Niezawodny broker, sygnały online i robot!
Lepiej razem niż osobno!
Zacznij zarabiać
LINK

We współczesnym świecie praktycznie nie ma osób, które nie słyszałyby niczego o bitcoinie. Pomysł opracowania tej kryptowaluty polegał na stworzeniu niezależnej waluty cyfrowej, która pozwoliłaby płacić za towary i usługi w Internecie. Jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że oprócz tak popularnego bitcoina istnieje wiele alternatywnych kryptowalut, które mają ogromny potencjał.

57 cto takoe altcoiny 1 

Czym są altcoiny?

Wszystkie kryptowaluty, które pojawiły się po bitcoinach są nazywane „altcoinami”, co oznacza „monety będące alternatywą bitcoinami”.

Pierwszy altcoin pojawił się w 2011 roku i uzyskał nazwę Namecoin. Jego podstawowa idea i funkcjonalność nie różniły się jednak od bitcoina. Wkrótce wielu entuzjastów rozpoczęło realizowanie własnych projektów kryptowalutowych.

Dlaczego altcoiny są potrzebne?

Twórcy altcoinów chcieli poprawić i wyeliminować techniczne ograniczenia pierwszej kryptowaluty, a także stworzyć nowe warianty płatności elektronicznych dla każdej sfery życia ludzi, w związku z tym dziś lista altcoinów zawiera ponad 1500 różnych monet.

Głównymi wadami bitcoina są:

 • Trwałe transakcje. Aby przyspieszyć czas transakcji, należy użyć innych algorytmów. W tym samym czasie bitcoin ma dużą objętość bloków, które powoli obliczają niezbędne operacje;
 • Niski poziom anonimowości. Twórcy kryptowaluty naprawdę dołożyli sporo sił i dobrze zaszyfrowali swoje transakcje, ale istnieje możliwość śledzenia nadawcy i odbiorcy. Wiele nowych altcoinów wykorzystuje dodatkowe metody szyfrowania;
 • Skomplikowany i kosztowny proces wydobycia. Mining bitcoina staje co raz bardziej skomplikowany, więc za każdym razem konieczne jest użycie większej ilości zasobów do tworzenia nowych bloków w Blockchain. Z kolei altcoiny korzystają z innych protokołów, które znacznie upraszczają proces miningu i nie wymagają wykorzystania w pracy poważnego sprzętu;
 • Niewystarczająca funkcjonalność. Głównym zadaniem bitcoina jest działanie jako narzędzie do obliczeń. Altcoiny mają też inne funkcje, na przykład tworzenie smart-kontraktu.

Kolejną przyczyną konieczności istnienia altcoinów są innowacje technologiczne. Każdy nowy projekt stawia sobie za cel wprowadzenie innowacji technologicznej, która może rozwiązać konkretne problemy.

We współczesnym świecie trading kryptowalut stał się integralną częścią świata finansów, zatem im więcej wariantów altcoinów istnieje, tym więcej możliwości dywersyfikacji inwestycji otwiera się dla traderów.

W końcu, większość programistów potrzebuje dostępu do blockchainu. Przede wszystkim interesuje ich niezawodny system transmisji danych i bezpieczne przechowywanie ważnych informacji biznesowych. Aby uzyskać dostęp do tej technologii, trzeba użyć altcoinów.

Jak stworzyć altcoin? 

57 cto takoe altcoiny 2

Jeśli chcesz stworzyć swój własny altcoin, nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Istnieją dwa główne sposoby tworzenia altcoinów:

 • Tworzenie tokena w Ethereum;
 • Tworzenie prostego forku.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tworzeniu altcoinów i uzyskać doskonałą poradę, radzimy przeczytać artykuł „Jak stworzyć własną kryptowalutę od zera - instrukcja krok po kroku”.

Jak zorganizować mining altcoinów?

Jeśli zdecydujesz się na rozpoczęcie wydobywania altcoinów, powinieneś wiedzieć, że jest to dość trudny proces, który regularnie staje się bardziej skomplikowanym i wymaga użycia złożonego sprzętu komputerowego z wysoką pojemnością. Obecnie samodzielne angażowanie się w mining altcoinów jest prawie niemożliwe, jeśli naprawdę bierze się pod uwagę zarobienie przyzwoitych pieniędzy. Przed rozpoczęciem miningu konieczne jest zrozumienie, jakie urządzenia i programy są potrzebne do wyprodukowania określonej kryptowaluty. Pomocny w tym temacie będzie wyczerpujący materiał: „Czym jest mining kryptowaluty?”. 

W które altcoiny warto inwestować?

Do chwili obecnej istnieje wystarczająca liczba altcoinów, które zasługują na uwagę i mogą być wykorzystane do inwestowania. Mimo, że ceny altcoinów aktualnie stają się niższe, wielu ekspertów w dziedzinie kryptografii twierdzi, że nadszedł czas, aby w nie zainwestować. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie altcoiny warto kupić, proponujemy zapoznanie się z tabelą, w której znalazły się najlepsze opcje.

