Niezawodny broker, sygnały online i robot!
Lepiej razem niż osobno!
Zacznij zarabiać
LINK

1 inv v bitcoin 49183776

Cześć! W tym artykule porozmawiamy o bitcoinach.

Dziś dowiesz się:

  1. 1. Czym jest bitcoin;
  2. 2. W jaki sposób się pojawił;
  3. 3. Jak zdobywać bitcoiny;
  4. 4. A także poznasz opinię ekspertów na temat perspektyw wszystkich kryptowalut.

Czym jest bitcoin?

Zainteresowanie kryptowalutą nie tylko nie maleje, ale z każdym dniem staje się coraz większe.

Zacznijmy od małej teorii. Najpierw odpowiemy na pytanie «Czym w prostych słowach jest bitcoin»?

Jeśli opisywać bitcoin w prostych słowach, jest to anonimowy system płatności wykorzystujący walutę o tej samej nazwie. Używa on systemu blockchain, który łączy operacje w jeden duży system.

Jeśli wszystko zredukować do najprostszego – informacja powyżej jest główną istotą bitcoinów. Aby system był bezpieczny, stosowane są metody kryptograficznej ochrony informacji. Nie pozwalają one nikomu wejść do Twojego portfela, za wyjątkiem Ciebie.

Najciekawsze jest to, że ten system całkowicie kopiuje prawdziwe pieniądze z jedynym wyjątkiem - nie ma w nim pośredników. Przekazujesz pieniądze bezpośrednio z jednego portfela do drugiego. Transfery trwają co najwyżej 10 minut i nie ma nikogo, kto mógłby posiadać wiedzę kto i dlaczego wysyła pieniądze.

Z jednej strony jest to waluta przyszłości. Z drugiej - coś przerażającego. Przyjrzyjmy się bliżej jej sposobowi działania, mocnym i słabym stronom tej kryptowaluty oraz temu czy da się na niej zarabiać.

Jak pojawił się bitcoin?

Pojawienie się bitcoina nastąpiło w dość interesujący sposób. W 2008 roku programista Satoshi Nakamoto przedstawił wszystkim, którzy zasubskrybowali jego ideę własny system płatności, w którym wszyscy mieli być równi. W e-mailu mówił o pomysłach, które przyszły mu do głowy, a także poprosił zainteresowane osoby o pomoc w ich realizacji.

W 2009 roku program został napisany całkowicie, a Satoshi opublikował kod źródłowy w sieci. Następnie użytkownicy zaczęli przekazywać sobie nawzajem waluty, wymieniać je na prawdziwe pieniądze i tym samym uruchomili pracę całego systemu.

Od tego momentu niektórzy programiści i minerzy kilkakrotnie zmieniali system, naprawiając go. Jest to możliwe, ponieważ każdy może wprowadzać zmiany w tym systemie za zgodą większości innych użytkowników.

Pierwsze bitcoiny wymienione zostały na pieniądze w 2009 roku. Kurs był następujący: 5050 bitcoinów za 5,05 dolarów PayPal. Wymiana na prawdziwe towary odbyła się w marcu 2010 roku: użytkownik zaoferował dostarczenie mu dwóch pizz za 10.000 bitcoinów.

Zasady funkcjonowania bitcoinów

Bitcoin to system płatności. Dlatego przede wszystkim jego funkcjonalność polega na przekazywaniu środków między portfelami uczestników. Aby to zrobić, należy użyć kluczy kryptograficznych przechowywanych na komputerach oraz bloków transakcji, które zbierają minerów.

Chodzi o to, że jeśli posiadasz bitcoina i chcesz go przenieść do kogoś, wystarczy uaktualnić transakcję. Możesz otworzyć ją za pomocą własnego klucza, opierając się na poprzednim przekazaniu bitcoinów.

Po wygenerowaniu transakcji należy określić dane wyjściowe - klucz prywatny lub adres portfela osoby, do której ma zostać wysłany przelew. Po zaznaczeniu wszystkich wymaganych informacji transakcja trafia do kolejki na tworzenie bloku.

