Niezawodny broker, sygnały online i robot!
Lepiej razem niż osobno!
Zacznij zarabiać
LINK

Chcesz nauczyć się handlować kryptowalutami, ale nie wiesz od czego zacząć? Ten 4-etapowy przewodnik nauczy Cię wszystkiego, co musisz wiedzieć o handlu kryptowalutami i opowie o najlepszych brokerach krypto.

Prawdą jest, że ponad 90% traderów kryptowalut traci pieniądze i że większość początkujących tutaj prawdopodobnie zrezygnuje w ciągu pierwszych dwóch lat.

Ale te 10%, które tu trafiają, robią fortuny i pomnażają bogactwo z tej niszy. Jaka jest więc różnica między traderem odnoszącym sukcesy, od tego, który traci pieniądze?
Wierzymy, że wszystko to ma związek z opanowaniem przedmiotu, który w efekcie pomoże Ci nauczyć się zarabiać.

Tradycyjnie, osiągnięcie tego poziomu oznaczało, że musiałeś mieć lata szkolenia i niezliczone godziny testowania i wypróbowywania nowych strategii handlowych lub subskrybowania dostawców sygnałów transakcyjnych o wygórowanych cenach.

Jak handlować kryptowalutami w 3 prostych krokach

Handel Kryptowalutami pl 1

Krok 1: Wybierz platformę handlową

logo robotabi recommendet - Forex Robot Abi

autocrypto bot logo 225 110 - Crypto Robot Autocrypto-Bot

Krok 2: Dowiedz się, jak działa handel kryptowalutami

Naszą radą jest zaczęcie jak najszybszej nauki o handlu kryptowalutami.

Czym jest kryptowaluta i jakie czynniki wpływają na jej cenę? Jakie są różne platformy handlu kryptowalutami, i jaki wpływ mają one na określanie Twojej rentowności? Jakie są różne wyzwania i obietnice, które wstrząsają branżą kryptograficzną, i jaki mają one wpływ na Twoją rentowność?

Dopiero po zrozumieniu tych podstawowych aspektów handlu krypto, zmaksymalizujesz swoje szanse na dołączenie do stale dochodowych 10% inwestorów.

Aby pomóc Ci zacząć, opracowaliśmy jedyny i najlepszy przewodnik dotyczący opłacalnego handlu kryptowalutami w 2022 roku.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak wybrać odpowiednie narzędzia do analizy handlu kryptowalutami, a także aby zapoznać się z przewodnikiem krok po kroku, jak utworzyć konto inwestora i wykonać swoją pierwszą transakcję.

Krok 3: Wybierz odpowiedni rodzaj analizy

Handel Kryptowalutami pl 4

Teraz, kiedy już zdecydowałeś się na rodzaj tradera, którym chcesz zostać, i zapoznałeś się z różnymi wewnętrznymi i zewnętrznymi czynnikami wpływającymi na branżę kryptowalut, Twoim pierwszym krokiem do handlu jest nauczenie się analizowania rynku kryptowalut.

W tym momencie decydujesz, czy zastosować analizę fundamentalną, czy analizę techniczną do odszyfrowania wpływu jednego czynnika na akcję cenową kryptowalut:

Analiza fundamentalna

Analiza fundamentalna jest wszechstronnym narzędziem do określania ceny. Służy ona do określania ruchów cen kryptowaluty i jej potencjału inwestycyjnego.

Jak na ironię, chociaż analiza fundamentalna ma na celu zbadanie i określenie ceny, po której można wejść lub wyjść z transakcji, obejmuje ona badanie wszystkiego poza ceną.

Aspekty analizy fundamentalnej, z którymi musisz się zapoznać, obejmują:

 1. Analiza sentymentu: Testuje ona ogólną opinię rynków na temat określonej monety. Najlepiej byłoby, gdyby im bardziej ludzie byli pozytywnie nastawieni i optymistycznie nastawieni do kryptowaluty, tym większe prawdopodobieństwo, że będzie ona dobrze radzić sobie w najbliższej przyszłości, i na odwrót. Możesz użyć takich narzędzi do analizy sentymentalnej, jak Sentiment Analyzer i Hootsuite Insights. Będziesz także chciał sprawdzić analizę na platformach o dużej liczbie czatów, takich jak media społecznościowe, a także na tak popularnych witrynach, jak Reddit i Quora.
 2. Analiza ważnych wiadomości: Musisz także zawsze zwracać uwagę na wskazówki i potwierdzenia ważnych wiadomości i wydarzeń. Obejmują one partnerstwa, aktualizacje systemu i wczesne wykrywanie oraz poprawki błędów, które podnoszą cenę; do poważnych włamań, utraty kluczowych partnerów i twórców monet kryptograficznych, które mają negatywny wpływ na cenę waluty.
 3. Analiza popytu i podaży: Opanowanie różnych sił wpływających na popyt i podaż kryptowaluty może z łatwością uchodzić za najbardziej podstawowy aspekt analizy. Jest to także najbardziej zaniedbany aspekt. Większość traderów jest zbyt zajęta testowaniem nastrojów na rynkach oraz śledzeniem wiadomości, że zapomina monitorować różne czynniki wpływające na popyt i podaż monety.

