Niezawodny broker, sygnały online i robot!
Lepiej razem niż osobno!
Zacznij zarabiać
LINK

Dowiedz się, jak rozpocząć handel bitcoinami w roku 2022, zalety i wady handlu bitcoinami, jaka jest różnica pomiędzy handlem a inwestowaniem oraz jaka technologia stoi za bitcoinem.

Zapewne zdajesz sobie sprawę, że Bitcoin (BTC) został stworzony i wydany w 2009 roku, ale dopiero pod koniec 2016 roku rynek kryptowalut wystartował i stał się niejako mainstreamem. Największy jak dotąd rajd miał miejsce w 2017 roku. Poprzedził go szał na nową i bardzo lukratywną branżę kryptograficzną, w której każdy inwestor detaliczny spieszył się, aby kupić kawałek tej rewolucyjnej waluty cyfrowej.

W grudniu 2017 r. kryptowaluta ta osiągnęła najwyższy poziom (ATH) w wysokości 19 891 USD, po czym wycofała się do długiej bessy, która trwała ponad 18 miesięcy. Na dzień dzisiejszy BTC stracił około 82,3% swojej wartości szczytowej.

Ale z pewnością nie jest to pierwszy raz, kiedy traderzy i inwestorzy Bitcoin mieli do czynienia z tego rodzaju zmiennością. W latach 2014-2015 niedźwiedzi przebieg bitcoin spowodował, że cyfrowa moneta straciła ponad 82,19% swojej wartości.

Po najniższym poziomie 3200 USD pod koniec grudnia 2019 r. rynek kryptowalut rozpoczął nowy rajd, który obecnie zapewnia prawie 168% zwrotu od początku roku (od początku roku), co czyni go najlepiej prosperującą klasą aktywów na rynku.

Jak Handlować Bitcoinem w 3 Krokach

Handel Bitcoinami 2022 1

Krok 1: Otwórz Konto Tradera

Zanim nawet pomyślisz o handlu jakimkolwiek rodzajem aktywów/papierów wartościowych, będziesz potrzebować rachunku handlowego w domu maklerskim. Proces otwierania konta jest prosty i w większości przypadków powinien zająć tylko kilka dni po przesłaniu prośby o dostęp.

Przestrzeń kryptowalut jest wypełniona brokerami oferującymi różne rodzaje kont handlowych. I chociaż mają inaczej zaprojektowane platformy i metody wyceny, ich podejście do handlu, techniki analizy, treści edukacyjne i badawcze, a także wskaźniki hostowane na tych platformach są prawie takie same.

Jeśli planujesz handlować Bitcoinem lub jakąkolwiek inną kryptowalutą, zalecamy otwarcie konta u wysoce regulowanego i niezawodnego brokera. Przy całej zmienności obserwowanej na tym rynku, konieczne jest posiadanie wiarygodnego brokera, który nie zawiedzie, jeśli chodzi o szybkość realizacji zleceń.

Poślizg i późne otwarcie lub zamknięcie pozycji może kosztować Cię zysk w przypadku wygranej transakcji lub spowodować większe straty w przypadku przegranej transakcji. Oto kilku brokerów, których polecamy naszym czytelnikom:

logo robotabi recommendet - Forex Robot Abi

autocrypto bot logo 225 110 - Crypto Robot Autocrypto-Bot

Krok 2: Wybierz metodę przeprowadzenia analizy handlowej

Handel Bitcoinami 2022 2

Jeśli chodzi o rynki finansowe, nikt nie może być w 100% pewien, co stanie się dalej z ceną aktywów lub papierów wartościowych.

Ideą handlu jest umiejętność identyfikowania wzorców, sygnałów i innych wskaźników, które zwiększą prawdopodobieństwo wystąpienia wydarzeń pod pewnymi warunkami. Jeśli potrafisz być dobry w czytaniu rynków i zarządzaniu prawdopodobieństwem i oraz szansami, zwiększasz swoją zdolność do osiągania większego stosunku wygranych do strat dla swoich transakcji.

Dwa główne podejścia do analizy rynków kryptowalutowych oraz do dokonywania transakcji w oparciu o cenę akcji to analiza techniczna i fundamentalna. Te dwie gałęzie są głównymi gałęziami analizy rynku i są wykorzystywane oraz wdrażane przez prawie każdego tradera i gracza instytucjonalnego na świecie.

Analiza Techniczna

Analiza techniczna to sztuka badania ruchów rynkowych i przewidywania przyszłego kierunku cen oraz realnych okazji handlowych poprzez spojrzenie na przeszłe dane statystyczne dotyczące zbywalnego instrumentu.

