Niezawodny broker, sygnały online i robot!
Lepiej razem niż osobno!
Zacznij zarabiać
LINK

Ripple to zdecentralizowana platforma dla systemów płatności. Skupia się na przeprowadzaniu operacji wymiany walut, ale bez możliwości dokonywania zwrotów. Jest rozwijana przez firmę o tej samej nazwie. Jedną z głównych cech systemu jest rejestr konsensusu. Projekt został uruchomiony w 2012 roku. W tym artykule omówione zostanie wszystko na temat kryptowaluty Ripple, szczególnie to, czym jest i w jaki sposób można ją nabyć.

Czym jest Ripple?

1 ripple full riewey 476

Na platformie znajduje się wsparcie dla tokenów wewnętrznych, które mogą reprezentować różne przedmioty - od pieniędzy i kryptowaluty do aktywów giełdowychh i statystyk klientów. Ripple opiera się na otwartej, zdecentralizowanej bazie danych, która działa na zasadzie uzgodnienia i przeprowadza wszystkie operacje w sposób rozproszony. W sieci Ripple kryptowaluta, która jest używana jako podstawowa, nazywa się XRP.

Założycielami projektu byli: Jed McCaleb i Ryan Fugger. McCaleb, znany również jako założyciel Mt. Gox, zostawił Ripple w 2013 roku i zaczął rozwijać jego fork, który nazywa się Stellar i jest bezpośrednim konkurentem Rippla. W 2014 roku, po pojawieniu się informacji, że zamierza sprzedać swój udział w tokenach, jego konto zostało zamrożone przez firmę, aby utrzymać stabilność kursu Ripple.

Funkcje i specyfikacje techniczne Ripple

2 ripple full riewey 476

Przegląd funkcji technicznych na oficjalnej stronie internetowej jest zbyt szczegółowy, dlatego zwrócimy tutaj uwagę tylko na główne punkty. Sieć platformy działa na podstawie protokołu, który programiści nazywają RTGS. Jest on wykorzystywany jako podstawa dla systemu rozliczeń brutto w czasie rzeczywistym. W Ripple blockchain nie istnieje w zwykłym znaczeniu i jest raczej bazą rozproszoną między węzłami sieci, której wskaźniki prędkości naprawdę zaskakują. Ma przepustowość rzędu półtora tysiąca transakcji na sekundę, a koszt każdej z nich to zaledwie ułamek centa.

Węzły są zlokalizowane na serwerach i są zaangażowane w sprawdzanie transakcji. W Ripple nie ma zwykłego dla większości blockchainów algorytmu Proof of Work, a liczba węzłów jest ograniczona. To natychmiast daje odpowiedź na pytanie, czy można przeprowadzać mining Ripple. Emisja wynosi 100 miliardów XRP, które programiści wygenerowali przy pierwszym uruchomieniu systemu. Taka spora liczba tokenów wyjaśnia, dlaczego Ripple jest tak tani. Około 60 miliardów tokenów znajduje się w posiadaniu zespołu i założycieli. W obrocie użytkownicy mają tylko około 40 miliardów XRP. Analitycy, dowiedziawszy się, ile monet należy do deweloperów, nazywają Ripple ryzykowną inwestycją. Firma zatrzymuje ponad połowę własnych tokenów, co niezbyt często można spotkać w kryptowalutach.

Sprawa, kiedy tokeny Jed McCaleba zostały zamrożone, pomogła społeczności ujawnić bardzo interesującą cechę sieci Ripple. Okazało się, że firma może zamrozić konta absolutne, które mają tokeny Ripple. Istnieją dwie możliwości zamrażania. Pierwszym sposobem jest zamrożenie konta określonego użytkownika, a drugie to globalne zamrożenie. Choć wydaje się to niewiarygodne, firma ostrzegła użytkowników przed możliwością globalnego zamrożenia funduszy latem 2014 roku. W następnym roku przedstawiciel firmy Ripple przekazał szczegółowe informacje na temat funkcjonowania tych procesów i ich wpływu na użytkowników sieci.

