Niezawodny broker, sygnały online i robot!
Lepiej razem niż osobno!
Zacznij zarabiać
LINK

Internet dał wiele możliwości zarabiania, a wraz z nadejściem blockchainu lista możliwych źródeł dochodów jeszcze bardziej się rozszerzyła. Duża część zdalnych zarobków stała się możliwa właśnie w związku z pojawieniem się kryptowalut i powiązanych z nimi operacji.

Cyfrowa gotówka, czyli po prostu - kryptowaluta, budzi aktywne zainteresowanie ze strony coraz to nowych inwestorów, którzy są gotowi zainwestować w nią w celu generowania dochodu. Obecnie praktycznie każdy może prowadzić operacje handlowe z wykorzystaniem kryptowalut. Pomimo zwiększonego ryzyka inwestowania w kryptowaluty, coraz więcej osób jest gotowych na przezwyciężenie swoich obaw, ponieważ po drugiej stronie są niesamowite perspektywy na zyski. Jednak nie należy oczekiwać szybkiego zysku - aby skutecznie zarabiać na handlu gotówką cyfrową, trzeba mieć wystarczającą wiedzę.

57 cto takoe kriptotrading i kak zarabotat penendz 1

Czym jest handel walutą kryptograficzną?

Cryptotrading jest jednym z podstawowych sposobów zarabiania pieniędzy na kryptowalutach. Handel tokenami kryptowalut nieznacznie różni się od handlu metalami szlachetnymi, walutami i akcjami. Główne zadanie pozostaje takie samo - kupować tak tanio, jak to możliwe, sprzedawać drożej i osiągać zyski.

Cryptotrading jest jednym z podstawowych sposobów zarabiania pieniędzy na kryptowalutach. Handel tokenami kryptowalut nieznacznie różni się od handlu metalami szlachetnymi, walutami i akcjami. Główne zadanie pozostaje takie samo - kupować tak tanio, jak to możliwe, sprzedawać drożej i osiągać zyski.

Główna różnica pomiędzy tradingiem cryptowalutą a handlem na giełdzie polega na wysokiej zmienności kursu wymiany. Wielu traderów marzy o zysku w wysokości tysięcy procent transakcji, ale na giełdzie trzeba oczekiwać przez kilka lat na zakup takich akcji mało znanych firm, a potem dodatkowo spędzać czas w oczekiwaniu na wzrost ich kapitalizacji. Jednocześnie w przypadku cryptotradingu szybkie transakcje z wysoką rentownością nie są rzadkością.

57 cto takoe kriptotrading i kak zarabotat penendz 2

Trading kryptowalutami - od czego zacząć?

Rozpocząć sukcesywny trading walutą kryptograficzną od podstaw jest niemożliwe. Decydując się na inwestowanie wolnych środków w handel kryptowalutą, należy przede wszystkim przygotować bazę wiedzy. Aby osiągnąć sukces, cryptotrader powinien nauczyć się podstawowych umiejętności:

 • Przeprowadzać analizę kryptowaluty i wolumenu jej obrotu;
 • Używać wykresów i kodowań;
 • Zawierać transakcje sprzedaży i zakupu;
 • Śledzić historię handlu.

Oceniając perspektywy kryptowaluty, należy zwrócić uwagę na następujące aspekty:

 • Dla jakiej idei została stworzona kryptowaluta i na ile jest pożądana;
 • Szybkość transakcji i wygoda pracy z tokenami;
 • Profesjonalizm zespołu programistycznego;
 • Popyt i popularność.

Połączenie tych czynników zapewnia wzrost kapitalizacji kryptowaluty i odpowiednio jej wartość. Wykresy odzwierciedlają historię wzrostu stawki tokena w stosunku do innej kryptowaluty lub pieniądza fiducjarnego. Wykresy można tworzyć za pomocą interfejsu wymiany, wskazując inny przedział czasu i wybierając różne pary handlowe. Z jego pomocą możemy wywnioskować, jak rozsądna jest obecna cena i podać wstępną prognozę dla dalszej zmiany wartości.

57 cto takoe kriptotrading i kak zarabotat penendz 3

Zgodnie z historią handlu i wielkością można zobaczyć ogólną płynność kryptowaluty, o ile jest ona interesująca dla użytkowników, popyt na nią rośnie lub maleje.
Na podstawie zdobytej wiedzy można stwierdzić, że opłacalność kryptowaluty jest przewidywalna, jak również prognozować jej ruch i dokonywać dochodowych transakcji.

W celu dokonania transakcji trader musi zamieścić zamówienie, wybierając parę do wymiany i wskazując liczbę monet, które chce sprzedać oraz ich wartość. Kontrakty i bliskie zamówienia mogą być realizowane bez przerwy, ale najkorzystniejszy jest czas amerykański i azjatycki. W tym okresie występuje szczególnie wysoka aktywność, która daje możliwość dokładniejszego przewidywania przebiegu i szybkiej realizacji.