Analiza techniczna

Odnosi się to do prognozowania akcji cenowej określonego altcoina na podstawie jego wcześniejszych wyników. Nazywa się to również wykresami, ponieważ wszystkie rodzaje analiz, których tu dotyczy, będą brać pod uwagę tylko szczegóły wykresu cen. Niektóre z najważniejszych narzędzi do analiz technicznych, z którymi musisz się zapoznać, jeśli chcesz odnieść sukces jako trader kryptowalut, obejmują:

 1. Wsparcie i opór: Doskonałość w analizie technicznej zaczyna się od opanowania linii trendów wsparcia i oporu. Wsparcie w tym przypadku odnosi się do najniższego poziomu cen, przy którym cena kryptowaluty nie może przekroczyć granicy. Z drugiej strony opór odnosi się do najwyższego poziomu, na którym cena monety nie była w stanie przeskoczyć powyżej. Informują one o minimalnych i maksymalnych zakresach cen, które inwestorzy są skłonni odpowiednio sprzedać i kupić kryptowalutę.
 2. Średnie kroczące: Jest to zdecydowanie najczęściej używane narzędzie do analiz technicznych i jest dostępne zarówno jako proste średnie kroczące (SMA), jak i wykładnicze średnie kroczące (EMA). SMA polega na sumowaniu ceny kryptowaluty w określonym okresie w celu ustalenia jej średniej ceny. Z drugiej strony EMA polega na uśrednieniu ceny monety kryptograficznej w danym okresie, preferując nowsze dane dotyczące wydajności kryptowalut.

Zrozumienie rodzajów transakcji dostępnych dla traderów kryptowalut

Handel Kryptowalutami pl 3

Istnieją dwa główne sposoby handlu krypto. Możesz wybrać handel na giełdach kryptowalut, na których możesz posiadać monety, lub za pośrednictwem brokera CFD, w którym handlujesz kontraktami CFD na kryptowaluty.

Obie metody handlu są równie opłacalne, ale przyjmują różne podejścia do handlu kryptowalutami.

Na przykład, jeśli masz nadzieję być właścicielem kupowanych monet, musisz również przygotować się do ich ochrony. A to wiąże się z inwestowaniem w różne portfele dla poszczególnych monet.

Z drugiej strony handel kryptowalutami jest stosunkowo prosty i nie wiąże się z przeniesieniem własności monet będących przedmiotem obrotu.

Zawierasz jedynie umowę ze swoim brokerem i obstawiasz przeciwko akcji cenowej. Dlatego nie potrzebujesz portfeli i jesteś narażony na takie subtelności handlu kryptograficznego, jak dźwignia, która pozwala na obstawianie więcej niż saldo konta handlowego.

Co ważniejsze, jesteś narażony na innowacyjne technologie handlowe, które pozwalają Ci czerpać korzyści z tak innowacyjnych technik, jak kopiowanie innych inwestorów.

Jakie są zalety i wady handlu kryptowalutami?

Handel Kryptowalutami pl 5

Plusy

 • Umożliwia osiąganie ponadprzeciętnych zysków
 • Przedstawia Ci realny program dywersyfikacji inwestycji
 • Transakcje podlegają znikomym opłatom transakcyjnym i opłatom za zarządzanie w porównaniu z innymi transakcjami
 • Cena determinowana głównie przez siły popytu i podaży, a nie poza siłami regulacyjnymi
 • Twoje inwestycje kryptograficzne są odporne na inflację

Cons

 • Wysoce niestabilne, narażając swoje transakcje na ponadprzeciętne ryzyko
 • Niekończące się przypadki cyberprzestępczości, takie jak hackowanie i kradzież monet
 • Brak ubezpieczenia na wypadek utraty lub jeśli Twoja giełda kryptowaluta ulegnie uszkodzeniu

Czynniki wpływające na transakcje kryptograficzne i rynek kryptowalut

Handel Kryptowalutami pl 2

Po zrozumieniu dostępnych rodzajów transakcji, będziesz chciał zebrać jak najwięcej informacji o rynku kryptowalut.

