Niezawodny broker, sygnały online i robot!
Lepiej razem niż osobno!
Zacznij zarabiać
LINK

Po co inwestować w Bitcoin? Jakie wyzwania stoją przed inwestorami kupującymi Bitcoin? W artykule tym znajdziesz wszystko, co powinieneś wiedzieć o handlu Bitcoinem.

W 2010 roku, czyli akurat wtedy, gdy BItcoin i kryptowaluty zaczęły zyskiwać na popularności, z 10,000 BTC mogłeś co najwyżej kupić pizzę.

10 lat później wartość 1 Bitcoina wynosiła 20,000$. Sukces walut wirtualnych zainspirował powstanie nowej gałęzi przemysłu, a mianowicie kryptowalut, które być może kiedyś wyprą przemysł bankowy taki, jaki znany jest nam dziś.

W ślad za kryptowalutami, podążają udane opowieści inwestycyjne. Wiele osób i instytucji zgromadziło znaczne bogactwa, ponieważ od samego początku inwestowały w wirtualne waluty.

O Bitcoinie

How To Invest In Bitcoin 2

W ciągu ostatnich lat, tradycyjna waluta cyfrowa przyjęła wiele ról, wśród których kluczową z nich było stworzenie metody płatności akceptowalnej przez wiodące sklepy internetowe, jak i stacjonarne.

Z jednej strony, stworzenie kryptowalut wywołało międzynarodowe debaty na temat konsekwencji przyjęcia ich jako pełnoprawnego środka płatniczego. Z drugiej strony, wywołało to yeż pośpiech inwestycyjny, w którym każdy inwestor chce posiadać chociaż kilka tych jakże lukratywnych monet. Niekontrolowany popyt i stale kurcząca się podaż kryptowalut doprowadziły z kolei do niespotykanej wcześniej zmienności rynkowej, która spowodowała, że ​​Bitcoin zyskał 10000% + na wartości w ciągu jednego roku i stracił tyle samo w następnym.

Jednak eksperci z branży uważają, że najbardziej nieprzewidywalne okresy Bitcoina jako narzędzia inwestycyjnego dobiegły końca i zbliża się on do stabilizacji. W takim przypadku i wraz z rosnącą ilością sposobów, w jakie można bezpiecznie zdobyć monetę, można by argumentować, że prawdopodobnie nigdy nie będzie lepszego czasu na inwestowanie w Bitcoin.

W takim razie jak się do tego zabrać? Odkryliśmy najprostszy oraz najbezpieczniejszy sposób inwestycji w Bitcoin poprzez sprawdzony i szanowany broker internetowy.

Dlaczego inwestować w Bitcoin?

728х90 pl

 • Dywersyfikacja portfolio:

Dobry portfel inwestycyjny powinien być starannie dobrany, tak aby obejmował praktycznie każdy instrument inwestycyjny. Obejmuje to też inwestycje w Bitcoin. Część Twojej inwestycji, którą alokujesz w Bitcoinach o wysokim ryzyku/dużej wygranej, powinna jednak być określona przez takie czynniki, jak Twoja awersja do ryzyka oraz wiek. Czynnik związany z wiekiem opiera się na fakcie, że młodsi inwestorzy mają dużo czasu, aby dojść do siebie po niekorzystnych transakcjach i negatywnych zmianach na rynku. W związku z tym mają ten luksus, że ryzykują więcej niż seniorzy, którzy prawdopodobnie będą inwestować swoje merytury i oszczędności życia.

 • Duży potencjał wzrostu:

Każdy nowy dzień otwiera Bitcoin na coraz to szersze horyzonty. Co dnia słyszymy wiadomości o nowym sklepie e-commerce lub tradycyjnej instytucji korzystającej z płatności Bitcoin, lub też kolejny kraj uznaje handel kryptowalutami. Często zdarza się też, że międzynarodowe korporacje zaczynają wykorzystywać technologię blockchain do swoich celów.

Bez bagatelizowania jakichkolwiek negatywnych skutków związanych z monetą, takich jak groźby rządowych regulacji i zakazy w krajach takich jak Chiny, każdy inwestor może zgodzić się, że postęp osiągnięty przez Bitcoin znacznie przyćmiewa wszelkie możliwe zagrożenia. Fakt, że Bitcoin wciąż ma wiele do zrobienia w dążeniu do zastąpienia nowoczesnych walut fiducjarnych sprawia, że ​​jest to doskonały wybór na długoterminową inwestycję.

