Niezawodny broker, sygnały online i robot!
Lepiej razem niż osobno!
Zacznij zarabiać
LINK

Prawdą jest, że ponad 90% traderów traci pieniądze, a większość początkujących da sobie spokój z handlem w ciągu pierwszych dwóch dni.

Ale pozostałe 10%, które poradzi sobie z pierwszymi niedogodnościami, zarobi fortuny, które będą mnożone za pomocą tej niszy. Należy więc zadać pytanie: co różni tradera odnoszącego sukcesy, od tradera ponoszącego porażki?

Wierzymy, że wszystko to ma związek z opanowaniem tematu, który w efekcie pomaga nauczyć się, jak być dochodowym.

Tradycyjnie, aby osiągnąć taki poziom profesjonalizmu, na naukę poświęcić musisz lata, a następnie kolejne godziny na testowanie nowo poznanych strategii handlowych. 

Jak Działa Handel Kryptowalutami

handel kryptowalutami 1

Nasza rada to zacząć się uczyć tak szybko, jak to tylko możliwe, oraz czerpać wiedzę z licznych źródeł.

Czym są kryptowaluty, oraz jakie czynniki mają wpływ na ich ceny? Jakich platform używa się do handlu kryptowalutami, i jaka jest ich rola? Jakie wyzwania stoją przed traderem kryptowalut, oraz co wpływa na jego rentowność?

Gdy już zrozumiesz, jakimi prawami rządzi się handel kryptowalutami, możesz zwiększyć swoje zyski i dołączyć do stale zyskujących 10% traderów.

I aby pomóc ci zacząć, sporządziliśmy ten niezwykły poradnik „Jak handlować kryptowalutami w 2021”.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się jak wybrać odpowienie narzędzie służące do analizy handlu kryptowalutami, a następnie krok po kroku: jak stworzyć konto oraz zacząć handlować.

Odpowiednia Analiza

728х90 pl

Teraz, gdy już zdecydowałeś, jakim typem tradera chcesz zostać, i zapoznałeś się z różnymi czynnikami wewnętrznymi i zewnętrznymi wpływającymi na handel kryptowalutami, pierwszym krokiem, jaki powinieneś wykonać jest nauczenie się, jak analizować rynek.

Jest to moment, w którym musisz zdecydować, jaki rodzaj analizy chciałbyś wdrożyć w swoją strategię: analizę fundamentalną, czy też analizę techniczną.

 • Analiza fundamentalna

Analiza fundamentalna to kompleksowe narzędzie służące do określania cen, które służy do określania tendencji cen kryptowaluty i jej potencjału inwestycyjnego.

Jak na ironię, chociaż analiza fundamentalna ma na celu zbadanie i określenie ceny, po której należy dokonać transakcji, wymaga ona zbadania wszystkiego poza ceną.

Aspekty analizy fundamentalnej, z którymi warto się zapoznać:

 • Analiza sentymentu: Analiza sentymentu ma za zadanie sprawdzić, jaka jest opinia rynku na temat konkretnej waluty. Idealnie, jeśli prognoza jest jak najbardziej optymistyczna oraz pozytywna. Wtedy prawdopodbieństwo, że dana waluta będzie miała dobre notowania rośnie. Do analizy sentymentu możesz użyć narzędzi takich jak: Sentiment nalyzer lub Hootsuite Insights. Będziesz chciał skoncentrować się na platformach, z dużą ilością rozmów między użytkownikami, takich jak Reddit lub Quora.
 • Analiza najważniejszych wiadomości: Musisz zawsze być czujny wobec wskazówek, jakie znaleźć możesz w najważniejszych wiadomościach i wydarzeniach. Wskazówki te znaleźć można w między innymi: zawartych partnerstwach, kolejnej werski systemu wypuszczonej na rynek, szybkiemu znajdowaniu błędów w oprogramowaniu, które sprawiają, że cena idzie do góry.
 • Analiza popytu i podaży: Opanowanie czynników, które wpływają na popyt i podaż kryptowaluty są najbardziej podstawowym aspektem analizy fundamentalnej. Niestety, wiedza ta jest też najczęściej zaniedbywaną dziedziną. Większośc traderów zajęta jest testowaniem sentymentów rynku, lub śledzeniem wiadomości, które wpływają na popyt i podaż. 
 • Analiza techniczna