Zaczyna się to od zidentyfikowania różnych czynników wpływających na technologię blockchain i kryptowaluty oraz zrozumienia, w jaki sposób każdy z nich wpływa na cenę, popyt i podaż różnych monet.

• Opanuj sztukę wykorzystywania zmienności:

Handel kryptowalutami jest zdecydowanie najbardziej niestabilną formą handlu. Ale w większości ta zmienność była prawie zawsze przedstawiana w negatywnym świetle.
Na przykład, gdy wartość Bitcoina straciła na wartości z 3000 USD do 2000 USD i wzrosła do 5000 USD w ciągu trzech miesięcy w 2017 roku, niektórzy entuzjaści handlu bitcoinami szybko zauważyli, jak szybko traci się pieniądze.

I choć ważne jest, aby wziąć tę obserwację pod uwagę, trzeba również wnieść obiektywizm. Musisz nauczyć się, jak opanować tę zmienność na swoją korzyść, doprowadzając do rentowności nawet najbardziej niestabilne rynki.

Przykładem tutaj byłoby czekanie na zakup, gdy cena bitcoina osiągnie dołek, a następnie jazdę, aż osiągnie szczyt i zatrzyma się.

• Zrozum, jak działa blockchain

Na szczęście dla bitcoinów, które zostały opracowane jako alternatywa dla waluty fiat, większość innych walut cyfrowych, w tym najpopularniejszy Ethereum, to tokeny, specjalnie zaprojektowane do umieszczenia w określonym łańcuchu bloków.

W takim przypadku wszystko, co wpływa na blockchain, ostatecznie będzie miało wpływ na tokeny.

Na przykład banki i firmy technologiczne stale stosują funkcje bezpieczeństwa i integralności różnych protokołów blockchain w swoich codziennych operacjach.

Jest to zawsze plus dla sieci, której efektem jest wzrost ceny tokena. Z drugiej strony błędy i hacki, takie jak te, które wstrząsają blockchainem Ethereum, mają tendencję do obniżania ceny kryptowalut.

• Siły wewnętrzne i ich wpływ na transakcje

Jeśli chcesz przejść na tryb zaawansowany w handlu kryptowalutami, musisz również zobowiązać się do opanowania wszystkich różnych wewnętrznych czynników wpływających na cenę jednej lub wszystkich monet kryptograficznych.

Na przykład, czy uważa się, że konkretna strona wymiany kryptowalut zawyża wolumeny transakcji?

Czy hakerzy odkryli kolejny błąd, który można wykorzystać do wykorzystania monety kryptograficznej? Czy inna moneta osiągnęła swój limit wydobycia?

Są to wszystkie wewnętrzne czynniki branży kryptograficznej, które wpływają na popyt i podaż monety, a także na jej cenę przez rozszerzenie.

• Czynniki zewnętrzne i ich wpływ na ceny kryptowalut

Istnieje wiele czynników, które mają bezpośredni wpływ na popyt i podaż monet kryptograficznych oraz handel kryptowalutami, ale zwykle pochodzą one spoza branży.

Należą do nich groźby regulacji handlu kryptowalutami przez różne rządy, faktyczny zakaz handlu kryptowalutami – jak w przypadku Chin, negatywne doniesienia medialne o włamaniach do kryptowalut, które wywołują negatywne nastroje wobec handlu, przyjęcie monety przez międzynarodową markę wpływową w branży, a nawet podwyższone ceny energii elektrycznej, które wpływają na wydobycie kryptowalut.

Poznanie tych i innych czynników zewnętrznych oraz ich wpływu na cenę i handel kryptowalutami znacznie pomaga w nauce analizowania transakcji i prognozowania działań cenowych.

Co musisz wiedzieć przed zajęciem pozycji handlowej?

Handel Kryptowalutami pl 6

 • Stop loss i take profit oraz zlecenia z limitem

Wszystko gotowe, ale zanim zaczniesz kupować i sprzedawać kryptowaluty, musisz najpierw nauczyć się podstawowych praktyk zarządzania ryzykiem i sposobu, w jaki chronią one Twój kapitał.

Najbardziej podstawowy czynnik obejmuje naukę korzystania ze zleceń stop loss i target profit. Stop-loss to zlecenie rynkowe, które wyciąga Cię z przegranej transakcji, podczas gdy docelowy zysk jest punktem, w którym chciałbyś wyjść z zwycięskiej transakcji, zanim się ona przewróci.