Bloki to są kilka transakcji, które są połączone w jedną dużą komórkę. Minerzy muszą obliczyć kod nagłówka, aby nie przekroczył pewnej liczby.

Minerzy są nagradzani bitcoinami za tworzenie bloków. Ponadto otrzymują prowizję za utworzenie bloku, używając zasobów komputera do wygenerowania skrótu nagłówka.

Jest to wystarczająco inteligentny system, ponieważ automatycznie monitoruje szybkość tworzenia bloków. System zwiększa lub zmniejsza złożoność, tak by przybliżony czas utworzenia 1 bloku pozostawał w zakresie 9-11 minut. Jeśli bloki zaczną być tworzone szybciej, złożoność wzrośnie, a jeśli wolniej - będzie odwrotnie.

Zalety i wady bitcoina

Teraz podsumujmy wszystko, co zostało powiedziane powyżej oraz spróbujmy zidentyfikować zalety i wady omawianej kryptowaluty.

Zalety:

  • Pełna anonimowość transakcji;
  • Brak jednego emitenta;
  • Brak regulacji pochodzących od jakiegokolwiek państwa;
  • Ujednolicone prawa wśród uczestników systemu.

Te zalety sprawiają, że bitcoin jest prawdziwą walutą przyszłości. W tym samym czasie państwo upiera się, że ​​istnieje wiele wad, które również należy rozwiązać.

Wady:

  • Niemożność śledzenia przekazów pieniężnych;
  • Możliwość przekazywania pieniędzy za granicę;
  • Luka w zabezpieczeniach systemu.

Będziemy szczerzy – waluta kryptograficzna jest idealna dla prania pieniędzy, wycofywania kapitału z kraju i innych nielegalnych transakcji. Dlatego jej status prawny w Polsce nie jest w pełni określony. I właśnie z tego powodu wiele krajów poważnie martwi się o to, dokąd może doprowadzić anonimowość w Internecie.

Jednak dla przeciętnego użytkownika bitcoin ma tylko jedną wadę - przynależność do jednego portfela. Jeśli nagle stracisz dostęp do komputera z elektronicznym portfelem, a w nim będzie, powiedzmy 1 000 bitcoinów, to nigdy już nie uzyskasz do niego dostępu i nic nie będziesz mógł zrobić ze zgromadzoną w nim kwotą.  

Dlaczego bitcoin stał się tak popularny?

Aby zrozumieć, dlaczego bitcoin kosztował nie tak dawno temu mniej niż 1 cent, a teraz kosztuje około 4 tysięcy dolarów za monetę, porozmawiajmy o jego historii.

Zacznijmy od 2009 roku. 3 stycznia został wygenerowany pierwszy blok. Nagroda za niego wynosiła 50 bitcoinów. 12 stycznia dokonana została pierwsza transakcja. 5 października powstała pierwsza stawka bitcoina w stosunku do dolara: 1 309 BTC do 1 $.

Rok 2010: 6 lutego otworzona została pierwsza giełda bitcoinów. 22 maja użytkownik o nazwie Laszlo zaoferował wymianę 10 000 bitcoinów na 2 pizze. W połowie czerwca koszt bitcoinów wynosił 600 dolarów. 6 listopada ich kapitalizacja wynosiła 1 milion dolarów. W dniu 6 grudnia dla bitcoina po raz pierwszy użyto instrumentu wymiany - opcji kupna.

Rok 2011: 9 lutego bitcoin został sprzedany po 1 $ za monetę. 27 marca, 31 marca i 5 kwietnia Anglia, Brazylia i Polska uznały go za oficjalną światową walutę. 16 kwietnia TIME opublikował notatkę o bitcoinie. 2 czerwca kurs wynosił już 10 dolarów za 1 BTC. Po 8 dniach - 31 dolarów. 25 listopada odbyła się konferencja w Czechach na temat kryptowaluty.

Jak widać, w historii rozwoju bitcoinów można zaobserwować dość ciekawe wydarzenia. Po pierwsze, zwykli użytkownicy, zatem przedsiębiorcy, a następnie rządy krajów zaczęli uznawać tę walutę i liczyć się z nią.