Analiza techniczna odnosi się do procesu przewidywania ceny danej waluty, bazując na jej cenach osiąganych w przeszłości. Proces ten okraślany jest często mianem charting, ponieważ wszystkie procesy analityczne dotyczą tylko i wyłącznie wykresu przedstawiającego cenę, i jej detale. Najważniejsze narzędzia analizy technicznej, jakie powinieneś znać, to:

 • Wsparcie i opór: Doskonałość w dziedzinie analizy technicznej zaczyna się od opanowania linii wsparcia i oporu. W tym wypadku, wsparcie odnosi się do najniższego poziomu cen, którego dana kryptowaluta nie przekracza. Z drugiej strony, opór to najwyższy poziom cen, który nie może zostać przkroczony. Daje ci to wiedzę, jaki jest zakres cen, po których dana waluta jest sprzedawana.
 • Średnia ruchoma: Jest to najczęściej używane narzędzie analizy technicznej, dostępna jako SMA, czyli Simple moving averages (Proste średnie ruchome), oraz EMA, czyli Ecponential moving averages (Eksponencjalne średnie ruchome). SMA sumuje ceny walut z określonego przedziału czasu, aby policzyć średnią, natomiast EMA uśrednia cenę z określanego przedziału czasu, dając pierwszeństwo najnowszym danym.

Handel Kryptowalutami

handel kryptowalutami 2

Najlepszi brokerzy Bitcoin często oferują usługi handlu kryptowalutami. Jeżeli chcesz zacząć handlować kryptowalutami, polecamy zacząć od handlu za pomocą platformy IroTradex.

Jest to czołowy broker, który w swojej ofercie posiada usługi takie jak: handel na rynku Forex, handel akcjami i ruchomościami, a także handel kryptowalutami.

Główna siedziba IroTradex zlokalizowana jest w Izraelu, ale w ciągu ostatnich kilku lat firma wykorzystała technologię, aby rozszerzyć działalność na praktycznie każdą część świata. Ten wykładniczy wzrost powoduje, że IroTradex jest jedną z najszybciej rozwijających się firm fintech w Europie.

Tak więc: dlaczego warto handlować poprzez IroTradex?

 • Copy-trading

IroTradex jest pionierem w wykorzystaniu social-tradingu, zwłaszcza copy-tradingu. Funkcja ta pozwala początkującemu traderowy na naukę handlu kryptowalutami, zarabiając pieniądze na miarę profesjonalnego tradera, dzięki możliwości skopiowania strategii handlowych od czołowych traderów, za uiszczeniem małej opłaty.

 • Konkurencyjne dźwignie

Ze względu na dużą zmienność występującą w handlu kryptowalutami, większość brokerów nie oferuje dźwigni handlowych. Z IroTradex, możesz używać dźwigni tak wysokich jak 1:20.

 • Transparentność

Ostatnią rzeczą jakiej potrzebujesz jest broker, który znajduje motody, aby pomniejszyć kwotę, jaką zarobiłeś za pomocą na przykład ukrytych opłat.

Różne typy handlu dostępne dla traderów kryptowalut

handel kryptowalutami 3

Istnieją dwa główne sposoby handlowania kryptowalutami. Możesz samodzielnie handlować na zasadzie wymiany kryptowlut, jeżeli takowe posiadasz, lub też za pomocą brokerów CFD, gdzie handlujesz kontraktami CFD.

Obie metody zapewniają jednakowy zysk, natomiast różnią się podejściem do handlu.