Wiceprezes firmy wyjaśniła, że zgodnie z protokołem sieciowym każdy węzeł może samodzielnie decydować o tym, na której pozycji będzie się on utrzymywał w odniesieniu do zamrożenia niektórych funduszy. Użytkownicy z kolei mogą przełączać się między węzłami na podstawie własnej opinii na temat tego wyniku. Jednak wiele jurysdykcji nadal wymaga, aby węzły miały możliwość blokowania środków. Firma uważa, że ​​takie podejście pomoże stworzyć bezpieczne środowisko dla użytkowników, chronić ich i zmniejszać ryzyko.

Jeśli użytkownik uzna blokadę za niesprawiedliwą, powinien skontaktować się ze specjalną obsługą klienta i poprosić o wytłumaczenie sytuacji. Natychmiast otrzyma informacje o tym, jak uzyskać dostęp do konta. Taka koncepcja jest dobrym kompromisem między zdecentralizowanymi kryptowalutami, a bankami zawsze zarządzanymi przez jedną organizację.

 Współpraca z bankami

3 ripple full riewey 476

Wiele osób zastanawia się, dlaczego Ripple jest używany przez banki. Według firmy korzystanie z tej platformy może pomóc zaoszczędzić średnio ponad trzy dolary na każdym transferze środków. A biorąc pod uwagę, że roczna liczba transakcji niektórych banków osiąga miliony, to jest to sposób na sporą oszczędność. Banki powinny skorzystać z tej szansy, ponieważ znacznie zwiększy to ich zyski. Dlatego Ripple ma okazję stać się najpopularniejszą platformą obliczeń w czasie rzeczywistym. Proponowana technologia zapewnia bankom wszystkie narzędzia do nowoczesnego podejścia do transakcji finansowych.

Firma jest kierowana przez Brada Garlinhausa, a cała część techniczna jest objęta kontrolą Davida Schwartza kierującego działem kryptograficznym. Zespół nie przestaje pracować nad swoim projektem i nadal go ulepsza. Stale też znajdują się nowe banki zainteresowane współpracą. Firma została założona z siedzibą w San Francisco i nadal zatrudnia specjalistów z różnych dziedzin, aby pracować w systemie, który będzie upraszczał transfery pomiędzy którymkolwiek z państw i struktur. To jest naprawdę jedna z najbardziej popularnych i ciekawych instytucji finansowych, wykorzystująca nowoczesne technologie, ponieważ nawet magazyn Forbes umieściło ją w rankingu Top-50 najlepszych finansowo-technicznych przedsiębiorstw.

Poniżej znajduje się lista banków, które korzystają z sieci Ripple i współpracują z firmą:

 • Santander
 • Yes Bank
 • Westpac
 • Axis Bank
 • Union Credit
 • UBS
 • NBAD

Dlaczego Ripple odnosi wzrost?

4 ripple full riewey 476

Jeśli chodzi o inwestowanie w projekt, istnieją dwie opcje. Poważni inwestorzy mogą inwestować bezpośrednio, ale w większości przypadków dostępne są tylko kupony tokenów XRP. Kurs monety wzrastał przez cały rok, a na początku 2018 roku osiągnął rekordową cenę przekraczającą trzy dolary. Eksperci wyjaśniają ten skok stale rosnącym rozpowszechnianiem się platformy wśród instytucji finansowych i handlowców.

Ripple wchodzi do TOP 3 waluty kryptograficznej według kapitalizacji, ustępując tylko Bitcoinowi i Ethereum. XRP można uznać za rezerwę aktywów platformy Ripple. Token daje użytkownikom możliwość wymiany prawie dowolnej waluty i transferu środków do dowolnego kraju za pośrednictwem Internetu. Następnie użytkownik wymienia tokeny na walutę według własnego uznania. Po każdej wymianie XRP rośnie na nią zapotrzebowanie, co prowadzi do wzrostu ceny. Deweloperzy uważają, że ten token może stać się globalną walutą rezerwową, ale teraz jest za wcześnie, aby o tym mówić.

Czy możliwy jest mining Ripple?

