Niezawodny broker, sygnały online i robot!
Lepiej razem niż osobno!
Zacznij zarabiać
LINK

1 crypta prostymi slowami 96

Witam! W tym artykule porozmawiamy o walutach kryptograficznych i spróbujemy podać wszystkie najważniejsze informacje, które ich dotyczą.

Dziś dowiesz się:

  1. Jakie kryptowaluty istnieją;
  2. Dlaczego są one tak popularne;
  3. Jak można na nich zarabiać.

Czym jest waluta kryptograficzna

Spróbujemy przede wszystkim wyjaśnić, co kryje się pod pojęciem „waluta kryptograficzna”, czym w najprostszym ujęciu ona jest i dlaczego tak się nazywa.

Sama nazwa „Cryptocurrency” oznaczająca “kryptowalutę" pojawiła się w magazynie “Forbes” w 2011 roku. Od tego czasu nazwa ta stała się bardzo często używana. 

Kryptowalutą nazywany jest specjalny rodzaj elektronicznych środków płatniczych. Ściślej mówiąc, jest to kod matematyczny. Nazywa się on tak dlatego, że elementy kryptograficzne, a mianowicie podpis elektroniczny, są wykorzystywane do obiegu tych cyfrowych pieniędzy.

Jednostkami miary w tym układzie są „coiny” (dosłownie „monety”). Kryptowaluta nie ma prawdziwego wyrazu, takiego jak monety metalowe lub banknoty papierowe. Te pieniądze istnieją wyłącznie w formie cyfrowej. Podstawową cechą odróżniającą pieniądze kryptograficzne od prawdziwych jest to, że istnieją one wyłącznie w przestrzeni cyfrowej.

Pryncypialną różnicą oddzielającą walutę kryptograficzną od tradycyjnej jest sposób, w który ona powstaje w przestrzeni cyfrowej. Realne środki płatnicze trzeba przede wszystkim przelać na pewne konto lub portfel elektroniczny, natomiast jednostki kryptowalutowe pojawiają się już w postaci elektronicznej.

„Emisja” pieniądza elektronicznego odbywa się na różne sposoby: obejmuje ona zarówno ICO (początkowe umieszczenie monety, system inwestycyjny), jak i mining (utrzymywanie specjalnej platformy do tworzenia nowych pieniędzy kryptograficznych), oraz forging (tworzenie nowych bloków w już istniejących kryptowalutach). Oznacza to, że kryptowaluta pojawia się dosłownie „z Internetu”.

Inną ważną różnicą w stosunku do waluty konwencjonalnej jest decentralizacja emisji. Emisja waluty elektronicznej jest generowaniem kodu matematycznego, a następnie podpisu elektronicznego.

Tylko Bank Centralny ma prawo emitować prawdziwe pieniądze, ale każda osoba może emitować pieniądze kryptograficzne. Aby dokonywać transakcji przy użyciu kryptowaluty, nie musisz kontaktować się z żadnymi organizacjami zewnętrznymi (bankami).

Płatności za pomocą pieniędzy cyfrowych są przeprowadzane dokładnie w ten sam sposób, co tradycyjne przelewy elektroniczne za pośrednictwem systemu rozliczeń bezgotówkowych. Jedynym wyjątkiem są wymiany, za pomocą których można zarabiać pieniądze kryptograficzne - to znaczy, wymieniać je na zwykłe środki płatnicze.

Obieg takiej waluty występuje w systemie „blockchainu” (dosłownie „zamknięty łańcuch”). Ten system jest bazą danych rozproszoną na milionach komputerów osobistych na całym świecie. Jednocześnie przechowywanie i rejestrowanie informacji podczas wywoływania wykorzystania pieniędzy kryptograficznych odbywa się na wszystkich urządzeniach jednocześnie, co gwarantuje absolutną przejrzystość i otwartość transakcji.

Dlaczego kryptowaluta jest tak popularna?

Popularność kryptowaluty zależy od wymagań czasowych. W dobie wszechobecnego rozpowszechniania technologii informacyjnych powszechne są sposoby płatności, które można obliczyć w przestrzeni elektronicznej bez powiązania z określonym krajem lub instytucją. Takim narzędziem i stała się waluta kryptograficzna.

Do rozrachunków z wykorzystaniem wirtualnych pieniędzy stosowana jest tylko ich liczba, zatem waluta kryptograficzna nie potrzebuje prawdziwego wyrażenia. Cyfrowe środki płatnicze są chronione kodem kryptograficznym, co czyni je bardziej wiarygodnymi w porównaniu z "prawdziwymi" pieniędzmi. Z powodu absolutnej decentralizacji emisji wirtualnych monet nie można ich fałszować ani zabraniać.

Inną cechą, która wspiera popularyzację rozrachunków krypto, jest pełna anonimowość. Przy dokonywaniu transakcji nikt nie otrzyma informacji o płatniku lub odbiorcy, ze wszystkich danych zostanie użyty tylko numer portfela elektronicznego.

