Niezawodny broker, sygnały online i robot!
Lepiej razem niż osobno!
Zacznij zarabiać
LINK

Bitcoin okazał się chyba najgorętszą propozycją inwestycyjną wszechczasów. Kiedyś można było kupić go za zaledwie grosze. Jak sytuacja wygląda teraz? W 2017 roku cena tego samego coina pobiła rekord i wyniosła aż 20.000 $, jednak później koszt kryptowaluty został skorygowany przez rynek. Niemniej jednak, niektórzy ludzie uważają, że jest zbyt późno, aby kupić bitcoiny i dalsze inwestycje nie mają sensu. Jednakże bardziej pogłębione studium problemu pokazuje, że bitcoin dopiero zaczyna nabierać tempa. Weźmy pod uwagę kilka podstawowych czynników, wskazując na fakt, że w przyszłości kryptowaluta nadal będzie rosnąć.

Co decyduje o rozwoju bitcoina?

0 ile costye btc v roky

Aby podkreślić zalety inwestowania w bitcoiny, ważne jest, by zapoznać się z głównymi czynnikami jego wzrostu w nadchodzących tygodniach, miesiącach i latach. Bitcoin różni się od klasycznych walut tym, że został zaprojektowany do wzrostu wartości, a nie odwrotnie. Zrozumienie, co to oznacza, jest ważne dla inwestowania w kryptowalutę.

Prawdopodobnie wiecie, że liczba bitcoinów, które można wydobywać, jest ograniczona do 21 milionów. Choć rządy drukują nowe pieniądze, gdy uznają to za potrzebne, liczba nowych bitcoinów wchodzących na rynek jest ściśle kontrolowana i ma określony limit.

Oprócz tego, że całkowita liczba bitcoinów jest ograniczona, wejście nowych monet na rynek ulega spowolnieniu, ponieważ ich wydobycie staje się bardziej złożone. Kiedyś można było dokonywać miningu na dowolnym komputerze i uzyskać do 50 bitcoinów. Teraz, aby utworzyć blok, należy dołączyć do puli wydobywczej, łącząc moc komputera osobistego z innymi komputerami, albo kupić drogie specjalistyczne urządzenia do wydobywania.

Liczba bitcoinów uzyskanych dla utworzenia bloku jest zmniejszana prawie dwa razy na każde cztery lata. Do końca listopada 2012 roku nagroda za znaleziony blok wynosiła 50 bitcoinów. Przez 9 lat istnienia bitcoina wskaźnik ten spadł 4-krotnie - do 12,5 bitcoinów. Poniżej można zobaczyć, w jaki sposób nagroda za blok w ostatnich latach spadła:

 • Z 2009 po 2012 rok — 50 BTC.
 • Z 2012 po 2016 rok — 25 BTC.
 • Z 2016 do dziś — 12,5 BTC.

Według szacunków, w 2020 roku minerzy będą mogli uzyskać jedynie 6,25 bitcoinów.

To chyba najważniejszy punkt pod względem inwestycji. Satoshi Nakamoto, twórca bitcoina, uważał, że ze względu na zmniejszenie liczby nowych bitcoinów wchodzących na rynek, wartość monety tylko wzrośnie, w przeciwieństwie do walut narodowych doświadczających permanentnej deprecjacji.

Od samego początku cena bitcoina stale rosła. Pod koniec 2013 roku osiągnął on wartość 1000 USD, a następnie gwałtownie spadł. Bitcoin został przewartościowany z powodu spekulacji, które mogą wystąpić na wszystkich rynkach finansowych.

Często rosnące ceny mogą powodować swoistą lawinę. Zapewne zauważyłeś, że widząc wzrost cen, ludzie zaczynają aktywniej kupować, obawiając się jeszcze większego ich wzrostu. To powoduje masową histerię. Ceny w tym scenariuszu mogą być sztucznie wyśrubowane.

Bitcoin został przeszacowany w 2013 roku, zatem jego cena została skorygowana przez rynek. Kiedy ceny gwałtownie rosną w krótkim czasie, trzeba zachować ostrożność przy inwestowaniu. Nie ma znaczenia, czy kupujesz akcje, nieruchomości, bitcoiny czy coś innego.

Nie warto też zapominać o ekscytacji. W 2013 roku wokół tematu bitcoinów było głośno, a więc duża liczba nowych użytkowników dołączyła do bitcoin-społeczności. W tym czasie bitcoin był we wszystkich wiadomościach, duże firmy dopiero zaczęły zdawać sobie sprawę z nieograniczonych możliwości kryptowaluty, a sławni ludzie zaczęli o tym mówić i zwracać na to uwagę. Taki ażiotaż stymuluje popyt, a wzrost popytu pociąga za sobą wzrost cen.