Już w 2013 roku stawka wynosiła 600 dolarów za jedną monetę. W tym samym roku jeden z prezesów dużej firmy został aresztowany pod zarzutem prania pieniędzy za pośrednictwem bitcoina.

W latach 2015-2017 nastąpił prawdziwy boom kryptowaluty, który trwa do dziś. Wiele źródeł posiadających autorytet zaczęło mówić o niej jako o technologii na przyszłość. Amerykanie oficjalnie uznali tę walutę, a wraz z nimi prawie cała reszta świata (z wyjątkiem wielu krajów wschodnich). Jednak popularność bitcoinów nie została spowodowana przez rządy światowe i wielomilionowe aresztowania. Teraz kurs bitcoina w odniesieniu do złotego zmienia się w granicach 24000-25000 za 1 BTC.

To dzięki ludziom, którzy dokonywali miningu bitcoina na swoich komputerach domowych, temu mężczyźnie, który kupił za 10.000 bitcoinów pizzę oraz tym, którzy próbowali wymieniać bitcoina na materialne rzeczy,kryptowaluta stała się tak popularna.

Ci ludzie uruchomili ten sam łańcuch, który trwa do dziś. Kryptowaluta staje się popularna ze względu na tych, którzy teraz dokonują jej miningu, inwestują w nią swoje pieniądze oraz ze względu na samą technologię natychmiastowego uzyskania waluty bez odwołania się do opinii państwa.

Dlatego im więcej mówi się o bitcoinie, tym bardziej staje się on popularny i tym bardziej wzbudza zainteresowanie.

Jak stworzyć portfel bitcoinów?

Bitcoin nadal zyskuje na popularności, a coraz więcej osób zastanawia się, w jaki sposób stworzyć portfel bitcoinów. To bardzo ważna sprawa, ponieważ na koncie będą przechowywane prawdziwe pieniądze. Dowiedzmy się, jak stworzyć i zarządzać portfelem tak bezpiecznie i wygodnie, jak to tylko możliwe.

Można utworzyć go na 3 różne sposoby:

  1. Za pomocą oryginalnego programu;
  2. Za pomocą innych, bardziej skomplikowanych programów;
  3. Za pomocą serwisów on-line.

Oficjalny klient to duży program, który zawiera dane dotyczące transakcji, kluczy graficznych i wiele rzeczy, które nie są przydatne dla zwykłego użytkownika. Być może jest on najbezpieczniejszy ze wszystkich. Jednak jednocześnie, jeśli stracisz dostęp do komputera, przywrócenie konta będzie niemożliwe. Program zajmuje ponad 50 GB miejsca na komputerze. Wypłata bitcoinów z tego programu jest możliwa tylko za pośrednictwem giełdy.

Programy innych firm są prostymi wersjami tych samych portfeli, ale w lżejszej  wersji. Nie posiadają łańcuchów blokowych ani informacji stron trzecich, których użytkownik nie potrzebuje. Nadal jednak istnieje link do jednego portfela oraz komputera, co jest dość niewygodne. Program zajmuje około 7 GB.

Portfele online są najlepszą opcją dla zwykłego użytkownika. W trybie online można tworzyć własny portfel, dokonywać rejestracji i korzystać z bitcoinów na tych samych zasadach, co w przypadku zwykłych pieniędzy elektronicznych. Plus polega na tym, że nie jest potrzebna żadna weryfikacja.

Wniosek: twórz portfele w serwisach online. Prowizja w takim przypadku będzie najmniejszą z możliwych, około 1% od każdej operacji, ale przede wszystkim będzie można przywrócić konto bez żadnych problemów, a po drugie, nie będzie ono powiązane z żadnym komputerem. Ponadto serwisy te charakteryzują się większą dbałością o bezpieczeństwo, ponieważ ich serwery przechowują informacje o portfelach i transakcjach zarejestrowanych użytkowników. Naszym zdaniem serwisy internetowe są najlepszą opcją.

Zanim przejdziemy do kwestii zarobków, trzeba od razu powiedzieć, że darmowe bitcoiny to mit.

2 inv v bitcoin 49183776

Jak zarabiać bitcoiny?

Najprostszym sposobem na zarobienie kryptowaluty jest mining bitcoina za pomocą komputera.