Podstawy analizy technicznej opierają się na analizie wzorców cen w celu oceny siły lub słabości zabezpieczeń.

W dzisiejszym świecie, analiza techniczna stała się jednym z najbardziej rozpowszechnionych podejść do handlu i inwestowania. W związku z tym, wiele instytucji i osób poświęciło dużo czasu na stworzenie jednych z najbardziej zaawansowanych narzędzi analizy technicznej dostępnych obecnie.

Analiza techniczna i wykresy są świetnymi narzędziami do handlu krótkoterminowego, ponieważ pozwalają na wejście na rynek za pomocą świetnych sygnałów.

Analiza Fundamentalna

Z drugiej strony, analiza fundamentalna obejmuje badanie czynników, które wpływają na cenę papieru wartościowego, od czynników makroekonomicznych, takich jak gospodarka i branża, po warunki finansowe bezpośrednio aktywów bazowych.

Ostatecznym celem analizy fundamentalnej jest dostarczenie modelu ilościowego, który może być wykorzystany przez tradera lub inwestora do porównania bieżącej ceny instrumentu zbywalnego w stosunku do jego wartości. Ten rodzaj analizy zwykle powoduje, że składnik aktywów zostanie uznany za niedowartościowany lub przeszacowany.
Analiza fundamentalna dobrze sprawdza się w przypadku inwestorów pozycyjnych i długoterminowych, którzy chcą kupić i utrzymać aktywa przez długi czas.

Analiza Hybrydowa

Quants przejmuje kontrolę nad znaczną częścią rynków finansowych. Większość traderów wybrała podejście hybrydowe lub dynamiczne w swojej analizie.

Strategia hybrydowa obejmuje połączenie zarówno fundamentalnych, jak i technicznych technik analizy oraz zastosowanie podejścia matematycznego, którego można użyć do dokładniejszego przewidywania ceny akcji.

I chociaż model jest stosunkowo nowy, okazał się bardziej skuteczny niż większość technik analizy technicznej i fundamentalnej.

Jedną z kluczowych korzyści wynikających z wykorzystania modelu hybrydowego jest to, że jest on dokładniejszy niż większość innych dostępnych obecnie technik analitycznych. Minusem jego zastosowania jest jednak fakt, że jest bardziej techniczny w konfiguracji i obsłudze.

Krok 3: Zdecyduj się na odpowiednią strategię handlową

Handel Bitcoinami 2022 3

Wybór metod analizy handlu i strategii handlowej nierozłącznie idzie w parze. Jedno wpływa na drugie. Jeśli na przykład czujesz się bardziej komfortowo z analizą techniczną, lepiej będzie, jeśli użyjesz krótkoterminowych strategii handlowych, takich jak Day trading i Scalping. Z drugiej strony, analiza fundamentalna jest lepsza dla długoterminowych strategii handlowych, takich jak swing trading.

Wyjaśniamy tutaj trzy strategie handlu Bitcoinem:

Day Trading

Day trading jest prawdopodobnie najpopularniejszą strategią handlową online. Model ten polega na otwieraniu i zamykaniu pozycji w ciągu jednego dnia kalendarzowego. I pozwala jednostkom czerpać korzyści z niewielkich ruchów cen. Aby to podejście było warte ryzyka, biorąc pod uwagę, że działasz w ramach bardzo małych ruchów pipsów, często zdarza się, że osoby korzystają z wysokiego poziomu dźwigni finansowej, aby wykorzystać najmniejsze ruchy cenowe.

Day traderzy są często określani również jako traderzy techniczni, ponieważ nie zwracają uwagi na podstawowe czynniki wpływające na cenę zbywalnych papierów wartościowych.
Mimo, że handel dzienny stał się bardzo popularną strategią handlu kryptowalutami, inwestorzy powinni być świadomi jego złożoności i wpływu często ogromnych zmienności. Aby odnieść sukces jako day trader Bitcoin, będziesz potrzebować silnych narzędzi do zarządzania ryzykiem, które pozwolą Ci zrównoważyć wygrywanie i przegrywanie.

Scalping

Scalping polega na czerpaniu korzyści z niewielkich zmian ceny kryptowaluty.

W większości przypadków, strategia ta wymaga od tradera wykonania dziesiątek, jeśli nie setek transakcji w ciągu jednego dnia.