Cechy inwestowania w waluty kryptograficzne

Najbardziej popularna waluta kryptograficzna – bitcoin – w grudniu 2017 roku przekroczyła 20 000 $, a jej główną zaletą jest ograniczona kapitalizacja - 21 milionów tokenów. Oznacza to, że każdy zakupiony bitcoin zmniejsza liczbę pozostałych monet. Ten trend pozwala na wzrost bitcoina w postępie geometrycznym. Dzięki aktywnym inwestycjom w bitcoina, cały rynek kryptowaluty, w tym alcoiny, które charakteryzują się dobrą zmiennością i płynnością, rozwija się.

W związku z fenomenalnym wzrostem bitcoinów w 2018 roku coraz więcej inwestorów jest gotowych zaryzykować swoje pieniądze. Handel kryptowalutami przyciąga coraz więcej nowych spekulantów - zarówno początkujących, jak i doświadczonych.

57 cto takoe kriptotrading i kak zarabotat penendz 4

Wysoka płynność cyfrowej gotówki skłania do tworzenia nowych kryptowalut. Obecnie na rynku znajduje się ponad tysiąc tokenów różnych kryptowalut. Jednak większość kryptowaluty nie ma popytu ze względu na ogromną liczbę wielkich liter. Istnieje 10 najpopularniejszych kryptowalut, które są bardzo niestabilne, a rozsądne inwestycje w nie są w stanie przynieść doskonałe dywidendy. Aby zarabiać pieniądze na handlu kryptowalutami, konieczne jest właściwe przewidywanie przyszłego ruchu cenowego.

Jak zarabiać na kryptowalutach?

Do chwili obecnej istnieje kilka rodzajów zarobków na kryptowalutach - mining, inwestycje i handel. Pierwsze dwa nie zostaną uwzględnione ze względu na złożoność i zwiększone ryzyko. Handel kryptowalutami oznacza otwieranie spekulacyjnych pozycji przy zakupie lub sprzedaży tokena takiej lub innej gotówki cyfrowej. Inwestując poprzez giełdę, można zarabiać tylko na wzroście kryptowaluty, a poprzez handel za pośrednictwem brokera można zwiększyć swoje inwestycje finansowe, zarówno na koszt zakupu, jak i kosztem sprzedaży.

Poniżej znajduje się wykres bitcoinów na 2017 rok, na którym widać gołym okiem idealny trend wzrostowy, który przyniósł inwestorom ogromne sumy pieniędzy:

57 cto takoe kriptotrading i kak zarabotat penendz 5

Strategie tradingu kryptowalutami

Początkowo zakup kryptowaluty jest dokonywany jeśli trader na podstawie przeprowadzonej analizy uważa, że jego bieżąca wartość jest niska. Kolejnym zadaniem jest sprzedać ją w wartości wzrostu. Aby wybrać optymalny moment na złożenie zamówienia, należy powrócić do analizy i zdecydować czy tak naprawdę konkretna moneta może kosztować więcej. Jeśli nie, to jest to optymalny czas na jej sprzedaż i reinwestowanie funduszy.

Wchodząc do świata tradingu trzeba pożegnać się z chciwością. Nie czekaj zbyt długo na zyski. Lepiej jest zrobić kilka transakcji ze 100-procentową szansą na zysk niż przegapić moment oczekiwania na spadek ceny lub jej wzrost.

Większość traderów stosuje strategię opartą na analizie zamówienia. Kieliszek zamówień - to tabela wszystkich złożonych zamówień na wymianę na jeden typ kryptowaluty. Według niego, nawet w przypadku nowicjuszy będzie wiadome jaki rodzaj popytu ma kryptowaluta i ile jest się w stanie za nią zapłacić.

Opierając się na zamówieniach o dużych wolumenach, można dokładnie określić, w jaki sposób zmieni się dalszy kurs tokenów, ponieważ handlowcy handlujący dużymi wolumenami określają trendy w przepływie wartości i przeprowadzają na dużą skalę zmiany kursów walut, na które nie mogą wpływać drobne uczestnicy transakcji handlowych. Dla nich pozostaje otwartą tylko jedna możliwość – na czas wykryć przyszłe zmiany i wykorzystać je dla zysku.

W celu uproszczenia pracy handlowca istnieją również specjalne narzędzia. Na przykład rorbot do zarabiania pieniędzy na kryptowalutach Autocrytpo-Bot zawiera 27 różnych narzędzi do zyskownego handlu w jednym interfejsie. Usługa łączy w sobie takie przydatne funkcje, jak: sygnały, wskaźniki analizy technicznej, inteligentne wykresy i największe giełdy do handlu - wszystko to działa w jednym oknie, bez konieczności ciągłego przełączania okien strony internetowej.

inaroption pl screen 1 bot

Gdzie najlepiej handlować?