Obecnie jednak pojemności wymagane do miningu przekroczyły granice jednego komputera domowego. Potrzeba czegoś bardziej interesującego – miningu na farmach. Mogą one być tworzone ze specjalnego sprzętu przeznaczonego wyłącznie do wydobywania bitcoinów lub z konwencjonalnych kart wideo i kilku programów tuningowych.

Specjalne wyposażenie minera to droga, ale niezwykle skuteczna technika. Niektóre maszyny pozwalają zarobić nawet 1,2 bitcoina dziennie, co w przeliczeniu na złote wynosi około 291545 zł. Takie maszyny kosztują sporo – od 15 000 do 60 000 zł, jest to cena bez konfiguracji i dodatkowego wyposażenia. W sumie taka instalacja może kosztować 150-300 tysięcy złotych. Jednakże wyniki miningu w takim przypadku będą naprawdę niesamowite.

Ci, którzy nie mają takich pieniędzy, są zmuszeni budować własne gospodarstwa dla zarobków. Zwykle są to 4-12 kart wideo, które są ze sobą połączone i wykorzystują moc obliczeniową, aby rozwiązać zadanie przesyłania pieniędzy.

Dlaczego karty wideo? Wszystko jest dosyć proste. Wraz z pojawieniem się walut kryptograficznych Ether, wielu ludzi przeszło na GPU, ponieważ jest to dla niego jedyny możliwy sposób wydobycia ze względu na złożoność kodu i wymagania co do pojemności. Poza tym karty wideo posiadają najlepszą wydajność spośród wszystkich innych elementów. Wyprzedzają procesor i dysk twardy, co sprawia, że ​​karty wideo są najlepsze dla normalnego wydobywania kryptograficznej waluty na farmach.

Dla tych, którzy nie mają własnej farmy walut kryptograficznych, ale chcą zarabiać, istnieje inna opcja - wydobywanie w grupach. Kilka minerów łączy swoje siły, by wydobywać walutę kryptograficzną, a następnie dokonują podziału wynagrodzenia proporcjonalnie do wkładu. Zarobienie bitcoinów bez inwestycji, nawet w miningu, jest jednak niemożliwe!

Przybliżony okres zwrotu wartości karty graficznej wynosi obecnie 100 dni, jeśli nie wzięto pod uwagę kosztu energii elektrycznej. Jeśli liczyć wszystkie koszty, okres zwrotu inwestycji będzie wynosił około 130-140 dni.

Podsumowując: mamy wskaźnik rentowności około 0,7% w ciągu dnia, co jest całkiem dobre, biorąc pod uwagę, że ryzyko w procesie miningu jest minimalne. Ale niekoniecznie trzeba wydawać pieniądze na farmę. Możesz kupić pożyczoną pojemność. Porozmawiajmy o wyszukiwaniu w chmurze.

Mining w chmurze

Mining w chmurze przewiduje wynajem potęgi urządzeń. Oznacza to, że płacisz pieniądze i wynajmujesz pewną część farmy walut kryptograficznych. Na przykład 1/100 jej części. Odpowiednio, każdy bitcoin wyprodukowany przez to gospodarstwo zostanie podzielony na wszystkich współinwestorów i wysłany do ich portfeli. W takim przypadku dostaniesz 1/100 bitcoina. Dla przeciętnej osoby taki sposób miningu bitcoinów jest naprawdę jednym z najlepszych rozwiązań.

Mining w chmurze jest interesującym sposobem inwestowania własnych pieniędzy. Jest dość obiecujący i redukuje prawie wszystkie zagrożenia do minimum. Po prostu płacisz minimalną kwotę, która często nie przekracza 100 $, a następnie kupujesz sobie udział w farmie.

Jest to wygodne zarówno dla firm - zarabiają w taki sposób nie pracując z ryzykowną kryptowalutą, jak i dla użytkowników, którzy nie potrzebują własnej farmy bitcoinów.

