Niezawodny broker, sygnały online i robot!
Lepiej razem niż osobno!
Zacznij zarabiać
LINK

cryptocerrency brokers 5

Rozmyślasz o inwestycji w kryptowaluty jako alternatywę do tradycyjnych aktywów? W artykule tym wytłumaczymy, co powinieneś wiedzieć na początku oraz wskażemy najlepszych brokerów w 2021!

Kryptowaluty to relatywnie nowy rodzaj aktywów, który stał się ostatnimi czasy bardzo popularną inwestycją. Kryptowaluty zyskują na popularności za sprawą braku regulacji prawnych. Kolejnym plusem inwestowania w kryptowaluty jest również ich zmienność, która daje liczne szanse na zysk dla traderów.

Jeśli myślisz o zaczęciu inwestowania w walutę wirtualną, potrzebować będziesz sprawdzonego brokera. W przewodniku tym wskażemy 3 najlepszych brokerów kryptowalut, oraz wyjaśnimy, jakich cech powinieneś szukać u najlepszego brokera bitcoin.

Jak handlować kryptowalutą w 3 krokach

cryptocerrency brokers 6

Posiadanie kryptowaluty na własność vs. CFD-y

Zanim zagłębimy się w temat najlepszych brokerów do handlu kryptowalutami, ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że istnieje więcej niż jeden sposób handlu i inwestowania w cyfrowe monety. Możesz kupować i sprzedawać kryptowaluty bezpośrednio, tak jak kupowałeś i sprzedawał akcje na tradycyjnej giełdzie, a lub też zajmować się kontraktami na różnice kursowe lub kontraktami futures, które pozwalają spekulować na cenie cyfrowej monety bez faktycznego posiadanie tej monety.

A więc: czy któryś z tych sposobów jest lepszy? Zależy to od Twoich celów.

Wielu traderów preferuje handel CFD-ami, czyli kontraktami na różnicę cenową, zamiast faktyczną monetą, ponieważ są one bardziej elastyczne. Możesz spekulować ceną monety, gdy rośnie lub maleje, co jest trudne jeśli posiadasz tę monetę fizycznie.

Kolejnym benefitem, jaki wynika z operowania na kontraktach różnicy cenowej jest fakt, iż większość brokerów pozwala Ci używać wysokich dźwigni, co generuje wielokrotnie większe zyski. Na przykład, przy dźwigni 10:1, możesz zakupić Bitcoin o wartości 100$ za 10$. Jest to niewykonalne, jeśli chcesz zakupić Bitcoin fizycznie.

Na zakończenie należy wspomnieć, iż jeżeli jesteś nowy w świecie kryptowalut, kontrakty cenowe mogą być o wiele łatwiejsze do przyswojenia, ponieważ nie musisz instalować portfela elektronicznego.

Niestety, CFD-y nie są pozbawione ciemnych stron. Jedną z ich wad są na przykład wysokie prowizje, jakie pobierają brokerzy od dźwigni trzymanej przez noc. W tym wypadku, Twój broker udziela Ci po prostu kredytu, od którego pobiera wysoki procent. Jeżeli chciałbyś przetrzymywać daną walutę przez miesiące lub lata, ponieważ Twoim zdaniem ma ona potencjał, prawdopodobnie zaoszczędzisz więcej pieniędzy kupując tą walutę bezpośrednio, zamiast operując na kontraktach różnicy cenowej.

Niektórzy brokerzy kryptowaluty oferują oba sposoby handlu: CFD oraz bezpośredni zakup monet, natomiast inni oferują tylko jeden.

Najlepsi Brokerzy Kryptowalut 2021

autocrypto bot logo 180 90 Autocrypto-Bot

irotradex logo 180 90 IroTradex

goldflame logo 180 90 Gold Flame

lexatrade logo 180 90 LexaTrade

Jaki powinien być dobry broker kryptowaluty?