Jeżeli chcesz być właścicielem zakupionych przez siebie monet, musisz przemyśleć, w jaki sposób chcesz je chronić. A ochrona taka obemuje zainwestowanie w indywidualne portfele dla każdego rodzaju monet.

Z drugiej strony, handel kryptowalutami jest stosunkowo prosty i nie wiąże się ze zmianą właściciela monet będących przedmiotem handlu.

Zawierasz jedynie umowę z brokerem i obstawiasz zgodnie z aktualną ceną. Dlatego też, nie potrzebujesz portfela i nie jesteś narażony na niebezpieczeństwa związane z handlem, takie jak dźwignia, która pozwala ci postawić więcej niż saldo twojego konta.

Co ważniejsze, doświadczyć możesz handlu za pomocą innowacyjnych technologii, dzięki którym masz możliwość czerpać korzyści na przykład z copy-tradingu.

Jakie są wady i zalety handlu kryptowalutami?

handel kryptowalutami 4

Zalety

 • Dają możliwość ponadprzeciętnego zarobku
 • Prezentują niezwykły program dywersyfikacji inwestycji
 • Transakcje kryptowalut podlegają niewielkim opłatom, w przeciwieństwie do innych transakcji
 • Cena zależna jest głównie od popytu i podaży, a nie innych zwnętrznych czynników
 • Twoje krypto-inwestycje nie są podatne na inflację

Wady

 • Wysoka zmienność naraża twoje inwestycje na ponadprzeciętne ryzyko
 • Niekończące się przypadki hackingu
 • Brak ubezpieczenia w wypadku straty

Czynniki wpływające na rynek kryptowalut

handel kryptowalutami 5

Teraz, gdy zrozumiałeś już, jakie rodzaje transakcji są dostępne, możesz przystąpić do zbierania jak największej ilości nformacji na temat rynku kryptowalut, jak

Proces ten zaczyna się od zidentyfikowania różnych czynników, jakie wpływają na technologię blokchain i kryptowaluty, a następnie zrozumienia, jak każdy z nich warunkuje cenę, popyt oraz podaż na poszczególne waluty.

 • Opanuj sztukę wykorzystywania zmienności:

Handel kryptowalutami jest jedną z najbardziej zmiennych dziedzin handlu. W większości przypadków, zmienność ta przedstawiana jest w negatywnym świetle.

Przykładowo, gdy Bitcoin stracił na wartości z 3,000$ na 2,000$, a następnie wspiał się ponownie na 5,000$ w ciągu 3 miesięcy w 2017 roku, niektórzy entuzjaści Bitcoinu szybko zaczeli wytykać, jak szybko można stracić pieniądze.

Oczywiście należy taką obserwację wziąć pod uwagę, ale należy też pozostać obiektywnym. Musisz nauczyć się, jak być elastycznym i sprawić, aby ta zmiennośc zadziałała na twoją korzyść.

Przykładem takiego działania dokonanie transakcji dopiero w momencie, gdy cena Bitcoina będzie rosnąć, a następnie osiągnie swój szczyt, oraz stagnację.

 • Zrozum, w jaki sposób działa blockchain:

Bitcoin zaprojektowany został jako alternatywa dla waluty Fiat, natomiast inne popularne waluty, włączając w to Ethereum, są zaprojektowane tak, aby znajdowały się w danym łańcuchu blokowym.

W takim wypadku, wszystko co wpływa na dany łańcuch blokowy, będzie miało wpływ też na tokeny.

Banki oraz firmy technologiczne cały czas ulepszają bezpieczeństwo oraz integrację różnych protokołów blockchain.

Jest to zawsze plus dla sieci, której efektem netto jest zwiększona cena tokena. Z drugiej strony błędy i hacki, takie jak te, które wpływają na blockchain Ethereum, mają tendencję do obniżania ceny krypto-waluty.