Ideą scalpingu jest łączenie małych zysków w duży zysk w ciągu dnia. Podobnie jak w przypadku day tradingu, scalping w dużej mierze opiera się na analizie technicznej, przy niewielkim nacisku na analizę fundamentalną.

Biorąc pod uwagę ogromne zmienności, które charakteryzują przestrzeń kryptograficzną, skalper musi również uzbroić się w solidne narzędzia do zarządzania ryzykiem, takie jak gwarantowane stop loss i trailing stop loss.

Swing Trading

Swing trading opiera się na bardziej makrokierunkowym podejściu do rynków, na których trader utrzymuje otwartą pozycję przez krótkie i średnioterminowe okresy.

W niektórych przypadkach pozycje handlu kryptograficznego mogą pozostać otwarte przez kilka dni, tygodni lub miesięcy. Zaletą modelu handlu wahadłowego jest to, że nie będziesz wykonywać transakcji codziennie, co umożliwi traderom pracującym w niepełnym wymiarze godzin, którzy mają tylko ograniczony czas na pełną analizę rynków.

W większości przypadków wystarczy wejść na pozycję i ustawić preferowane poziomy stop loss i take profit. Stop-loss zapobiegnie stratom przekraczającym kwotę x w przypadku, gdy transakcja pójdzie na południe, a zlecenie take profit zamknie transakcję, gdy tylko zostanie wyzwolony docelowy poziom zysku.

Swing trading opiera się głównie na fundamentalnej analizie preferowanej kryptowaluty, polegającej na spojrzeniu na to, jak przeszła cena może wpłynąć na kierunek ceny preferowanej monety.

Inwestowanie vs Trading za pomocą Bitcoinu

W rzeczywistości, obie opcje zapewniają zyski, a sukces jednej nad drugą będzie zależał od osoby realizującej inwestycje lub decydującą się na handel.

Często zdarza się, że osoby, które są mniej przywiązane do swojego portfela i swoich pozycji, lepiej handlują niż inwestują. Z drugiej strony znajdziemy ludzi, którzy nie radzą sobie z presją aktywnego handlu na rynkach i nie są tak odporne na utratę pieniędzy w transakcjach (może to łatwo przytłoczyć każdego).

Handel jest bardziej aktywnym podejściem do handlu Bitcoinem, które umożliwia osobom korzystanie z krótkoterminowych ruchów cen. Z drugiej strony inwestowanie pozwoli osobom fizycznym czerpać zyski z zysków kapitałowych poprzez kupowanie i trzymanie cyfrowej waluty przez długi czas.

Gdybyś na przykład zainwestował w Bitcoin w 2017 r., Twoje pieniądze wzrosłyby z 2 000 USD za monetę do ponad 19 000 USD w ciągu jednego roku.

Gdybyś aktywnie handlował w tym samym czasie, jest bardzo mało prawdopodobne, że byłbyś w stanie złapać cały rajd, głównie dlatego, że osiągnąłbyś zyski na zbyt wczesnym etapie.

Innym przykładem może być aktywny handel podczas bessy w 2018 r., gdzie można by czerpać korzyści zarówno z długich, jak i krótkich pozycji, podczas gdy inwestor musiałby radzić sobie ze zmianą ceny o ponad 80%.

Najlepszą radą, jaką mogę dać, jest przeanalizowanie tego, co działa najlepiej dla Ciebie i podążanie w tym kierunku.

Plusy i minusy handle Bitcoinem

Handel Bitcoinami 2022 6

Tak jak w przypadku każdej innej klasy aktywów, tak i ta ma swoje plusy i minusy.

Plusy handle Bitcoinem

 • Dywersyfikacja i Zabezpieczenie: W przeszłości rynek złota był jedynym aktywem, który oferował ochronę, gdy gotówka nie była opcją (z powodów geopolitycznych lub ekonomicznych), ale Bitcoin stworzył własne miejsce jako bezpieczną przystań dla funduszy i zarządzających aktywami ze względu na niewielką korelację. Będąc aktywem o największej wydajności na rynku, dowodzi, dlaczego tak wiele portfeli inwestuje teraz część swoich środków w Bitcoin, aktywo jest tak zmienne, że nawet przy stosunkowo niewielkiej inwestycji możliwe zwroty mogą z łatwością pokonać wszystkie poziomy odniesienia.   
 • Globalna adopcja w toku: Jednym z kluczowych czynników, które dowodzą, że adopcja nabiera coraz większego tempa, jest to, że stany w USA pozwalają swoim mieszkańcom płacić podatki w Bitcoin. 
 • Momentum (jak żadne inne aktywa): Niewiele aktywów zapewnia liniowy pęd, który zapewnia Bitcoin i główne kryptowaluty. Ilekroć na tym rynku nastąpi prawdziwe wybicie lub załamanie, jest całkiem możliwe, że jego kierunek będzie dominował przez dłuższy czas. Jeśli przeanalizujesz akcję cenową z 2017 r., zaskoczy Cię liczba dni, w których Bitcoin poruszał się między 600 a 1000 USD dziennie. 