Atrakcyjność kryptowaluty polega też na tym, że można ją uzyskać niezależnie. Oznacza to, że cyfrową walutę można uzyskać niemal „z powietrza”. Możesz również zarabiać na kupowaniu i sprzedawaniu, a także inwestowaniu kryptowaluty. W tym samym czasie pieniądze kryptograficzne można wymieniać na tradycyjne pieniądze, dzięki czemu są one w stanie przynieść dość namacalne dochody.

 Rodzaje waluty kryptograficznej

Cyfrowe pieniądze pojawiły się po raz pierwszy w 2008 roku, a obecnie istnieje już kilka tysięcy ich odmian. Jest duża kategoria (prawie 50%) kryptowalut, w rzeczywistości nieposiadających żadnej zawartości. Są to tak zwane bańki mydlane. Nie będziemy ich jednak brać pod uwagę.

Najpopularniejsze typy kryptowaluty to:

  • Bitcoin (BTC, bitcoin, obecnie 1 bitcoin to równowartość około 4200 USD). Waluta kryptograficzna bitcoin w prostych słowach jest pierwszą cyfrową walutą, na podstawie której opracowano wszystkie kolejne. Twórcą (lub grupą twórców) tej kryptowaluty jest Satoshi Nakamoto. W przypadku tej waluty podano limit liczby kryptoznaków w wysokości 21 000 000, jednak aktualnie nie został on jeszcze osiągnięty.
  • Etherium (etherium, 1 etherium równy jest około 300 USD). Jest to dzieło rosyjskiego programisty Witalija Buterina. Ta waluta pojawiła się stosunkowo niedawno - w 2015 roku. Teraz jest dość popularna, podobnie jak w przypadku bitcoina.
  • Litecoin (LTC, 1 litecoin wynosi około 40 USD). Waluta została opracowana przez programistę Charliego Lee i jest emitowana od 2011 roku. Litecoin jest uważany wśród kryptowalut za analog srebra (bitcoin jest analogiczny do złota). Emisja litecoinów, tak jak i bitcoinów również jest ograniczona i wynosi 84 000 000 sztuk.
  • Z-cash (200 $).
  • Dash (210 USD).
  • Ripple (0,15 USD).

Oprócz wymienionych kryptowalut, Darkoin, Primecoin, Pirkoin, Dodgecoin, Naimkoin i wiele innych również  wykorzystywanych jest w elektronicznym obiegu.

Najpopularniejszą ze wszystkich kryptowalut jest bitcoin. Jego nazwa składa się ze słów „bit” - najmniejszej jednostki informacji oraz „coin”, co w języku angielskim oznacza „monetę”. W przypadku BTC lub bitcoina tworzony jest nie tylko program, ale także specjalny portfel cyfrowy, w którym można przechowywać tę walutę.

2 crypta prostymi slowami 96

Ponadto, obecnie istnieją nawet specjalne bankomaty, w których można wymienić bitcoiny na zwykłe pieniądze papierowe, a wiele sieci handlowych i sklepów akceptuje tę walutę do obliczeń wraz ze zwykłymi banknotami i monetami. 

Zalety i wady waluty kryptograficznej

Zgodnie z ich główną cechą, cyfrowe pieniądze znacznie różnią się od zwykłych. Oznacza to nie tylko stałe plusy, ale także pewne wady dla ich użytkowników.

Zalety:

  1. Każdy może zdobyć takie pieniądze za pomocą specjalnie zorganizowanej działalności (miningu). Ponieważ nie istnieje jedno centrum emisji i żadne organy kontrolujące ten proces, nikt nie może zabronić zwykłym obywatelom pozyskiwania kryptowalut w sieci.
  2. Wszystkie operacje z kryptowalutami (tzw. transakcje) odbywają się całkowicie anonimowo. Jedyną otwartą informacją w tym przypadku jest numer portfela elektronicznego. Natomiast wszystkie informacje o jego właścicielu nie są jawne.
  3. Zdecentralizowana emisja, oprócz możliwości miningu pieniędzy przez wszystkich, określa brak kontroli nad tym procesem.
  4. Dla każdego rodzaju kryptowaluty podano limit emisji. Zatem nadmierna emisja jest niemożliwa, a w konsekwencji nie ma inflacji w stosunku do tych pieniędzy.
  5. Kryptowaluta jest chroniona unikalnym kodem, takim jak podpis elektroniczny, dlatego jest zabezpieczona  przed kopiowaniem, a więc nie może zostać podrobiona.
  6. Nie ma praktycznie żadnych prowizji za transakcje, ponieważ podczas operacji za pomocą kryptowaluty nie jest wymagana rola trzeciej strony relacji - banków. W konsekwencji takie płatności są relatywnie tańsze niż przy użyciu konwencjonalnych pieniędzy.

Przy całej różnorodności pozytywnych cech, kryptowaluta ma również swoje wady.

