Niezawodny broker, sygnały online i robot!
Lepiej razem niż osobno!
Zacznij zarabiać
LINK

1 pump dump btc 9764

Handel kryptowalutą jest nieprzewidywalnym środowiskiem, gdzie zarobić może tylko trader, który jest dobrze zorientowany w zawiłościach pracy z walutą cyfrową. Podwyżki kursów walutowych są często odczuwalne, dla doświadczonych handlowców to szansa na zarobienie dobrych pieniędzy.

Czym jest pump i dump kryptowalut?

Giełdy kryptowalutowe są trudnym środowiskiem, znajdującym się poza kontrolą większości przepisów prawnych. Dla zysku, poważne gracze często zmieniają kurs, sztucznie zawyżając lub zaniżając koszt tokenów. Niemożliwe jest wyeliminowanie tego procesu, natomiast można go wykorzystać dla uzyskania zysku. Przede wszystkim warto jednak opanować kilka kwestii terminologicznych.

Pump (z angielskiego pump - nadmuchać) jest procesem sztucznego nadmuchiwania wartości kryptowaluty poprzez jej masowe kupowanie. Dump (z angielskiego dump – odrzucać) jest obowiązkową częścią pumpu, która następuje po zwiększeniu wartości tokenów. Inwestorzy, którzy kupili walutę po niskich kosztach, sprzedają ją po zawyżonej cenie. 

2 pump dump btc 9764

Pump i dump to nierozłączne sekwencyjne działania. Zazwyczaj pumpy występują w przypadku wcześniejszej umowy dużych traderów. Ich największa liczba jest ustalana na dużych giełdach kryptowalut. Samo zjawisko migrowało z giełdy.

Dużych traderów organizujących pumpy nazywa się wielorybami, a zwykli traderzy, którzy z naiwnością kupują kryptowalutę po zawyżonej cenie - chomikami. Pumpy, dumpy i chomiki to pojęcia, które łączą się w koncepcję wyciągania pieniędzy od naiwnych użytkowników. W specyficznym języku tradingu ten proces nazywa się „strzyżeniem chomików”.

3 pump dump btc 9764

Jak działają pumpy i dumpy

Pumpy są zorientowane przeważnie na osoby, które robią dopiero pierwsze kroki w tradingu, a zatem są jeszcze bardzo słabo zaznajomieni ze środowiskiem. Organizatorzy pumpów wcześniej przygotowują grupę docelową, informując, że tokeny danej kryptowaluty wzrosną znacząco i ma ona ogromną perspektywę stabilnego i wysokiego wzrostu. Jednocześnie organizatorzy już kupują ogromną liczbę tokenów po niskiej cenie, a informacje poufne stanowią tylko część planu. Na tle pośpiechu rośnie liczba orderów na tokeny kryptowaluty, a organizatorzy oddają aktywa początkującym traderom po zawyżonych cenach. Następnie kurs kryptowaluty powraca do pierwotnych pozycji.

Aby przyciągnąć odbiorców, wykorzystywane są różne środki informacyjne: blogi, sieci społecznościowe, taśmy informacyjne, komunikatory, czaty wymiany kryptowalut.

Korzystność pumpów zależy od uczestnictwa:

 • Organizatorzy zwiększają zainwestowany kapitał o 20-30%;
 • Traderzy, którzy złapali moment wystąpienia pumpu o około 5%;
 • Chomiki, które kupiły tokeny po zbyt dużej cenie, idą w minus na 20-30%.

Rodzaje pumpów

Rozróżniane są długoterminowe i krótkoterminowe pumpy.

Pump krótkoterminowy pojawia się w ciągu kilku minut, jest używany głównie dla młodych, ale już znanych kryptowalut. Wynika to z niskiego kosztu takich tokenów i przekonania początkujących traderów, że ich wartość może naturalnie rosnąć w każdej chwili. Otóż wieloryby kupują ogromne ilości monet jednocześnie, w wyniku czego kurs dynamicznie wzrasta. Początkujący traderzy w tym samym czasie pragną zakupić jak najwięcej tokenów kryptowaluty, której koszt tak dynamicznie wzrasta. Od tego momentu pump przekształca się w dump, a wieloryby sprzedają swoje monety po zbyt wysokiej cenie.

Na wykresie krótkoterminowe pumpy widoczne są w postaci szybkiego wzrastania wartości, utrzymania pozycji na szczycie wartości przez kilka sekund i takiego samego gwałtownego, szybkiego spadku. W przypadku takiego pumpu od jego organizatorów wymagane są stosunkowo niewielkie koszty finansowe. Zwykle kurs niestabilnej waluty może być zawyżany o 50-60 BTC.