Pomimo tego, że ryzyko jest minimalne, to jest ono obecne. Wszystko kryje się w uczciwości/nieuczciwości firmy, która zapewnia możliwości farm. Niestety nikt nie przeszkadza takiej firmie po prostu płacić odsetki w ciągu krótkiego okresu, aby wzbudzić zaufanie użytkowników, a następnie ukryć się razem z zarobionymi pieniędzmi.

Dlatego zanim rozpoczniesz mining w chmurze, zajrzyj na recenzji firmy, z którą zaczynasz pracę. Następnie przeczytaj jej historię, zobacz, jak ciekawa i stylowo zaprojektowana jest jej strona.

Musisz spojrzeć na rentowność, którą obiecuje firma. Jeżeli jest to powyżej 200% rocznie – zdecydowanie zamknij taką stronę i poszukaj czegoś innego. Najbardziej niezawodną usługą jest teraz HashFlare.

Zakup na własną rękę

Oprócz miningu istnieje inny, raczej banalny sposób zarabiania – zakup waluty na giełdzie.

Giełdy bitcoinów pojawiły się w 2012 roku, kiedy popularność kryptowaluty dopiero zaczęła się rozwijać. Wtedy istniały wyłącznie duże kantory, które same dyktowały kurs bitcoinów. Z czasem przekształciły się one w pełnoprawne platformy transakcyjne wymagające rejestracji, weryfikacji i umożliwiające nawet otrzymanie pieniędzy. Jest to idealne miejsce dla tych, którzy chcą zarobić na skokach cen kryptowaluty.

Najbardziej popularną i dużą giełdą bitcoinów na świecie jest Bitfinex. To jeden z pierwszych gigantów, który stanął przeciwko atakom hakerów i poradził sobie z napływem odwiedzających. W przeciwieństwie do tego samego MtGox, który z powodu ataku hakerskiego poniósł ogromne straty i nie mógł nawet spłacić długów swoim użytkownikom.

Jeśli chcesz kupić bitcoiny za złote, najlepiej skorzystać z usług kantorów.

Ile kosztuje bitcoin?

Jest to dość interesujące i jednocześnie jasne pytanie. Mechanizm ustalania cen jest podobny do innych walut - analiza popytu, propozycji i wniosków na podstawie średniej ceny, za którą ludzie gotowi są kupić i sprzedać swoje bitcoiny. Tylko w tych drugich, w przeciwieństwie do walut światowych, wszystko zależy wyłącznie od nastroju rynku.

Jeśli wcześniej cenę za jeden BTC w większości przypadków ustalała giełda lub znany kantor wirtualny, to obecnie ze względu na fakt, że sporo osób chce handlować bitcoinami, o cenie tego aktywa decyduje przede wszystkim rynek.

Żaden bank na świecie nie może bezpośrednio wpływać na cenę kryptowaluty. Tylko pośrednio i starannie, inaczej rynek bitcoinów całkowicie się zawali, a czołowi zachodni inwestorzy również stracą.

Dlatego kryptowaluty są warte tyle, ile ludzi na świecie może przekazać swoje bitcoiny innym osobom. Oznacza to, że wszystko zależy od podaży i popytu na rynku. 

Czy warto inwestować w bitcoiny?

Zatem czy warto inwestować swoje pieniądze? Jest to naprawdę kontrowersyjnym problemem. Większość ekspertów doradzała inwestowanie wszystkich wolnych środków w kryptowaluty w latach 2012-2013. Wtedy technologia blokowania dopiero się rozwijała, ale tendencja do wzrostu była już widoczna. Można zauważyć, że od 2011 roku bitcoin konsekwentnie wykazywał wzrost, przynajmniej o 50% w skali roku.

Co stało się teraz? Dlaczego wszyscy światowi eksperci finansowi są tak zaniepokojeni perspektywą tej kryptowaluty?

W rzeczywistości wielu traderów obeznanych z analizą techniczną może łatwo znaleźć odpowiedź na to pytanie. Wystarczy spojrzeć na wykresy, aby przekonać się, że kurs przypomina teraz klasyczną bańkę. A jeśli jest to bańka, to z pewnością pęknie.

Tak było już w 2002 roku oraz w 2007 roku, a więc będzie też w latach 2018-2019. Przeceniona waluta teraz po prostu straci wszystkie swoje pozycje, które zyskała dzięki aktywnemu PR, który był stosowany przez media, Internet i światowe centra gospodarcze.