 • Wewnętrzne czynniki wpływające na handel

Jeżeli chcesz być profesjonalnym traderem, musisz opanować także wszystkie wewnętrzne czynniki, które na handel ten wpływają.

Na przykład: czy konkretna giełda kryptowalut zawyża wolumeny handlowe?

Czy hackerzy odkryli kolejny bug, który wpływa na handel kryptowalutami? Czy kolejna waluta osiągnęła swój limit wydobycia?

Są to tylko niektóre czynniki wewnętrzne wpływające na popyt i podaż, a przez to także i na cenę.

 • Zewnętrzne czynniki wpływające na cenę kryptowalut

Istnieje wiele czynników, które mają bezpośredni wpływ na popyt i podaż kryptowalut, a także na handel kryptowalutami. Czynniki te zwykle pochodzą spoza branży.

Należą do nich: regulacje handlu kryptowalutami przez różne rządy, rzeczywisty zakaz posiadania kryptowalut i handlu kryptowalutami - jak w przypadku Chin, negatywne doniesienia mediów o przestępstwach związanych z kryptowalutami, przyjęcie danej waluty przez międzynarodową korporację, a nawet podwyższenie ceny energii elektrycznej, która ma bezpośredni wpływ na wydobycie kryptowalut.

Poznanie tych i innych czynników zewnętrznych oraz ich wpływu na cenę i handel kryptowalutami pomaga w nauce analizowania transakcji i prognozowania cen.

Co powinieneś wiedzieć, zanim zaczniesz handlować?

handel kryptowalutami 6

 • Stop loss, take profit oraz limit transakcji

Jesteś już gotowy, pozostał tylko jeden krok. Teraz powinieneś nauczyć się, w jaki sposób zarządzać ryzykiem, oraz jak chronić swój kapitał.

Podstawy zarządzania ryzykiem zawierają między innymi naukę, w jaki sposób używać stop loss, oraz zamówień target profit. Stop-loss jest komedną, która wyciąga cię z transakcji, która traci na wartości, podczas gdy target profit to punkt, w którym chciałbyś zakończyć transakcję, która jest zyskowna.

Powinieneś również nauczyć się, w jaki sposób używać limitu transakcji – maksymalnej ceny, po jakiej jesteś w stanie kupić kryptowalutę.

 • Rozmiar pozycji, stosunek kwota ryzyka/kwoty zysku

Będziesz także chciał ustanowić swoją bazową strategię handlową. Informuje o tym wielkość pozycji - liczba jednostek altcoina, którymi chcesz handlować, na przykład 5BTC lub 15 XRP, kwota ryzyka - kwota pieniędzy, którą możesz stracić, jeśli Twoje prognozy zawiodą, oraz ryzyko - nagrodę, która oznacza potencjalne zyski, które możesz zdobyć, jeśli spełnią się twoje prognozy.

Powinny one pomóc Ci w znalezieniu idealnego stosunku ryzyka do zysku, którego powinieneś przestrzegać we wszystkich swoich transakcjach.

 • Dźwignia handlowa w handlu kryptowalutami

Dźwignia handowa zapewnić ci może ponadprzeciętne zyski, pod warunkiem, że przeprowadziłeś odpowiednią analizę dotyczącą danej waluty.

Może ona również sprawić, że osiągniesz ponadprzeciętne straty, jeżeli twoja analiza cię zawiedzie. Dlatego też zalecamy umiarkowane używanie tego narzędzia.

 • Naucz się, jak zabezpieczać swoje fundusze

Jeśli twoja strategia handlowa i wybór platformy obejmują posiadanie kryptowaluty będącej przedmiotem handlu, musisz zastosować najlepsze metody zapewniania im bezpieczeństwa.

Rozumiemy, że w celu maksymalizacji zysków kusi cię, aby zostawić zakupione monety w instytucji, z której pochodzą, ponieważ obiecują oni, że zainwestują je w jak najlepszy sposób, a tobie będą płacić atrakcyjny procent.