 • Łatwość upłynnienia:

Pod warunkiem, że nie inwestujesz w kontrakty futures na Bitcoin, ta kryptowaluta sama w sobie może okazać się najłatwiejszym środkiem do upłynnienia w Twoim portfolio. Oznacza to, że Twoje zasoby nie zostaną wplątane w długoterminowe inwestycje trudne do wypłacenia.

Oznacza to również, że jeśli podejrzewasz zbliżające się znaczące spowolnienie rynku, możesz szybko zlikwidować swoje inwestycje, chroniąc się przed ogromnymi stratami. Nie jest to możliwe w przypadku innych inwestycji, takich jak udziały i akcje.

 • Zyski znacznie przewyższające średnią w możliwie najkrótszym czasie

Inwestycje w nieruchomości od dawna uważane są za „złote dziecko” inwestycji. Jednak w 2018 roku ten, powszechnie uważany za lukratywny przemysł, odnotował tylko 5% roczny wzrost. Z drugiej strony zaś Bitcoin odnotował średni wzrost wynoszący 200% w ciągu ostatnich pięciu miesięcy.

Właśnie to jest najbardziej motywujące przy inwestycji w Bitcoiny.  Dzięki Bitcoinom uzyskasz ponadprzeciętne zyski w jak najkrótszym czasie. Jedynym zastrzeżeniem jest fakt, że grożą Ci również ponadprzeciętne straty w tym samym okresie.

 • Zabezpiecz się przed zwykłymi inwestycjami i walutami fiducjarnymi

Branża kryptowalut nie jest zależna od gospodarek krajowych, dlatego też nieszczęście gospodarcze, które powoduje niemal katastrofalne skutki dla cen akcji, ma niewielki lub żaden wpływ na ceny Bitcoina. To sprawia, że ​​jest to idealne zabezpieczenie dla Twoich akcji i inwestycji kapitałowych. Możesz również dowiedzieć się, jak lewarować znaczące straty na akcjach i kapitale za pomocą krótkoterminowych zysków, handlując Bitcoinami.

Jak handlować Bitcoinem w 2021

How To Invest In Bitcoin 4

Kupowanie Bitcoina to nie pojedyncze zdarzenie, ale czteroczęściowy proces, który zaczyna się od określenia, gdzie kupić cyfrową monetę, podejścia kup/sprzedaj i zastanowienia się, jak zapewnić jej bezpieczeństwo. Dobrze skalkulowana strategia handlowa musi również obejmować ciągłą obserwację rynków Bitcoinów w celu uzyskania wskazówek na temat odpowiedniego momentu do sprzedaży zasobów.

Krok 1: Dowiedz się, gdzie kupić Bitcoiny

Istnieje kilka podejść do handlu Bitcoinami. Najpopularniejsze z nich to kupowanie na renomowanej giełdzie kryptograficznej, za pośrednictwem witryny wymiany kryptograficznej peer to peer lub za pośrednictwem brokera z wieloma aktywami. A kupowanie od innego użytkownika może łatwo uchodzić za jedno z najszybszych podejść do zdobycia aktywów kryptograficznych, ale nie jest to raczej bezpieczne, zwłaszcza w kontaktach z nieznajomymi online.

Musisz zrozumieć, że najwięksi oszuści działają właśnie w ten sposób: mówią, że sprzedają Bitcoin po korzystnej cenie, ale nie możesz przecież sprawdzić, na ile wiarygodny jest nieznajomy z Internetu.

Rozprzestrzenianie się oszustw związanych z handlem Bitcoinami sprawia, że musisz dokładnie sprawdzać autentyczność każdego z tych podejść handlowych przed utworzeniem konta tradera u konkretnego brokera. Zacznij od sprawdzenia, czy wybrani przez Ciebie brokerzy są licencjonowani przez zewnętrzne instytucje finansowe. Na przykład broker Bitcoin w USA powinien upewnić się, że jego preferowany broker jest licencjonowany przez SEC i zarejestrowany w FDIC.

Dodatkowo, zapoznaj się z opiniami innych użytkowników na temat danego brokera. Niezależne opinie znajdziesz w serwisach takich jak BBB oraz TrustPilot. Chcesz też unikać stron, które umożliwiają handel P2P oraz takich, które w swojej historii uległy ofiarom ataków hakerów.