Minusy handle Bitcoinem

 • Ślepe trendy: Jeśli znasz koncepcję „spring chicken”, możesz sobie wyobrazić, przez co przeszło wielu traderów Bitcoin w ciągu 18 miesięcy bessy. Wiele osób, które cieszyły się pięknym wzrostem z 2000 USD do prawie 20 000 USD w 2017 roku, straciło zyski, a nawet kapitał, w wyniku braku solidnej wiedzy na temat handlu. Ślepe podążanie za trendem, bez analizy technicznej lub podstaw wspierających twoją hipotezę, jest idealną formułą na utratę pieniędzy na rynkach. 
 • Zmienność cen: Kryptowaluty są obecnie zdecydowanie najbardziej niestabilnymi aktywami na rynku. Jeśli przeanalizujesz, jak radziły sobie od samego początku, większość z nich była bliska zniknięcia, zanim powróciła prosto z Hollywood. Chociaż zmienność może być bardzo korzystna, jeśli zajmujesz pozycję po prawej stronie rynku, może również mieć katastrofalne skutki, jeśli z drugiej strony transakcja była niewłaściwa. Kluczem jest porzucenie jakiegokolwiek nastawienia na zarabianie pieniędzy i skupienie się na zachowaniu kapitału, to zapewni, że Twoja kariera będzie trwać i że będziesz mieć pieniądze dostępne do handlu, gdy nadejdą okazje. 
 • Spekulacja: chociaż inne rynki, takie jak towary, są pełne aktywnych spekulantów, ich zakłady są zwykle oparte na tezie technicznej lub fundamentalnej. Jeśli chodzi o Bitcoin, cały rynek jest napędzany wsparciem i popytem, ale okazał się on niezwykle niekonsekwentny ze względu na jego wrażliwość na wiadomości i ze względu na to, że zaangażowanie traderów jest w niektórych momentach niewiarygodnie niskie. Mimo że podstawy analizy technicznej okazały się skuteczne w skutecznym handlu Bitcoinami, należy pamiętać, że BTC to aktywa, które nie są zgodne z konwencjonalnymi zasadami handlu rynkowego i że tradycyjne zasady mogą być bardziej błędne niż w rzeczywistości. prawidłowy.  
 • Niebezpieczeństwo bańki: Podwojenie ceny aktywów w ciągu kilku tygodni wystarczy, aby każdy analityk finansowy zaczął mówić o bańce. Ten rodzaj akcji cenowej jest zwykle związany z niezrównoważonymi wynikami, które często kończą się wybuchem. Najczęstszą narracją dotyczącą kryptowalut jest walka między ich zwolenników przeciwko wszystkim, którzy nazywają je fałdami lub bańką na rynku. Należy pamiętać, że nawet po 10 latach jej istnienia jest to wciąż całkiem nowa technologia i w tym momencie wszelkie sprzeciwy lub wsparcie mają charakter czysto spekulacyjny. 
 • Zaangażowanie traderów i nastroje na rynku nie są stałe: większość osób, a zwłaszcza tych, którzy nie znają się na handlu, nie rozumie, że choć może się wydawać, że niebo jest granicą wzrostu aktywów, nastroje mogą gwałtownie spaść. Mówi się, że na hossach aktywa idą schodami, by rosły na wartości, ale gdy dochodzi do spadków, po prostu spadają swobodnie.  

Technologia stojąca za Bitcoinem (Blockchain)

Handel Bitcoinami 2022 4

Napływ nowych inwestorów i traderów w 2017 roku był tak silny, że wiele osób, które zainwestowały, nawet nie wiedziało, w co kupują, i dopiero później zrozumieli podstawowe pojęcia, takie jak Blockchain i kryptowaluty.

Blockchain to kluczowa technologia stojąca za wszystkimi kryptowalutami, w tym Bitcoinem. Chociaż głębokie zrozumienie tego może być skomplikowane ze względu na całą techniczną stronę, która się za tym kryje, główne koncepcje można uprościć.