Oto czynniki, które powinieneś wziąć pod uwagę wybierając swojego brokera online:

Dostępne Waluty

Jedną z oczywistych różnic pomiędzy brokerami jest ilość oferowanych przez nich kryptowalut.

Wielu tradycyjnych maklerów oferuje obecnie transakcje terminowe na Bitcoin, ale to raczej nie kwalifikuje ich jako brokerów kryptowalut. Większość wysokiej jakości brokerów kryptowalut oferuje co najmniej kilkanaście najpopularniejszych monet, w tym Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple i Bitcoin Cash.

cryptocerrency brokers 1

Jeżeli nie możesz znaleźć kryptowaluty, którą pragniesz handlować, prawdopodobnie będziesz musiał zakupić ją za pomocą Bitcoina, czyli na początku wymienić dolary amerykańskie na Bitcoin, a następnie Bitcoin na pożądaną walutę. Proces ten jest skomplikowany i nie zawsze gwarantuje zysk.

Dźwignia

Leverage is a powerful tool for increasing your effective profits with just a small initial investment. With the 500:1 leverage offered at trading platforms  you can buy $25,000 worth of Bitcoin with your $50 minimum deposit. For aggressive traders, having access to more leverage can allow you to make bigger bets with less money.

Dźwignia finansowa to potężne narzędzie do zwiększania zysków przy niewielkiej inwestycji początkowej. Przy pomocy dźwigni 500: 1 oferowanej na platformach transakcyjnych możesz kupić Bitcoin o wartości 25000 USD przy minimalnym depozycie 50 USD. W przypadku agresywnych traderów dostęp do dźwigni pozwala dokonywać transakcji na ogromne kwoty przy minimalnym wkładzie pieniężnym.

Musisz jednak uważać, ponieważ dźwignia finansowa działa w obie strony. Zwiększa ona również dramatycznie twoje ryzyko, ponieważ każda zmiana ceny monety ma zwielokrotniony wpływ na wartość twojej pozycji. Będziesz także musiał uważać na prowizje, jeśli dźwignię utrzymujesz całą noc.

Spread

Spread, czyli inaczej różnica pomiędzy tym, co płacisz za akcję lub CFD, a tym, za ile ją sprzedajesz. Jest to podstawowy sposób zarabiania pieniędzy przez brokera, szczególnie, jeżeli nie wymagają oni dodatkowych opłat, takich jak np. prowizje.

cryptocerrency brokers 2

Szukając brokera, ważne jest, aby porównać spread z ceną aktywów w ujęciu procentowym. Wyższe spready wpływają na Twoje zyski.

Prowizje

Niestety, spread nie jest jedyną opłatą pobieraną przez większość brokerów kryptowalut. Niektórzy pobierają również prowizje od każdej transakcji, podczas gdy inne pobierają opłaty za brak aktywności, czyli braku jakichkolwiek transakcji w ciągu ostatnich miesięcy.

Opłaty, na które powinieneś zwrócić uwagę, zwłaszcza jeśli handlujesz kontraktami CFD na kryptowaluty z dźwignią, to opłaty za utrzymanie dźwigni przez całą noc. Kiedy utrzymujesz pozycję lewarowaną przez noc, dom maklerski naliczy odsetki od pieniędzy, które pożyczyłeś w ramach pozycji lewarowanej.

Narzędzia Badawcze

Dostęp do dokładnych narzędzi badawczych jest niezbędny, aby odnieść sukces jako przedsiębiorca. Oprogramowanie do tworzenia wykresów umożliwia handel w oparciu o techniczne wyzwalacze, a nie przeczucia, a także pomaga opracować rygorystyczne strategie zysku. Niektóre platformy, takie jak MetaTrader 4, mogą również służyć do automatyzacji transakcji.

cryptocerrency brokers 3

Konto Demo

Kolejnym narzędziem, które zapewniane jest przez brokerów, a które pomaga Ci odnieść sukces na giełdzie jest konto demo. Konto demo umożliwia przeprowadzanie transakcji bez ryzykowania realnych pieniędzy, dzięki czemu masz szansę wypracowania zyskownej strategii handlowej. Wszyscy rekomendowani przez nas brokerzy mają w ofercie konto demonstracyjne.

