Niezawodny broker, sygnały online i robot!
Lepiej razem niż osobno!
Zacznij zarabiać
LINK

Wśród współczesnego pokolenia prawdopodobnie nie pozostało wiele osób, które nie słyszałyby niczego o bitcoinie. Ta kryptowaluta pozwoliła na wzbogacenie się sporej liczbie osób, ale również spowodowała spore straty dla innych. Dla większości ludzi jednak stała się tylko pretekstem do plucia w brodę. Na początku swojego istnienia bitcoin kosztował grosze w porównaniu do jego wartości w latach 2017-2018, zatem było to szczęście tylko dla tych, którzy kiedyś uwierzyli w kryptowalutę i kupili co najmniej kilka bitcoinów. Jednak byli i tacy, którzy woleli kupować nie dwie lub trzy monety, ale tysiące, i jak zapewne wiecie, dzisiaj tacy ludzie mogą być z siebie zadowoleni.

W tym artykule opowiem Ci o milionerach i miliarderach, którzy zarobili swoją fortunę na kryptowalutach.

Satoshi Nakamoto

1 btc millioneersz

Błędem byłoby, aby rozpocząć listę bogatych, który zbudowali swoją fortunę na bitcoinach bez ich twórcy, który, oczywiście, ma na swoim koncie dużą ilość kryptowaluty. Satoshi Nakamoto to pseudonim człowieka, który w 2008 roku wynalazł bitcoina. Według niektórych informacji Satoshi ma obecnie około 1 miliona bitcoinów, a nawet jeśli weźmiemy minimalną stawkę za 2018 rok, to jest to około 6 miliardów dolarów.

Bracia Winklewos

2 btc millioneersz

Tyler i Camer Winklewoss są znani z posiadania ponad miliarda dolarów w postaci bitcoinów, co stanowi około 1% całkowitej wartości kryptowaluty. Zawodowo zajmują się wiosłowaniem, a nawet zdobyli nagrody dwa razy na Igrzyskach Olimpijskich. Jednakże nie są to najważniejsze zajęcia w ich życiu. Słyną przede wszystkim z tego, że dostali 65 000 000 $ odszkodowania od samego Marka Zuckerberga, rzekomo za skopiowanie idei ich strony podczas dni studenckich i stworzenie Facebooka.

11 000 000 $ kwoty rekompensaty bracia zdecydowali zainwestować w zakup bitcoinów już w 2013 roku, kiedy kryptowaluta była warta 120 USD za jedną jednostkę. Dzisiaj, po imponującym tempie wzrostu, bracia mają do dyspozycji ponad miliard dolarów i, jak widać, nie zamierzają ich sprzedać.W 2015 roku bracia otworzyli w Nowym Jorku pierwszą w pełni regulowaną giełdę kryptograficzną Gemini.

Chris Larsen 

3 btc millioneersz

Ta osoba jest twórcą kryptowaluty Ripple, która została uruchomiona w 2012 roku. Zaczęła zdobywać popularność tak szybko, jak inne udane kryptowaluty, po wzroście bitcoina. Obecny majątek Chrisa Larsena szacuje się na 8 miliardów dolarów, co czyni go najbogatszym człowiekiem, który zarabia kryptowalutę. 

Joseph Lubin

4 btc millioneersz

Mniej bogaty, ale nie jest to dla niego żadną przeszkodą. Joseph Lubin ma w swoich aktywach od 1 do 5 miliardów dolarów, w zależności od różnych źródeł. Zarabiał na kryptowalucie Ethereum, którą sam stworzył.

Vitalik Buterin

5 btc millioneersz

Rosyjski Kanadyjczyk, który jest również częścią Ethereum, posiada 500 milionów dolarów, które  przyniosły mu nie tylko kryptowaluty, ale również udział w kilku innych projektach. Jednak większość jego kapitału została uzyskana właśnie z kryptowaluty.

Changpeng Zhao

6 btc millioneersz

Wartość aktywów kryptowalutowych szefa giełdy Binance, która zajęła pierwsze miejsce pod względem wielkości dziennych obrotów w ciągu zaledwie kilku miesięcy, wynosi około 2 miliardy dolarów. Obecnie użytkownicy Binance to ponad 6 milionów osób na całym świecie, a przedstawicielstwa firmy znajdują się w trzech krajach.

Matthew Mellon 

7 btc millioneersz

Jedna z osób z naszej listy, która zwiększyła swoją fortunę dzięki kryptowalutom dzięki zakupowi na wczesnym etapie. Matthew stał się inwestorem w firmie Ripple, w wyniku czego zarobił około 1 miliarda dolarów, ale warto zauważyć, że był wcześniej multi-miliarderem, ponieważ jest następcą udanego biznesu w sektorze bankowym.

Matthew Roszak

8 btc millioneersz

Jeden z założycieli Bloq dowiedział się o bitcoinach na samym początku ich podróży w świat - w 2011 roku. Wczesne inwestycje przyniosły mu zysk w wysokości 1 miliarda USD w przeliczeniu na dolary amerykańskie. Roszak sam twierdzi, że pomógł w zakupie pierwszych bitcoinów samemu Billu Clintonowi i Richardowi Bransonu.

Anthony Di Iorio

9 btc millioneersz

Trzeci założyciel Ethereum również znalazł się na naszej liście. Anthony jest także założycielem Decentral i Jaxx, ale główny zysk pochodzi z inwestycji w Ethereum. Strategia Di Iori polega na inwestowaniu w kryptowaluty na wczesnych etapach i osiągnięciu szczytowej wartości. W tej chwili jego fortuna jest szacowana na 1 miliard dolarów.

Dan Larimer

10 btc millioneersz

Ta osoba ma już przeszłość programisty w Departamencie Obrony Stanów Zjednoczonych, ale jego majątek został zarobiony całkiem inaczej. Wiadomo, że on brał udział w tworzeniu trzech przebojowych blockchain-platform, z których najpopularniejszą jest EOS.IO. Dzisiaj, według różnych źródeł, do jego dyspozycji jest różna kryptowaluta o łącznej wartości 700 milionów dolarów.

Podsumowanie

Wszyscy wyżej wymienieni przedsiębiorcy zrealizowali marzenia większości ludzi - udało im się zdobyć ogromną fortunę w kryptowalucie, kupując ją w odpowiednim momencie. Większość uzna te pieniądze za łatwe, ale dla wszystkich inwestycji istnieje długa praca analityczna, zatem nie wszyscy będą mogli powtórzyć ścieżkę.

Polecane
 • Sygnaly online

  Sygnaly online

 • Ranking brokerów

  Ranking brokerów

 • Robot Abi

  Robot Abi

 • Strategie

  Strategie

 • Wykres Online

  Wykres Online

 • Narzędzia tradera

  Narzędzia tradera

728x90

Chcesz dochodowej strategii od tradera Anny?