Oczywiście, teorie spiskowe nie są tym, na co trzeba zwracać uwagę, ale nadal istnieje opinia, że ​​aby pozbyć się naprawdę niewygodnej dla wielu państw waluty kryptograficznej, Bank Centralny może wykorzystać swoje zasoby i po prostu ją zmiażdżyć.

Dlatego kwestia inwestycji nie jest jeszcze w pełni zrozumiała. Z jednej strony – bitcoiny są obiecujące, niedługo ich zasób zostanie wypracowany (nie da się tego dokładnie przewidzieć, ale zgodnie z najbardziej optymistyczną prognozą będzie to miało miejsce w 2030 roku), a wtedy cena bitcoina nieodwracalnie zwiększy się.

Jest tylko jedno „ALE”. Stanowisko kryptowaluty ogólnie nie jest bardzo stabilne ze względu na stanowisko mocarstw. Pomimo faktu, że obecnie wiele osób z Ministerstwa Gospodarki daje pozytywną prognozę, może wyniknąć kilka precedensów finansowania nielegalnych działań, które zostaną podane do publicznej wiadomości. To z kolei może doprowadzić do kształtowania się złej opinii publicznej i decyzji o tym, że waluta anonimowa jest niebezpieczna, co niezwłocznie spowoduje obniżenie jej kursu.

Z drugiej strony technologia blockchainu jest dość interesującą i progresywną rzeczą, którą można wykorzystać w biznesie. Wiele firm dopiero gromadzi inwestycje na rzecz wprowadzenia tej technologii w swoich działaniach. Dlatego kryptograficzna waluta może i nie będzie żyć, ale sama technologia będzie popularna, a co za tym idzie, im bardziej popularna jest ta technologia, tym większe zainteresowanie jej komponentami.

Opinie ekspertów

Jeśli chodzi o bitcoiny, powinieneś zaufać tylko opinii doświadczonych traderów, którzy zajmują się analizą techniczną. Według 90% z nich, bitcoiny tworzą obecnie typową dla bańki figurę, co doprowadziło do korekty ich ceny do 3,2-3,8 tys. dolarów z prawie 5 tys. Wielu inwestorów kryptograficznych cieszyło się, że korekta jest tak niewielka, że ​​zaczęli od nowa kupno/sprzedaż.

Optymizm inwestorów nie jest podzielany przez doświadczonych traderów. Uważają oni, że jeśli bitcoin nie może w najbliższym czasie osiągnąć ceny 5000 USD, jego cena gwałtownie spadnie i będzie wynosiła znacznie mniej niż 3000 dolarów.

Teraz opinia społeczna na temat rynku jest taka, że obecny kurs prawdopodobnie spadnie jeszcze niżej, a bańka ostatecznie zamknie się. Tak było w przeszłości z rynkiem dotcom i giełdą w USA (odpowiednio w latach 2002 i 2007).

Dlatego, jeśli wszystko pójdzie tak, jak jest teraz - stopa bitcoinów może spaść do 2,2 tys. dolarów, co pociągnie za sobą znaczne straty i sprzedaż tej kryptowaluty. Kto wie, gdzie zaprowadzi to wirtualną walutę. Wszystko z powodu zbyt wielu rozmów i przeceniania.

A jednak perspektywa zarobku wirtualnej waluty z zyskiem około 1% dziennie jest czymś rzeczywistym. Przejdźmy teraz od konkretnych liczb do ogólnych perspektyw.

Ogólne perspektywy bitcoina jako waluty kryptograficznej niewiadome.

Zmienność rynku jest ogromna, co nieuchronnie prowadzi do tego, że takie środki inwestowania mogą stać się zbyt ryzykowne. Kto potrzebuje aktywa, którego cena zależy wyłącznie od popytu? Nie jest to zwykła waluta, która jest wsparta przez PKB, potęgę wojskową i prestiż kraju. Nawet nie są to akcje, za którymi stoi własność konkretnej firmy. To tylko zestaw danych. W rzeczywistości koszt - cena towaru, którą za niego mogą zaoferować.

