Strona 1 z 4

Rynek kryptowaluty przeżywa obecnie okres formowania się. Rządy różnych krajów podejmują wobec niego niekiedy kardynalnie odmienne decyzje. Zapotrzebowanie na kryptowaluty regularnie wzrasta. Wraz z dużą ilością różnorodnych informacji o nich odbywają się gwałtowne zmiany w dynamice kursów, przez co trudnym jest dokonanie poprawnych prognoz. Aby rozwiązać ten problem, stworzono specjalne boty, które automatyzują trading. Łączną masę programów transakcyjnych można podzielić na cztery grupy. Różnią się one dostępnymi funkcjami i funkcjonalnością.

Klasy botów:

Handlowe. Za pomocą analizy podejmują decyzję o tym, czy dokonanie operacji spekulacyjnych będzie skutecznym działaniem. Często stosowane są strategie opracowane przez analityków i używane przez traderów odnoszących sukcesy. Możliwe jest jednak dostosowanie proponowanych modeli lub stworzenie własnych systemów.

Arbitrażowe. Roboty analizują obecne otoczenie rynkowe wśród dostępnych kryptowalut i brokerów. Po znalezieniu odpowiedniej pary przeprowadzają szereg dochodowych transakcji, aż do momentu wyrównania nierównowagi stóp.

Konfigurowane. Nie zawierają gotowych systemów handlowych, ale pozwalają samodzielnie ustawić niezbędne warunki i parametry lub określić je automatycznie.

Skrypty. Stanowią podstawową platformę, na podstawie której doświadczeni traderzy tworzą własne boty. Roboty zaprojektowane są dla uczestników z dostateczną wiedzą i udanym doświadczeniem handlowym.