Metody Depozytu Pieniędzy

Ostatnim ważnym punktem są różne metody płatności zapewniane przez domy maklerskie. Większość brokerów wymaga wykonania przelewu lub podania karty kredytowej. Istnieje też możliwość płatności przy użyciu kryptowaluty, ale spotkać ją można zdecydowanie rzadziej.

Zakończenie

728х90 pl

Znalezienie odpowiedniego brokera kryptowalut może mieć ogromny wpływ na Twój sukces. Najlepszy broker powinien udostępnić Ci narzędzia badawcze, których potrzebujesz, utrzymywać niskie opłaty transakcyjne i oferować dźwignię finansową, aby umożliwić Ci dokonywanie dużych zakładów. Ponadto potrzebujesz brokera, który oferuje bezpośredni handel kryptowalutami, handel CFD lub oba, w zależności od twoich celów.

Dzięki temu przewodnikowi wiesz już, na co zwrócić uwagę przy wyborze brokera, a także poznałeś nasze rekomendacje. Przedstawiliśmy tu trzech polecanych przez nas brokerów, którzy gwarantują usługi na wysokim poziomie.

Czy tradycyjni brokerzy giełdowi oferują handel kryptowalutami?

Coraz więcej tradycyjnych brokerów giełdowych oferuje handel kryptowalutami w ograniczonej formie. W większości wypadków oznacza to, że w ofercie posiadają tylko handel Bitcoinem lub kilkoma innymi najpopularniejszymi walutami wirtualnymi.

W jaki sposób brokerzy kryptowalut zarabiają pieniądze?

Cryptocurrency brokers primarily make money off the spread, which is the price difference between what you pay for an asset and what it’s being sold for. Many brokers also charge fees for holding leveraged CFDs overnight, for rolling over CFDs into new contracts, and for inactivity in your account for several months. Don’t assume that a broker is inexpensive just because it does not charge trading commissions.

Głównym źródłem dochodów brokerów kryptowalut jest spread, czyli różnica w cenie kupna oraz sprzedaży. Wielu brokerów pobiera też opłatę za utrzymywanie dźwigni CFD przez całą noc, x, lub też za brak aktywności na koncie przez kilka miesięcy. Wniosek, iż dany broker jest niedrogi, ponieważ nie pobiera prowizji, jest nieprawdziwy.

cryptocerrency brokers 4

Czy mogę zakupić kryptowaluty, które nie są w ofercie brokera?

Jeżeli kryptowaluta, którą chcesz zakupić nie znajduje się w ofercie Twojego brokera, bardzo często możesz kupić ją bezpośrednio u producenta. Proces ten jest natomiast dość skomplikowany, ponieważ na początek musisz wymienić dolary amerykańskie na Bitcoin, a potem Bitcoin na Twoją upragnioną walutę. Niestety, handlując w ten sposób musisz liczyć się z o wiele większym ryzykiem.

Jak działają portfele kryptowalut? Czy trzeba je posiadać?

Gdy kupujesz kryptowaluty bezpośrednio u swojego brokera, trzymane są one w elektronicznym portfelu. Portfel ten ma za zadanie sprawdzać, jaki jest stan Twoich finansów oraz czy Twoje wirtualne monety są zaszyfrowane. U większości brokerów, mają oni dostęp do Twojego portfela, aby móc sprawnie przeprowadzać transakcje.

Polecane
 • Sygnaly online

  Sygnaly online

 • Ranking brokerów

  Ranking brokerów

 • Robot Abi

  Robot Abi

 • Strategie

  Strategie

 • Wykres Online

  Wykres Online

 • Narzędzia tradera

  Narzędzia tradera

728x90

Chcesz dochodowej strategii od tradera Anny?