Jeszcze jedna, ale bardzo ważna uwaga. Cena powstaje również w związku z tym, że istnieją duże podmioty, które zbierają bitcoiny w swoich portfelach. Jeśli któryś z nich zechce przełożyć je na aukcję - nastąpi załamanie. Dla kompetentnego inwestora jest wątpliwą przyjemnością poleganie na decyzji osoby, której nazwiska nawet nie zna.

Jeśli szukasz obiecującego sposobu na zarabianie pieniędzy na kryptowalutach, zwróć uwagę na wyszukiwanie w chmurze i inwestowanie w altcoiny. Nowe, obiecujące waluty pojawiają się z godną pozazdroszczenia regularnością, a jedna, dwie lub trzy z nich z czasem na pewno staną się zyskownymi.

Jak na przykład ether, który pojawił się dopiero w 2014 roku, ale już zajął drugie miejsce co do  popularności, tuż po bitcoinach. Tego typu projekty pojawią się nadal, Twoim zadaniem jako inwestora jest doczekać się i kupić je na czas.

Perspektywy bitcoina i walut kryptograficznych

Perspektywy bitcoina w Polsce są dość dobre, ponieważ ta waluta kryptograficzna jest akceptowana przez państwo.

Ponadto pozycja światowych centrów finansowych w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Chinach i Europie daje jasno do zrozumienia, że w całym rozwiniętym świecie kryptowaluta została przyjęta, choć z pewnymi ograniczeniami. W tych krajach będą próby jej kontrolowania poprzez zalegalizowanie kantorów i nadzorowanie wydawania tych funduszy. Wszystko jest całkiem logiczne - jeśli masz dużo bitcoinów, to należy zgłosić skąd się je posiada.

Można zatem stwierdzić, że perspektywy walut kryptograficznych nie są niejasne, ale jednocześnie zależą od wielu czynników, które są trudne do uwzględnienia. Choć nastroje na rynku można przewidzieć, reakcje sił politycznych i ekonomicznych nie są do końca znane. Dlatego trzeba uważnie codziennie (a lepiej – kilka razy dziennie) monitorować sytuację.

Pamiętaj, że pracując z bitcoinami i inwestując w nie pieniądze, trzeba poświęcić na to 24 godziny 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Tylko wtedy można osiągnąć naprawdę imponujące wyniki, ponieważ sytuacja na rynku jest bardzo niestabilna, co oznacza, że ​​jest to idealna okazja, aby zarobić na wahaniach cen.

Podsumowanie

Waluta kryptograficzna bitcoin jest dość interesującym krokiem milowym w rozwoju światowej gospodarki. Z jednej strony dostajemy obiecującą walutę, która nie jest powiązana z żadnym bankiem na świecie, a z drugiej - bombę zegarową, która czeka tylko na jednego wielkiego gracza, który zmiażdży cały rynek.

Jeśli jesteś zwykłym inwestorem, który jest zainteresowany rynkiem kryptowaluty, to czekają na Ciebie wysokie zyski, wiążące się z wysokim ryzykiem.

Dla tych, którzy próbują znaleźć darmowe pieniądze: warto wiedzieć, że bez inwestycji bitcoin w żaden sposób nie może być uzyskany.

Trzeba jednak pamiętać, że teraz nie jest najlepszy czas na inwestowanie w bitcoiny, próbując je zgromadzić. Istnieje wiele alternatywnych sposobów inwestowania w giełdy, kupowanie miejsc w chmurze oraz inne, bardziej stabilne opcje zarabiania na kryptowalutach.

Nad bitcoinami zbierają się ciemne chmury, zatem spójrz na alternatywne sposoby generowania przychodów dzięki rynkowi, który jest bardzo obiecujący, ale też straszliwie przereklamowany.

Polecane
  • Sygnaly online

    Sygnaly online

  • Ranking brokerów

    Ranking brokerów

  • Robot Abi

    Robot Abi

  • Strategie

    Strategie

  • Wykres Online

    Wykres Online

  • Narzędzia tradera

    Narzędzia tradera

728x90

Chcesz dochodowej strategii od tradera Anny?