Niezawodny broker, sygnały online i robot!
Lepiej razem niż osobno!
Zacznij zarabiać
LINK

Jeśli spojrzeć na dyskusje na wielu forach poświęconych cyfrowemu handlowi walutami, staje się jasne, że wielu z ich uczestników nie widzi różnicy pomiędzy kryptowalutami a brokerami. Jednak różnica jest bardzo duża.

Po pierwsze, w przeciwieństwie do kryptowalut, z których większość powstała rok lub dwa lata temu, wiele firm brokerskich ma długą historię. A jeśli chodzi o taki pośrednik, jak na przykład XM, przez dziesięć lat pracujący na rynkach finansowych i łączący ponad milion rachunków otwartych przez klientów z prawie stu krajów, to na pewno daje można stwierdzać, że posiada on zasłużoną pozytywną reputację oraz ma wystarczająco gwarancji niezawodności.

1 otlicvie kriptobirzi ot kryptobrokera

Muszę powiedzieć, że przez wiele lat pracy brokerzy byli w stanie doskonalić swoje metody walki z hakerami. Zatem regularnie słyszymy o łamaniu kryptowalut i przypadkach kradzieży środków z portfeli, ale jak dotąd nie było informacji o brokerach. Chociaż ich obrót to miliardy i dziesiątki miliardów dolarów miesięcznie, a jest mnóstwo ludzi chętnych do osiągania zysków na ich koszt.

Do 2017 roku firmy brokerskie specjalizowały się głównie w obrocie dewizowym na rynku Forex, transakcjach z metalami szlachetnymi, udziałami i kontraktami terminowymi. Ale przypływ ubiegłorocznej kryptowaluty zmusił ich do zwrócenia uwagi na ten rynek, który wcześniej traktowali, mówiąc prawdę, z pewną pogardą.

Zaczynając działać w branży krypto, brokerzy przynieśli ze sobą swój arsenał handlowy, który ma o wiele wyższą skuteczność niż te narzędzia, które są dostarczane przez giełdy. Zwrócimy uwagę tylko na trzy podstawowe aspekty. Są to: ·        

 • Możliwość zarabiania zarówno na wzroście, jak i spadku wartości kryptowaluty;·        
 • Możliwość korzystania z wysokiej dźwigni do 1: 1000;  
 • Możliwość korzystania z doskonałych narzędzi do analizy technicznej i algotreidingu (handlu automatycznego).

A teraz spójrzmy na każdy z tych punktów w sposób bardziej szczegółowy.

CFD lub jak zarabiać na zawaleniu rynku?

2 otlicvie kriptobirzi ot kryptobrokera

 Jak zarabiać na wzroście kryptowaluty? Wydaje się, że wszystko jest jasne – ktoś kupił bitcoina za 10 000 $, następnie sprzedał go za 20 000 $ i włożył 10 tysięcy zysku do kieszeni.

Jednak jak zarabiać na spadającym rynku? Teoretycznie, aby coś sprzedać, najpierw trzeba coś mieć. Oznacza to, że aby sprzedać bitcoina, należy najpierw go kupić. Zatem dana osoba idzie na giełdę, kupuje bitcoina za 20 000 $, a następnie, po upadku, w panice sprzedaje go za 10 000 $ i ... otrzymuje stratę 10 tysięcy.

Dzieje się tak tylko wtedy, gdy handluje na giełdzie. Współpracując z brokerem, zamiast straty, w przypadku załamania rynku może to stanowić poważny plus. Wszystko dzięki kontraktom na różnicę cen - CFD (ang. English Contract For Difference).Jak wiele innych rzeczy w świecie finansów, CFD wynaleziono w Anglii około ćwierć wieku temu. Początkowo były to transakcje zakupu/sprzedaży akcji, ale bez rejestracji praw własności do nich, co umożliwiło uniknięcie zapłaty ceł.

