodobnie będą w stanie łatwo ocenić zalety i wady tych wskaźników.

Ustawienia radcy handlowego

picassoTradingBotbinaroption pl 3

Chociaż większość robotów handlowych ma dokładne instrukcje do pracy z nimi, poniżej zostanie podanych kilka podstawowych ustawień.

 lots – lot. Jest to kwota transakcji, którą może handlować doradca. Możesz ustawić wartość zaczynają 0,01;

 minlots – najmniejszy lot, z jakim podejmuje pracę radca;

 maxlots – obierając ten punkt, możesz ustawić największy lot, z którym będzie pracował radca;

 risk – procen ryzyka, który może wystąpić w pracy radcy;

 maxorders – maksymalna liczba orderów, które może otworzyć radca;

 mm – zarządzanie kapitałem. Ta opcja może zostać włączona lub wyłączona odpowiednio do potrzeb tradera;

 slippage – poślizg cen;

 maxspread – maksymalny spread;

 stoploss – ustawienia poziomu zaleceń „stop”;

 takeprofit – radca może ustawiać take profit;

 trailingstop – radca koliduje z obserwującym stop-loss;

 magic – jest to specjalna liczba przypisana do umowy radcy. Ta opcja jest niezbędna, aby robot mógł pracować wyłącznie z własnymi orderami i nie dotykać tych, które są otwierane ręcznie przez handlowca

Powyższe opcje są podstawowym zestawem narzędzi dostępnym dla tradera. Jak widać, pozwalają one elastycznie konfigurować pracę Expert Advisor, co jest dużą zaletą. Wcześniej istniejący doradcy nie oferowali takiej możliwości, a często miało to negatywny wpływ na wynik ich pracy.

Zalety i wady

Roboty handlowe początkowo mają na celu minimalizację zaangażowania tradera w pracę.

W pełni automatycznych doradcach transakcje są otwierane za pomocą algorytmu. Dlatego trader praktycznie nie uczestniczy w procesie handlu. Ci, którzy sprzedają doradców mówią, że będą oni zarabiać zamiast tradera. Takie hasła są „nieco nieprawdziwe”. Omówione zostanie to poniżej.

Kolejną zaletą doradców jest ich różnorodność. Można zainstalować dowolny typ Expert Advisor i pracować z nim. Pozwala to na uzyskanie zysków w prawie każdej sytuacji rynkowej. Znowu- jest to hasło rynkowe. Dlaczego tak nie jest, również zostanie omówione poniżej.

Oczywiste zalety

picassoTradingBotbinaroption pl 4

Ważną zaletą doradców jest to, że handlowcy nie mają emocji. Doradca nie jest ‘chciwy”, nie jest zdolny do odczuwania strachu. Robot nigdy się nie męczy, nie ma obciążenia psychicznego.

Kolejna ważna kwestia - doradca bierze pod uwagę tylko te sygnały, które daje wskaźnik.

Ponadto robi to obiektywnie, na podstawie wskazań algorytmu.

Trader często podejmuje subiektywne decyzje, za obiektywną rzeczywistość przyjmując swoje pragnienia. Powoduje to poważne błędy w jego pracy.

Jak roboty handlowe mogą stracić depozyt?

Od razu należy zauważyć, że wszystkie dalsze informacje będą niezwykle obiektywne i interesujące dla wszystkich traderów, zarówno początkujących, jak i profesjonalistów.

Wady robotów handlowych obejmują brak ludzkiej inteligencji. Sztuczna inteligencja nie jest jeszcze w stanie „konkurować” z istotami ludzkimi na równych prawach. W związku z tym robot przyjmuje tylko standardowe rozwiązania określone w swoim programie. Ale nawet początkujący wiedzą, że standardowe rozwiązania i rynek są niekompatybilnymi koncepcjami.

Jak przejawia się ta wada?

Każdy, nawet kombinowany robot handlowy, nie jest w stanie odróżnić trendu od flatu (jeśli będziesz miał szczęście, kilka razy jest to możliwe, ale na dłuższą metę jest to po prostu nierealne). Jakie są tego konsekwencje? Wyobraź sobie, że handlujesz w okresie rozliczeniowym ze wskaźnikiem, takim jak RSI. Podczas gdy ceny zmieniają się w zakresie, wszystko jest w porządku. RSI pokazuje obszary wykupienia i wyprzedania, z których otwierasz transakcje w przeciwnym kierunku.