Ostatnio rynki akcji były bardzo niespokojne. Jeśli ucierpią, inwestycje w bitcoina mogą zapewnić bezpieczeństwo funduszy. Kiedy na giełdach pojawiają się kryzysy, ludzie tracą wiarę w systemy finansowe, a nawet waluty narodowe i zaczyna się panika. Na przykład w 2008 roku cena złota wzrosła, ponieważ ludzie zainwestowali swoje pieniądze w złoto i inne aktywa fizyczne, zamiast dokonać inwestycji w akcje lub waluty

Poważne wzloty i upadki bitcoinów

W całej historii istnienia było kilka przypadków, w których bitcoin stracił ponad 40% swojej wartości. Jednak zawsze powracał do początkowej wartości, a nawet przekraczał ją przekraczał:

 1. Czerwiec-listopad 2011: z $32 do $2 (–94%)
 2. czerwiec 2012: z $7 do $4 (–36%)
 3. kwiecień 2013: z $266 do $54 (–79%)
 4. listopad 2013 – styczeń 2015: z $1166 do $170 (–87%)
 5. wrzesień 2017: z $5000 do $2972 (–40%)
 6. styczeń 2018: с $19,000 do $7600 (–60%)

1 ile costye btc v roky

Ile będzie kosztował bitcoin w 2020 i 2022 roku? - prognozy ekspertów

2 ile costye btc v roky

Tom Lee, jeden z najlepszych badaczy kryptowaluty z Wall Street i współzałożyciel Fundstrat Global Advisors uważa, że ​​w 2020 roku bitcoin będzie kosztował 25 000 USD, a do 2022 roku osiągnie cenę 55 000 USD.

3 ile costye btc v roky

Inny ekspert i kryptoinwestor, Petros Anagnost, założyciel agencji konsultingowej Crypto Solutions i portalu informacyjnego ICO Timeline, uważa, że ​​bitcoin czeka na niesamowity skok: do końca 2020 roku można spodziewać się kosztu 50 000 USD i do 100 000 USD za Bitcoin.

4 ile costye btc v roky

Daniel Harrison, redaktor portalu Coinspeaker i blockchain-konsultant podczas prezentacji w 2014 roku, powiedział, że bitcoin osiągnie 2400 $ w 2017 roku. Jego nowa prognoza jest dość śmiała: do 2020 roku bitcoin będzie kosztował 30 000 USD. Według Daniela, koszt bitcoina zależy od trzech czynników: konsumencka wartość (netto brutto), cena parzystości/emisji oraz wartość inwestycji.

5 ile costye btc v roky

John McAfee, założyciel znanej firmy deweloperskiej oprogramowania antywirusowego McAfee planuje trzymać swoje bitcoiny co najmniej do 2020 roku. Według jego obliczeń zysk będzie dokładnie nie mniejszy niż 100% i może osiągnąć maksymalnie 1200%. Ponadto John uważa, że ​​w momencie wydobycia ostatniego bitcoina jego wartość wyniesie setki milionów dolarów.

6 ile costye btc v roky

Ale najbardziej odważną prognozą podaje zapewne Jameson Lopp, inżynier, autor artykułów o kryptowalutach i twórca internetowej tablicy wyników Satoshi.Info. Lopp uważa, że ​​do 2020 roku bitcoin będzie kosztował 250 000 USD. Taka kwota zostanie osiągnięta poprzez śledzenie dziennej zmiany ceny bitcoina w ciągu 7 lat (z wyjątkiem 2014 roku, na który wpływ miał upadek giełdy Mt. Gox). Według obliczeń Loppa, bitcoin nieprzerwanie posiada dzienny wzrost wartości począwszy od 2010 roku.

Podsumowanie

Przewidywanie przyszłości jest trudne, ale jedno jest pewne: jeśli rynki akcji ucierpią w najbliższej przyszłości (co jest to bardzo prawdopodobne), ceny bitcoinów jako alternatywnej waluty mogą wzrosnąć. Najprawdopodobniej koszt bitcoina będzie stale rosnąć, a każdy inwestor powinien wziąć to pod uwagę, aby zainwestować swoje pieniądze w czasie bitcoinów i zwiększyć kapitał do 2020 roku.

Polecane
 • Sygnaly online

  Sygnaly online

 • Ranking brokerów

  Ranking brokerów

 • Robot Abi

  Robot Abi

 • Strategie

  Strategie

 • Wykres Online

  Wykres Online

 • Narzędzia tradera

  Narzędzia tradera

728x90

Chcesz dochodowej strategii od tradera Anny?