4 pump dump btc 9764

Długoterminowy pump przygotowuje się w ciągu kilku dni. W przypadku takich pumpów wybiera się waluty z pierwszych 20 pozycji w rankingu. Rozpoczyna się rozpowszechnianie informacji, udowodnienia wzrastania wzrostu kursu waluty mogą być zarówno argumentowanymi, jak i w ogóle abstrakcyjnymi. Najczęściej są to stwierdzenia o zmianach, które powinny zajść w firmie, która stworzyła pewną kryptowalutę. Długoterminowy dump może potrwać kilka dni, podczas gdy wzloty i upadki kursu mogą przejść w kilku etapach, a organizatorzy odpowiednio kilkakrotnie zwiększają swoje aktywa. Do zorganizowania pumpu za pomocą topowych kryptowalut, od organizatorów wymagane są znaczące aktywa finansowe. 

5 pump dump btc 9764

Oznaki pumpów

Wszystkie pumpy charakteryzują się wspólnymi cechami:

 1. Silny wzrost notowań;
 2. Znaczny wzrost wolumenu transakcji;
 3. Rozbieżność w wiadomościach z oficjalnymi danymi projektu;
 4. Sztuczny ażiotaż stworzony na podstawie insiderskich informacji.

6 pump dump btc 9764

Pumpy są wyświetlane na wykresach notowań w wyniku nienaturalnego wzrostu wolumenu transakcji. Krótkoterminowe pumpy charakteryzują się gwałtownym wzrostem notowań i wielkości obrotów pojawiających się faktycznie znikąd w ciągu kilku sekund. Śledzenie długoterminowych pumpów na wykresach cytatów jest prawie niemożliwe, ponieważ różnią się one niewiele od naturalnych.

Doświadczeni handlowcy wiedzą, jak wyznaczyć pump kryptowaluty na podstawie analizy wolumenu obrotu. Jeśli jest zbyt nieuzasadniony, jest to pierwsza oznaka zbliżającego się pumpu. W takim przypadku należy zwrócić uwagę zarówno na wolumen obrotu, jak i informacje o nowościach. Jeśli okaże się, że z jakiegoś powodu pojawiły się informacje o możliwym wzroście ceny kryptowaluty, a przyczyna nie jest zgodna i nie jest potwierdzona przez oficjalne źródło, jest bardziej prawdopodobne, że przygotowywany jest długoterminowy pump dla tej kryptowaluty. Nienaturalny wzrost wolumenu transakcji w krótkim przedziale czasowym powie Ci, w którym konkretnym obszarze wystąpi pump.

dop pump dump btc 9764

 Jak stworzyć pump kryptowaluty?

Głównie na pumpach zarabiają ich organizatorzy. Pomimo, że nie jest to całkiem uczciwa metoda zarabiania, jest ona w stanie zwiększyć zainwestowane aktywa o 30% w ciągu kilku godzin.

Aby zorganizować pump, konieczne jest przygotowanie kapitału inwestycyjnego, który będzie w stanie budować trendy w celu zwiększenia stawki lub zbierać grupy podobnie myślących osób, które będą wylewać aktywa w tym samym czasie.

Organizacja pumpa rozpoczyna się od przygotowanych informacji. Na forach tematycznych, w grupach pojawiają się nieprawdziwe lub przesadzone informacje na temat przyszłego wzrostu kryptowaluty. Ponadto, przez organizatora lub za zgodą grupy handlowców, wybierany jest czas i lokalizacja pampu. Aby wygodnie i efektywnie zorganizować jednoczesny zakup, należy umieścić link do strony.

W określonym czasie na stronie zaczyna aktywnie wzrastać zakup tokenów, co rzeczywiście powoduje wzrastanie ich wartości i pojawienie się sporej liczby orderów na sprzedaż.  Kiedy wolumen obrotu i koszt coina osiągną maksimum zgodnie z organizatorami pumpu, operacja przekształca się w dump. 

Jak przewidzieć pump kryptowaluty?

Możesz dowiedzieć się o pumpie ze specjalistycznych środków, stworzonych specjalnie do informowania o nich. Aby to zrobić, musisz zasubskrybować blogi poważnych traderów, dołączyć do odpowiednich grup w sieciach społecznościowych i dokładnie monitorować aktualne informacje. Niektórzy organizatorzy nie wahają się powiedzieć, że oczekuje się pseudo wzrostu kursu, ale mogą również uczciwie powiedzieć, że w wyznaczonym czasie zorganizują pump w określonym miejscu. Ta metoda pomaga stymulować aktywne kupowanie. Z reguły organizator ma już przygotowane ordery i nadal będzie miał zysk nawet jeśli traderzy będą poinformowani o pumpach.