Jednak ten stan rynku nie zawsze będzie taki sam. Załóżmy, że wystąpił ostry puls z przebiciem zasięgu. Wskaźnik RSI znajdzie się w obszarze wykupienia, a następnie wyjdzie z niego i wróci do trendu.

Jeśli dokonasz transakcji ręcznie, będziesz w stanie to zauważyć i zminimalizować straty przez wcześniejsze wyjście z transakcji. Jeśli doradca zadziała, otworzy transakcję za każdym razem, gdy krzywa wskaźnika (będąca podstawą doradcy) opuści obszar wykupienia. W rezultacie doradca może otworzyć wiele transakcji i wszystkie będą nieopłacalne.

To samo dotyczy trendowych radców w okesach flatu. Połączone roboty, według twórców, są w stanie rozwiązać ten problem. W rzeczywistości to nic więcej niż reklama. I odwrotnie, połączone roboty tylko komplikują cały proces pracy i mogą popełniać wiele błędów.

Kolejną wadą jest „starzenie się” doradcy. Faktem jest, że jakakolwiek najbardziej dochodowa strategia, która dziś przynosi satysfakcjonujące dochody, jutro staje się przestarzała i będzie coraz bardziej błędna. To samo dotyczy doradców. Stają się przestarzali wystarczająco szybko. W efekcie zaczynają popełniać błędy. Jeśli kupiłeś doradcę, musisz kupić też innego. Oznacza to, że są to dodatkowe koszty, których nie można opłacić pracą samego robota.

Wielu traderów zaleca współpracę z doradcami zgodnie z następującą zasadą: odbiór sygnałów jest skoordynowany z własną analizą (jest to kwestia półautomatycznego handlu, gdy przedsiębiorca sam podejmuje decyzje).

Opinie traderów o doradcach handlowych

bwv372: “W biznesie jest jedno interesujące wyrażenie: jeśli chcesz zrujnować swój biznes, zaufaj komuś. Czy dotyczy to robotów na giełdzie? „Handel robotami” rozwija się bardzo szybko i nie zrezygnowałbym z takiego asystenta. Pytanie brzmi, jak długo asystent będzie pomagał? W końcu, jeśli istnieją roboty, muszą istnieć lub pojawiać się anty-roboty, które spowodują wyczerpanie naszego depozytu. Roboty są zainteresowane algorytmami transakcyjnymi. Łącząc je, możesz nawet „ręcznie” uzyskać dobry zysk.”

FAQ 

Dlaczego roboty handlowe nadal pracują?

Pomimo wyżej wymienionych wad, roboty handlowe działają i byłoby głupotą zaprzeczać ich pomyślnemu istnieniu. Robot handlowy nie może zastąpić żadnego rodzaju tradingu na w całości automatyczny, ale może z powodzeniem realizować określone strategie. To wyjaśnia, dlaczego duże firmy handlowe próbują pracować tylko na robotach handlowych. Prawie wszyscy znani na cały świat twórcy wskaźników i technik analizy technicznej bezpośrednio wstawiają do robotów wyniki własnego doświadczenia, ponieważ te programy zastępują osobę w funkcji „wcisnąć przycisk” w odpowiednim czasie.

Kto tworzy doradców handlowych?

Opracowanie doradców handlowych może kosztować od 1000 USD do ponad 10 000 USD, a sam proces programowania jest prowadzony przez zawodowych programistów, natomiast algorytmy robocze są opracowywane przez profesjonalnych handlowców z dużym doświadczeniem i po dokonaniu analizy. Jak już rozumiesz, praca ta wymaga dużej wiedzy i zrozumienia rynku, to znaczy, że doradcy handlowi są a priori stworzeni nie losowo, ale według wielokrotnie zweryfikowanych danych.

Kiedy warto stosować doradców handlowych?

Roboty handlowe można traktować jako odrębny rodzaj handlu, ponieważ wykluczają analizę fundamentalną i ogólnie analizę ręczną, działają tylko na niektórych algorytmach. Ten rodzaj handlu nie jest odpowiedni dla wszystkich, na przykład ci, którzy korzystają z handlu w wiadomościach, nie będą mogli zastosować doradcy handlowego.