Wielu użytkowników szuka obecnie informacji o tym, jak zorganizować mining Ripple.

Tutaj ważne jest, aby zrozumieć, że ta sieć nie daje możliwości otrzymania nagrody, tak jak w przypadku klasycznego podejścia do miningu w bitcoin i innych kryptowalutach. System jest zarządzany przez niezależne serwery.

Społeczność czasami krytykuje projekt za brak dobrej decentralizacji. Takie oskarżenia nie są przypadkowe, ponieważ zdecydowana większość tych serwerów należy do banków, które korzystają z marży oraz do samej firmy.

W sieci nie ma wielu informacji o tym, jak zdobyć Ripple, ale jednak sposób na to istnieje. Nie można go nazwać miningiem, ponieważ nie ma ani zwykłego blockchainu, ani bloków, które trzeba wydobywać.

Sposób na zarobienie Ripple

5 ripple full riewey 476

Na oficjalnej stronie internetowej Ripple Labs można wziąć udział w badaniach naukowych. Aby to zrobić, trzeba przydzielić trochę mocy obliczeniowej do wykonywania obliczeń lub innych niezbędnych czynności, które zostały wcześniej napisane w algorytmie. Firma płaci za taki wkład do nauki za pomocą tokenów XRP i każdy użytkownik może dołączyć do programu. Używać w tym celu można zarówno swojego komputera, jak i zdalnego serwera. Wielkość nagrody, podobnie jak w przypadku górnictwa, będzie różna w zależności od dostarczonej pojemności.

A jeśli chcesz się nauczyć, w jaki sposób zdobyć Ripple bez strat własnych aktywów, powinieneś poszukać kranów XRP. Są to specjalne serwisy, które umożliwiają otrzymywanie monet za wykonywanie prostych czynności, na przykład wyświetlanie reklam lub klikanie linków. Niektóre z nich oferują nawet możliwość wygrania niewielkiej ilości XRP jako bonusu.

Cóż, najprostszym sposobem na zdobycie monet jest oczywiście kupowanie na giełdach. Ripple jest dostępny na wielu z nich. Przeczytaj nasze szczegółowe instrukcje, jak kupić Ripple. Pamiętaj, że XRP można kupić za BTC, ETH, USDT, USD, EUR oraz inne waluty.

Jak Ripple może wzrosnąć? Prognoza na 2018, 2020, 2025

Należy zauważyć, że przelew XRP jest najtańszym i najszybszym sposobem wysłania środków w ekosystemie Ripple. W przyszłości może dojść do tego, że aby zaoszczędzić czas i pieniądze, XRP nie będzie przekonwertowywany przez użytkowników na inne waluty i po prostu będzie używany jako środek płatniczy. Jeśli banki i zwykli użytkownicy przestaną zmieniać token na prawdziwe pieniądze i zaczną z niego korzystać, to oczywiście koszt kryptowaluty wzrośnie. Aby to zrobić, moneta musi pozbyć się nadmiernej zmienności i stać się bardziej stabilna.

Jest to powód, dla którego Ripple nie rośnie do tych wskaźników, które faktycznie może osiągnąć. Niektóre banki nie są gotowe, aby poradzić sobie z tokenami, których wartość może się diametralnie różnić. Aby zwalczyć te zagrożenia, firma rozpoczęła współpracę z BitGo. Powinno to pomóc wzmocnić falowanie w środowisku bankowym w przyszłości.

W 2018 roku, dzięki wskaźnikom z ubiegłego roku, XRP będzie stale rosnąć. Analitycy uważają, że wartość monety może przekroczyć 2 USD.

Niektórzy nawet twierdzą, że koszt Ripple może osiągnąć 4-5 dolarów do końca roku z powodu zwiększonej aktywności spekulacyjnej. Jednak nie we wszystkich miesiącach ta waluta pokaże stabilne tempo wzrostu, a spadek jest możliwy.

Do 2020 roku firma znajdzie sposób na przyciągnięcie większej liczby banków do systemu. Eksperci uważają, że Ripple będzie stosowany powszechnie. Większa uwaga skierowana w stronę monety niekiedy będzie doprowadzać jej wartość do kilkudziesięciu dolarów.