 Nazwa  Rok powstania  Charakterystyki
 Ethereum  2015  "Ether" – to jeden z najpopularniejszych altcoinów oraz druga ze względu na kapitalizację kryptowaluta, która powstała w blockchain Ethereum. Ponadto jest to trzecia według wartości kryptowaluta na świecie, która została zaprojektowana jako platforma do tworzenia inteligentnych kontraktów. Do tej pory większość ICO przeprowadzana jest właśnie na tej platformie.
 BitcoinCash  2017  Jeśli spojrzysz na nowe altcoiny z 2017 roku, to na pewno jednym z najbardziej popularnych będzie Bitcoin Cash. Cyfrowa waluta pojawiła się w wyniku forku bitcoinów. Jest to druga według wartości kryptowaluta z blokiem o wielkości 8 MB, ponadto ma ona bardziej zdecentralizowaną sieć, a wielu uważa ją za prawdziwego bitcoina.
 Litecoin  2011  "Litecoin" - jeden z pierwszych altcoinów, który ma takie same cechy jak bitcoin. Jednak jego transakcje w blockchain są przeprowadzane z większą szybkością. Nie ma jednego centrum, dlatego jest w pełni zdecentralizowaną siecią płatniczą.
 Ripple  2012  Altcoin popularny wśród instytucji bankowych i finansowych. Platforma systemu płatności, która koncentruje się na operacjach wymiany walut. Oczekuje się, że tempo wzrostu Ripple wyniesie 700% do końca 2018 roku. Ten altcoin jest zatem odpowiedni do długoterminowych inwestycji i najmniej ryzykowny w porównaniu z innymi kryptowalutami.
 Monero  2014  Altcoin, który ma dodatkowy poziom szyfrowania. Absolutnie anonimowy, dlatego często jest wykorzystywany do dokonywania poufnych płatności. Ponieważ Monero pojawia się w bardzo małych ilościach, popyt na niego stale rośnie, w związku z tym cena altcoina rośnie wraz z nim.
 Dash  2014  Aktywnie zyskujący popularność altcoin, który różni się wysokim poziomem anonimowości. Kryptowaluta jest na tyle zdecentralizowana, że każdy uczestnik sieci ma możliwość przedstawienia pomysłów na temat jej rozwoju lub głosowania na inne inicjatywy. Dash jest łatwy w użyciu do codziennych płatności, ponieważ ten altcoin ma funkcję natychmiastowych transakcji.
 IOTA  2015  Altkoin, którego celem jest obsługa operacji nowego projektu globalnej sieci „Internet Things”. Firma IOTA ma umowy partnerskie z takimi gigantami, jak: Microsoft, Samsung, Cisco, Volkswagen, Google. Prognozy większości analityków są takie same, ponad 50% wszystkich urządzeń zostanie podłączonych do sieci „Internet Things” do 2022 roku, a zatem będzie w niej działać własny środek płatniczy.

Więcej informacji o obiecujących altcoinach 2018 roku można znaleźć w artykule „Kryptowaluty perspektywiczne 2018 - pełna lista”. Ukazana jest w nim również myśl, że nawet najtańsze altcoiny mają też duży potencjał.

Możesz kupić altcoiny na giełdzie kryptowalut lub w kantorze, za pośrednictwem aplikacji mobilnej, w portfelu lub nawet w kryptowalutowym terminalu walutowym. Aby dowiedzieć się więcej, jak kupić tę lub inną kryptowalutę, zapoznaj się z sekcją „Kupić kryptowaluty”.

Gdzie przechowywać altcoiny?

57 cto takoe altcoiny 3

Jeśli zdecydujesz się zainwestować swoje fundusze w altcoiny, powinieneś wcześniej zadbać o bezpieczne przechowywanie swoich inwestycji. Oto główne sposoby ich przechowywania:

 • Przechowywanie altcoinów na giełdowym portfelu. Ta możliwość jest dostępna prawie na wszystkich giełdach. Nie zalecamy tej opcji, ponieważ może to być niebezpieczne, ze względu na to, że giełda może nagle zamknąć się lub przejść atak hakerów. W takim przypadku zwrot środków jest prawie niemożliwy. Giełda jest zatem bardziej odpowiednia do krótkotrwałego przechowywania lub tradingu.
 • Przechowywanie altcoinów w kryptoportfelu. W tej chwili istnieje duży wybór portfeli dla najpopularniejszych kryptowalut. Dla Twojej wygody możesz wybrać jedną z opcji: portfele internetowe, mobilne, pulpitowe, rozszerzenia dla przeglądarki i sprzętowe (zimne) portfele.

Zobacz także naszą sekcję „Portfele”, w której można znaleźć opcje i instrukcje dotyczące instalowania portfeli najpopularniejszych kryptowalut.

Wniosek

Ten artykuł powinien pomóc początkującym entuzjastom kryptowaluty zrozumieć, czym jest altcoin, jak stworzyć własny altcoin, a także określić przyszłe perspektywiczne kierunki inwestycji. Nie zapominaj, że pomimo faktu, iż bitcoin jest nadal uważany za najpopularniejszą kryptowalutę, nie warto lekceważyć wielu innych altcoinów. Ten artykuł nie powinien być interpretowany jako doradztwo inwestycyjne, wszystkie decyzje są podejmowane przez traderów na własne ryzyko.

Polecane
 • Sygnaly online

  Sygnaly online

 • Ranking brokerów

  Ranking brokerów

 • Robot Abi

  Robot Abi

 • Strategie

  Strategie

 • Wykres Online

  Wykres Online

 • Narzędzia tradera

  Narzędzia tradera

728x90

Chcesz dochodowej strategii od tradera Anny?