Blockchain działa jak łańcuch rekordów, które są połączone i zabezpieczone za pomocą narzędzi kryptograficznych. Informacje o tych rekordach (blokach) są odporne na zmiany i nie można ich modyfikować. Cały łańcuch bloków zamienia się w księgę rachunkową, w której tworzone są nowe rekordy i łączone z każdą transakcją, zapewniając śledzenie wszelkich ruchów w księdze.

Najlepszą analogią do wyjaśnienia działania łańcucha bloków jest porównanie Microsoft Word i Dysku Google: 

Analogia! Udostępnienie pliku Microsoft Word wymagałoby wysłania wiadomości e-mail z załączonym plikiem, by odbiorca mógł go otworzyć, przejrzeć, zmodyfikować, a następnie odesłać. Rezultatem tego była zależność między dwiema lub więcej osobami, gdzie rzeczywista przejrzystość i wydajność nie były w ogóle dostępne. Z drugiej strony, Dysk Google umożliwiłby wielu osobom dołączenie do modyfikacji pliku drogą elektroniczną. Dzięki takiemu podejściu najbardziej zaktualizowana wersja pliku będzie zawsze dostępna online i nie będzie wymagała wielu wersji ani wiadomości e-mail w celu jej ukończenia. Takie podejście jest zgodne z podstawami działania zdecentralizowanej platformy i podziału własności między wszystkich jej użytkowników, zapewniając jednocześnie całkowitą przejrzystość i anonimowość.

To prosty przykład, ale pokazuje, jak blockchain może zostać zaadoptowany do innych celów niż kryptowaluty.

Handel Bitcoinami 2022 5

Jakie są ryzyka podczas handlowania Bitcoinem?

Po akcji cenowej obserwowanej na rynkach przez cały 2019 rok i na początku tego roku jest prawie pewne, że liczba zainteresowanych traderów i inwestorów nadal rośnie. Ale nawet zanim przyjrzymy się handlowi Bitcoinami, musimy najpierw zadać sobie pytanie, czy ci handlowcy/inwestorzy są świadomi ryzyka, jakie taki niestabilny zasób za sobą niesie.
Chociaż Bitcoin okazał się prawdziwą maszyną do robienia pieniędzy, zniszczył również wiele portfeli i miliardy kapitalizacji rynkowej swoimi nieprzewidywalnymi spadkami.

Należy pamiętać, że kryptowaluty to dość nowa technologia, która nie została jeszcze zaadoptowana na całym świecie, co czyni ją niewiarygodnie spekulacyjną. Podobnie jak w przypadku każdego innego instrumentu zbywalnego, zaleca się inwestowanie tylko tych pieniędzy, na których stratę możesz sobie pozwolić.

Co więcej, musisz nauczyć się, jak stale monitorować swoje pozycje. Na przykład lepiej jest wykupić pozycję, jeśli warunki techniczne nie są po Twojej stronie, ponieważ zawsze możesz wrócić, gdy zmienią się warunki rynkowe.

Zakończenie

Wraz ze wzrostem popularności kryptowalut, popyt na handel i inwestycje będzie ściśle obserwowany. Należy pamiętać, że nawet po trudnym okresie czasu, jaki miał ten sektor w ciągu ostatnich 18 miesięcy, nie byłby to pierwszy raz, kiedy rynek odrodził się po mocnym spadku.

Jeśli jesteś nowym traderem, najlepszą radą, jaką mogę ci dać, jest cierpliwość. Zostanie traderem nie jest łatwym zadaniem i zdecydowanie nie jest szybkie. Miną miesiące, zanim pomyślnie omówisz podstawowe zasady handlu, a zwłaszcza podstawy analizy technicznej i fundamentalnej. Nie spiesz się, aby zbudować solidne podstawy, zapewni to lepszą przyszłość jako inwestorowi i płynniejszą krzywą uczenia się.

Staraj się skoncentrować na poznaniu wszystkich szczegółów dotyczących jednej konkretnej klasy aktywów i jednej strategii, unikaj przechodzenia z rynku na rynek, a także od strategii do strategii. Konsekwencja jest jednym z kluczy, które uczynią Cię lepszym traderem, a także jednym z wymagań, aby stać się opłacalnym.

Polecane
 • Sygnaly online

  Sygnaly online

 • Ranking brokerów

  Ranking brokerów

 • Robot Abi

  Robot Abi

 • Strategie

  Strategie

 • Wykres Online

  Wykres Online

 • Narzędzia tradera

  Narzędzia tradera

728x90

Chcesz dochodowej strategii od tradera Anny?