Oczywiste jest, że taki „ekonomiczny” sposób handlu szybko stał się bardzo popularny, ponieważ pozwolił na krótki czas, aby uzyskać całkiem przyzwoity zysk. Wkrótce, oprócz akcji, zaczęły się zawierane kontrakty CFD na inne aktywa - waluty, metale szlachetne i towary giełdowe. W ubiegłym roku, dzięki brokerom, jako takie aktywa rozpoczęły działać również kryptowaluty. W tym przypadku, jak już wspomniano powyżej, nie ma faktycznego przekazania monet od sprzedawcy do kupującego. To właśnie pozwala zarabiać na spadających cenach.

Wyjaśnimy to lepiej: kontrakt na różnicę cen jest podobny do zakładu zawieranego z brokerem, czy cena tego samego bitcoina wzrośnie czy spadnie. W tym przypadku wybierasz moment rozpoczęcia zakładu, czyli czas otwarcia transakcji i czas jej zamknięcia. I tylko od Ciebie zależą jego objętość i czas, w którym potrwa - minutę, rok lub dłużej.

Jeśli w momencie, gdy cena bitcoina osiągnie 20 000 USD, zdecydujesz, że jest to pułap i dalej już będzie on tylko spadać, możesz otworzyć kontrakt CFD na jego sprzedaż, który zamykając na poziomie 10 000 USD nie przyniesie żadnej straty, ale zysk 50 %. To jeszcze nie wszystko, ponieważ dzięki dźwigni 1:1000 Twój zysk może wynosić  nie 50, ale 50 000%!

Dźwignia finansowa: korzyści i ryzyko

3 otlicvie kriptobirzi ot kryptobrokera

Dla tych, którzy nie wiedzą (jest ich wielu), wyjaśnijmy: dźwignia finansowa - jest to kwota kredytu, którą automatycznie i bez żadnego zabezpieczenia broker zapewnia przedsiębiorcy dla dokonania transakcji na rynku.

W ostatnich miesiącach wielu brokerów, przerażonych dużą zmiennością rynku, zaczęło zmniejszać dźwignię od 1:100 do 1:3, a nawet całkowicie odchodzić od tego rozwiązania. W tym czasie firma brokerska XM dosłownie zrewolucjonizowała handel kryptograficzny, dając swoim klientom dźwignię, dokładnie 1000 razy (!) przekraczającą ich własne fundusze. Tak więc, mając na koncie, na przykład tylko 100 USD, trader może zawierać transakcje zakupu/sprzedaży kryptowaluty lub innych instrumentów finansowych na kwotę 1000 razy wyższą niż jego własne fundusze, a zatem na 100 000$!

W przypadku, gdy handel będzie udany, zysk tradera wzrośnie proporcjonalnie. Warto też mieć na uwadze, że proporcjonalnie będą wzrastały też straty. To podzieliło traderów na dwa obozy. W opinii pierwszych, wysoka dźwignia prowadzi do nieuniknionej utraty depozytu, w opinii drugich jest doskonałym narzędziem handlowym, które umożliwia nie tylko zwiększanie zysków w czasie, ale także, wręcz przeciwnie, poważną redukcję ryzyka handlowego.

Należy jasno zrozumieć, że dźwignia jest tylko opcją, premią, którą możesz użyć całkowicie, w połowie, ćwierci, w jednej dziesiątej lub wcale jej nie używać. Sama wartość dźwigni NIE wpływa sama w sobie na poziom ryzyka. Ryzykiem zarządza sam przedsiębiorca, otwierając pozycję jednego lub drugiego tomu.

To jak prowadzenie samochodu. Teoretycznie, siedząc w nim na dziedzińcu, możesz przetasować stalowego konia w ciągu kilku sekund do 100 lub 150 km / h. Ale odwracasz głowę i zaczynasz ostrożnie poruszać się, oceniając możliwe ryzyko. Kiedy jest to konieczne, a sytuacja na drodze pozwala, możesz również utopić pedał przyspieszenia w podłodze.