Dostępne są płatne i bezpłatne źródła informacji. Nie różnią się zbytnio, z wyjątkiem tego, że płatne informacje poufne zakładają podwójne zarobki dla osób pracujących z pumpami.

Jak zarabiać na pumpach?

Główny dochód z pumpu otrzymują tak zwane wieloryby, które go zorganizowały i nie ma skutecznego mechanizmu, aby temu zapobiec. Reszta kupców nie ma już nic do roboty poza przewidywaniem pojawienia się pumpu kryptowaluty i staraniem się, by na niej zarobić.  Traderzy, którzy są w stanie złapać moment pojawienia się pumpu mogą zarobić od 5% do 10%, stając się asystentami organizatorów. Aby to zrobić, wcześniej lub w pierwszych minutach pumpu, powinieneś kupić wybraną kryptograficzną walutę i zdążyć na czas, jednocześnie z organizatorami sprzedać ją w momencie pojawienia się dumpu.

Inwestowanie w pump kryptowaluty to ryzykowny sposób zarabiania dla współuczestników. Nie warto inwestować w to więcej niż 5% swojego kapitału inwestycyjnewgo. Istnieje możliwość, że inwestor, który opiera się na natychmiastowym zysku, może stać się długoterminowym inwestorem kryptowaluty, czekającym na kolejny pump lub naturalny wzrost.

Mniej ryzykowna opcja: po uzyskaniu informacji o tym, że pump jest przygotowywany warto z wyprzedzeniem złożyć kilka zamówień na sprzedaż orderów, biorąc pod uwagę wzrost ich wartości o 3-8%. Jeśli pump nie będzie miał miejsca, wtedy ordery zostaną po prostu zamknięte, a jeśli nastąpi, to jest bardziej prawdopodobne, że w czasie pumpa wartość waluty w zamówieniu będzie bardziej opłacalna niż kurs wymiany i wyprzedana przez traderów.

 Jak nie stracić na pumpach?

Tylko ten trader nie odniesie straty na pumpach, który dokładnie wie, czym jest pump kryptowaluty, a na podstawie tej wiedzy w odpowiednim czasie wybierze wygodny moment i dokona transakcji. Jeśli nastąpi szybki wzrost notowań, nie należy od razu kupować waluty. Jeśli jest to naturalny wzrost, to będzie wspierany przez rzeczywisty wzrost popularności i niezawodności tokenów, odpowiednio, mając długoterminową perspektywę wzrostu. Zakup w takich przypadkach nie będzie mniej opłacalny także kilka godzin później, a w przypadku pumpów cena na pewno będzie zawyżona.

Biorąc udział w pampach, nie należy czekać na maksymalny wzrost. Najlepszym rozwiązaniem dla partnerów jest uruchomienie sprzedaży na krótko przed organizatorem, ponieważ po pierwszym wysypie ich stawka znacząco spadnie, a pozostałe fluktuacje będą znikome i dokonywane przez traderów, które nie zmogli poprawnie przeanalizować zaistniałej na giełdzie sytuacji. Nie bój się sprzedawać swoich żetonów natychmiast po tym, jak cena zaczęła spadać. W przyszłości perspektywa ich przechowywania może być jeszcze bardziej nieopłacalna.

Krótkoterminowe pumpy są bardziej ryzykowne, zatem jeśli dopiero wchodzisz na tę drogę, powinieneś preferować długoterminowe pumpy kryptowalut wchodzących do TOP listy. W takim przypadku, nawet jeśli nie można spodziewać się, że nieudany współudział będzie naturalnie wzrastał, zmniejszy się ryzyko, które pozwoli na większe prawdopodobieństwo, że w najbliższej przyszłości nastąpi następny pump.

 Wnioski

Na giełdach pumpy są utożsamiane z oszukańczymi działaniami i nie zdarzają się zbyt często. Ale pump kryptowaluty na Yobit pojawia się prawie co godzinę, chociaż liczba naiwnych traderów tak naprawdę wcale nie mniejsza się.

7 pump dump btc 9764

Aby mieć możliwość zarabiania na pumpach, powinieneś zostać ich organizatorem lub wspólnikiem, a do tego musisz koniecznie mieć świadomość wydarzeń i mieć dostęp do informacji o ich postępowaniu. Nie będzie zbędnym i dla traderów, którzy nie chcą dać się złapać na przynętę pumpów.

Polecane
 • Sygnaly online

  Sygnaly online

 • Ranking brokerów

  Ranking brokerów

 • Robot Abi

  Robot Abi

 • Strategie

  Strategie

 • Wykres Online

  Wykres Online

 • Narzędzia tradera

  Narzędzia tradera

728x90

Chcesz dochodowej strategii od tradera Anny?