Krok 2: Zdecyduj, jakie będzie Twoje podejście handlowe

 • I. Kup I przetrzymuj

Kupowanie i przetrzymywanie Bitcoinów przez długi czas, z nadzieją na czerpanie zysków z ich długoterminowego wzrostu na wartości pozostaje jednym z najpopularniejszych podejść do handlu Bitcoinami. Ta strategia jest w dużej mierze stosowana przez osoby, które uważają, że ceny Bitcoin będą nadal rosły w dającej się przewidzieć przyszłości. Tej grupie traderów nie przeszkadzają krótkoterminowe zmienności, które w handlu są bardzo częste. Większość traderów po prostu je ignoruje, a niektórzy postrzegają je nawet jako konieczność na drodze monet do stabilizacji. Jeśli kupujesz i trzymasz monety przez dłuższy czas, prawdopodobnie będziesz Bitcoiny kupować hurtowo. W takim przypadku radzimy rozważyć zakup na bezpiecznej giełdzie i przechowywać swoje monety offline w bezpiecznym portfelu kryptowalutowym.

 • II. Zakup Bitcoinów oraz sprzedaż po wyższej cenie

How To Invest In Bitcoin 1

Długie utrzymywanie pozycji Bitcoin jest klasyfikowane do handlu dziennego i polega na kupowaniu Bitcoinów po niskiej cenie i sprzedawaniu ich, gdy tylko osiągną zysk lub pod koniec zwyżkowego okresu cen. Sposób ten polega na wykorzystaniu zmienności Bitcoinów, aby uzyskać jak najwyższy zwrot z inwestycji w możliwie jak najkrótszym czasie. Możesz spróbować wykorzystać ten sposób na konwencjonalnej wymianie Bitcoinów, ale w wtedy proces ten będzie długi oraz żmudny. Dlatego lepiej inwestować w bardziej elastyczne kontrakty CFD na Bitcoiny, które gwarantują szybkie zyski dzięki natychmiastowemu przetwarzaniu transakcji.

 • III. Inwestycja w kontrakty CFD na Bitcoin

Jedną z głównych zalet handlu kontraktami CFD, w porównaniu z innymi formami przeprowadzania transakcji, jest możliwość krótkiej sprzedaży. Krótka sprzedaż to zaawansowana forma handlu online, która obejmuje spekulacje na temat spadku ceny lub ostatecznego upadku akcji lub innego instrumentu finansowego. Jeśli chcesz sprzedawać krótkiej sprzedaży w kontekście Bitcoinu, najpierw zarejestruj się na giełdzie, która umożliwia handel kontraktami CFD na Bitcoiny lub EFT związane z kryptowalutami. Podobnie, jak zajmowanie długich pozycji, krótka sprzedaż polega na wykorzystaniu zmienności Bitcoina i czerpaniu z niej zysków.                                                                                                                                                            

Krok 3: Naucz się, jak zapewnić kryptowalutom bezpieczeństwo

Zapewnienie bezpieczeństwa swoim Bitcoinom obejmuje identyfikację portfela kryptowalutowego, w którym możesz zabezpieczyć swoje monety.  W tym wypadku możesz skorzystać z portfela sprzętowego lub wygodnego portfela online. Jeśli jednak zdecydujesz się handlować kontraktami CFD na Bitcoiny, nie będziesz potrzebować portfela w ogóle. W idealnym przypadku, handel kontraktami CFD obejmuje transakcje price action, a zatem nie powoduje generowania transakcyjnych kluczy prywatnych. Nie obejmuje też dystrybucji rzeczywistych tokenów Bitcoin.

Krok 4: Zidentyfikuj czynniki wpływające na cenę

Ostrożny handel kryptowalutami wymaga przetrzymywania zasobów dłużej, niż jest to konieczne. Dlatego też musisz cały czas obserwować następujące czynniki, wpływające na cenę Bitcoina:

 • Zmienne sentymenty rynku
 • Negatywne wiadomości
 • Wiadomości dotyczące rządu

W jaki sposób zwiększyć szansę na zysk?