Nie wszyscy eksperci zgadzają się prognozować na taki okres czasu do przodu, ale niektórzy są skłonni uwierzyć, że w 2025 roku Ripple może stać się podstawą przelewów bankowych. Firma znajdzie sposób na ustabilizowanie kursu walutowego, który natychmiast zainteresuje duże instytucje bankowe. Ogólny wzrost kapitalizacji rynkowej będzie w stanie podnieść koszty XRP.

dop ripple full riewey 476

 Zalety i wady

Zalety

Wady

Szybkość transakcji. Ripple pokazuje przepustowość, która jest niedostępna dla żadnej z najlepszych kryptowalut

Nadmierna centralizacja. Sieć nie jest tak dobrze podzielona jak w klasycznych kryptowalutach

Koszt transakcji. Obowiązkowa prowizja za przelew środków wynosi tylko 0,00001 XRP

Możliwość blokowania środków przez firmę. Może to prowadzić do utraty zaufania do projektu

Dobra dynamika wzrostu. XRP wzrósł o 22 tys. procent w 2017 roku

Liczba tokenów posiadanych przez firmę. Ripple posiada więcej niż połowę XRP

Pozytywny wpływ na system bankowy. Ten projekt może być dużym krokiem prowadzącym od tradycyjnego systemu bankowego do decentralizacji gospodarki.

 

Czy warto dokonywać zakupu Ripple?

Jeśli myślisz o inwestowaniu w projekt Ripple, jest to prawdopodobnie dobry sposób na osiągnięcie zysku, jeśli chodzi o długoterminową inwestycję na kilka lat. Projekt ten zajmuje zupełnie wyjątkowe miejsce na rynku, ponieważ pomimo decentralizacji nie jest on klasyczną kryptowalutą. Ponadto jego zespół aktywnie współpracuje z różnymi bankami i przedsiębiorstwami finansowymi.

Jeśli nie planowałeś jednak tak długo czekać i chciałbyś zarobić w ciągu kilku miesięcy, to nawet taka inwestycja może przynieść pieniądze, ponieważ przewiduje się wzrost cen w latach 2018 – 2019.

Jeśli natomiast lubisz grać na krótkich dystansach, to powinieneś zapoznać się z obecną zmiennością kursu. W przypadku XRP kurs szczególnie waha się w chwilach, gdy cena rośnie. Przy odpowiedniej ilości umiejętności i zrozumienia handlu można zarabiać na Ripple także w krótkim okresie.

Tak czy inaczej, społeczność uważa, że ​​XRP jest dobrą inwestycją, o ile funkcjonuje system bankowy. Ponadto, kurs nie może być manipulowany przez minerów, ponieważ nie ma innego sposobu na zdobycie monet, z wyjątkiem tego, jak zdobyć Ripple, zapewniając moc obliczeniową dla projektów naukowych.

 Wniosek

Zatem po dokonaniu przeglądu projektu Ripple można stwierdzić następująco:

 1. Waluta nie wykorzystuje blockchainu, ale podzieloną bazę danych;
 2. Sieć jest częściowo kontrolowana przez samą firmę Ripple, ale dzięki temu jest bezpieczniejsza niż tradycyjne kryptowaluty;
 3. Nie można dokonywać miningu XRP, ale można za to wymieniać na niego moc obliczeniową;
 4. Waluta zapewnia szybki i tani przelew pieniędzy;
 5. Firma aktywnie współpracuje z bankami, a nowe instytucje finansowe są stale dołączane do sieci;

Ripple to dobra inwestycja, ponieważ łączy zdecentralizowane projekty z tradycyjnym systemem bankowym.

Polecane
 • Sygnaly online

  Sygnaly online

 • Ranking brokerów

  Ranking brokerów

 • Robot Abi

  Robot Abi

 • Strategie

  Strategie

 • Wykres Online

  Wykres Online

 • Narzędzia tradera

  Narzędzia tradera

728x90

Chcesz dochodowej strategii od tradera Anny?