Niżej rozważmy opcje, gdzie może zacząć pracę początkujący trader.

Giełda kryptowalutowa

Najczęstszy sposób - handel na giełdzie kryptowalut. Zawierają wszystkie narzędzia niezbędne dla przedsiębiorcy, pozwalają na śledzenie przebiegu i historii transakcji, umiejscawianie i umarzanie wariantów, uzupełnianie i wypłacanie kapitału. Wybierając walutę należy zwrócić uwagę na następujące czynniki:

 • Wolumen obrotu giełdowego. Aby dokonać szybkich transakcji, zaleca się wybór giełd o wysokim wolumenie obrotu;
 • Obsługa językowa i interfejs. Giełda kryptowalutowa jest głównym narzędziem tradera. Powinna być zatem zrozumiała i wygodna w pracy;
 • Metody uzupełniania i wycofywania funduszy powinny być dostępne dla tradera;
 • Pary handlowe. Nie wszystkie kryptowaluty są przedmiotem obrotu na giełdach, a nawet pary handlowe popularnych altcoinów mogą się różnić. Niektóre platformy dają możliwość dokonywania transakcji między walutami własnymi a kryptowalutami, niektóre z nich są ograniczone tylko do transakcji cyfrowych.

Wybierając giełdę należy przestudiować handel parami kryptowaluty prezentowany na tej giełdzie.

Wybieraj tylko sprawdzone witryny z wysoką ochroną użytkowników. Jeśli giełda nie zawiera wszystkich par, które są w obszarze Twoich zainteresowań, można użyć kilku najbardziej odpowiednich opcji. Następnie przenieś środki między giełdami poprzez transakcje do portfeli wewnętrznych. Na przykład, aby wymienić walutę kryptograficzną na pieniądz fiducjarny, wymiana CEX.IO najlepiej nadaje się do rozwiązania tego problemu. Pozwala na wymianę popularnych altcoinów i bitcoinów na złote, dolary, euro i funty brytyjskie.

57 cto takoe kriptotrading i kak zarabotat penendz 7

Kryptowalutowy broker/Robot

Jeśli mining kryptowaluty wymaga dużo specjalistycznej wiedzy, a do handlowania na giełdzie wymagane jest doświadczenie, to do handlowania za pośrednictwem brokera wystarczy otworzenie rachunku w firmie maklerskiej. Międzynarodowy broker XM zapewnia opłacalne warunki handlowe, zarówno początkującym handlowcom, jak i handlowcom, którzy mają wieloletnie doświadczenie na rynkach finansowych.

57 cto takoe kriptotrading i kak zarabotat penendz 8

Główną zaletą handlu kryptowalutą w firmie XM jest to, że broker oferuje szeroką gamę instrumentów finansowych - 15 kryptowalutowych par oraz 8 podstawowych kryptowalut. Eksperci finansowi często wyrażają swoją opinię na temat zwiększonego ryzyka ze względu na dużą zmienność cyfrowej gotówki. Jednak zarządzanie kapitałem oraz istnienie strategii handlowych pozwalają włączyć handel w dochodowe hobby. Zawsze warto pamiętać o zarządzaniu pieniędzmi i nie ryzykować więcej niż 2-3% całego depozytu na jedną transakcję. Kierując się tymi zasadami, można na dłuższą metę zarabiać.

728х90 pl

 Zalety i wady tradingu kryptowalutami

Zalety:

 1. Bezpieczny system handlowy;
 2. Wysoka zmienność rynku kryptowaluty, która zapewnia wysokie zyski z transakcji;
 3. Decentralizowany i bezpieczny system handlu;
 4. Możliwość rozpoczęcia pracy bez dużych.

Wady:

 1. Skuteczny handel od zera jest niemożliwy bez posiadania podstawowej wiedzy;
 2. Wymagany jest stały monitoring wiadomości oraz analiza rynku;
 3. Względnie stałe paty handlowe (bitcoin – dolar) pozwalają uzyskać tylko skromne zyski;

Podsumowanie

Handlowanie kryptowalutą daje wiele możliwości zarabiania. Można zacząć handlować na giełdzie przy minimalnych inwestycjach, ale dla zyskownego handlu należy podjąć wiele wysiłków i poświęcić czas na głębszą analizę kryptowaluty i rynku.

 

Polecane
 • Sygnaly online

  Sygnaly online

 • Ranking brokerów

  Ranking brokerów

 • Robot Abi

  Robot Abi

 • Strategie

  Strategie

 • Wykres Online

  Wykres Online

 • Narzędzia tradera

  Narzędzia tradera

728x90

Chcesz dochodowej strategii od tradera Anny?