How To Invest In Bitcoin 5

 1. Śledź wiadomości: W wysoce zmiennym świecie kryptowalut, najważniejsze wiadomości, zarówno pozytywne, jak i negatywne, mają największy wpływ na cenę monety. Dlatego niezwykle ważne jest, aby być na bieżąco z wiadomościami ze świata i nauczyć się interpretować wpływ każdego wydarzenia politycznego lub gospodarczego na cenę Bitcoinów.
 2. Unikaj handlu z wykorzystaniem dźwigni: Dźwignia jest zdecydowanie najbardziej atrakcyjnym, a także najbardziej destrukcyjnym aspektem transakcji CFD. Może to prowadzić do ponadprzeciętnych zysków, ale także ponadprzeciętnych strat i prowadzić do ujemnych sald. Radzimy początkującym inwestorom Bitcoin, aby pomysł maksymalnego wykorzystania dźwigni odłożyli na później.
 3. Odsuń emocje na bok: Największym błędem inwestycyjnym, jaki popełnia większość ludzi, jest pomijanie dokładnych analiz i inwestowanie w emocjach. Poświęć trochę czasu na zbadanie dynamiki rynku oraz tego, czy aktywa są przeszacowane lub niedoszacowane. Rozważ inwestorów i globalne nastroje oraz czynniki wpływające na ceny, takie jak ważne w skali świata wydarzenia.

Wyzwania dotyczące handle Bitcoinem

 How To Invest In Bitcoin 3

 • Cyberataki:

Gwałtowny wzrost ceny Bitcoinów i chłonny rynek w równym stopniu przyciągnął inwestorów, oszustów, jak i hakerów. Ci ostatni zawsze próbują infiltrować komputery inwestorów i ich portfele kryptowalutowe, licząc na uzyskanie nieautoryzowanego dostępu do przechowywanych w nich monet. Możesz jednak zminimalizować potencjalne ataki stosując dobry program antywirusowy, który zapewni Ci bezpieczeństwo.

 • Niepewność związana z brakiem regulacji prawnych:

Groźba wkroczenia światowych rządów w celu uregulowania krytycznych aspektów inwestycji w Bitcoiny od lat prześladuje branżę. Kraje rozwinięte zawsze wysyłają mieszane sygnały dotyczące przepisów dotyczących kryptowalut, podczas gdy inne, takie jak Chiny, nałożyły całkowity zakaz wszelkich form inwestycji i handlu kryptowalutami. Każda kolejna wiadomość dotycząca regulacji prawnych powoduje, że rynek Bitcoinów wpada w stan paniki, powodując katastrofalne wahania, które wymagają miesięcy przywracania równowagi.

 • Niekontrolowana zmienność:

Do tej pory tylko najbardziej tolerancyjni na ryzyko inwestorzy odważyli się wypróbować inwestycje w Bitcoiny. Ogromne zmienności, które powodują, że moneta ta zyskuje i traci zaledwie w ciągu kilku minut, spowodowały, że większość konserwatywnych inwestorów unikała tego rynku. Nie oznacza to jednak braku zainteresowania. Konserwatywni inwestorzy tylko czekają, aż rynek zyska stabilność.

 • Trudne wymiany:

Brak regulacji naraził uczciwych inwestorów na ataki różnego rodzaju oszustów. Większość z nich wyłudza monety zakładając na przykład sklep internetowy, natomiast inni stosują podstępne taktyki takie jak manipulowanie wolumenami handlu Bitcoinem.

Zakończenie

W lutym 2016 r. cena Bitcoina oscylowała wokół 800$, trzy lata wcześniej jedna moneta była warta nie więcej niż kilka dolarów. Jednak dzisiaj pojedyncza moneta kosztuje już znacznie powyżej 8 000 $. Przekłada się to na 10-krotny wzrost w ciągu mniej niż trzech lat i wzrost o 40 000% + w ciągu ostatnich sześciu lat. Żaden inny składnik aktywów w historii inwestycji nie był w stanie osiągnąć podobnego tempa wzrostu w tak krótkim czasie. I chociaż możesz ulec pokusie, aby spojrzeć na to z punktu widzenia konserwatywnego inwestora i określić taki wzrost jako niebezpieczny, najpierw musisz zauważyć też fakt, że żadna z inwestycji w Twoim portfelu również nie jest w pełni odporna na zmienności, jakie występują na rynku.

Co ważniejsze, musisz zrozumieć, że ponadprzeciętne zmienności, na które narażone są inwestycje w Bitcoiny, są również ich największą korzyścią. Fakt, że możesz również skrócić cenę Bitcoina, zapewnia, że ​​możesz wykorzystać tę zmienność do pomnożenia bogactwa w branży niezależnie od kierunku rynku.

Polecane
 • Sygnaly online

  Sygnaly online

 • Ranking brokerów

  Ranking brokerów

 • Robot Abi

  Robot Abi

 • Strategie

  Strategie

 • Wykres Online

  Wykres Online

 • Narzędzia tradera

  Narzędzia tradera

728x90

Chcesz dochodowej strategii od tradera Anny?