Wady:

  1. Jeśli użytkownik utracił hasło do swojego elektronicznego portfela, oznacza to dla niego utratę wszystkich zgromadzonych w nim środków. Ponieważ nie ma kontroli nad przeprowadzaniem transakcji przy użyciu pieniędzy cyfrowych, nie ma gwarancji ich bezpieczeństwa.
  2. Kryptowaluta charakteryzuje się dużą wolatylnością (zmiennością) ze względu na specyfikę jej obiegu (zmienność oznacza częste zmiany jej wartości).
  3. W odniesieniu do kryptowaluty mogą być podejmowane próby różnych negatywnych wpływów ze strony krajowych regulatorów obiegu monetarnego (na przykład, Banku Centralnego Federacji Rosyjskiej).
  4. Wraz z upływem czasu proces uzyskiwania kryptonimów staje się coraz bardziej skomplikowany, a wydobycie za pomocą poszczególnych urządzeń staje się coraz mniej opłacalne.

Każdy z istniejących typów kryptowaluty ma zarówno zalety, jak i wady właściwe dla wszystkich z nich. 

Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie jednostki waluty kryptograficznej charakteryzują się tymi samymi cechami, co nowoczesne pieniądze, a mianowicie:

  • Są uniwersalne;
  • Są środkiem do wymiany;
  • Mogą być akumulowane;
  • Wykonują funkcję rozliczeniową.

Koszt pieniądza cyfrowego jest różny w zależności od podaży i popytu.

Jak zarabia się na walucie kryptograficznej?

Obecnie istnieje wiele sposobów zarabiania na bitcoinach i innych walutach wirtualnych:

  • Zakup i sprzedaż kryptowaluty. Odbywa się to na specjalnych giełdach lub wymiennikach elektronicznych pieniędzy. Zasada działania polega na zakupie waluty przy jednoczesnym zmniejszeniu jej wartości i sprzedaży - w trakcie wzrostu. Najczęściej tego typu handel wiąże się z bitcoinami, ponieważ ich wartość jest wyższa niż innych rodzajów kryptowaluty.
  • Inwestycje w kryptowalutę. Inwestycje są dokonywane poprzez przekazanie pewnej ilości pieniędzy elektronicznych jednej osoby w zaufane zarządzanie innej osobie. Zwykle kwestiami zarządzanego zaufania zajmują się brokerzy.
  • Mining pieniędzy elektronicznych (wydobycie). W ujęciu prostym wydobywanie kryptowaluty jest procesem uzyskiwania kryptowaluty za pomocą specjalnego oprogramowania. Na typowym komputerze domowym nie można produkować dużych ilości kryptowalut, potrzebny jest dodatkowy sprzęt, a co za tym idzie, dodatkowe wyposażenie. Potrzebna będzie wydajna karta graficzna i procesor. Ponadto, wykorzystywane są również pojazdy specjalne - tak zwane gospodarstwa górnicze, które produkują kryptowaluty.
  • Mining walut kryptograficznych w chmurze. W przypadku takiej produkcji cyfrowej waluty nie trzeba kupować dodatkowych urządzeń. W tym celu stosowane są specjalne serwisy, na których można sprzedawać i kupować moc przetwarzania. Oznacza to, że serwis generuje dla Ciebie kryptograficzną walutę, a Ty płacisz za zużytą energię.
  • Dystrybucja kryptowaluty. Takie usługi są zwykle zapewniane w celu przyciągania osób poleconych lub wprowadzenia bukw ze zdjęcia (tak zwana captcha) czyli w rzeczywistości w celu zwiększenia liczby odwiedzających stronę. Są to tzw. bramki, krany lub dystrybutorzy. Istnieją również specjalne bitcoin-gry, w których można zarobić pieniądze elektroniczne. W takich serwisach zarobki są niskie: za godzinę dystrybuowana jest niewielka część bitcoina, zwana satoshi. 

Podsumowanie

Zatem kryptowaluta to nowe słowo w obiegu monetarnym. Jej pojawienie się uwarunkowane jest potrzebami czasu. Pomimo faktu, że pieniądze kryptograficzne nie mają prawdziwej ekspresji, mogą prawie w równym stopniu z tradycyjnymi jednostkami walutowymi uczestniczyć w różnych operacjach na rynku.

Obecnie istnieje wiele sposobów na zarabianie walut kryptograficznych, a także możliwość uzyskania z nich zysku, z czego korzystają najbardziej zaawansowani użytkownicy.

Ogólnie rzecz ujmując, kryptowaluta według jej podstawowych charakterystyk jest w dużej mierze podobna do tradycyjnego pieniądza, jednak ma również wiele fundamentalnych różnic, które pozwalają cyfrowym pieniądzom zdobyć popularność w nowoczesnej przestrzeni informacyjnej.

Polecane
  • Sygnaly online

    Sygnaly online

  • Ranking brokerów

    Ranking brokerów

  • Robot Abi

    Robot Abi

  • Strategie

    Strategie

  • Wykres Online

    Wykres Online

  • Narzędzia tradera

    Narzędzia tradera

728x90

Chcesz dochodowej strategii od tradera Anny?