Oto bardzo prosty praktyczny przykład:

Załóżmy, że do obrotu giełdowego zostało przyznane 1000$. Przy obecnej cenie $10000, z pieniędzmi, bez dźwigni, można kupić 0,1 bitcoina. (W rzeczywistości, oczywiście, musimy również wziąć pod uwagę komisję pośrednika finansowego). W tym samym czasie u brokera z dźwignią 1:1000 na zakup 0,1 BTS wystarczy ... tylko jednego dolara! A 999$ ze swojego tysiąca możesz zostawić w rezerwie na wypadek pomyłki, kiedy ceny pójdą przeciwko Tobie. W tym przypadku, mając taką imponującą rezerwę i stosując metodę uśredniania i zakupu dodatkowych monet w lepszej cenie, masz dużo większe prawdopodobieństwo, aby wydostać się z wypłat z zyskiem, a nie zresetować depozyt.

Oznacza to, że im więcej masz dźwigni, tym więcej masz wolnych funduszy. A im więcej wolnych środków, tym więcej okazji do zminimalizowania i zróżnicowania ryzyka i zwiększenia rentowności Twojego handlu. Możesz to zrobić, wykorzystując jednocześnie kilka strategii inwestycyjnych, a także zabezpieczając się przed ryzykiem, wypełniając portfel inwestycyjny nie tylko najbardziej zróżnicowanymi kryptowalutami - etherium, ripple, litecoin itd., Ale także zwykłymi walutami, takimi jak dolar, euro lub jen, czy też cennymi metalami – złotem lub srebrem.

Ponadto, przypomnijmy, że w zależności od sytuacji, można otwierać transakcje na ich zakup i na sprzedaż. A nawet kupować i sprzedawać w tym samym czasie, aby następnie zamknąć przegrywające pozycje i pozostawić dochodowe.Powtórzymy zatem: dźwignia to tylko narzędzie, zatem sposób korzystania z niego zależy wyłącznie od samego tradera, jego umiejętności i ... finansowych apetytów (innymi słowy, chciwości).

MetaTrader 4: wiele plusów, dużych i różnych

5 otlicvie kriptobirzi ot kryptobrokera

Nieco wcześniej zaczęliśmy rozmawiać o strategiach handlowych i umiejętnościach zawodowych tradera. I tutaj wystarczy powiedzieć, że do handlu wielu brokerom, takim jak XM, oferuje sie korzystanie z najpopularniejszej na świecie platformy MT4 (MetaTrader 4).

Dlaczego zdobyła ona taką popularność? Ponieważ dzięki swojej prostocie i dogodności platforma zapewnia traderowi doskonałe możliwości analizy technicznej w postaci ogromnej liczby wskaźników i narzędzi graficznych. Z jej pomocą można również kopiować transakcje bardziej doświadczonych traderów i specjalistów rynku. Ponadto w przypadku MT4 napisano wiele algorytmów transakcyjnych, na podstawie których utworzono tysiące robotów doradców, umożliwiających handel w trybie w pełni automatycznym, bez poświęcania czasu, energii i nerwów przez wiele godzin na obserwacje sytuacji zachodzącej na monitorach komputerowych.

Być może wszystko, co zostało napisane wyżej jest nieco trudne dla tych, którzy są przyzwyczajeni do kupowania bitcoinów i altcoinów oraz liczących na ich dalszy wzrost. Ale uwierzcie mi, zarówno CFD-kontrakty, jak i dźwignia finansowa 1:1000, czy też zabezpieczenia ryzyka, analiza techniczna, algotrading itd., znacznie rozszerzają Wasze możliwości. Jeśli nie jesteście przekonani, macie tylko jedną rzecz do zrobienia: otworzyć konto handlowe u brokera i sprawdzić to wszystko samodzielnie. Co więcej, w XM procedura ta zajmuje tylko kilka minut, a Ty możesz uzupełnić swoje konto i wycofać się z niego nie tylko w dolarach, ale także w bitcoinach i etherumach.

Polecane
 • Sygnaly online

  Sygnaly online

 • Ranking brokerów

  Ranking brokerów

 • Robot Abi

  Robot Abi

 • Strategie

  Strategie

 • Wykres Online

  Wykres Online

 • Narzędzia tradera

  Narzędzia tradera

728x90

Chcesz dochodowej strategii od tradera Anny?