Musisz także nauczyć się korzystać ze zleceń z limitem – maksymalnej ceny, za jaką jesteś skłonny kupić kryptowalutę.

 • Wielkość pozycji, kwoty ryzyka i stosunek ryzyka do zysku

Będziesz także chciał stworzyć bazę dla swojej strategii handlu kryptowalutami. Jest to określane na podstawie wielkości pozycji – liczby jednostek altcoina, którymi chcesz handlować, takich jak 5BTC lub 15 XRP, kwoty ryzyka – kwoty pieniędzy, którą możesz stracić, jeśli Twoje prognozy się nie powiodą, i ryzyko- nagroda, która oznacza potencjalne szczyty, które możesz zyskać, jeśli spełnią się twoje prognozy.

Powinny one następnie pomóc w ustaleniu idealnego stosunku ryzyka do zysku, do którego należy dążyć we wszystkich swoich transakcjach.

 • Lewarowany handel kryptowalutami

Wykorzystane transakcje kryptograficzne zapewniają, że osiągasz ponadprzeciętne zyski, gdy masz właściwe analizy i prognozy cenowe dla określonej cyfrowej monety.

Ale spowodują również ponadprzeciętne straty, jeśli się mylisz. Na tej podstawie radzimy zachować umiar, jeśli chodzi o lewarowany handel kryptowalutami.

 • Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje środki

Jeśli Twoja strategia handlowa i wybór platformy transakcyjnej obejmują posiadanie kryptowaluty będącej przedmiotem obrotu, musisz zastosować najbardziej optymistyczne metody, aby zapewnić im bezpieczeństwo.

Rozumiemy, że w duchu maksymalizacji zysków możesz ulec pokusie pozostawienia tych monet na giełdzie kryptowalut, jeśli obiecują bezpiecznie zainwestować je w Twoim imieniu i zapłacić atrakcyjne odsetki.

Jednak w świetle licznych luk w zabezpieczeniach większość z tych wymian jest narażona na włamania – na przykład w przypadku ataków MTGox i Bitfinex – zalecamy rozważenie wypłaty monet i zapisania kluczy w portfelu sprzętowym.

Jest to fizyczne urządzenie, które przechowuje klucze prywatne używane do uzyskania dostępu do zasobów kryptograficznych. Niektóre z najpopularniejszych portfeli sprzętowych to: Ledger Nano S Wallet, portfel TREZOR, portfel KeepKey.

FAQ

728x90

Co to jest kryptowaluta?

Odnosi się to do waluty cyfrowej, która została specjalnie zaprojektowana, aby służyć jako środek wymiany w sieci blockchain. Od tego czasu, ich wpływ rozprzestrzenił się na świat, a większość konwencjonalnych marek i instytucji stopniowo rozpoznaje te cyfrowe monety jako akceptowany środek wymiany.

Czy handel kryptowalutami to dobry sposób na zarabianie pieniędzy?

Tak, zmienność doświadczana w branży kryptowalut przekształciła handel kryptowalutami w jedną z najbardziej dochodowych transakcji na rynku pieniężnym. Były one jednak źródłem bólu i niewyobrażalnych strat kapitałowych dla traderów, którzy stawiali wysoko na źle przeanalizowane transakcje.

Jakie są najczęściej wymieniane monety?

Ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujesz, jeśli chodzi o handel kryptowalutami, jest trzymanie się mało znanej monety o niskim wolumenie, której nikt nie chce kupować. Radzimy, aby najpierw zainwestować w monety o dużym wolumenie i dużym popycie, takie jak Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash i Ethereum Classic. Możesz także zapoznać się z różnymi wykresami handlu kryptowalutami, aby wyodrębnić waluty cyfrowe o najwyższych wolumenach transakcji.

Co jest bardziej opłacalne między akcjami a handlem kryptowalutami?

Transakcje kryptograficzne są znacznie bardziej opłacalne niż inwestowanie w akcje. Można to przypisać wzrostowi popularności monet kryptograficznych i mniejszej biurokracji w inwestycjach z powodu braku polityki regulacyjnej.

Polecane
 • Sygnaly online

  Sygnaly online

 • Ranking brokerów

  Ranking brokerów

 • Robot Abi

  Robot Abi

 • Strategie

  Strategie

 • Wykres Online

  Wykres Online

 • Narzędzia tradera

  Narzędzia tradera

728x90

Chcesz dochodowej strategii od tradera Anny?