Lecz w świetle tak wielu niebezpieczeństw, instytucje te narażone są na niezliczone ataki hackerów, takie jak MTGox lub Bitfinex. Zalecamy zatem rozważnie wypłacenia swoich monet, oraz trzymanie ich kluczy w swoim portfelu komputerowym.

Jest to urządzenie fizyczne, które trzyma klucze prywatne służące do uzyskania dostępu do waluty wirtualnej. Jedne z najpopularniejszych portfeli to: Ledger Nano S Wallet, TREZOR oraz KeepKey.

Podsumowanie

Jeżeli chcesz zostać profesjonalnym traderem, poświęcić musisz dużo czasu na nauczenie się podstaw handlu. Pamiętaj, że większość ludzi dokonuje tylko kilku transakcji na samym początku, ponieważ ich podejście zakłada, że handel kryptowalutami to sposób na zarobienie szybkiej gotówki. Tymczasem, jest to taki sam handel, jak każdy inny, i Twoje podejście powinno być do niego długodystansowe.

Początkujący traderzy nie poświęcają wystarczającej ilości czasu na zastanowienie się, jakiego rodzaju traderem chcą zostać, oraz na zdobycie wiedzy na temat czynników, które wpływają na handel kryptowalutami. Jeszcze bardziej niepokojące jest to, że nie poświęcają oni czasu na wybór najlepszej strategii handlowej.

Zamiast tego, podejmują oni często pochopne decyzje, nie stosując żadnej z dostępnych strategii. Z tym przewodnikiem natomiast, uda ci się dostać wszystko, co najlepsze z obu światów: broker pozwoli ci kopiować strategie od najlepszych, podczas gdy to możesz poszerzać swoje horyzonty, i uczyć się w swoim wolnym czasie.

FAQ

728х90 pl

Czym jest kryptowaluta?

Odnosi się to do waluty cyfrowej, która została specjalnie zaprojektowana, aby służyć jako środek wymiany w sieci blockchain. Od tego czasu kryptowaluty rozprzestrzeniły się na świat, a większość konwencjonalnych marek i instytucji stopniowo uznaje te cyfrowe monety za akceptowany środek wymiany handlowej.

Czy handel kryptowalutami to dobry sposób na zarobienie pieniędzy?

Tak, zmienność występująca w branży kryptowalut przekształciła handel kryptowalutami w jedną z najbardziej dochodowych gałęzi na rynku pieniężnym. Było to jednak źródłem nieszczęść i niewyobrażalnych strat kapitałowych dla traderów, którzy obstawiali wysokie stawki na źle przeanalizowanych transakcjach.

Gdzie znajduje się większość monet, którymi się handluje?

Ostatnią rzeczą, której potrzebujesz, jest handel mało znaną walutą dostępną w niewielkim nakładzie. Nikt nie chce kupować takich walut. Zalecamy, aby na początku inwestować w waluty, na które panuje duże zapotrzebowanie: Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash, i Ethereum Classic. Możesz również dokładniej przyjdzeć się wykresom, aby dostrzec, którymi walutami handluje się w największym nakładzie.

Co jest bardziej zyskowne: handel akcjami, czy handel kryptowalutami?

Zdecydowani ebardziej zyskowny jest handel kryptowalutą. Związane jest to z popularnością kryptowalut, a także z mniejszą biurokracją związaną z inwestowaniem w kryptowaluty, spowodowaną brakiem przepisów tego dotyczących.

Polecane
 • Sygnaly online

  Sygnaly online

 • Ranking brokerów

  Ranking brokerów

 • Robot Abi

  Robot Abi

 • Strategie

  Strategie

 • Wykres Online

  Wykres Online

 • Narzędzia tradera

  Narzędzia tradera

728x90

Chcesz dochodowej strategii od tradera Anny?