Ważne jest, aby zrozumieć, że jest to zawód ściśle wyspecjalizowany, ale korzystanie z doradcy handlowego nie oznacza, że należy porzucić inne strategie. Wielu inwestorów testuje swoje teorie na doradcach handlowych, ponieważ mogą oni pokazać wynik handlu w oparciu o poprzednie ceny aktywów.

Dlaczego istnieją roboty darmowe i odpłatne?

Początkowo pytanie leży na płaszczyźnie dystrybucji. Dlaczego twórca powinien oddawać coś, co przynosi mu pieniądze? Chodzi o to, że nie każdy autor jest gotowy na handel dużymi kwotami za pomocą doradcy, uzyskując zyski 40-100%. Ryzyko istnieje zawsze. Zatem dla autora dobrym rozwiązaniem może być właśnie nie handel, ale sprzedaż doradcy, ponieważ w tym przypadku ryzyko jest całkowicie nieobecne, a nawet z punktu widzenia finansów, autor ma możliwość zarobienia więcej ze sprzedaży niż z handlu, ponieważ na podwojenie depozytu potrzeba dużo czasu i ryzyka. Natomiast sprzedając system można szybko uzyskać odpowiednią ilość zarobków bez ponoszenia ryzyka.

Istnieje kilka powodów rozpowszechniania bezpłatnych doradców:

1. Autorzy nie mogą w pełni zweryfikować wyników systemu;

2. Są to początkujący autorzy;

3. Wysokie ryzyko systemowe nie uzasadnia sprzedaży doradcy;

4. System ma krótką żywotność;

5. System przynosi niewielki dochód;

6. Autor nie może określić ryzyka;

7. Robot dystrybuuje brokera do swoich klientów. W rzeczywistości, pośrednik zapłacił swoje pieniądze, aby stworzyć doradcę, ale nie pobiera za niego pieniędzy, ponieważ rozdaje go tylko swoim klientom, zwiększając całkowity obrót handlowy i zarabiając na spreadzie.

Dlaczego roboty mogą wydawać cały depozyt?

picassoTradingBotbinaroption pl 5

Zautomatyzowane systemy są zasadniczo specjalną strategią, ale jak każda inna strategia handlowa, nie mogą być „wiecznymi”. Zmiany rynkowe w cyklach pod wpływem czynników fundamentalnych, a strategia może działać tylko na ugruntowanym rynku. W zależności od wielu czynników, cykle mogą trwać od miesiąca do 4 lat. W tych odstępach czasu dobre roboty handlowe mogą przynieść przedsiębiorcy solidny zysk.

Ponieważ doradcy pracują bez udziału handlowca, istnieje ryzyko, że w pewnym momencie robot otworzy transakcję powodującą straty i połączy depozyt. Może się to zdarzyć u każdego doradcy, jednak do tego momentu może on odzyskać depozyt kilka lub nawet więcej razy. Dlatego podczas pracy z robotami handlowymi ważne jest przestrzeganie zasad zarządzania pieniędzmi.

Czy warto pracować z doradcą?

 Jeśli będziesz pracował na poziomie eksperymentów, to lepiej nie pracować z faktycznymi pieniędzmi.

 Jeśli masz duże doświadczenie w tradingu i umiesz znaleźć powiązania na wykresach, które można zaprogramować, możesz zamówić dla siebie napisanie własnego systemu.

Można także użyć już gotowych doradców handlowych, którzy są w sprzedaży. W postaci przykładu podamy wyniki testów systemu transakcyjnego Autocrypto-Bot:

Warto też zrozumieć, że doradcy w swojej działalności polegają na pewnych pryncypiach, na podstawie których przeprowadzają handel.

Uzyskanie tego rodzaju dochodów jest marzeniem każdego tradera, ponieważ nie musi on siedzieć przy monitorze przez całą dobę i stale podejmować decyzji.
Jednakże, aby nie stracić depozytu, należy zrozumieć, jak działa doradca, w jakich warunkach i jakie wiąże się z nim ryzyko.

Polecane
 • Sygnaly online

  Sygnaly online

 • Ranking brokerów

  Ranking brokerów

 • Robot Abi

  Robot Abi

 • Strategie

  Strategie

 • Wykres Online

  Wykres Online

 • Narzędzia tradera

  Narzędzia tradera

728x90

Chcesz dochodowej strategii od tradera Anny?